Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 46
- Henryk Kuncman ?–?1939
dowódca ułanów, pułkownik
- Flora Morawska (Kuncman) ?–?1939
dowódca ułanów, pułkownik
- Konstanty Kowalewski ?–?1939
dowódca ułanów, pułkownik
- Andrzej Ruttié ~1776–1853
dowódca pułku ułanów, kawaler orderu, pułkownik pułku ułanów, urzędnik legii honorowej
- Franciszek Russyan ~1785–1861
kawaler krzyża militari, oficer, pułkownik ułanów
- Franciszek Olszewski 1769–1868
jenerał, król, marszałek, pułkownik ułanów, żołnierz
- Józefa Rogojska (Gładysz) ~1845–1877
pułkownik ułanów
- Ksawera Rogojska (Rogojska) ~1817–1877
pułkownik ułanów
- Julia Russyan (Celińska, Wiszniewska) ~1825–1907
✓ obywatelka ziemska
- Alfons Januszewski ~1860–1910
pułkownik ułanów
- Bolesław Mroziński ~1895–1918
podchorąży pułku ułanów, podoficer pułku ułanów, pułkownik, towarzysz
- Bolesław Mościcki ?–1918
bojownik, burmistrz, dowódca korpusu oficerskiego, dowódca pułku ułanów, kawaler orderów, kawaler orderu Virtuti Militari, oficer, pułkownik, szef
- Henryk Kuncman ?–1918
✓ dowódca 7 Pułku Ułanów Polskich, pułkownik
- Aleksander Mazaraki ~1852–1919
doktor, obywatel ziemski, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, właściciel majątku
- Stanisław Kruszewski ~1893–1919
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadronu pułku, dowódca ułanów, jenerał, kanonik, porucznik, pułkownik, rotmistrz
- Bolesław Rudnicki ~1885–1920
dowódca, kawaler krzyża, porucznik pułku ułanów krechowieckich, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, uczestnik
- Aleksander Olgierd Mazaraki ~1892–1920
kapelan, porucznik pułku ułanów krechowieckich, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, uczestnik
- Tadeusz Krysiński ~1896–1922
jenerał, ksiądz, porucznik pułku ułanów krechowieckich, porucznik ułanów, pułkownik, referent oddziału
- Bohdan Witwicki ~1895–1923
dyrektor nauk, kapitan, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu krzyża walecznych, lekarz, oficer, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów, słuchacz wyższej, szef sztabu
- Władysław Idzikowski ~1894–1924
oficer, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, uczestnik bitwy
- Tadeusz Parys ~1902–1925
dowódca pułku, kanonik, porucznik pułku ułanów, proboszcz, pułkownik, uczestnik
- Antoni Tuncelman 1896–1925
baron, dowódca korpusu oficerskiego pułku, dowódca pułku, jenerał, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, kawaler orderu militari, kawaler orderu odznaczony krzyżem, kawaler orderu virtuti krzyża, kawaler orderu Virtuti Militari, odznaczony krzyżem walecznych, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Kazimierz Giżycki ~1894–1926
kawaler krzyży walecznych, porucznik pułku ułanów, pułkownik, słuchacz wyższej
- Stanisław Laudański ~1880–1926
dowódca korpusu oficerów, kawaler orderów, pułkownik ułanów
- Stanisław Wilcz ~1884–1928
pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz rezerwy pułku, właściciel majątku w ciechanowskiem
- Henryk Budkowski 1878–1928
członek, dowódca pułku, dowódca szwadron, generał, kapłan, kawaler krzyża, kawaler Legii Honorowej, komendant warszawy, major sztabu jeneralnego, muzyk, odznaczony krzyżem walecznych, oficer sztabu, podpułkownik sztabu jeneralnego, pułkownik pułku ułanów, rektor, towarzysz, żołnierz
- Kazimierz Sobolewski ~1863–1929
pułkownik pułku ułanów
- Wacław Rusiecki ~1896–1929
dowódca oficerów, dowódca pułku, kapelan, kawaler krzyża walecznych, porucznik pułku ułanów, pułkownik dyplomowany
- Stanisław Konstanty Puchalski 1867–1931
członek komisji rewizyjnej, członek nadzorczej, członek zarządu przemysłu, dowódca, dyrektor fabryki, dyrektor polskich zakładów, emeryt, generał dywizji wojsk polskich, kapelan, kapitan, kawaler orderów, kierownik, komendant szpitala, ksiądz kapelan, major, oficer ułanów, podpułkownik służby, profesor, pułkownik, szef departamentu wojsk, współtowarzysz zarządu, żołnierz powstania
- Mieczysław Damian Karczewski 1901–1931
dowódca korpusu oficerskiego, kapelan, konsul francuski, ksiądz kapelan, major, oficer, porucznik pułku ułanów, pułkownik
- Franciszek Adamovich ?–1932
członek związku, dowódca, hrabia, kawaler honorowego dewocyjnego, prezydent, pułkownik pułku ułanów, pułkownik wojsk polskich, towarzysz
- Terencjusz O'Brien 1885–1932
dowódca pułku ułanów, pułkownik, właściciel dóbr
- Wiktor Jełowicki ~1894–1933
dowódca, generał, kapelan, major, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, proboszcz, pułkownik, rotmistrz pułku szwoleżerów rokitniańskich, rotmistrz szwoleżerów, szef sztabu, wojewoda
- Leon Gosztowtt ~1868–1933
doktor medycyny, hrabia, lekarz miejski, prezes kasy, profesor gimnazjum, pułkownik pułku ułanów
- Aleksander Wojciechowski ~1883–1933
dowódca korpusu oficerskiego pułku, odznaczony krzyżem walecznych, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, żołnierz
- Stanisław Rabiński ~1886–1934
dowódca pułku ułanów, kawaler orderu Virtuti Militari, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, podpułkownik, pułkownik pułku, sekretarz
- Mieczysław Łebkowski 1884–1935
inspektor, kawaler krzyża virtuti, major pułku ułanów, major rezerwy, odznaczony krzyżem virtuti, oficer, podporucznik, prezes dyrekcji, pułkownik
- Marian Słoniński ~1892–1936
członek, dowódca pułku ułanów, dowódca ułanów, kawaler krzyża niepodległości, odznaczony krzyżem militari, odznaczony krzyżem virtuti, odznaczony orderem militari, oficer, pułkownik dyplomowany, pułkownik pułku, rotmistrz, szef departamentu, szef sztabu
- Henryk Franciszek Zandbang ~1906–1936
dowódca brygady, dowódca dywizji, dowódca pułku szwoleżerów, dowódca pułku ułanów, dziekan, generał, kandydat wyższej, kanonik, odznaczony srebrnym krzyżem, porucznik pułku ułanów, proboszcz, pułkownik, rotmistrz
- Jan Reliszko ~1888–1937
dowódca pułku ułanów, dowódca ułanów, kapelan, kawaler krzyża virtuti, król stefana batorego, ppułkownik, pułkownik
- Natalia Zakrzewska (Filleborn) ~1853–1937
adwokat przysięgły, dowódca pułku ułanów, obywatel ziemski, pułkownik, właścicielka dóbr
- Zygmunt Łobaczewski ~1869–1937
inspektor, pułkownik pułku ułanów
- Rudolf Rupp ?–1938
bojownik za ojczyznę, dowódca brygady, dowódca pułku szwoleżerów, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu Virtuti Militari, kierownik oddziału, pułkownik stanie spoczynku
- Roman Kawecki ?–1938
artysta malarz, dowódca pułku ułanów, generał brygady w stanie spoczynku, inspektor, kawaler, malarz, pułkownik
- Stefan Marian Rago ~1895–1938
biskup, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu militari, major kawalerii, major pułku ułanów, marszałek, minister wojskowych, odznaczony krzyżem virtuti, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, polowy, pułkownik, uczestnik bitwy, wiceminister wojskowych, żołnierz
- Oktawian Makarski ?–1939
podporucznik pułku ułanów, pułkownik
Wyniki dla zapytania: „ułanów”(są też wyniki dla: „pułkownik”)
- Flora Morawska (Kuncman) ?–?1939
dowódca ułanów, pułkownik
- Tadeusz Sołowij ?–?1929
✓ porucznik 8 Pułku Ułanów
- Adolf Lachowicz ?–?1929
✓ porucznik 9 Pułku Ułanów
- Eugeniusz Skarszewski ?–?1920
✓ podporucznik 8 Pułku Ułanów, poległy pod Mościskami
- Adam Szostak ?–?1919
✓ szwoleżer I Pułku Ułanów, uczeń kl. VII Szkoły im. Rontalera
- Tadeusz Normark ?–?1918
