Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 1
Wyniki dla zapytania: „Ułanów”(są też wyniki dla: „podrotmistrz 7 Pułku”, „podrotmistrz 7”, „podrotmistrz”)
- Helena (Radecka) ?–1936
- Franciszek Adamovich ?–1932
członek związku, dowódca, hrabia, kawaler honorowego dewocyjnego, prezydent, pułkownik pułku ułanów, pułkownik wojsk polskich, towarzysz
- Piotr Ambroziak ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Jarosław Andrzejewski ?–1920
✓ ułan IV szwadronu I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Julian Antolik ?–1920
✓ ułan z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Stefan Antoniewicz ~1898–1928
ochotnik, student, wachmistrz ułanów
- Józef Antosik ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Władysław Baliński ?–1920
oficer pułku ułanów, student
- Medard Juliusz Bałachowicz ~1910–1934
porucznik pułku ułanów wielkopolskich
- Czesław Bankiewicz ~1897–1915
podoficer pułku ułanów
- Henryk Bansleben ~1897–1920
kawaler militari, ochotnik pułku ułanów, podchorąży ułanów, uczestnik
- Michał Baranowski ?–1922
obywatel podolskiej, odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik pułku ułanów
- Michał Baranowski ~1901–1922
✓ podporucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Zygmunt Bardziński ~1891–1920
✓ ułan I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Leonard Barszczewski ~1890–1915
ochotnik pułku ułanów
- Jan Bartmański ~1905–1927
podporucznik pułku ułanów
- Bohdan Batorski ~1904–1926
instruktor oddziału, podporucznik pułku ułanów, student praw uniwersytetu warszawskiego, student praw warszawskiego, żołnierz
- Konrad Bąkowski ~1900–1920
✓ podporucznik 9 Pułku Ułanów, poległ na wojnie
- Stanisław Bednarski ?–1925
kawaler orderu militari, porucznik ułanów
- Bohdan Bernatowicz ~1862–1935
adwokat, sędzia powiatowy, ziemianin
- Tadeusz Bieńkowski ~1886–1932
członek sokoła, instruktor, podporucznik pułku ułanów, rotmistrz rezerwy pułku
- Adam Biernacki ~1886–1924
rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Jan Biernacki ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Andrzej Bober ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Barbara Bobrowska (Zborowska) ~1837–1899
hrabia, rotmistrz ułanów
- Lucjan Bochenek ?–1923
✓ dowódca II Dywizjonu 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu Virtuti Militari, rotmistrz 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Bolesław Bogacki ?–1920
✓ kapral z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Witold Bohuszewicz ?–1920
podchorąży, podporucznik pułku ułanów, porucznik
- Piotr Bojarski ~1857–1923
major pułku ułanów, major ułanów, podporucznik pułku ułanów, senior, towarzysz, żołnierz
- Witold Bojarski ?–1916
porucznik ułanów, słuchacz wydziału
- Eustachy Boniecki ~1898–1933
generał, ochotnik pułku ułanów, odznaczony krzyżem walecznych, urzędnik fabryki
- Teofil Boratyński ~1893–1917
✓ wachmistrz 1 Szwadronu 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich
- Józef Borkowski ?–1920
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadronu pułku, dowódca ułanów, major, opiekun, podporucznik, podpułkownik pułku, rotmistrz, uczestnik
- Władysław Borkowski ~1885–1922
artysta malarz, kawaler orderów virtuti, kawaler orderu krzyża walecznych, oficer, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Hipolit Borowski ?–1920
✓ ułan ze szwadronu technicznego 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Stanisław Bouffałł ~1895–1918
ksiądz kanonik, porucznik, rotmistrz pułku ułanów
- Edward Brandt ?–1937
porucznik pułku ułanów
- Aleksander Brochocki ~1890–1934
biskup, członek komisji, dowódca pułku ułanów, filister konwentu polonia, filister korporacji polonia, filister polonii, kawaler orderu Virtuti Militari, komendant miasta, ochotnik pułku ułanów, organizator, prezes, sędzia, właściciel
- Bolesław Bronikowski ~1893–1918
doktor, dowódca pułku ułanów, porucznik pułku ułanów, wychowaniec szkoły
- Hilary Bronikowski ~1886–1933
ochotnik ułanów, właściciel majątku
- Karol Florian Broszkiewicz ~1884–1934
kawaler krzyża niepodległości, oficer pułku ułanów, porucznik rezerwy
- Henryk Brudnicki ?–1922
doktor, porucznik pułku ułanów litewskich
- Stanisław Brzeziński 1897–1935
ochotnik pułku ułanów, odznaczony medalem wojny, ziemianin
- Stanisław Sebastian Brzozowski ~1898–1920
absolwent, król, ochotnik pułku ułanów
- Zofia Buczacka (Bednarska) ~1899–1927
- Antoni Buczyński ?–1931
dowódca brygady, dowódca dywizjonu artylerii, dowódca szwadron, dowódca ułanów, komendant, ksiądz, proboszcz, rotmistrz ułanów
- Henryk Budkowski 1878–1928
członek, dowódca pułku, dowódca szwadron, generał, kapłan, kawaler krzyża, kawaler Legii Honorowej, komendant warszawy, major sztabu jeneralnego, muzyk, odznaczony krzyżem walecznych, oficer sztabu, podpułkownik sztabu jeneralnego, pułkownik pułku ułanów, rektor, towarzysz, żołnierz
- Jan Kanty Włodzimierz Budzianowski ~1896–1936
dowódca dywizjonu, major, żołnierz pułku ułanów
- Piotr August Bugiel ?–1932
podchorąży pułku ułanów
- Jan Bujak ?–1936
wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów
- Stanisław Bzowski ~1864–1913
rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów, szambelan, właściciel dóbr
- Stanisław Chamiec ?–1918
✓ podporucznik 7 Pułku Ułanów Polskich
- Juliusz Chłapowski ?–1920
dowódca pułku, rotmistrz, wachmistrz pułku ułanów
- Marian Chłapowski ?–1932
członek, porucznik rezerwy pułku ułanów
- Ludwik Chmielewski ?–1848
oficer pułku piechoty, podoficer, podpułkownik pułku ułanów, wyższy
- Władysław Chmielewski ~1884–1928
członek zarządu głównego związzku, działacz, kawaler militari, komendant, obywatel, rotmistrz rezerwy, rotmistrz Wojsk Polskich, szef, wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów
- Mikołaj Chodaczek ?–1923
✓ starszy ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Włodzimierz Chrapowicki ~1847–1909
adiutant, doktor, generał-major, hrabia, jenerał, oficer pułku ułanów
- Aleksy Chrzanowski ~1888–1929
kawaler krzyża walecznych, obywatel ziemski, porucznik rezerwy pułku ułanów
- Feliks Chrząszcz ~1868–1924
rotmistrz ułanów
- Aleksander Chwalibogowski ?–1913
komandor orderów, rotmistrz pułku ułanów, właściciel dóbr
- Witold Ciechomski ~1889–1921
kawaler orderu krzyża walecznych
- Włodzimierz Cielecki ~1895–1935
✓ porucznik 6 Pułku Ułanów
- Michał Cieński ?–1931
odznaczony krzyżem virtuti, podpułkownik pułku ułanów
- Józef Ciszewski ~1887–1919
✓ leśniczy leśnictwa rządowego Sokołówek i donacji Załubice, podporucznik II pułku ułanów generała Dowbór-Muśnickiego
- Jan Kazimierz Cybulski ~1902–1924
ochotnik pułku ułanów, słuchacz szkoły
- Jan Cywiński ~1887–1931
porucznik rezerwy pułku ułanów, ziemianin
