Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 249
- Antoni Żukowski 1843–1912
król, magister nauk, odznaczony złotym krzyżem, profesor
- Karol Rudnicki ~1857–1913
doktor, fizyk, odznaczony złotym krzyżem
- Józef Horoszkiewicz ~1842–1922
odznaczony złotym krzyżem, prezes towarzystwa
- Augustyn Drozdowicz ~1883–1925
inżynier komunikacji, odznaczony złotym krzyżem
- Józef Dąbrowski ~1876–1926
odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, sędzia najwyższy, szef wydziału
- Marian Kasperowicz ~1862–1927
✓ członek zarządu Koła Stowarzyszenia Urzędników Państwowych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, członek Związku Zawodowego Pracowników Handlowych, Przemysłowych i Biurowych Miasta Stołecznego Warszawy, inicjator i pierwszy prezes Kasy Przezorności Urzędników i Pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, naczelnik Rachuby w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi
- Zenon Dankiewicz ~1853–1927
członek honorowy, delegat, dyrektor, inżynier, kierownik, obywatel żywca, odznaczony złotym krzyżem, prezes małopolskiego, szef oddziału, właściciel
- Mieczysław Ciemnołoński ?–1927
członek związku pracowników, inżynier, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, prezes dyrekcji poczt i telegrafów, prezes koła, prezes wileńskiej dyrekcji
- Gustaw Kaden ~1865–1928
adwokat, doktor, dziad, odznaczony złotym krzyżem, oficer powstania, ozdobiony złotym, prezes związku, założyciel, żołnierz
- Kazimierz Szałas ~1900–1928
lotnik, obserwator, odznaczony złotym krzyżem, pilot, porucznik, szef departamentu aeronautyki, szef oficerów korpusu
- Stanisław Ławrynowicz ~1875–1929
inspektor wydziału, odznaczony złotym krzyżem, wiceprezes stowarzyszenia, współpracownik
- Kazimierz Stabrowski ~1870–1929
arcybiskup, artysta malarz, członek komitetu towarzystwa zachęty, członek komitetu zachęty pięknych, członek rzeczywisty, dyrektor kultury, dyrektor szkoły pięknych, malarz, minister, odznaczony złotym krzyżem, profesor
- Modest Salmonowicz ~1871–1929
inżynier architekt, kawaler orderu złotego krzyża, odznaczony złotym krzyżem, pracownik, szef oficerów, szef wojsk, współpracowniczka
- Witold Roszkowski ~1881–1929
doktor, dowódca artylerii, dowódca korpusu oficerskiego pułku, dyrektor, generał, kawaler krzyża militari, kawaler krzyża virtuti, kawaler orderu virtuti krzyża, odznaczony złotym krzyżem, pułkownik artylerii, starosta, wojewoda wileński
- Franciszek Marcin Szybowski ~1886–1929
major, odznaczony złotym krzyżem, szef biura kontroli, szef wydziału, urzędnik magistratu
- Antoni Ludomir Werpechowski ~1879–1930
doktor medycyny, lekarz naczelny, major, odznaczony złotym krzyżem
- Apoloniusz Erazm Głuchowski ~1867–1930
odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, prezes wileńskiego towarzystwa, proboszcz żarnowski, weterynaryjny, współpracowniczka
- Wacław Michał Dobrzyński ~1868–1931
adwokat, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, prezes czerwonego krzyża
- Emanuel Leopold Marcus ?–1931
członek nadzorczej spółdzielni, członek sejmiku, dyrektor towarzystwa akcyjnego, działacz społeczny, kierownik, obywatel milanówka, obywatel rady nadzorczej, odznaczony złotym krzyżem, prezes kasy pożyczkowej, prezes zarządu, prezes związku szklanego, przedstawiciel, przewodnik
- Marian Emanuel Surgent ~1872–1931
inspektor, kierownik biura, odznaczony złotym krzyżem
- Albin Józef Chęciński ~1885–1931
delegat, doktor, dowódca, dyrektor naczelny, generał, intendent, kapelan, kapitan, komendant policji, major, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, poseł sejmu, prezes administracyjnej, pułkownik, szef wojsk, wiceminister, wiceprezydent krakowa
- Jan Wartoń ~1891–1931
dowódca baonu, major saperów, odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, szef oficerów, szef wydziału
- Mieczysław Bodalski ~1883–1931
członek honorowy, dyrektor rady pedagogicznej, krzewiciel, nauczyciel gimnazjum, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, pedagog, prefekt, prezes związku, profesor, przewodnik, wychowawca
- Antoni Doboszyński ?–1931