✓ legionista I Pułku Ułanów Wojsk Polskich
- Stanisław Wolfarth ?–?1920
✓ porucznik 8 Pułku Ułanów ks. Józefa Poniatowskiego poległy na kresach
- Marian Wasiutyński ?–?1921
✓ podchorąży ułanów
- Stanisław Nowak ?–?1920
✓ kanonier 2 baterii kn. 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Kazimierz Pławiński ?–?1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Józef Kowalski ?–?1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Otton Szmidt ?–?1920
✓ starszy ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Wojciech Młynarczyk ?–?1920
✓ kapral 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Konstanty Kowalewski ?–?1939
dowódca ułanów, pułkownik
- Maryla Packiewicz ?–?1920
doktor, oficer ułanów
- Henryk Kuncman ?–?1939
dowódca ułanów, pułkownik
- Jan Pruszak ?–?1921
✓ porucznik ułanów
- Ludwik Chmielewski ?–1848
oficer pułku piechoty, podoficer, podpułkownik pułku ułanów, wyższy
- Felicjan Fredro ~1792–1848
major pułku ułanów, obywatel
- Sieńkiewicz ?–1850
✓ kornet z pułku ułanów im. J.C.W. Wielkiego Księcia Cesarzewicza Następcy Tronu
- Pawłowski ?–1850
książę, podporucznik, porucznik pułku piechoty, porucznik pułku ułanów
- Maczugowski ?–1850
książę, podporucznik, porucznik pułku piechoty, porucznik pułku ułanów
- Janowiecki ?–1850
książę, podporucznik, porucznik pułku piechoty, porucznik pułku ułanów
- Wojszycki ?–1851
✓ kornet z pułku elizabetgradzkiego ułanów
- Andrzej Ruttié ~1776–1853
dowódca pułku ułanów, kawaler orderu, pułkownik pułku ułanów, urzędnik legii honorowej
- Karol Swieżawski ?–1854
kawaler Legii Honorowej, porucznik pułku ułanów
- Franciszek Dunin ~1782–1854
major pułku ułanów, obywatel, prezes rad, sąsiad, sędzia okręgu, urzędnik, żołnierz
- Benedykt Zubrzycki ~1786–1855
emeryt, oficer pułku ułanów, urzędnik skarbowy
- Leonard Żyliński ?–1856
biskup wileński, marszałek powiatu, porucznik pułku ułanów
- Jan Dobrzański ?–1860
adiutant, major pułku ułanów, major wojsk polskich, obywatel miasta warszawa, obywatel miasta warszawy, oficer pułku ułanów, porucznik, wyższy
- Konstanty Marjanowicz ~1825–1861
✓ rotmistrz Smoleńskiego Pułku Ułanów
- Franciszek Russyan ~1785–1861
kawaler krzyża militari, oficer, pułkownik ułanów
- Józef Wiśniewski ?–1864
major pułku ułanów, obywatel
- Jakub Michał Frey ~1798–1865
✓ akuszer miasta Warszawy, autor Zasad położnictwa dla kształcących się niewiast na akuszerki, członek Warszawskiego Towarzystwa Lekarskiego, doktor medycyny, chirurgii i akuszerii, dyrektor Instytutu Położniczego, lekarz batalionowy w 3 Pułku Ułanów W.P., lekarz Głównego Seminarium Duchownego, lekarz miasta Warszawy, sztabs-lekarz w 8 w8 pułku piechoty liniowej, zarządzający szpitalem w Pułtusku
- Józef Gorski ~1787–1867
✓ podleśniczy, żołnierz 6 Pułku Ułanów Wojsk Polskich
- Franciszek Olszewski 1769–1868
jenerał, król, marszałek, pułkownik ułanów, żołnierz
- Paczenski ?–1869
dowódca pułku ułanów
- Bonawentura Przespolewski 1793–1870
✓ oficer pułku ułanów Wojsk Polskich
- Eustachy Ostrowski ~1808–1876
obywatel ziemski guberni siedleckiej, oficer pułku ułanów
- Leon Zajączkowski ~1779–1876
major pułku ułanów, oficer
- Ksawera Rogojska (Rogojska) ~1817–1877
pułkownik ułanów
- Józefa Rogojska (Gładysz) ~1845–1877
pułkownik ułanów
- Cezary Zawistowski ~1817–1877
intendent instytutu, kawaler orderu nieskazitelnej służby, opiekun, rotmistrz pułku ułanów
- Wiktor Tułowski ~1842–1878
oficer ułanów
- Ludwik Otter ?–1885
✓ bufetowy klubu lejbgwardii pułku ułanów
- Bronisław Sienkiewicz 1828–1887
gospodarz, obywatel, rotmistrz ułanów, sąsiad
- Teodor Jachimowicz ?–1891
podchorąży pułku ułanów, podchorąży ułanów, weteran
- Aleksander Muchanow ?–1893
ochotnik pułku ułanów, podoficer, właściciel
- Barbara Bobrowska (Zborowska) ~1837–1899
hrabia, rotmistrz ułanów
- Adolf Wagner 1868–1902
✓ nadporucznik 11 Pułku Ułanów
- Julia Russyan (Celińska, Wiszniewska) ~1825–1907
✓ obywatelka ziemska
- Emil Stojowski ~1871–1907
porucznik ułanów, właściciel dóbr
- Henrietta Fredro (Palffy) ?–1908
baronowa, dowódca, hrabia, jenerał, książę, odznaczony krzyżem militari, rotmistrz ułanów
- Marta Grésy (Dembowska) ~1831–1908
hrabia, porucznik ułanów, prefekt, rotmistrz
- Antoni Markowski ~1855–1909
pomocnik, prefekt, rotmistrz ułanów
- Włodzimierz Chrapowicki ~1847–1909
adiutant, doktor, generał-major, hrabia, jenerał, oficer pułku ułanów
- Alfons Januszewski ~1860–1910
pułkownik ułanów
- Alfred Słonecki ?–1911
major pułku ułanów, obywatel dóbr
- Kazimierz Dziewulski ~1837–1911
kawaler orderów, naczelnik ziemskiego, obywatel ziemski, oficer ułanów
- Jan Komorowski ~1857–1911
prezes dobroczynności, prezes wydziału, rotmistrz ułanów, właściciel kopalni węgla, właściciel kopalń, założyciel
- Michał Prażmowski ~1884–1912
dowódca dywizjonu artylerii, dowódca ułanów, kapitan, kawaler orderu militari, podchorąży, ppułkownik, rotmistrz, wachmistrz
- Aleksander Chwalibogowski ?–1913
komandor orderów, rotmistrz pułku ułanów, właściciel dóbr
- Stanisław Bzowski ~1864–1913
rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów, szambelan, właściciel dóbr
- Julia Grabowska (Tetmajer) ?–1914
marszałek powiatu, oficer ułanów, profesor szkoły, właściciel dóbr
- Stanisław Hahn ~1851–1915
ksiądz, obywatel siedleckiej, obywatel suwalskiej, opiekun, rotmistrz ułanów
- Franciszek Falski ~1852–1915
kapitan, oficer ułanów, wychowaniec instytutu
- Leonard Barszczewski ~1890–1915
ochotnik pułku ułanów
- Michał Krasicki ?–1915
podpułkownik pułku ułanów
- Władysław Nowakowski ~1888–1915
porucznik, rotmistrz, wachmistrz ułanów
- Jan Jędrzejowicz ~1871–1915
ksiądz, rotmistrz ułanów, senior
- Franciszek Józef Poniński ~1856–1915
doktor, kawaler orderów, książę, obywatel honorowy miasta, podkomorzy, poseł, prezes powiatowy, rotmistrz pułku ułanów, właściciel dóbr
- Czesław Bankiewicz ~1897–1915
podoficer pułku ułanów
- Franciszek Kraśniewski ?–1916
podoficer pułku ułanów, słuchacz politechniki warszawskiej
- Stanisław Krasiński ~1864–1916
oficer ułanów, starosta
- Tadeusz Ostrowski ~1896–1916
kanonik, kapitan, major, podchorąży, podporucznik pułku ułanów, student akademii handlowej, student handlowej, wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów
- Władysław Żebracki ~1884–1916
porucznik ułanów, właściciel dóbr
- Witold Bojarski ?–1916
porucznik ułanów, słuchacz wydziału
- Rodziewicz ?–1916
✓ ułan 5 szwadronu 1 pułku ułanów
- Wiktor Dziewanowski ?–1916
porucznik ułanów
- Jan Kanty Stojowski ~1855–1917
rotmistrz ułanów, właściciel dóbr
- Władysław Zaremba ?–1917
obywatel piotrkowskiej, rotmistrz ułanów
- Mieczysław Haller ?–1917
dziekan, komendant, kurator, major pułku, marszałek powiatu wadowickiego, obywatel ziemski, oficer, opiekun, polowy, przodownik, rolnik, rotmistrz ułanów, towarzysz, właściciel wielicki, żołnierz
- Teofil Boratyński ~1893–1917
✓ wachmistrz 1 Szwadronu 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich
- Jan Mackiewicz ~1899–1918
✓ legionista II pułku ułanów
- Michał Masłowski ?–1918
dowódca, podporucznik, porucznik, rotmistrz pułku ułanów
- Stanisław Bouffałł ~1895–1918
ksiądz kanonik, porucznik, rotmistrz pułku ułanów
- Bolesław Mroziński ~1895–1918
podchorąży pułku ułanów, podoficer pułku ułanów, pułkownik, towarzysz
- Maksymilian Łebkowski ~1893–1918