- Paulin Czaplicki ~1882–1921
kawaler krzyża walecznych, obywatel ziemski, ochotnik pułku ułanów, właściciel majątku, współwłaściciel firmy
- Kazimiera Czarnecka (Mączyńska) ?–1925
porucznik ułanów
- Wacław Czarnecki 1898–1919
✓ ułan III Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Wiktor Czarnecki ?–1920
✓ leśniczy lasów rządowych w Dzierżkowicach, porucznik III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Jan Czarnocki ~1885–1935
członek powiatowy, doktor, kawaler krzyża walecznych, prezes, przedstawiciel, rotmistrz pułku ułanów, starosta, właściciel majątku
- Włodzimierz Czetwertyński ~1837–1918
autor, generał wojsk polskich, hrabia, kat, książę, oficer pułku ułanów, oficer wojsk polskich, prezes komitetu towarzystwa kredytowego, prezes towarzystwa, senior, uczestnik powstania, weteran
- Wiktor Stanisław Czołowski ~1914–1937
✓ podporucznik 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich
- Kazimierz Ćwirko ~1892–1920
oficer ułanów
- Antoni Daszewski ~1898–1924
kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu krzyża walecznych, porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów
- Jan Dąbkowski ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Kazimierz Dąbrowski 1887–1928
dziennikarz, kierownik warszawy, kurier, poseł, pracownik, prezes izby skarbowej, profesor, redaktor, właściciel apteki
- Władysław Dąbrowski 1892–1927
dowódca oddziału, dowódca pułku ułanów, kapelan, kawaler orderów militari, kawaler orderu Virtuti Militari, major pułku strzelców, major rezerwy, oficer, proboszcz kościoła garnizonowego, szef sztabu, założyciel
- Stefan de Latour ?–1920
✓ rotmistrz 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Jan Maria de Rosset ~1901–1934
odznaczony krzyżem walecznych, porucznik ułanów
- Tadeusz Maria de Rosset ?–1936
kawaler, rotmistrz pułku ułanów
- Jerzy Dobrogojski ?–1919
✓ ochotnik 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów Beliny, poległ pod Lidą
- Jerzy Henryk Dobrowolski ~1902–1924
✓ ułan 7 pułku ułanów Wojsk Polskich
- Jan Dobrzański ?–1860
adiutant, major pułku ułanów, major wojsk polskich, obywatel miasta warszawa, obywatel miasta warszawy, oficer pułku ułanów, porucznik, wyższy
- Józef Domoń ?–1923
✓ kapral 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Dominik Dowgiałło ?–1920
porucznik pułku ułanów krechowieckich, student uniwersytetu
- Konstanty Dowgiałło ?–1918
porucznik pułku ułanów krechowieckich
- Zygmunt Droste ~1894–1923
ochotnik ułanów, współtowarzysz
- Stefan Dubanowski ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Aleksander Dubielecki ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Franciszek Dunin ~1782–1854
major pułku ułanów, obywatel, prezes rad, sąsiad, sędzia okręgu, urzędnik, żołnierz
- Stanisław Dunin ~1899–1920
oficer pułku ułanów, podchorąży, podporucznik, sodalis marianus, student praw, uczestnik powstania
- Jan Durys ~1892–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego, współwłaściciel Domu Handlowego Bracia Kleniewscy, A. Rostworowski i J. Durys
- Maria Dylewska (Ożegalska) 1865–1928
porucznik ułanów, właścicielka dóbr
- Konstanty Dynowski ~1897–1926
✓ ułan I Pułku Ułanów Krechowieckich
- Marian Dzidek ?–1938
✓ kapelmistrz Pułku Ułanów w Lesznie, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony medalem 10-lecia, odznaczony Medalem za Długoletnią Służbę, odznaczony medalem za wojnę, porucznik
- Wiktor Dziewanowski ?–1916
porucznik ułanów
- Kazimierz Dziewulski ~1837–1911
kawaler orderów, naczelnik ziemskiego, obywatel ziemski, oficer ułanów
- Zdzisław Eglau ~1893–1920
ochotnik pułku ułanów
- Witold Engel ~1894–1922
członek naczelny, dowódca, major ułanów, major wojsk polskich, prezes związku
- Franciszek Falski ~1852–1915
kapitan, oficer ułanów, wychowaniec instytutu
- Władysław Fibich 1876–1939
dowódca pułku ułanów, emeryt wojskowy, weteran
- Jan Filarski ?–1918
✓ porucznik 7 Pułku Ułanów Polskich
- Stefan Filipowicz ?–1925
absolwent, kierownik, porucznik pułku ułanów
- Jan Fiszer ~1900–1926
dyrektor, księgarz, podporucznik rezerwy pułku, podporucznik ułanów, pracownik, towarzysz, współpracownik firmy gebethner
- Alojzy Flaczyński ~1895–1919
✓ druh 4 szwadronu I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Felicjan Fredro ~1792–1848
major pułku ułanów, obywatel
- Henrietta Fredro (Palffy) ?–1908
baronowa, dowódca, hrabia, jenerał, książę, odznaczony krzyżem militari, rotmistrz ułanów
- Stanisław Frelich ~1885–1930
dyrektor oddziału, dyrektor warszawskiego oddziału, porucznik rezerwy pułku ułanów, szef, współpracownik, wyższy
- Jakub Michał Frey ~1798–1865
✓ akuszer miasta Warszawy, autor Zasad położnictwa dla kształcących się niewiast na akuszerki, członek Warszawskiego Towarzystwa Lekarskiego, doktor medycyny, chirurgii i akuszerii, dyrektor Instytutu Położniczego, lekarz batalionowy w 3 Pułku Ułanów W.P., lekarz Głównego Seminarium Duchownego, lekarz miasta Warszawy, sztabs-lekarz w 8 w8 pułku piechoty liniowej, zarządzający szpitalem w Pułtusku
- Mieczysław From ~1899–1919
dowódca ułanów, student warszawskiej, towarzysz
- Maksymilian Mieczysław Frydecki ~1886–1927
doktor, rotmistrz ułanów, sędzia
- Jerzy Michał Gąssowski ?–1921
kapelan, oficer łącznikowy, porucznik pułku ułanów wielkopolskich, towarzysz
- Kazimierz Giżycki ~1894–1926
kawaler krzyży walecznych, porucznik pułku ułanów, pułkownik, słuchacz wyższej
- Stanisław Gliński ~1901–1934
ochotnik pułku ułanów, właściciel majątku w kujawskiem
- Teofila Glińska (Młodzianowska) ~1860–1936
obywatelka warszawy, rotmistrz ułanów
- Aleksander Gniewosz ~1872–1930
porucznik pułku ułanów, właściciel dóbr
- Władysław Godycki ~1882–1920
✓ członek związku ziemian, ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego, współwłaściciel dóbr Janowiec-Oblassy
- Ryszard Gołębiowski ~1896–1926
odznaczony krzyżem brygady, uczestnik powstania, wachmistrz ułanów
- Józef Gorski ~1787–1867
✓ podleśniczy, żołnierz 6 Pułku Ułanów Wojsk Polskich
- Józef Gosławski ~1900–1920
✓ ułan II szwadronu III Pułku Ułanów Warszawskich
- Rajmund Goszczyński ~1897–1919
dowódca ułanów
- Leon Gosztowtt ~1868–1933
doktor medycyny, hrabia, lekarz miejski, prezes kasy, profesor gimnazjum, pułkownik pułku ułanów
- Lucyna Górecka (Adamczyk) ~1879–1935
- Karol Górnicki ?–1928
dowódca korpusu oficerskiego pułku, kawaler orderu militari, komendant garnizonu, komendant personelu, porucznik pułku ułanów, porucznik szwadronu
- Tadeusz Górski ~1897–1930
członek organizacji, członek polskiej organizacji, odznaczony srebrnym krzyżem, oficer, porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów, szef oficerów
- Julia Grabowska (Tetmajer) ?–1914
marszałek powiatu, oficer ułanów, profesor szkoły, właściciel dóbr