członek wileńskiego towarzystwa, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, ppułkownik, prezes komisji rewizyjnej, prokurator sądu okręgowego w wilnie
- Piotr Halak ?–1931
biskup, dziekan, marszałek, odznaczony złotym krzyżem, proboszcz
- Jerzy Gyurkowicz ?–1931
dyrektor zakładów amunicyjnych, inżynier, kawaler złotego krzyża, kierownik, odznaczony złotym krzyżem, profesor politechniki warszawskiej, pułkownik rezerwy, towarzysz, wicedyrektor
- Władysław Hedinger ~1886–1931
bojownik, doktor, dowódca, dyrektor oddziału, działacz społeczny, kawaler krzyża niepodległości, odznaczony złotym krzyżem, senior, szef, uczestnik, współpracownik
- Izydor Pianko ~1860–1931
budowniczy, członek komisji, członek założyciel, członek zarządu fundacji, członek zarządu stowarzyszenia, działacz, ekspert, kościelny, ksiądz, odznaczony złotym krzyżem, prezes warszawski, skarbnik, superintendent, współpracownik zarządu, współzałożyciel firmy, założyciel
- Stanisław Narewski ~1866–1932
doktor, lekarz, odznaczony złotym krzyżem, prezes, założyciel honorowy
- Franciszek Edward Górecki ~1887–1932
odznaczony złotym krzyżem, pracownik, publiczny
- Zygmunt Sokołowski ~1886–1932
członek oddziału, członek wojewódzkiej, odznaczony złotym krzyżem, prezes oddziału, właściciel dóbr
- Cezary Ludwik Piotrowski ~1884–1932
kawaler krzyża, kawaler orderu złotego krzyża, odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, szef wojskowy
- Walerian Werner ?–1932
członek, doktor, dowódca korpusu oficerskiego pułku, lekarz, major-lekarz, odznaczony srebrnym medalem, odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, szef sanitarny
- Zygmunt Najgrakowski ~1859–1932
odznaczony złotym krzyżem
- Bolesław Wilkowski ~1880–1932
odznaczony złotym krzyżem, prokurator sądu okręgowego
- Dominik Stanisław Zaranowski ~1874–1932
dyrektor urzędu, naczelnik, odznaczony złotym krzyżem, vice-dyrektor
- Stanisław Wigura ?–1932
członek sekcji, dyrektor rady pedagogicznej, inżynier mechanik, kapitan, lotnik, mechanik, odznaczony złotym krzyżem, pilot, porucznik, pracownik sekcji, profesor, szef departamentu aeronautyki, szef wojsk
- Jan Chojecki ~1891–1932
odznaczony złotym krzyżem
- Józef Kaden 1865–1932
doktor, dziad, hrabia, inżynier, marszałek, odznaczony złotym krzyżem, oficer pułku, prezes związku ziemian, właściciel dóbr
- Bronisław Ostaszewski ~1867–1932
adwokat, doktor, major, odznaczony złotym krzyżem, syndyk, wiceprezes związku, założyciel
- Stanisław Wierzbicki ~1860–1932
członek zarządu towarzystwa, członek związku, dyrektor towarzystwa, odznaczony złotym krzyżem, profesor, przedstawiciel, towarzysz, współzałożyciel, zwierzchnik
- Izydor Ausschnitt ~1858–1932
adwokat, asesor, członek powiatowy, doktor, dyrektor komunalnej kasy, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, założyciel
- Jan Łuszczewski 1865–1932
administrator dóbr, odznaczony złotym krzyżem, urzędnik ministerstwa rolnictwa
- Józef Neumann ?–1932
kawaler krzyża komandorskiego, odznaczony złotym krzyżem, poseł sejmu krajowego, prezes sokoła, prezes towarzystwa, prezydent, przemysłowiec, założyciel
- Władysław Landau ~1902–1933
✓ docent Wolnej Wszechnicy Polskiej, magister praw, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi, radca Ministerstwa Skarbu, referent naukowy Instytutu Gospodarstwa Społecznego
- Romuald Świerkowski ~1875–1933
dziekan, inżynier komunikacji, kierownik zarządu, ksiądz prefekt, odznaczony złotym krzyżem, prefekt
- Stefan Zieliński ~1850–1933
członek zarządu cukrownii ciechanów, członek zarządu polskiego związku, członek zarządzającej, inżynier komunikacji, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, prezes zarządu, założyciel, zwierzchnik
- Czesław Rudnicki ~1856–1933
emeryt, inżynier technolog, kierownik biura, odznaczony złotym krzyżem, technolog, właściciel majątku w podolskiem
- Władysław Szymański ~1874–1933
członek komisji, członek stowarzyszenia kupców polskich, kupiec, obywatel miasta warszawy, odznaczony złotym krzyżem, prezes koła, prezes kupców, prezes stowarzyszenia kupców, współtowarzysz
- Florian Karol Łada ~1863–1933
naczelnik wydziału ministerstwa poczty, odznaczony złotym krzyżem
|