administrator fabryki cukru, członek zarządu, kanonik, komendant warszawy, król, podporucznik pułku ułanów, prezes związku zawodowego cukrowni, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, zwierzchnik, żołnierz
- Bolesław Mościcki ?–1918
bojownik, burmistrz, dowódca korpusu oficerskiego, dowódca pułku ułanów, kawaler orderów, kawaler orderu Virtuti Militari, oficer, pułkownik, szef
- Rajmund Rembieliński ~1895–1918
hrabia, rotmistrz ułanów
- Jerzy Edward Szadurski ?–1918
odznaczony medalem, podchorąży pułku ułanów
- Maria Regina Suchecka (Ryszkiewicz) ~1890–1918
- Hamilkar Szeliski ?–1918
✓ major 7 Pułku Ułanów Polskich
- Stanisław Sadowski ?–1918
✓ podrotmistrz 7 Pułku Ułanów Polskich
- Jan Filarski ?–1918
✓ porucznik 7 Pułku Ułanów Polskich
- Konstanty Sadowski ?–1918
dowódca pułku, hrabia, rotmistrz pułku ułanów
- Henryk Kuncman ?–1918
✓ dowódca 7 Pułku Ułanów Polskich, pułkownik
- Jerzy Pluta ?–1918
✓ maturzysta Szkoły im. E. Konopczyńskiego, porucznik 5 Pułku Ułanów Polskich
- Bohdan Węcławowicz ?–1918
✓ podporucznik 7 Pułku Ułanów Polskich
- Stanisław Chamiec ?–1918
✓ podporucznik 7 Pułku Ułanów Polskich
- Czesław Żurakowski ?–1918
✓ podporucznik VII pułku ułanów polskich
- Władysław Grecki ~1896–1918
✓ wolontariusz 7 pułku ułanów polskich
- Konstanty Dowgiałło ?–1918
porucznik pułku ułanów krechowieckich
- Włodzimierz Czetwertyński ~1837–1918
autor, generał wojsk polskich, hrabia, kat, książę, oficer pułku ułanów, oficer wojsk polskich, prezes komitetu towarzystwa kredytowego, prezes towarzystwa, senior, uczestnik powstania, weteran
- Józef Kozłowski ~1891–1918
ochotnik pułku ułanów, student
- Bronisław Romer ?–1918
rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Ludwik Potworowski ~1890–1918
prawnik, żołnierz pułku ułanów
- Jan Ledebur ~1896–1918
hrabia, major, ochotnik pułku ułanów, podchorąży, porucznik pułku ułanów, właściciel
- Mieczysław Kowalski ~1895–1918
podchorąży pułku ułanów
- Karol Wyszyński ~1899–1918
oficer pułku ułanów
- Bolesław Bronikowski ~1893–1918
doktor, dowódca pułku ułanów, porucznik pułku ułanów, wychowaniec szkoły
- Włodzimierz Maria Skibniewski ~1897–1918
ochotnik pułku ułanów, uczeń klasy
- Jerzy Skibniewski ?–1918
ochotnik pułku ułanów, uczeń klasy
- Stanisław Zaleski ~1894–1918
podchorąży pułku ułanów, słuchacz medycyny, student medycyny
- Tadeusz Kuczyński ~1894–1918
✓ student 3. Kursu Politechniki w Warszawie, student uniwersytetu w Louvain, student uniwersytetu w Nancy, ułan 3 Szwadronu 4 Pułku Ułanów Poznańskich, wiceprezes korporacji Sarmatia
- Stanisław Kuksz ~1899–1918
doktor, inżynier, kurator szpitala przemienienia pańskiego, ławnik magistratu warszawy, ochotnik pułku ułanów, ochotnik szwadronu pułku, ochotnik ułanów, student kursu uniwersytetu warszawskiego, student Uniwersytetu Warszawskiego, student warszawski
- Janusz Kiersnowski 1893–1918
słuchacz, towarzysz, urzędnik warszawski, wachmistrz pułku ułanów
- Antoni Zagrodziński ~1900–1918
✓ student Wyższej Szkoły Ogrodniczej, ułan I Pułku Ułanów Wojska Polskiego
- Roman Sukiennicki 1900–1918
ksiądz, rycerz, słuchacz, szeregowiec, uczeń klasy, wachmistrz pułku ułanów
- Wacław Radyszkiewicz ?–1919
porucznik ułanów
- Juliusz Kamler ?–1919
budowniczy, naczolnik, podporucznik pułku szwoleżerów, podporucznik pułku ułanów, porucznik pułku szwoleżerów, student
- Władysław Kobylański 1893–1919
dowódca pułku, porucznik, rotmistrz pułku ułanów
- Jan Kanty Wolski 1893–1919
chorąży, marszałek powiatu, obywatel, podporucznik ułanów, porucznik, poseł sejmu krajowego, prezes, sąsiad, słuchacz
- Aleksander Zawisza ~1897–1919
dowódca pułku, odznaczony orderem virtuti, porucznik pułku ułanów, rotmistrz
- Roman Kolberg ~1893–1919
oficer wojsk polskich, porucznik pułku ułanów, porucznik wojsk polskich
- Andrzej Michalik ~1889–1919
✓ ułan 1 Szwadronu 3 Pułku Ułanów
- Andrzej Wize ~1902–1919
✓ ochotnik I Pułku Ułanów
- Stanisław Julian Załuski ~1894–1919
✓ poległ pod Możajkowem, ułan 3 szwadronu IV Pułku Ułanów
- Jan Czesław Papeć ?–1919
kapitan, major, oficer, podporucznik ułanów, porucznik, rotmistrz, żołnierz
- Franciszek Koy ~1893–1919
✓ dowódca oddziału partyzanckiego, porucznik 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, rzeczywisty członek Polskiej Akademickiej Korporacji Jagiellonia w Wiedniu, student Hochschule für Bodenkultur w Wiedniu
- Roman Wyrwicz ?–1919
✓ kapral 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Jerzy Dobrogojski ?–1919
✓ ochotnik 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów Beliny, poległ pod Lidą
- Stanisław Kruczewski ?–1919
✓ ułan 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Stefan Lipczyński ~1899–1919
✓ członek Organizacji Młodzieży Narodowej, słuchacz III Kursu Studium rolniczego Uniwersytetu Jagiellońskiego, starszy ułan 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Włodzimierz Myszkiewicz ~1902–1919
✓ poległ pod Lidą, uczeń VI kl. szkoły M. Kreczmara, ułan 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Kazimierz Wilhelm ~1895–1919
porucznik pułku ułanów, szef sztabu
- Aleksander Mazaraki ~1852–1919
doktor, obywatel ziemski, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, właściciel majątku
- Stanisław Władysław Szewczyk ?–1919
dowódca ułanów, porucznik ułanów
- Kazimierz Tawrel ~1900–1919
szeregowiec baonu, żołnierz pułku ułanów
- Jan Kwieciński ?–1919
✓ poległ nad Styrem, ułan 2 szwadronu 2 Pułku Ułanów
- Marian Stanisław Malanowski ~1896–1919
✓ student wyższej szkoły rolniczej, ułan 5 szwadronu 2 Pułku Ułanów
- Juliusz Zagórski ?–1919
dowódca pułku ułanów, major
- Ludwik Pawlicki ?–1919
✓ ułan IV Szwadronu 1 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Szczepan Majewski ?–1919
✓ ułan 4 szwadronu 4 Pułku Ułanów, zginął pod Wołożynem
- Mieczysław Wiśniewski ?–1919
✓ poległ pod Rakowem, ułan 2 szwadronu 4 pułku ułanów
- Witold Ślusarko 1894–1919
✓ podchorąży 7 Pułku Ułanów
- Wacław Czarnecki 1898–1919
✓ ułan III Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Leon Kominowski ?–1919
✓ ułan I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Alfons Pniewski ~1892–1919
✓ kapral I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Henryk Grzywiński ~1899–1919
oficer ułanów
- Stanisław Kruszewski ~1893–1919
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadronu pułku, dowódca ułanów, jenerał, kanonik, porucznik, pułkownik, rotmistrz
- Władysław Zboromirski ?–1919
porucznik pułku ułanów
- Piotr Polkau ~1901–1919
dowódca ułanów
- Mieczysław From ~1899–1919
dowódca ułanów, student warszawskiej, towarzysz
- Rajmund Goszczyński ~1897–1919
dowódca ułanów
- Karol Lassota ~1896–1919
✓ plutonowy 2 Szwadronu 12 Pułku Ułanów
- Józef Krąkowski ~1896–1919
✓ plutonowy kadrowego szwadronu 3. Pułku Ułanów
- Bolesław Lassota ?–1919
✓ starszy ułan 4 szwadronu 4 pułku ułanów
- Bohdan Restorff ~1899–1919
✓ starszy ułan V Pułku Ułanów WP, student Uniwersytetu Warszawskiego, uczeń Szkoły Kazimierza Kulwiecia
- Jan Jakubowski ?–1919
✓ ułan 4 szwadronu 4 Pułku Ułanów
- Mieczysław Szewczyk ~1895–1919
✓ kapral I Pułku Ułanów Krechowieckich, plutonowy 2 szwadronu 2 pułku ułanów Grochowskich
- Józef Ciszewski ~1887–1919
✓ leśniczy leśnictwa rządowego Sokołówek i donacji Załubice, podporucznik II pułku ułanów generała Dowbór-Muśnickiego