- Władysław Grecki ~1896–1918
✓ wolontariusz 7 pułku ułanów polskich
- Marta Grésy (Dembowska) ~1831–1908
hrabia, porucznik ułanów, prefekt, rotmistrz
- Michał Grocholski ?–1924
adiutant, członek komisji rewizyjnej, członek rewizyjnej, hrabia, kawaler militari, obywatel, rotmistrz pułku ułanów, towarzysz
- Janusz Gronkiewicz ~1898–1922
porucznik pułku ułanów
- Edmund Grunwald ~1903–1929
porucznik pułku ułanów, szef oficerów
- Adam Grzegorzewski ~1894–1922
✓ ochotnik 2 Pułku Ułanów, wychowaniec Szkoły Głównej Gospodarstwa Wielkiego
- Henryk Grzywiński ~1899–1919
oficer ułanów
- Andrzej Gużkowski ~1897–1920
kawaler Legii Honorowej, komisarz, podporucznik ułanów, porucznik wojsk, żołnierz
- Stanisław Hahn ~1851–1915
ksiądz, obywatel siedleckiej, obywatel suwalskiej, opiekun, rotmistrz ułanów
- Stefan Hahn ~1895–1920
✓ dowódca 2 szwadronu 12 Pułku Ułanów, porucznik
- Kazimierz Halkiewicz ~1884–1930
dowódca korpusu oficerskiego, rotmistrz ułanów
- Mieczysław Haller ?–1917
dziekan, komendant, kurator, major pułku, marszałek powiatu wadowickiego, obywatel ziemski, oficer, opiekun, polowy, przodownik, rolnik, rotmistrz ułanów, towarzysz, właściciel wielicki, żołnierz
- Wacław Henisz ~1889–1923
członek, kanclerz, obywatel ziemski, ochotnik pułku ułanów
- Karol Hincz ~1887–1932
agronom, ksiądz, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik pułku ułanów, porucznik rezerwy pułku ułanów, proboszcz, wachmistrz
- Władysław Idzikowski ~1894–1924
oficer, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, uczestnik bitwy
- Stanisław Jabłonowski 1878–1921
✓ rotmistrz 8 Pułku Ułanów Wojsk Polski
- Antoni Jabłoński 1896–1920
adiutant, dowódca pułku ułanów, dowódca ułanów, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, major sztabu, naczelnik, podpułkownik sztabu jeneralnego, porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów, ppułkownik
- Teodor Jachimowicz ?–1891
podchorąży pułku ułanów, podchorąży ułanów, weteran
- Józef Jagniński 1900–1920
królowa, ochotnik pułku ułanów
- Czesław Jakubowski ?–1920
kawaler krzyża, kawaler orderu, rotmistrz ułanów
- Jan Jakubowski ?–1919
✓ ułan 4 szwadronu 4 Pułku Ułanów
- Janowiecki ?–1850
książę, podporucznik, porucznik pułku piechoty, porucznik pułku ułanów
- Alfons Januszewski ~1860–1910
pułkownik ułanów
- Edward Jasiewicz ~1895–1920
podporucznik pułku ułanów
- Stanisław Apoloniusz Jastrzębowski ~1878–1930
inżynier, major pułku ułanów, pracownik, urzędnik dyrekcji państwowego monopolu, urzędnik wydziału technicznego dyrekcji państwowego, współpracownik, współtowarzysz
- Stanisław Henryk Jastrzębski ?–1938
hrabia, lotnik, obserwator pułku lotniczego, oficer pułku ułanów, porucznik
- Tadeusz Jastrzębski ~1900–1933
marszałek, porucznik pułku ułanów
- Jan Jatczyszyn ?–1920
✓ ułan ze szwadronu technicznego 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Paweł Jeleński ~1895–1920
✓ ułan 13 Pułku Ułanów
- Wiktor Jełowicki ~1894–1933
dowódca, generał, kapelan, major, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, proboszcz, pułkownik, rotmistrz pułku szwoleżerów rokitniańskich, rotmistrz szwoleżerów, szef sztabu, wojewoda
- Jan Jędrzejowicz ~1871–1915
ksiądz, rotmistrz ułanów, senior
- Michał Jurga ?–1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Karol Kaczkowski ?–1920
✓ podporucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Włodzimierz Kalinowski ?–1920
✓ podporucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Juliusz Kamler ?–1919
budowniczy, naczolnik, podporucznik pułku szwoleżerów, podporucznik pułku ułanów, porucznik pułku szwoleżerów, student
- Władysław Karaźniewicz 1895–1939
hrabia, leśniczy, odznaczony krzyżem, pracownik, wachmistrz pułku ułanów, żołnierz
- Wacław Karbowski ?–1932
dowódca korpusu, jenerał, major, odznaczony medalami wojny, oficer pułku ułanów, porucznik korpusu, porucznik pułku ułanów wielkopolskich, szef oficerów, szef sztabu głównego, wojewoda, żołnierz
- Mieczysław Damian Karczewski 1901–1931
dowódca korpusu oficerskiego, kapelan, konsul francuski, ksiądz kapelan, major, oficer, porucznik pułku ułanów, pułkownik
- Jan Karpiński ~1898–1920
oficer ułanów, referent, towarzysz, urzędniczka
- Stefan Kasimir ~1894–1935
hrabia, obywatelka, odznaczona krzyżem medalem, odznaczony krzyżem walecznych, opiekun, rotmistrz pułku, rotmistrz Wojsk Polskich, wychowawczyni, żołnierz pułku ułanów
- Roman Kawecki ?–1938
artysta malarz, dowódca pułku ułanów, generał brygady w stanie spoczynku, inspektor, kawaler, malarz, pułkownik
- Stanisław Kęski ?–1920
✓ wachmistrz III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Janusz Kiersnowski 1893–1918
słuchacz, towarzysz, urzędnik warszawski, wachmistrz pułku ułanów
- Ludwik Kierwiński ?–1930
dowódca, hetman, rotmistrz pułku ułanów, towarzysz
- Ryszard Kiser ~1899–1925
słuchacz, student politechniki, uczestnik walk, wachmistrz pułku ułanów, współpracownik
- Stanisław Wiesław Kłossowski ~1905–1932
dowódca korpusu oficerów, kanonik, komendant korpusu oficerskiego, lotnik, marszałek, porucznik pułku ułanów krechowieckich, rotmistrz, słuchacz
- Władysław Kobylański 1893–1919
dowódca pułku, porucznik, rotmistrz pułku ułanów
- Wiktor Kochanowski ~1877–1925
✓ komendant Szkoły Podchorążych Rezerwy 3 Dywizji Kawalerii, podpułkownik, zastępca dowódcy 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Roman Kolberg ~1893–1919
oficer wojsk polskich, porucznik pułku ułanów, porucznik wojsk polskich
- Jan Kołosowicz ?–1920
✓ kapral 7 Pułku ułanów, poległ nad Dźwiną
- Leon Kominowski ?–1919
✓ ułan I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Jan Komorowski ~1857–1911
prezes dobroczynności, prezes wydziału, rotmistrz ułanów, właściciel kopalni węgla, właściciel kopalń, założyciel
- Zofia Komorowska (Kasimir) ~1900–1935
członek zarządu głównego, hrabia, obywatelka, odznaczona krzyżem medalem, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz pułku, urzędniczka banku, wychowawczyni, żołnierz pułku ułanów
- Jerzy Kopeczny ~1899–1924
porucznik ułanów
- Stefan Korolec ~1892–1921
podporucznik pułku ułanów
- Eugeniusz Korytowski ?–1920
ochotnik pułku ułanów
- Michał Korzeniowski ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Bolesław Kosiak ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Kazimierz Kotkowski ~1897–1919
adwokat, członek, podoficer pułku ułanów, porucznik, zwierzchnik, żołnierz
- Nadzieja Kowalew (Masłow, Supko) ?–1935
- Konstanty Kowalewski ?–?1939
dowódca ułanów, pułkownik
- Józef Kowalski ?–?1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Mieczysław Kowalski ~1895–1918
podchorąży pułku ułanów
- Franciszek Koy ~1893–1919