- Leon Radłowski ~1893–1919
✓ podoficer III Pułku Ułanów I Korpusu generała Dowbora-Muśnickiego
- Alojzy Flaczyński ~1895–1919
✓ druh 4 szwadronu I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Kazimierz Kotkowski ~1897–1919
adwokat, członek, podoficer pułku ułanów, porucznik, zwierzchnik, żołnierz
- Feliks Radyszkiewicz ?–1920
porucznik ułanów
- Włodzimierz Kalinowski ?–1920
✓ podporucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Stefan de Latour ?–1920
✓ rotmistrz 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Konrad Bąkowski ~1900–1920
✓ podporucznik 9 Pułku Ułanów, poległ na wojnie
- Adolf Medyna ?–1920
✓ rotmistrz 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Władysław Baliński ?–1920
oficer pułku ułanów, student
- Karol Kaczkowski ?–1920
✓ podporucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Ludwik Macke ?–1920
✓ poległ w Wiszniopolu, starszy ułan 2 szwadronu 2 pułku ułanów grochowskich
- Henryk Kazimierz Wnuk ?–1920
✓ ułan 5 Pułku Ułanów Wojsk Polskich
- Włodzimierz Sobieszczański ~1872–1920
inspektor wojsk, oficer ułanów, rotmistrz Wojsk Polskich
- Zygmunt Bardziński ~1891–1920
✓ ułan I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Gustaw Lenartowicz ?–1920
dowódca oficerów, podporucznik pułku ułanów
- Stefan Zieliński ~1897–1920
✓ kapral II Grochowskiego Pułku Ułanów im. gen. Dwernickiego, ułan I Korpusu
- Paweł Jeleński ~1895–1920
✓ ułan 13 Pułku Ułanów
- Kazimiera Sobczyńska (Thierbach) ?–1920
- Stanisław Wodziński ~1900–1920
podoficer pułku ułanów, uczestnik
- Józef Gosławski ~1900–1920
✓ ułan II szwadronu III Pułku Ułanów Warszawskich
- Dominik Dowgiałło ?–1920
porucznik pułku ułanów krechowieckich, student uniwersytetu
- Edward Jasiewicz ~1895–1920
podporucznik pułku ułanów
- Edward Rościszewski ?–1920
✓ inżynier, ułan 214 Pułku Ułanów A. O. (Jazda Małopolska), właściciel majątku Kosary w guberni kijowskiej
- Andrzej Moszczeński ~1896–1920
✓ podchorąży 1 pułku Ułanów Wielkopolskich
- Leon Rataj ?–1920
✓ ułan 1 Szwadronu 1 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Antoni Szychowiak ?–1920
✓ ułan 3 Szwadronu 1 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Andrzej Gużkowski ~1897–1920
kawaler Legii Honorowej, komisarz, podporucznik ułanów, porucznik wojsk, żołnierz
- Aleksander Wasilewski ?–1920
✓ kapral I szwadronu 9 Pułku Ułanów
- Stanisław Radziwiłł ?–1920
adiutant, dowódca, major ułanów, major wojsk polskich, naczelnik, opiekun, ordynat, osobisty, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz Wojsk Polskich, szef sztabu
- Kazimierz Ćwirko ~1892–1920
oficer ułanów
- Julian Ojrzanowski ~1897–1920
oficer ułanów
- Janusz Maks ?–1920
✓ plutonowy 4 Szwadronu 4 Pułku Ułanów
- Bronisław Packiewicz ?–1920
doktor, dowódca szwadron, oficer ułanów, podporucznik, porucznik
- Mieczysław Pochmara ?–1920
✓ poległ pod wsią Zadobrycze, ułan 4 szwadronu 4 Pułku Ułanów
- Witold Bohuszewicz ?–1920
podchorąży, podporucznik pułku ułanów, porucznik
- Piotr Pękalski ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Piotr Ambroziak ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Józef Antosik ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Andrzej Bober ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Jan Dąbkowski ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Bolesław Kosiak ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Jan Kubicki ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Franciszek Wojtowicz ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Czesław Wesołowski ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Jan Pazur ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Edward Pych ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Antoni Kręglicki ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, starszy ułan 7 Pułku Ułanów
- Jan Kołosowicz ?–1920
✓ kapral 7 Pułku ułanów, poległ nad Dźwiną
- Walery Jerzy Tukałło ~1894–1920
podchorąży pułku ułanów, podporucznik, porucznik
- Wacław Ogiński ~1899–1920
✓ starszy ułan szwadronu karabinów maszynowych 4 Pułku Ułanów
- Witold Olszański ~1891–1920
✓ dowódca 3 szwadronu 12 Pułku Ułanów Podolskich, oficer III Korpusu Wojsk Polskich na Rusi, porucznik, student Hochschule für Bodenkultur w Wiedniu
- Wincenty Strojnowski 1893–1920
podoficer pułku ułanów, podporucznik ułanów
- Stefan Matuszewic ~1895–1920
porucznik pułku ułanów
- Jan Krzysztoporski ~1891–1920
podchorąży, podporucznik, porucznik pułku ułanów
- Józef Borkowski ?–1920
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadronu pułku, dowódca ułanów, major, opiekun, podporucznik, podpułkownik pułku, rotmistrz, uczestnik
- Jan Karpiński ~1898–1920
oficer ułanów, referent, towarzysz, urzędniczka
- Bolesław Rudnicki ~1885–1920
dowódca, kawaler krzyża, porucznik pułku ułanów krechowieckich, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, uczestnik
- Mateusz Szuszkiewicz ?–1920
✓ porucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Zenon Perzanowski ~1898–1920
✓ ułan 4 szwadronu 4 Pułku Ułanów
- Juliusz Chłapowski ?–1920
dowódca pułku, rotmistrz, wachmistrz pułku ułanów
- Jan Kazimierz Tetmajer ?–1920
podchorąży pułku ułanów, podchorąży ułanów
- Aleksander Olgierd Mazaraki ~1892–1920
kapelan, porucznik pułku ułanów krechowieckich, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, uczestnik
- Jan Biernacki ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Franciszek Montag ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Wacław Krydel ~1896–1920
✓ podporucznik 13 Pułku Ułanów Wileńskich, poległ pod Łomżą
- Julian Żarski-Kordasiewicz ?–1920
✓ wachmistrz III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Stanisław Kęski ?–1920
✓ wachmistrz III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Sławomir Lipko ~1900–1920
ochotnik pułku ułanów, student uniwersytetu
- Witold Feliks Kozłowski ?–1920
ochotnik pułku ułanów, słuchacz szkoły głównej
- Konstanty Malik ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Ksawery Przyjemski ?–1920
✓ poległ pod Ostrołęką, wachmistrz 115 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Józef Litwiński ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, ochotnik pułku ułanów, podchorąży, porucznik, rotmistrz, student politechniki warszawskiej, szef
- Stefan Śmietanowski ~1899–1920
kanonik, student kursu medycyny, student medycyny uniwersytetu warszawskiego, wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów, żołnierz
- Stefan Hahn ~1895–1920
✓ dowódca 2 szwadronu 12 Pułku Ułanów, porucznik
- Karol Podkóliński ~1892–1920
ochotnik pułku ułanów, ochotnik szwadron, właściciel majątku
- Zdzisław Eglau ~1893–1920
ochotnik pułku ułanów
- Kazimierz Albin Zakrzewski 1884–1920
dowódca pułku, kapelan pułkowy, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu, król, major pułku ułanów, major ułanów, naczelnik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, rotmistrz ułanów, starosta, student uniwersytetu
- Michał Pohoski ?–1920
porucznik, towarzysz, uczestnik, wachmistrz ułanów, żołnierz
- Stanisław Dunin ~1899–1920
oficer pułku ułanów, podchorąży, podporucznik, sodalis marianus, student praw, uczestnik powstania
- Zygmunt Minter ~1883–1920
dowódca, nauczyciel, podporucznik pułku ułanów, współpracowniczka
- Kazimierz Małynicz ?–1920
✓ maturzysta szkoły państwowej dla byłych wojskowych, poległy pod Cycowem, starszy ułan 1 Pułku Ułanów Beliny, starszy ułan 7 Pułku Ułanów
- Aleksander Dubielecki ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Władysław Godycki ~1882–1920
✓ członek związku ziemian, ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego, współwłaściciel dóbr Janowiec-Oblassy
- Jan Durys ~1892–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego, współwłaściciel Domu Handlowego Bracia Kleniewscy, A. Rostworowski i J. Durys
- Wiktor Czarnecki ?–1920
✓ leśniczy lasów rządowych w Dzierżkowicach, porucznik III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Józef Makomaski ~1900–1920
✓ kapral III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego, uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Stanisław Leszek Wiśniowski 1895–1920
naczelnik zbrojnych, ochotnik pułku ułanów, student uniwersytetu
- Antoni Wasiutyński ?–1920
podchorąży pułku ułanów
- Stefan Śmiechowski ~1900–1920
✓ ułan 16 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Władysław Surzycki ?–1920
ochotnik pułku ułanów
- Wacław Surzycki 1886–1920
inspektor, minister, ochotnik pułku ułanów, rolnik, szef sekcji, szeregowiec, wicedyrektor departamentu, ziemianin
- Stanisław Lubecki ~1894–1920
członek, kawaler orderu virtuti, ochotnik walki, porucznik pułku ułanów, student kursów
- Jan Kurzanowski ?–1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Józef Ososiński ?–1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Gabriel Urbański ?–1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Stefan Szudobei ?–1920
✓ wachmistrz 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Wawrzyniec Żych ?–1920
✓ ułan z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Michał Jurga ?–1920
✓ ułan 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Józef Rutyna ?–1920
✓ ułan z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Zdzisław Niesiołowski ~1898–1920
dowódca szwadron, kawaler militari, kawaler orderu militari, porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów
- Michał Mikulski ?–1920
✓ ułan 214 Pułku Ułanów A. O. (Jazda Małopolska)
- Michał Prażmowski ~1891–1920
✓ dowódca 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich, dowódca 4 Dywizjonu Artylerii Konnej, rotmistrz Wojsk Polskich
- Henryk Bansleben ~1897–1920
kawaler militari, ochotnik pułku ułanów, podchorąży ułanów, uczestnik
- Jan Jatczyszyn ?–1920
✓ ułan ze szwadronu technicznego 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Stanisław Sebastian Brzozowski ~1898–1920
absolwent, król, ochotnik pułku ułanów
- Stanisław Żyła ?–1920
✓ ułan ze szwadronu technicznego 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. DwernickiegoOCR król
- Eugeniusz Korytowski ?–1920
ochotnik pułku ułanów
- Stanisław Udymowski ~1892–1920
dowódca, kapelan, kupiec, rotmistrz pułku ułanów, wachmistrz
- Wilhelm Zieliński ?–1920
✓ ułan z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Wincenty Słuczanowski ?–1920
✓ podchorąży 115 pułku ułanów
- Kajetan Stefanowicz ?–1920
wachmistrz ułanów
- Władysław Tryfon ?–1920
✓ ułan 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Leon Żołnierkiewicz ?–1920
✓ kapral z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Jarosław Andrzejewski ?–1920
✓ ułan IV szwadronu I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Michał Szłapka ?–1920
✓ ułan IV szwadronu I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Bolesław Bogacki ?–1920
✓ kapral z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Julian Antolik ?–1920
✓ ułan z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Hipolit Borowski ?–1920
✓ ułan ze szwadronu technicznego 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Czesław Jakubowski ?–1920
kawaler krzyża, kawaler orderu, rotmistrz ułanów
- Bronisław Szalkiewicz ?–1920
✓ dowódca Ułanów Grodzieńskich, poległ pod Rozkazami ziemi wileńskiej, poległ w obronie Wilna, rotmistrz
- Stanisław Kwiatkowski ?–1920
wachmistrz pułku ułanów
- Antoni Jabłoński 1896–1920
adiutant, dowódca pułku ułanów, dowódca ułanów, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, major sztabu, naczelnik, podpułkownik sztabu jeneralnego, porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów, ppułkownik
- Jan Szymański ?–1920
dowódca szwadron, kawaler orderu militari, rotmistrz, uczestnik, żołnierz pułku ułanów
- Józef Jagniński 1900–1920
królowa, ochotnik pułku ułanów
- Jerzy Michał Gąssowski ?–1921
kapelan, oficer łącznikowy, porucznik pułku ułanów wielkopolskich, towarzysz
- Stefan Korolec ~1892–1921
podporucznik pułku ułanów
- Jerzy Tański 1908–1921
ochotnik ułanów
- Jan Litwiński ~1900–1921
ochotnik legii akademickiej, ochotnik pułku ułanów, student politechniki warszawskiej
- Jerzy Kozakowski ~1901–1921
członek organizacji, słuchacz, student, żołnierz pułku ułanów
- Tadeusz Trembiński ~1900–1921
wachmistrz pułku ułanów
- Stefan Zaborowski 1884–1921
dowódca szwadronu pułku, kawaler orderu militari, oficer, porucznik pułku ułanów
- Witold Ciechomski ~1889–1921
kawaler orderu krzyża walecznych
- Antoni Miniewski ~1891–1921
ochotnik pułku ułanów
- Stanisław Jabłonowski 1878–1921
✓ rotmistrz 8 Pułku Ułanów Wojsk Polski
- Paulin Czaplicki ~1882–1921
kawaler krzyża walecznych, obywatel ziemski, ochotnik pułku ułanów, właściciel majątku, współwłaściciel firmy
- Roman Młodzianowski ~1868–1921
obywatel miasta warszawy, rotmistrz ułanów
- Wacław Łagowski ~1895–1922
lotnik, obywatel ziemskiej, ochotnik pułku ułanów, właściciel majątku warszawskiej
- Witold Engel ~1894–1922
członek naczelny, dowódca, major ułanów, major wojsk polskich, prezes związku
- Władysław Borkowski ~1885–1922
artysta malarz, kawaler orderów virtuti, kawaler orderu krzyża walecznych, oficer, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Michał Baranowski ?–1922
obywatel podolskiej, odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik pułku ułanów
- Tadeusz Krupski ~1888–1922
dowódca ułanów, kawaler krzyża militari, kawaler orderów, major pułku ułanów, major ułanów
- Tadeusz Krysiński ~1896–1922
jenerał, ksiądz, porucznik pułku ułanów krechowieckich, porucznik ułanów, pułkownik, referent oddziału
- Arkadiusz Murzynowski ~1899–1922
członek korporacji, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, odznaczony walecznych, podchorąży pułku ułanów, podchorąży ułanów, student politechniki, student warszawskiej, student wydziału mechanicznego, współpracowniczka, współpracownik
- Nina Tuncelman (Lecewicz) ~1900–1922
doktor, kapelan, komandor, komendant, podpułkownik, prefekt, profesor
- Adam Grzegorzewski ~1894–1922
✓ ochotnik 2 Pułku Ułanów, wychowaniec Szkoły Głównej Gospodarstwa Wielkiego
- Henryk Brudnicki ?–1922
doktor, porucznik pułku ułanów litewskich
- Michał Baranowski ~1901–1922
✓ podporucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Zbigniew Trzciński ~1901–1922
kawaler krzyża walecznych, podporucznik pułku ułanów, porucznik pułku ułanów, uczestnik
- Janusz Gronkiewicz ~1898–1922
porucznik pułku ułanów
- Zygmunt Podczaski ~1894–1922
✓ dyplomowany inżynier chemii, filister korporacji Sarmatia, kawaler krzyża walecznych, porucznik 4 Pułku Ułanów
- Roman Śliczniakowski ?–1923