✓ dowódca oddziału partyzanckiego, porucznik 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, rzeczywisty członek Polskiej Akademickiej Korporacji Jagiellonia w Wiedniu, student Hochschule für Bodenkultur w Wiedniu
- Jerzy Kozakowski ~1901–1921
członek organizacji, słuchacz, student, żołnierz pułku ułanów
- Józef Kozłowski ~1891–1918
ochotnik pułku ułanów, student
- Witold Feliks Kozłowski ?–1920
ochotnik pułku ułanów, słuchacz szkoły głównej
- Michał Krasicki ?–1915
podpułkownik pułku ułanów
- Stanisław Krasiński ~1864–1916
oficer ułanów, starosta
- Henryk Stefan Krasucki ~1913–1933
podchorąży ułanów
- Franciszek Kraśniewski ?–1916
podoficer pułku ułanów, słuchacz politechniki warszawskiej
- Józef Krąkowski ~1896–1919
✓ plutonowy kadrowego szwadronu 3. Pułku Ułanów
- Antoni Kręglicki ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, starszy ułan 7 Pułku Ułanów
- Stanisław Kruczewski ?–1919
✓ ułan 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Tadeusz Krupski ~1888–1922
dowódca ułanów, kawaler krzyża militari, kawaler orderów, major pułku ułanów, major ułanów
- Stanisław Kruszewski ~1893–1919
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadronu pułku, dowódca ułanów, jenerał, kanonik, porucznik, pułkownik, rotmistrz
- Wacław Krydel ~1896–1920
✓ podporucznik 13 Pułku Ułanów Wileńskich, poległ pod Łomżą
- Jerzy Krysakowski ?–1924
✓ podporucznik 20 Pułku Ułanów
- Tadeusz Krysiński ~1896–1922
jenerał, ksiądz, porucznik pułku ułanów krechowieckich, porucznik ułanów, pułkownik, referent oddziału
- Jan Krzysztoporski ~1891–1920
podchorąży, podporucznik, porucznik pułku ułanów
- Jan Kubicki ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Tadeusz Kuczyński ~1894–1918
✓ student 3. Kursu Politechniki w Warszawie, student uniwersytetu w Louvain, student uniwersytetu w Nancy, ułan 3 Szwadronu 4 Pułku Ułanów Poznańskich, wiceprezes korporacji Sarmatia
- Stanisław Kuksz ~1899–1918
doktor, inżynier, kurator szpitala przemienienia pańskiego, ławnik magistratu warszawy, ochotnik pułku ułanów, ochotnik szwadronu pułku, ochotnik ułanów, student kursu uniwersytetu warszawskiego, student Uniwersytetu Warszawskiego, student warszawski
- Stanisław Kuksz ~1864–1926
członek komisji, członek zarządu, doktor, inżynier technolog, inżynier-technolog, kanonik, kurator szpitala przemienienia pańskiego, ławnik magistratu warszawy, obywatel miasta warszawy, ochotnik ułanów, prezydent warszawy, student uniwersytetu, szef, technolog, towarzysz zarządu dyrekcji, współwłaściciel biura technicznego, współwłaściciel firmy, założyciel
- Ernest Kukuk ~1909–1936
podchorąży ułanów
- Henryk Kuncman ?–?1939
dowódca ułanów, pułkownik
- Henryk Kuncman ?–1918
✓ dowódca 7 Pułku Ułanów Polskich, pułkownik
- Jan Kurzanowski ?–1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Aleksy Kuźnik ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Stanisław Kwiatkowski ?–1920
wachmistrz pułku ułanów
- Jan Kwieciński ?–1919
✓ poległ nad Styrem, ułan 2 szwadronu 2 Pułku Ułanów
- Adolf Lachowicz ?–?1929
✓ porucznik 9 Pułku Ułanów
- Ignacy Lachowicz ~1895–1923
absolwent, agronom, asystent, inżynier, ochotnik ułanów, urzędnik
- Bolesław Lassota ?–1919
✓ starszy ułan 4 szwadronu 4 pułku ułanów
- Karol Lassota ~1896–1919
✓ plutonowy 2 Szwadronu 12 Pułku Ułanów
- Stanisław Laudański ~1880–1926
dowódca korpusu oficerów, kawaler orderów, pułkownik ułanów
- Jan Ledebur ~1896–1918
hrabia, major, ochotnik pułku ułanów, podchorąży, porucznik pułku ułanów, właściciel
- Gustaw Lenartowicz ?–1920
dowódca oficerów, podporucznik pułku ułanów
- Jerzy Lenkiewicz ~1901–1924
kawaler krzyża, obywatel mińska, ochotnik ułanów
- Stefan Lipczyński ~1899–1919
✓ członek Organizacji Młodzieży Narodowej, słuchacz III Kursu Studium rolniczego Uniwersytetu Jagiellońskiego, starszy ułan 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Sławomir Lipko ~1900–1920
ochotnik pułku ułanów, student uniwersytetu
- Antoni Lisowski ~1900–1925
porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów
- Leon Lissowski ~1868–1931
kawaler orderu Virtuti Militari, ochotnik, odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik pułku ułanów, towarzysz, właściciel majątków
- Jan Litwiński ~1900–1921
ochotnik legii akademickiej, ochotnik pułku ułanów, student politechniki warszawskiej
- Józef Litwiński ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, ochotnik pułku ułanów, podchorąży, porucznik, rotmistrz, student politechniki warszawskiej, szef
- Stanisław Lubecki ~1894–1920
członek, kawaler orderu virtuti, ochotnik walki, porucznik pułku ułanów, student kursów
- Wacław Łagowski ~1895–1922
lotnik, obywatel ziemskiej, ochotnik pułku ułanów, właściciel majątku warszawskiej
- Henryk Łaguna ~1905–1929
✓ podporucznik 3 Pułku Ułanów
- Teodor Antonow Łazowski ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Maksymilian Łebkowski ~1893–1918
administrator fabryki cukru, członek zarządu, kanonik, komendant warszawy, król, podporucznik pułku ułanów, prezes związku zawodowego cukrowni, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, zwierzchnik, żołnierz
- Mieczysław Łebkowski 1884–1935
inspektor, kawaler krzyża virtuti, major pułku ułanów, major rezerwy, odznaczony krzyżem virtuti, oficer, podporucznik, prezes dyrekcji, pułkownik
- Zygmunt Łobaczewski ~1869–1937
inspektor, pułkownik pułku ułanów
- August Łoś ?–1928
kawaler krzyża walecznych, porucznik rezerwy pułku ułanów
- Jan Łowczowski ~1908–1934
porucznik pułku ułanów
- Franciszek Ksawery Łukasiewicz 1896–1923
dowódca szwadronu pułku, kawaler orderu virtuti, odznaczony walecznych, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Jan Łukasiewicz ~1922–1933
- Antoni Macharski ~1868–1925
emeryt, przemysłowiec, urzędnik pocztowy, wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów
- Helena Machnik (Pałysiewicz) ~1901–1926
- Władysław Konstanty Maciejowski 1889–1937
major pułku strzelców, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, prezes sądu koleżeńskiego
- Ludwik Macke ?–1920
✓ poległ w Wiszniopolu, starszy ułan 2 szwadronu 2 pułku ułanów grochowskich
- Jan Mackiewicz ~1899–1918
✓ legionista II pułku ułanów
- Maczugowski ?–1850
książę, podporucznik, porucznik pułku piechoty, porucznik pułku ułanów
- Szczepan Majewski ?–1919
✓ ułan 4 szwadronu 4 Pułku Ułanów, zginął pod Wołożynem
- Oktawian Makarski ?–1939
podporucznik pułku ułanów, pułkownik
- Józef Makomaski ~1900–1920
✓ kapral III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego, uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Janusz Maks ?–1920
✓ plutonowy 4 Szwadronu 4 Pułku Ułanów
- Marian Stanisław Malanowski ~1896–1919
✓ student wyższej szkoły rolniczej, ułan 5 szwadronu 2 Pułku Ułanów
- Konstanty Malik ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Kazimierz Małynicz ?–1920
✓ maturzysta szkoły państwowej dla byłych wojskowych, poległy pod Cycowem, starszy ułan 1 Pułku Ułanów Beliny, starszy ułan 7 Pułku Ułanów
- Konstanty Marjanowicz ~1825–1861
✓ rotmistrz Smoleńskiego Pułku Ułanów
- Antoni Markowski ~1855–1909
pomocnik, prefekt, rotmistrz ułanów
- Michał Masłowski ?–1918
dowódca, podporucznik, porucznik, rotmistrz pułku ułanów
- Karol Maszkowski ?–1938
✓ artysta malarz, chorąży, chorąży 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, dyrektor Państwowego Instytutu Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, dyrektor Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, kawaler krzyża niepodległości, kawaler krzyża walecznych, kawaler Odznaki I Brygady Legionów Polskich Za Wierną Służbę, kawaler Orderu Odrodzenia Polski, kawaler orderu polskiego krzyża, malarz, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer pułku ułanów, rotmistrz rezerwy, rotmistrz rezerwy WP, żołnierz brygady legionów, żołnierz I Brygady Legionów Polskich
- Stefan Matuszewic ~1895–1920
porucznik pułku ułanów
- Aleksander Mazaraki ~1852–1919
doktor, obywatel ziemski, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, właściciel majątku
- Aleksander Olgierd Mazaraki ~1892–1920
kapelan, porucznik pułku ułanów krechowieckich, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, uczestnik
- Adolf Medyna ?–1920
✓ rotmistrz 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Joanna Michajłowicz ~1846–1932
porucznik pułku ułanów
- Andrzej Michalik ~1889–1919
✓ ułan 1 Szwadronu 3 Pułku Ułanów
- Józef Mielęcki ~1879–1933
dowódca korpusu oficerskiego pułku, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, podpułkownik pułku ułanów, prawnik
- Ignacy Mielżyński ?–1938
członek komisji rewizyjnej, członek nadzorczej naszej, członek zarządu, dowódca ułanów, hrabia, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, obywatel, odznaczony krzyżem virtuti, oficer powstania, podpułkownik, prezes kredytowy, prezes nadzorczej, prezes zarządu, sodalis marianus, szef, współpracownik
- Michał Mikulski ?–1920
✓ ułan 214 Pułku Ułanów A. O. (Jazda Małopolska)
- Antoni Miniewski ~1891–1921
ochotnik pułku ułanów
- Bogumił Miniszewski ~1896–1936
ochotnik ułanów, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz
- Zygmunt Minter ~1883–1920
dowódca, nauczyciel, podporucznik pułku ułanów, współpracowniczka
- Roman Młodzianowski ~1868–1921
obywatel miasta warszawy, rotmistrz ułanów
- Wojciech Młynarczyk ?–?1920
✓ kapral 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Janina Modzelewska (Wilcz) ~1891–1931
rotmistrz ułanów, właścicielka majątku
- Franciszek Montag ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Flora Morawska (Kuncman) ?–?1939
dowódca ułanów, pułkownik
- Aleksander Morbitzer ~1836–1931
kapitan, obywatel miasta krakowa, obywatel ziemski, odznaczony krzyżem niepodległości, rotmistrz ułanów, urzędnik zakładów, weteran
- Józef Moskowiak ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Andrzej Moszczeński ~1896–1920
✓ podchorąży 1 pułku Ułanów Wielkopolskich
- Bolesław Mościcki ?–1918
bojownik, burmistrz, dowódca korpusu oficerskiego, dowódca pułku ułanów, kawaler orderów, kawaler orderu Virtuti Militari, oficer, pułkownik, szef
- Bolesław Mroziński ~1895–1918
podchorąży pułku ułanów, podoficer pułku ułanów, pułkownik, towarzysz
- Aleksander Muchanow ?–1893
ochotnik pułku ułanów, podoficer, właściciel
- Arkadiusz Murzynowski ~1899–1922
członek korporacji, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, odznaczony walecznych, podchorąży pułku ułanów, podchorąży ułanów, student politechniki, student warszawskiej, student wydziału mechanicznego, współpracowniczka, współpracownik
- Hanna Muszyńska (Witkowska) ~1901–1929
- Edmund Muth ?–1930
✓ podporucznik 15 pułku ułanów, właściciel ziemski
- Włodzimierz Myszkiewicz ~1902–1919
✓ poległ pod Lidą, uczeń VI kl. szkoły M. Kreczmara, ułan 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Stanisław Niedźwiedzki ~1888–1933
wachmistrz pułku ułanów
- Jadwiga Niemirycz (Sztembarth) ~1859–1936
administrator dóbr, kawaler orderu Virtuti Militari, porucznik ułanów, prezes pułku, uczestnik, właścicielka majątku
- Zdzisław Niesiołowski ~1898–1920
dowódca szwadron, kawaler militari, kawaler orderu militari, porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów
- Tadeusz Normark ?–?1918
✓ legionista I Pułku Ułanów Wojsk Polskich
- Stanisław Nowak ?–?1920
✓ kanonier 2 baterii kn. 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Władysław Nowakowski ~1888–1915
porucznik, rotmistrz, wachmistrz ułanów
- Terencjusz O'Brien 1885–1932
dowódca pułku ułanów, pułkownik, właściciel dóbr
- Wacław Ogiński ~1899–1920
✓ starszy ułan szwadronu karabinów maszynowych 4 Pułku Ułanów
- Julian Ojrzanowski ~1897–1920
oficer ułanów
- Roman Julian Okulicz ~1882–1931
członek, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz ułanów, właściciel dóbr
- Stanisław Olizar ~1897–1926
dowódca korpusu oficerów, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu krzyża walecznych, oficer, porucznik pułku ułanów litewskich, porucznik ułanów
- Witold Olszański ~1891–1920
✓ dowódca 3 szwadronu 12 Pułku Ułanów Podolskich, oficer III Korpusu Wojsk Polskich na Rusi, porucznik, student Hochschule für Bodenkultur w Wiedniu
- Franciszek Olszewski 1769–1868
jenerał, król, marszałek, pułkownik ułanów, żołnierz
- Janina Orszagh (Mączewska) ~1901–1939
dowódca pułku ułanów, marszałek
- Józef Ososiński ?–1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Eustachy Ostrowski ~1808–1876
obywatel ziemski guberni siedleckiej, oficer pułku ułanów
- Tadeusz Ostrowski ~1896–1916
kanonik, kapitan, major, podchorąży, podporucznik pułku ułanów, student akademii handlowej, student handlowej, wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów
- Ludwik Otter ?–1885
✓ bufetowy klubu lejbgwardii pułku ułanów
- Mieczysław Pac ~1892–1930
kawaler, podchorąży pułku ułanów, właściciel zakładu
- Bronisław Packiewicz ?–1920
doktor, dowódca szwadron, oficer ułanów, podporucznik, porucznik
- Maryla Packiewicz ?–?1920
doktor, oficer ułanów
- Paczenski ?–1869
dowódca pułku ułanów
- Jan Czesław Papeć ?–1919
kapitan, major, oficer, podporucznik ułanów, porucznik, rotmistrz, żołnierz
- Tadeusz Parys ~1902–1925
dowódca pułku, kanonik, porucznik pułku ułanów, proboszcz, pułkownik, uczestnik
- Wacław Pasterczyk ~1887–1926
dyrektor, major pułku ułanów, reprezentant, starosta, zarządca dóbr
- Ludwik Pawlicki ?–1919
✓ ułan IV Szwadronu 1 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Pawłowski ?–1850