członek korporacji, kapitan, kawaler krzyża, oficer II korpusu, oficer pułku ułanów, referent oddziału, uczestnik bitwy
- Ryszard Piwko ?–1923
członek, ochotnik pułku ułanów, urzędnik wojsk
- Wacław Henisz ~1889–1923
członek, kanclerz, obywatel ziemski, ochotnik pułku ułanów
- Karol Żugajewicz 1898–1923
dowódca, podporucznik pułku ułanów
- Zygmunt Droste ~1894–1923
ochotnik ułanów, współtowarzysz
- Lucjan Bochenek ?–1923
✓ dowódca II Dywizjonu 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu Virtuti Militari, rotmistrz 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Michał Korzeniowski ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Ignacy Lachowicz ~1895–1923
absolwent, agronom, asystent, inżynier, ochotnik ułanów, urzędnik
- Mieczysław Zagórowski 1901–1923
✓ podporucznik 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Wasyl Piróg ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Aleksy Kuźnik ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Mikołaj Chodaczek ?–1923
✓ starszy ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Józef Domoń ?–1923
✓ kapral 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Iwan Sendjak ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Teodor Antonow Łazowski ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Józef Wierciński ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Józef Moskowiak ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Stefan Dubanowski ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Bohdan Witwicki ~1895–1923
dyrektor nauk, kapitan, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu krzyża walecznych, lekarz, oficer, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów, słuchacz wyższej, szef sztabu
- Franciszek Ksawery Łukasiewicz 1896–1923
dowódca szwadronu pułku, kawaler orderu virtuti, odznaczony walecznych, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Piotr Bojarski ~1857–1923
major pułku ułanów, major ułanów, podporucznik pułku ułanów, senior, towarzysz, żołnierz
- Michał Grocholski ?–1924
adiutant, członek komisji rewizyjnej, członek rewizyjnej, hrabia, kawaler militari, obywatel, rotmistrz pułku ułanów, towarzysz
- Jan Kazimierz Cybulski ~1902–1924
ochotnik pułku ułanów, słuchacz szkoły
- Stanisław Zgorzelski ~1903–1924
członek, kawaler krzyża walecznych, podchorąży, wachmistrz ułanów
- Zygmunt Sosnowski ~1864–1924
rotmistrz pułku ułanów
- Feliks Chrząszcz ~1868–1924
rotmistrz ułanów
- Jerzy Lenkiewicz ~1901–1924
kawaler krzyża, obywatel mińska, ochotnik ułanów
- Władysław Idzikowski ~1894–1924
oficer, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, uczestnik bitwy
- Jerzy Krysakowski ?–1924
✓ podporucznik 20 Pułku Ułanów
- Antoni Daszewski ~1898–1924
kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu krzyża walecznych, porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów
- Jerzy Henryk Dobrowolski ~1902–1924
✓ ułan 7 pułku ułanów Wojsk Polskich
- Jerzy Kopeczny ~1899–1924
porucznik ułanów
- Tadeusz Plesnar ~1894–1924
oficer, rotmistrz pułku ułanów, żołnierz
- Adam Biernacki ~1886–1924
rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Ryszard Kiser ~1899–1925
słuchacz, student politechniki, uczestnik walk, wachmistrz pułku ułanów, współpracownik
- Wiktor Unrug ?–1925
✓ ochotnik 215 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Stanisław Bednarski ?–1925
kawaler orderu militari, porucznik ułanów
- Wiktor Kochanowski ~1877–1925
✓ komendant Szkoły Podchorążych Rezerwy 3 Dywizji Kawalerii, podpułkownik, zastępca dowódcy 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Tadeusz Parys ~1902–1925
dowódca pułku, kanonik, porucznik pułku ułanów, proboszcz, pułkownik, uczestnik
- Stefan Filipowicz ?–1925
absolwent, kierownik, porucznik pułku ułanów
- Kazimiera Czarnecka (Mączyńska) ?–1925
porucznik ułanów
- Lech Sarnecki ~1903–1925
doktor, kawaler krzyża, podchorąży ułanów, student szkoły głównej gospodarstwa, wachmistrz, wychowanka
- Antoni Tuncelman 1896–1925
baron, dowódca korpusu oficerskiego pułku, dowódca pułku, jenerał, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, kawaler orderu militari, kawaler orderu odznaczony krzyżem, kawaler orderu virtuti krzyża, kawaler orderu Virtuti Militari, odznaczony krzyżem walecznych, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Tadeusz Rzączyński ?–1925
✓ legionista, ułan I Pułku Ułanów Krechowieckich
- Antoni Lisowski ~1900–1925
porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów
- Antoni Macharski ~1868–1925
emeryt, przemysłowiec, urzędnik pocztowy, wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów
- Maria Rutkowska (Ciechomska) ~1861–1925
major pułku ułanów, obywatelka ziemska
- Stefania Zadurowicz (Chwalibogowska) ~1894–1926
właścicielka dóbr
- Wacław Pasterczyk ~1887–1926
dyrektor, major pułku ułanów, reprezentant, starosta, zarządca dóbr
- Walenty Woźniak ~1836–1926
major pułku ułanów, obywatel
- Bohdan Batorski ~1904–1926
instruktor oddziału, podporucznik pułku ułanów, student praw uniwersytetu warszawskiego, student praw warszawskiego, żołnierz
- Kazimierz Giżycki ~1894–1926
kawaler krzyży walecznych, porucznik pułku ułanów, pułkownik, słuchacz wyższej
- Bogusław Stokowski ~1861–1926
✓ porucznik 26 PUłku Ułanów Wojsk Polskich
- Stanisław Olizar ~1897–1926
dowódca korpusu oficerów, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu krzyża walecznych, oficer, porucznik pułku ułanów litewskich, porucznik ułanów
- Stanisław Laudański ~1880–1926
dowódca korpusu oficerów, kawaler orderów, pułkownik ułanów
- Stanisław Kuksz ~1864–1926
członek komisji, członek zarządu, doktor, inżynier technolog, inżynier-technolog, kanonik, kurator szpitala przemienienia pańskiego, ławnik magistratu warszawy, obywatel miasta warszawy, ochotnik ułanów, prezydent warszawy, student uniwersytetu, szef, technolog, towarzysz zarządu dyrekcji, współwłaściciel biura technicznego, współwłaściciel firmy, założyciel
- Jan Fiszer ~1900–1926
dyrektor, księgarz, podporucznik rezerwy pułku, podporucznik ułanów, pracownik, towarzysz, współpracownik firmy gebethner
- Konstanty Dynowski ~1897–1926
✓ ułan I Pułku Ułanów Krechowieckich
- Helena Machnik (Pałysiewicz) ~1901–1926
- Wiktor Woldt 1870–1926
ochotnik
- Ryszard Gołębiowski ~1896–1926
odznaczony krzyżem brygady, uczestnik powstania, wachmistrz ułanów
- Jan Bartmański ~1905–1927
podporucznik pułku ułanów
- Maksymilian Mieczysław Frydecki ~1886–1927
doktor, rotmistrz ułanów, sędzia
- Zofia Buczacka (Bednarska) ~1899–1927
- Franciszek Surmiak ~1895–1927
kawaler, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Aleksander Petersilge ~1871–1927
obywatel łódź, rotmistrz ułanów
- Władysław Dąbrowski 1892–1927
dowódca oddziału, dowódca pułku ułanów, kapelan, kawaler orderów militari, kawaler orderu Virtuti Militari, major pułku strzelców, major rezerwy, oficer, proboszcz kościoła garnizonowego, szef sztabu, założyciel
- Wacław Zieliński ?–1928
jenerał, kawaler krzyża walecznych, królowa, obywatel ziemski, porucznik pułku ułanów wielkopolskich, porucznik ułanów
- Kazimierz Dąbrowski 1887–1928
dziennikarz, kierownik warszawy, kurier, poseł, pracownik, prezes izby skarbowej, profesor, redaktor, właściciel apteki
- Tadeusz Piórkowski ~1869–1928
kierownik, major ułanów
- Bronisław Urbanowicz ?–1928
kawaler krzyża walecznych, wachmistrz pułku ułanów