książę, podporucznik, porucznik pułku piechoty, porucznik pułku ułanów
- Jan Pazur ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Edward Perchuć ~1899–1939
członek warszawski, członek zarządu, członek związku strzeleckiego, kapelan, ochotnik pułku ułanów, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik rezerwy odznaczony krzyżem, pracownik społeczny, prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej, referent dyrekcji państwowego, towarzysz
- Zenon Perzanowski ~1898–1920
✓ ułan 4 szwadronu 4 Pułku Ułanów
- Aleksander Petersilge ~1871–1927
obywatel łódź, rotmistrz ułanów
- Piotr Pękalski ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Stanisław Piędzicki ~1899–1937
kawaler krzyża walecznych, ochotnik pułku ułanów, oficer rezerwy, ziemianin
- Bronisław Piotrowski ~1906–1932
podporucznik pułku ułanów
- Tadeusz Piórkowski ~1869–1928
kierownik, major ułanów
- Wasyl Piróg ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Ryszard Piwko ?–1923
członek, ochotnik pułku ułanów, urzędnik wojsk
- Tadeusz Plesnar ~1894–1924
oficer, rotmistrz pułku ułanów, żołnierz
- Jerzy Pluta ?–1918
✓ maturzysta Szkoły im. E. Konopczyńskiego, porucznik 5 Pułku Ułanów Polskich
- Kazimierz Pławiński ?–?1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Alfons Pniewski ~1892–1919
✓ kapral I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Mieczysław Pochmara ?–1920
✓ poległ pod wsią Zadobrycze, ułan 4 szwadronu 4 Pułku Ułanów
- Zygmunt Podczaski ~1894–1922
✓ dyplomowany inżynier chemii, filister korporacji Sarmatia, kawaler krzyża walecznych, porucznik 4 Pułku Ułanów
- Karol Podkóliński ~1892–1920
ochotnik pułku ułanów, ochotnik szwadron, właściciel majątku
- Michał Pohoski ?–1920
porucznik, towarzysz, uczestnik, wachmistrz ułanów, żołnierz
- Piotr Polkau ~1901–1919
dowódca ułanów
- Franciszek Józef Poniński ~1856–1915
doktor, kawaler orderów, książę, obywatel honorowy miasta, podkomorzy, poseł, prezes powiatowy, rotmistrz pułku ułanów, właściciel dóbr
- Mieczysław Popowski ~1890–1929
odznaczony krzyżem walecznych, oficer ułanów
- Ludwik Potworowski ~1890–1918
prawnik, żołnierz pułku ułanów
- Michał Prażmowski ~1884–1912
dowódca dywizjonu artylerii, dowódca ułanów, kapitan, kawaler orderu militari, podchorąży, ppułkownik, rotmistrz, wachmistrz
- Michał Prażmowski ~1891–1920
✓ dowódca 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, dowódca 4 Dywizjonu Artylerii Konnej, rotmistrz Wojsk Polskich
- Jan Pruszak ?–?1921
✓ porucznik ułanów
- Bonawentura Przespolewski 1793–1870
✓ oficer pułku ułanów Wojsk Polskich
- Ksawery Przyjemski ?–1920
✓ poległ pod Ostrołęką, wachmistrz 115 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Stanisław Konstanty Puchalski 1867–1931
członek komisji rewizyjnej, członek nadzorczej, członek zarządu przemysłu, dowódca, dyrektor fabryki, dyrektor polskich zakładów, emeryt, generał dywizji wojsk polskich, kapelan, kapitan, kawaler orderów, kierownik, komendant szpitala, ksiądz kapelan, major, oficer ułanów, podpułkownik służby, profesor, pułkownik, szef departamentu wojsk, współtowarzysz zarządu, żołnierz powstania
- Edward Pych ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Stanisław Rabiński ~1886–1934
dowódca pułku ułanów, kawaler orderu Virtuti Militari, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, podpułkownik, pułkownik pułku, sekretarz
- Leon Radłowski ~1893–1919
✓ podoficer III Pułku Ułanów I Korpusu generała Dowbora-Muśnickiego
- Feliks Radyszkiewicz ?–1920
porucznik ułanów
- Wacław Radyszkiewicz ?–1919
porucznik ułanów
- Stanisław Radziwiłł ?–1920
adiutant, dowódca, major ułanów, major wojsk polskich, naczelnik, opiekun, ordynat, osobisty, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz Wojsk Polskich, szef sztabu
- Stefan Marian Rago ~1895–1938
biskup, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu militari, major kawalerii, major pułku ułanów, marszałek, minister wojskowych, odznaczony krzyżem virtuti, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, polowy, pułkownik, uczestnik bitwy, wiceminister wojskowych, żołnierz
- Leon Rataj ?–1920
✓ ułan 1 Szwadronu 1 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Henryk Reinecke ~1898–1938
kawaler orderu Virtuti Militari, obywatel łowicza, ochotnik, oficer rezerwy, porucznik ułanów, towarzysz
- Jan Reliszko ~1888–1937
dowódca pułku ułanów, dowódca ułanów, kapelan, kawaler krzyża virtuti, król stefana batorego, ppułkownik, pułkownik
- Rajmund Rembieliński ~1895–1918
hrabia, rotmistrz ułanów
- Bohdan Restorff ~1899–1919
✓ starszy ułan V Pułku Ułanów WP, student Uniwersytetu Warszawskiego, uczeń Szkoły Kazimierza Kulwiecia
- Rodziewicz ?–1916
✓ ułan 5 szwadronu 1 pułku ułanów
- Józefa Rogojska (Gładysz) ~1845–1877
pułkownik ułanów
- Ksawera Rogojska (Rogojska) ~1817–1877
pułkownik ułanów
- Bronisław Romer ?–1918
rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Edward Rościszewski ?–1920
✓ inżynier, ułan 214 Pułku Ułanów A. O. (Jazda Małopolska), właściciel majątku Kosary w guberni kijowskiej
- Tadeusz Różycki ~1900–1932
absolwent, filister, ochotnik pułku ułanów, odznaczony krzyżem walecznych
- Stanisław Ruczyński ~1907–1937
porucznik pułku ułanów
- Bolesław Rudnicki ~1885–1920
dowódca, kawaler krzyża, porucznik pułku ułanów krechowieckich, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, uczestnik
- Rudolf Rupp ?–1938
bojownik za ojczyznę, dowódca brygady, dowódca pułku szwoleżerów, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu Virtuti Militari, kierownik oddziału, pułkownik stanie spoczynku
- Wacław Rusiecki ~1896–1929
dowódca oficerów, dowódca pułku, kapelan, kawaler krzyża walecznych, porucznik pułku ułanów, pułkownik dyplomowany
- Kazimierz Russocki 1871–1935
hrabia, kanonik, major, oficer ułanów, proboszcz, właściciel dóbr
- Franciszek Russyan ~1785–1861
kawaler krzyża militari, oficer, pułkownik ułanów
- Julia Russyan (Celińska, Wiszniewska) ~1825–1907
✓ obywatelka ziemska
- Maria Rutkowska (Ciechomska) ~1861–1925
major pułku ułanów, obywatelka ziemska
- Andrzej Ruttié ~1776–1853
dowódca pułku ułanów, kawaler orderu, pułkownik pułku ułanów, urzędnik legii honorowej
- Józef Rutyna ?–1920
✓ ułan z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Tadeusz Rzączyński ?–1925
✓ legionista, ułan I Pułku Ułanów Krechowieckich
- Maria Rzewuska (Tarło) ?–1937
hrabia, major ułanów
- Konstanty Sadowski ?–1918
dowódca pułku, hrabia, rotmistrz pułku ułanów
- Stanisław Sadowski ?–1918
✓ podrotmistrz 7 Pułku Ułanów Polskich
- Lech Sarnecki ~1903–1925
doktor, kawaler krzyża, podchorąży ułanów, student szkoły głównej gospodarstwa, wachmistrz, wychowanka
- Iwan Sendjak ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Bronisław Sienkiewicz 1828–1887