- Karol Górnicki ?–1928
dowódca korpusu oficerskiego pułku, kawaler orderu militari, komendant garnizonu, komendant personelu, porucznik pułku ułanów, porucznik szwadronu
- Stanisław Wilcz ~1884–1928
pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz rezerwy pułku, właściciel majątku w ciechanowskiem
- Stanisław Spałek ~1891–1928
wachmistrz ułanów
- August Łoś ?–1928
kawaler krzyża walecznych, porucznik rezerwy pułku ułanów
- Maria Dylewska (Ożegalska) 1865–1928
porucznik ułanów, właścicielka dóbr
- Henryk Budkowski 1878–1928
członek, dowódca pułku, dowódca szwadron, generał, kapłan, kawaler krzyża, kawaler Legii Honorowej, komendant warszawy, major sztabu jeneralnego, muzyk, odznaczony krzyżem walecznych, oficer sztabu, podpułkownik sztabu jeneralnego, pułkownik pułku ułanów, rektor, towarzysz, żołnierz
- Stefan Antoniewicz ~1898–1928
ochotnik, student, wachmistrz ułanów
- Władysław Chmielewski ~1884–1928
członek zarządu głównego związzku, działacz, kawaler militari, komendant, obywatel, rotmistrz rezerwy, rotmistrz Wojsk Polskich, szef, wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów
- Izabela Warmont (Balińska) ~1896–1928
- Erazm Załuskowski ~1863–1928
emeryt najwyższej izby, obywatel, ochotnik pułku ułanów, sędzia gminny
- Artur Wierzbowski ~1900–1928
braciszek, porucznik pułku ułanów
- Kazimierz Sobolewski ~1863–1929
pułkownik pułku ułanów
- Henryk Łaguna ~1905–1929
✓ podporucznik 3 Pułku Ułanów
- Edmund Grunwald ~1903–1929
porucznik pułku ułanów, szef oficerów
- Hanna Muszyńska (Witkowska) ~1901–1929
- Aleksy Chrzanowski ~1888–1929
kawaler krzyża walecznych, obywatel ziemski, porucznik rezerwy pułku ułanów
- Wacław Rusiecki ~1896–1929
dowódca oficerów, dowódca pułku, kapelan, kawaler krzyża walecznych, porucznik pułku ułanów, pułkownik dyplomowany
- Mieczysław Popowski ~1890–1929
odznaczony krzyżem walecznych, oficer ułanów
- Mieczysław Pac ~1892–1930
kawaler, podchorąży pułku ułanów, właściciel zakładu
- Kazimierz Halkiewicz ~1884–1930
dowódca korpusu oficerskiego, rotmistrz ułanów
- Ludwik Kierwiński ?–1930
dowódca, hetman, rotmistrz pułku ułanów, towarzysz
- Edmund Muth ?–1930
✓ podporucznik 15 pułku ułanów, właściciel ziemski
- Aleksander Gniewosz ~1872–1930
porucznik pułku ułanów, właściciel dóbr
- Stanisław Frelich ~1885–1930
dyrektor oddziału, dyrektor warszawskiego oddziału, porucznik rezerwy pułku ułanów, szef, współpracownik, wyższy
- Tadeusz Górski ~1897–1930
członek organizacji, członek polskiej organizacji, odznaczony srebrnym krzyżem, oficer, porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów, szef oficerów
- Stanisław Słomowski ~1893–1930
dowódca, major, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, właściciel majątku na podolu
- Stanisław Apoloniusz Jastrzębowski ~1878–1930
inżynier, major pułku ułanów, pracownik, urzędnik dyrekcji państwowego monopolu, urzędnik wydziału technicznego dyrekcji państwowego, współpracownik, współtowarzysz
- Władysław Trzeciak ~1892–1931
absolwent akademii, członek, dziekan rady wydziału, elektryk, inżynier mechanik, kawaler orderów militari, kawaler orderu Virtuti Militari, kierownik referatu, major pułku, mechanik, obywatel ziemski, ochotnik pułku ułanów, odznaczony krzyżem militari, oficer armii, oficer pułku, porucznik rezerwy, pracownik, prowadzący, uczestnik wojny, współtowarzysz, żołnierz
- Stanisław Konstanty Puchalski 1867–1931
członek komisji rewizyjnej, członek nadzorczej, członek zarządu przemysłu, dowódca, dyrektor fabryki, dyrektor polskich zakładów, emeryt, generał dywizji wojsk polskich, kapelan, kapitan, kawaler orderów, kierownik, komendant szpitala, ksiądz kapelan, major, oficer ułanów, podpułkownik służby, profesor, pułkownik, szef departamentu wojsk, współtowarzysz zarządu, żołnierz powstania
- Mikołaj Strzelbicki ~1894–1931
odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz ułanów
- Antoni Buczyński ?–1931
dowódca brygady, dowódca dywizjonu artylerii, dowódca szwadron, dowódca ułanów, komendant, ksiądz, proboszcz, rotmistrz ułanów
- Jan Zarzycki ~1893–1931
dowódca szwadron, kawaler orderu Virtuti Militari, major pułku ułanów, odznaczony krzyżem walecznych, podoficer pułku ułanów
- Mieczysław Damian Karczewski 1901–1931
dowódca korpusu oficerskiego, kapelan, konsul francuski, ksiądz kapelan, major, oficer, porucznik pułku ułanów, pułkownik
- Roman Julian Okulicz ~1882–1931
członek, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz ułanów, właściciel dóbr
- Jan Cywiński ~1887–1931
porucznik rezerwy pułku ułanów, ziemianin
- Aleksander Morbitzer ~1836–1931
kapitan, obywatel miasta krakowa, obywatel ziemski, odznaczony krzyżem niepodległości, rotmistrz ułanów, urzędnik zakładów, weteran
- Leon Lissowski ~1868–1931
kawaler orderu Virtuti Militari, ochotnik, odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik pułku ułanów, towarzysz, właściciel majątków
- Janina Modzelewska (Wilcz) ~1891–1931
rotmistrz ułanów, właścicielka majątku
- Michał Cieński ?–1931
odznaczony krzyżem virtuti, podpułkownik pułku ułanów
- Franciszek Adamovich ?–1932
członek związku, dowódca, hrabia, kawaler honorowego dewocyjnego, prezydent, pułkownik pułku ułanów, pułkownik wojsk polskich, towarzysz
- Tadeusz Różycki ~1900–1932
absolwent, filister, ochotnik pułku ułanów, odznaczony krzyżem walecznych
- Wacław Karbowski ?–1932
dowódca korpusu, jenerał, major, odznaczony medalami wojny, oficer pułku ułanów, porucznik korpusu, porucznik pułku ułanów wielkopolskich, szef oficerów, szef sztabu głównego, wojewoda, żołnierz
- Stanisław Wiesław Kłossowski ~1905–1932
dowódca korpusu oficerów, kanonik, komendant korpusu oficerskiego, lotnik, marszałek, porucznik pułku ułanów krechowieckich, rotmistrz, słuchacz
- Marian Chłapowski ?–1932
członek, porucznik rezerwy pułku ułanów
- Janusz Taczanowski ~1894–1932
porucznik pułku ułanów
- Bronisław Piotrowski ~1906–1932
podporucznik pułku ułanów
- Jan Tyczyński ?–1932
dowódca pułku ułanów, ppułkownik
- Joanna Michajłowicz ~1846–1932
porucznik pułku ułanów
- Karol Hincz ~1887–1932
agronom, ksiądz, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik pułku ułanów, porucznik rezerwy pułku ułanów, proboszcz, wachmistrz
- Piotr August Bugiel ?–1932
podchorąży pułku ułanów
- Terencjusz O'Brien 1885–1932
dowódca pułku ułanów, pułkownik, właściciel dóbr
- Tadeusz Bieńkowski ~1886–1932
członek sokoła, instruktor, podporucznik pułku ułanów, rotmistrz rezerwy pułku
- Tadeusz Jastrzębski ~1900–1933
marszałek, porucznik pułku ułanów
- Józef Mielęcki ~1879–1933
dowódca korpusu oficerskiego pułku, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, podpułkownik pułku ułanów, prawnik
- Hilary Bronikowski ~1886–1933
ochotnik ułanów, właściciel majątku
- Eustachy Boniecki ~1898–1933
generał, ochotnik pułku ułanów, odznaczony krzyżem walecznych, urzędnik fabryki
- Henryk Stefan Krasucki ~1913–1933
podchorąży ułanów
- Stanisław Niedźwiedzki ~1888–1933
wachmistrz pułku ułanów
- Jan Łukasiewicz ~1922–1933
- Ignacy Sołtan ?–1933
adiutant, kawaler orderów virtuti, kawaler Virtuti Militari, marszałek, oficer pułku ułanów
- Wiktor Jełowicki ~1894–1933
dowódca, generał, kapelan, major, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, proboszcz, pułkownik, rotmistrz pułku szwoleżerów rokitniańskich, rotmistrz szwoleżerów, szef sztabu, wojewoda