gospodarz, obywatel, rotmistrz ułanów, sąsiad
- Sieńkiewicz ?–1850
✓ kornet z pułku ułanów im. J.C.W. Wielkiego Księcia Cesarzewicza Następcy Tronu
- Eugeniusz Skarszewski ?–?1920
✓ podporucznik 8 Pułku Ułanów, poległy pod Mościskami
- Jerzy Skibniewski ?–1918
ochotnik pułku ułanów, uczeń klasy
- Włodzimierz Maria Skibniewski ~1897–1918
ochotnik pułku ułanów, uczeń klasy
- Stanisław Słomowski ~1893–1930
dowódca, major, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, właściciel majątku na podolu
- Alfred Słonecki ?–1911
major pułku ułanów, obywatel dóbr
- Marian Słoniński ~1892–1936
członek, dowódca pułku ułanów, dowódca ułanów, kawaler krzyża niepodległości, odznaczony krzyżem militari, odznaczony krzyżem virtuti, odznaczony orderem militari, oficer, pułkownik dyplomowany, pułkownik pułku, rotmistrz, szef departamentu, szef sztabu
- Wincenty Słuczanowski ?–1920
✓ podchorąży 115 pułku ułanów
- Kazimiera Sobczyńska (Thierbach) ?–1920
- Włodzimierz Sobieszczański ~1872–1920
inspektor wojsk, oficer ułanów, rotmistrz Wojsk Polskich
- Kazimierz Sobolewski ~1863–1929
pułkownik pułku ułanów
- Tadeusz Sołowij ?–?1929
✓ porucznik 8 Pułku Ułanów
- Ignacy Sołtan ?–1933
adiutant, kawaler orderów virtuti, kawaler Virtuti Militari, marszałek, oficer pułku ułanów
- Zygmunt Sosnowski ~1864–1924
rotmistrz pułku ułanów
- Stanisław Spałek ~1891–1928
wachmistrz ułanów
- Kazimierz Stańczykowski ~1901–1937
adwokat prawny, członek naczelnej, członek zarządu oddziału, dyrektor wydziału prawnego, działacz społeczny, ochotnik ułanów, organizator, pracownik, prezes naczelnej, prezes powiatowego związku, prezes związku, prezydent, sekretarz zarządu, senior, towarzysz, uczestnik walk o niepodległość, wiceprezes związku, wiceprezydent, współtowarzysz, założyciel
- Kajetan Stefanowicz ?–1920
wachmistrz ułanów
- Emil Stojowski ~1871–1907
porucznik ułanów, właściciel dóbr
- Jan Kanty Stojowski ~1855–1917
rotmistrz ułanów, właściciel dóbr
- Bogusław Stokowski ~1861–1926
✓ porucznik 26 PUłku Ułanów Wojsk Polskich
- Wincenty Strojnowski 1893–1920
podoficer pułku ułanów, podporucznik ułanów
- Mikołaj Strzelbicki ~1894–1931
odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz ułanów
- Maria Regina Suchecka (Ryszkiewicz) ~1890–1918
- Roman Sukiennicki 1900–1918
ksiądz, rycerz, słuchacz, szeregowiec, uczeń klasy, wachmistrz pułku ułanów
- Franciszek Surmiak ~1895–1927
kawaler, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Wacław Surzycki 1886–1920
inspektor, minister, ochotnik pułku ułanów, rolnik, szef sekcji, szeregowiec, wicedyrektor departamentu, ziemianin
- Władysław Surzycki ?–1920
ochotnik pułku ułanów
- Karol Swieżawski ?–1854
kawaler Legii Honorowej, porucznik pułku ułanów
- Jerzy Edward Szadurski ?–1918
odznaczony medalem, podchorąży pułku ułanów
- Bronisław Szalkiewicz ?–1920
✓ dowódca Ułanów Grodzieńskich, poległ pod Rozkazami ziemi wileńskiej, poległ w obronie Wilna, rotmistrz
- Hamilkar Szeliski ?–1918
✓ major 7 Pułku Ułanów Polskich
- Mieczysław Szewczyk ~1895–1919
✓ kapral I Pułku Ułanów Krechowieckich, plutonowy 2 szwadronu 2 pułku ułanów Grochowskich
- Stanisław Władysław Szewczyk ?–1919
dowódca ułanów, porucznik ułanów
- Michał Szłapka ?–1920
✓ ułan IV szwadronu I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Otton Szmidt ?–?1920
✓ starszy ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Adam Szostak ?–?1919
✓ szwoleżer I Pułku Ułanów, uczeń kl. VII Szkoły im. Rontalera
- Józef Sztembarth 1892–1936
administrator majątku, kawaler orderu virtuti krzyża, porucznik rezerwy pułku ułanów, uczestnik, współpracownik
- Stefan Szudobei ?–1920
✓ wachmistrz 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Mateusz Szuszkiewicz ?–1920
✓ porucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Antoni Szychowiak ?–1920
✓ ułan 3 Szwadronu 1 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Jan Szymański ?–1920
dowódca szwadron, kawaler orderu militari, rotmistrz, uczestnik, żołnierz pułku ułanów
- Roman Śliczniakowski ?–1923
członek korporacji, kapitan, kawaler krzyża, oficer II korpusu, oficer pułku ułanów, referent oddziału, uczestnik bitwy
- Witold Ślusarko 1894–1919
✓ podchorąży 7 Pułku Ułanów
- Stefan Śmiechowski ~1900–1920
✓ ułan 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Stefan Śmietanowski ~1899–1920
kanonik, student kursu medycyny, student medycyny uniwersytetu warszawskiego, wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów, żołnierz
- Janusz Taczanowski ~1894–1932
porucznik pułku ułanów
- Jerzy Tański 1908–1921
ochotnik ułanów
- Henryk Tarło ~1888–1938
hrabia, komendant, major pułku ułanów, major ułanów, odznaczony krzyżem walecznych
- Kazimierz Tawrel ~1900–1919
szeregowiec baonu, żołnierz pułku ułanów
- Jan Kazimierz Tetmajer ?–1920
podchorąży pułku ułanów, podchorąży ułanów
- Tadeusz Trembiński ~1900–1921
wachmistrz pułku ułanów
- Leon Trojanowski ~1897–1934
kawaler orderu militari, major pułku ułanów
- Władysław Tryfon ?–1920
✓ ułan 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Zbigniew Trzciński ~1901–1922
kawaler krzyża walecznych, podporucznik pułku ułanów, porucznik pułku ułanów, uczestnik
- Władysław Trzeciak ~1892–1931
absolwent akademii, członek, dziekan rady wydziału, elektryk, inżynier mechanik, kawaler orderów militari, kawaler orderu Virtuti Militari, kierownik referatu, major pułku, mechanik, obywatel ziemski, ochotnik pułku ułanów, odznaczony krzyżem militari, oficer armii, oficer pułku, porucznik rezerwy, pracownik, prowadzący, uczestnik wojny, współtowarzysz, żołnierz
- Walery Jerzy Tukałło ~1894–1920
podchorąży pułku ułanów, podporucznik, porucznik
- Wiktor Tułowski ~1842–1878
oficer ułanów
- Antoni Tuncelman 1896–1925
baron, dowódca korpusu oficerskiego pułku, dowódca pułku, jenerał, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, kawaler orderu militari, kawaler orderu odznaczony krzyżem, kawaler orderu virtuti krzyża, kawaler orderu Virtuti Militari, odznaczony krzyżem walecznych, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Nina Tuncelman (Lecewicz) ~1900–1922
doktor, kapelan, komandor, komendant, podpułkownik, prefekt, profesor
- Jan Tyczyński ?–1932
dowódca pułku ułanów, ppułkownik
- Jerzy Tylkowski ?–1937
oficer pułku ułanów, porucznik ułanów
- Jan Tyszkiewicz 1896–1939
członek dożywotni, członek zarządu głównego związzku, członek związku ziemian, dowódca pułku ułanów, dziedzic, hrabia, kawaler militari, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, kawaler Virtuti Militari, lotnik, odznaczony krzyżem oficerskim, odznaczony krzyżem virtuti, odznaczony złotym krzyżem, porucznik pułku ułanów, porucznik rezerwy pułku ułanów, poseł sejmu, prezes okręgu, prezes związku oficerów rezerwy, proboszcz parafii, uczestnik
- Stefan Uchnast ~1904–1934
dowódca korpusu oficerskiego pułku, porucznik pułku ułanów litewskich
- Stanisław Udymowski ~1892–1920
dowódca, kapelan, kupiec, rotmistrz pułku ułanów, wachmistrz
- Wiktor Unrug ?–1925
✓ ochotnik 215 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Bronisław Urbanowicz ?–1928
kawaler krzyża walecznych, wachmistrz pułku ułanów
- Gabriel Urbański ?–1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Adolf Wagner 1868–1902
✓ nadporucznik 11 Pułku Ułanów
- Henryk Wardzyński ~1892–1934
kierownik, podoficer pułku ułanów, redaktor naczelny, współpracowniczka
- Izabela Warmont (Balińska) ~1896–1928
- Aleksander Wasilewski ?–1920
✓ kapral I szwadronu 9 Pułku Ułanów
- Antoni Wasiutyński ?–1920
podchorąży pułku ułanów
- Marian Wasiutyński ?–?1921
✓ podchorąży ułanów
- Henryk Weingaertner ~1892–1935
ochotnik pułku ułanów, właściciel majątku
- Czesław Wesołowski ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Bohdan Węcławowicz ?–1918
✓ podporucznik 7 Pułku Ułanów Polskich
- Jerzy Węgliński ~1896–1934
obywatel ziemski, rotmistrz rezerwy pułku, rotmistrz ułanów
- Józef Wierciński ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Artur Wierzbowski ~1900–1928
braciszek, porucznik pułku ułanów
- Stanisław Wilcz ~1884–1928
pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz rezerwy pułku, właściciel majątku w ciechanowskiem
- Kazimierz Wilhelm ~1895–1919
porucznik pułku ułanów, szef sztabu
- Józef Wiśniewski ?–1864
major pułku ułanów, obywatel
- Mieczysław Wiśniewski ?–1919
✓ poległ pod Rakowem, ułan 2 szwadronu 4 pułku ułanów
- Stanisław Leszek Wiśniowski 1895–1920
naczelnik zbrojnych, ochotnik pułku ułanów, student uniwersytetu
- Bohdan Witwicki ~1895–1923
dyrektor nauk, kapitan, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu krzyża walecznych, lekarz, oficer, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów, słuchacz wyższej, szef sztabu
- Romuald Witwiński ?–1937
nauczyciel warszawskiego, porucznik rezerwy pułku ułanów, profesor
- Andrzej Wize ~1902–1919
✓ ochotnik I Pułku Ułanów
- Henryk Kazimierz Wnuk ?–1920
✓ ułan 5 Pułku Ułanów Wojsk Polskich
- Stanisław Wodziński ~1900–1920
podoficer pułku ułanów, uczestnik
- Aleksander Wojciechowski ~1883–1933
dowódca korpusu oficerskiego pułku, odznaczony krzyżem walecznych, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, żołnierz
- Wojszycki ?–1851
✓ kornet z pułku elizabetgradzkiego ułanów
- Franciszek Wojtowicz ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Wiktor Woldt 1870–1926
ochotnik
- Stanisław Wolfarth ?–?1920
✓ porucznik 8 Pułku Ułanów ks. Józefa Poniatowskiego poległy na kresach
- Jan Kanty Wolski 1893–1919
chorąży, marszałek powiatu, obywatel, podporucznik ułanów, porucznik, poseł sejmu krajowego, prezes, sąsiad, słuchacz
- Walenty Woźniak ~1836–1926
major pułku ułanów, obywatel
- Roman Wyrwicz ?–1919
✓ kapral 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Karol Wyszyński ~1899–1918
oficer pułku ułanów
- Witold Zabłocki ?–1935
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadron, inspektor warszawy, odznaczony krzyżem walecznych, organizator
- Stefan Zaborowski 1884–1921
dowódca szwadronu pułku, kawaler orderu militari, oficer, porucznik pułku ułanów
- Stefan Zaborowski ?–1936
notariusz hipoteczny, notariusz w warszawie, obserwator, ochotnik pułku ułanów, prawnik, sędzia sądu okręgowego w warszawie, wiceprezes okręgowy, wiceprezes sądu okręgowego w warszawie
- Stefania Zadurowicz (Chwalibogowska) ~1894–1926
właścicielka dóbr
- Mieczysław Zagórowski 1901–1923
✓ podporucznik 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Juliusz Zagórski ?–1919
dowódca pułku ułanów, major
- Antoni Zagrodziński ~1900–1918
✓ student Wyższej Szkoły Ogrodniczej, ułan I Pułku Ułanów Wojska Polskiego
- Leon Zajączkowski ~1779–1876
major pułku ułanów, oficer
- Kazimierz Albin Zakrzewski 1884–1920
dowódca pułku, kapelan pułkowy, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu, król, major pułku ułanów, major ułanów, naczelnik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, rotmistrz ułanów, starosta, student uniwersytetu
- Natalia Zakrzewska (Filleborn) ~1853–1937
adwokat przysięgły, dowódca pułku ułanów, obywatel ziemski, pułkownik, właścicielka dóbr
- Stanisław Zaleski ~1894–1918
podchorąży pułku ułanów, słuchacz medycyny, student medycyny
- Stanisław Julian Załuski ~1894–1919
✓ poległ pod Możajkowem, ułan 3 szwadronu IV Pułku Ułanów
- Erazm Załuskowski ~1863–1928
emeryt najwyższej izby, obywatel, ochotnik pułku ułanów, sędzia gminny
- Henryk Franciszek Zandbang ~1906–1936
dowódca brygady, dowódca dywizji, dowódca pułku szwoleżerów, dowódca pułku ułanów, dziekan, generał, kandydat wyższej, kanonik, odznaczony srebrnym krzyżem, porucznik pułku ułanów, proboszcz, pułkownik, rotmistrz
- Władysław Zaremba ?–1917
obywatel piotrkowskiej, rotmistrz ułanów
- Jan Zarzycki ~1893–1931
dowódca szwadron, kawaler orderu Virtuti Militari, major pułku ułanów, odznaczony krzyżem walecznych, podoficer pułku ułanów
- Kazimierz Zawiliński ~1900–1935
odznaczony krzyżem krzyżem, porucznik ułanów
- Cezary Zawistowski ~1817–1877
intendent instytutu, kawaler orderu nieskazitelnej służby, opiekun, rotmistrz pułku ułanów
- Aleksander Zawisza ~1897–1919
dowódca pułku, odznaczony orderem virtuti, porucznik pułku ułanów, rotmistrz
- Władysław Zboromirski ?–1919
porucznik pułku ułanów
- Stanisław Zgorzelski ~1903–1924
członek, kawaler krzyża walecznych, podchorąży, wachmistrz ułanów
- Stefan Zieliński ~1897–1920
✓ kapral II Grochowskiego Pułku Ułanów im. gen. Dwernickiego, ułan I Korpusu
- Wacław Zieliński ?–1928
jenerał, kawaler krzyża walecznych, królowa, obywatel ziemski, porucznik pułku ułanów wielkopolskich, porucznik ułanów
- Wilhelm Zieliński ?–1920
✓ ułan z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Benedykt Zubrzycki ~1786–1855
emeryt, oficer pułku ułanów, urzędnik skarbowy
- Julian Żarski-Kordasiewicz ?–1920
✓ wachmistrz III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Władysław Żebracki ~1884–1916
porucznik ułanów, właściciel dóbr
- Leon Żołnierkiewicz ?–1920
✓ kapral z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Karol Żugajewicz 1898–1923
dowódca, podporucznik pułku ułanów
- Czesław Żurakowski ?–1918
✓ podporucznik VII pułku ułanów polskich
- Wawrzyniec Żych ?–1920
✓ ułan z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Leonard Żyliński ?–1856
biskup wileński, marszałek powiatu, porucznik pułku ułanów
- Stanisław Żyła ?–1920
✓ ułan ze szwadronu technicznego 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. DwernickiegoOCR król
|