- Leon Gosztowtt ~1868–1933
doktor medycyny, hrabia, lekarz miejski, prezes kasy, profesor gimnazjum, pułkownik pułku ułanów
- Aleksander Wojciechowski ~1883–1933
dowódca korpusu oficerskiego pułku, odznaczony krzyżem walecznych, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, żołnierz
- Leon Trojanowski ~1897–1934
kawaler orderu militari, major pułku ułanów
- Jan Łowczowski ~1908–1934
porucznik pułku ułanów
- Stanisław Gliński ~1901–1934
ochotnik pułku ułanów, właściciel majątku w kujawskiem
- Aleksander Brochocki ~1890–1934
biskup, członek komisji, dowódca pułku ułanów, filister konwentu polonia, filister korporacji polonia, filister polonii, kawaler orderu Virtuti Militari, komendant miasta, ochotnik pułku ułanów, organizator, prezes, sędzia, właściciel
- Stefan Uchnast ~1904–1934
dowódca korpusu oficerskiego pułku, porucznik pułku ułanów litewskich
- Jan Maria de Rosset ~1901–1934
odznaczony krzyżem walecznych, porucznik ułanów
- Jerzy Węgliński ~1896–1934
obywatel ziemski, rotmistrz rezerwy pułku, rotmistrz ułanów
- Medard Juliusz Bałachowicz ~1910–1934
porucznik pułku ułanów wielkopolskich
- Stanisław Rabiński ~1886–1934
dowódca pułku ułanów, kawaler orderu Virtuti Militari, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, podpułkownik, pułkownik pułku, sekretarz
- Karol Florian Broszkiewicz ~1884–1934
kawaler krzyża niepodległości, oficer pułku ułanów, porucznik rezerwy
- Henryk Wardzyński ~1892–1934
kierownik, podoficer pułku ułanów, redaktor naczelny, współpracowniczka
- Zofia Komorowska (Kasimir) ~1900–1935
członek zarządu głównego, hrabia, obywatelka, odznaczona krzyżem medalem, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz pułku, urzędniczka banku, wychowawczyni, żołnierz pułku ułanów
- Stefan Kasimir ~1894–1935
hrabia, obywatelka, odznaczona krzyżem medalem, odznaczony krzyżem walecznych, opiekun, rotmistrz pułku, rotmistrz Wojsk Polskich, wychowawczyni, żołnierz pułku ułanów
- Włodzimierz Cielecki ~1895–1935
✓ porucznik 6 Pułku Ułanów
- Lucyna Górecka (Adamczyk) ~1879–1935
- Kazimierz Russocki 1871–1935
hrabia, kanonik, major, oficer ułanów, proboszcz, właściciel dóbr
- Stanisław Brzeziński 1897–1935
ochotnik pułku ułanów, odznaczony medalem wojny, ziemianin
- Henryk Weingaertner ~1892–1935
ochotnik pułku ułanów, właściciel majątku
- Bohdan Bernatowicz ~1862–1935
adwokat, sędzia powiatowy, ziemianin
- Witold Zabłocki ?–1935
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadron, inspektor warszawy, odznaczony krzyżem walecznych, organizator
- Mieczysław Łebkowski 1884–1935
inspektor, kawaler krzyża virtuti, major pułku ułanów, major rezerwy, odznaczony krzyżem virtuti, oficer, podporucznik, prezes dyrekcji, pułkownik
- Nadzieja Kowalew (Masłow, Supko) ?–1935
- Jan Czarnocki ~1885–1935
członek powiatowy, doktor, kawaler krzyża walecznych, prezes, przedstawiciel, rotmistrz pułku ułanów, starosta, właściciel majątku
- Kazimierz Zawiliński ~1900–1935
odznaczony krzyżem krzyżem, porucznik ułanów
- Teofila Glińska (Młodzianowska) ~1860–1936
obywatelka warszawy, rotmistrz ułanów
- Marian Słoniński ~1892–1936
członek, dowódca pułku ułanów, dowódca ułanów, kawaler krzyża niepodległości, odznaczony krzyżem militari, odznaczony krzyżem virtuti, odznaczony orderem militari, oficer, pułkownik dyplomowany, pułkownik pułku, rotmistrz, szef departamentu, szef sztabu
- Ernest Kukuk ~1909–1936
podchorąży ułanów
- Bogumił Miniszewski ~1896–1936
ochotnik ułanów, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz
- Henryk Franciszek Zandbang ~1906–1936
dowódca brygady, dowódca dywizji, dowódca pułku szwoleżerów, dowódca pułku ułanów, dziekan, generał, kandydat wyższej, kanonik, odznaczony srebrnym krzyżem, porucznik pułku ułanów, proboszcz, pułkownik, rotmistrz
- Jan Bujak ?–1936
wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów
- Józef Sztembarth 1892–1936
administrator majątku, kawaler orderu virtuti krzyża, porucznik rezerwy pułku ułanów, uczestnik, współpracownik
- Jadwiga Niemirycz (Sztembarth) ~1859–1936
administrator dóbr, kawaler orderu Virtuti Militari, porucznik ułanów, prezes pułku, uczestnik, właścicielka majątku
- Jan Kanty Włodzimierz Budzianowski ~1896–1936
dowódca dywizjonu, major, żołnierz pułku ułanów
- Helena (Radecka) ?–1936
- Tadeusz Maria de Rosset ?–1936
kawaler, rotmistrz pułku ułanów
- Stefan Zaborowski ?–1936
notariusz hipoteczny, notariusz w warszawie, obserwator, ochotnik pułku ułanów, prawnik, sędzia sądu okręgowego w warszawie, wiceprezes okręgowy, wiceprezes sądu okręgowego w warszawie
- Jerzy Tylkowski ?–1937
oficer pułku ułanów, porucznik ułanów
- Jan Reliszko ~1888–1937
dowódca pułku ułanów, dowódca ułanów, kapelan, kawaler krzyża virtuti, król stefana batorego, ppułkownik, pułkownik
- Romuald Witwiński ?–1937
nauczyciel warszawskiego, porucznik rezerwy pułku ułanów, profesor
- Natalia Zakrzewska (Filleborn) ~1853–1937
adwokat przysięgły, dowódca pułku ułanów, obywatel ziemski, pułkownik, właścicielka dóbr
- Zygmunt Łobaczewski ~1869–1937
inspektor, pułkownik pułku ułanów
- Stanisław Piędzicki ~1899–1937
kawaler krzyża walecznych, ochotnik pułku ułanów, oficer rezerwy, ziemianin
- Kazimierz Stańczykowski ~1901–1937
adwokat prawny, członek naczelnej, członek zarządu oddziału, dyrektor wydziału prawnego, działacz społeczny, ochotnik ułanów, organizator, pracownik, prezes naczelnej, prezes powiatowego związku, prezes związku, prezydent, sekretarz zarządu, senior, towarzysz, uczestnik walk o niepodległość, wiceprezes związku, wiceprezydent, współtowarzysz, założyciel
- Stanisław Ruczyński ~1907–1937
porucznik pułku ułanów
- Edward Brandt ?–1937
porucznik pułku ułanów
- Wiktor Stanisław Czołowski ~1914–1937
✓ podporucznik 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich
- Władysław Konstanty Maciejowski 1889–1937
major pułku strzelców, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, prezes sądu koleżeńskiego
- Maria Rzewuska (Tarło) ?–1937
hrabia, major ułanów
- Ignacy Mielżyński ?–1938
członek komisji rewizyjnej, członek nadzorczej naszej, członek zarządu, dowódca ułanów, hrabia, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, obywatel, odznaczony krzyżem virtuti, oficer powstania, podpułkownik, prezes kredytowy, prezes nadzorczej, prezes zarządu, sodalis marianus, szef, współpracownik
- Henryk Tarło ~1888–1938
hrabia, komendant, major pułku ułanów, major ułanów, odznaczony krzyżem walecznych
- Karol Maszkowski ?–1938
✓ artysta malarz, chorąży, chorąży 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, dyrektor Państwowego Instytutu Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, dyrektor Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, kawaler krzyża niepodległości, kawaler krzyża walecznych, kawaler Odznaki I Brygady Legionów Polskich Za Wierną Służbę, kawaler Orderu Odrodzenia Polski, kawaler orderu polskiego krzyża, malarz, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer pułku ułanów, rotmistrz rezerwy, rotmistrz rezerwy WP, żołnierz brygady legionów, żołnierz I Brygady Legionów Polskich
- Rudolf Rupp ?–1938
bojownik za ojczyznę, dowódca brygady, dowódca pułku szwoleżerów, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu Virtuti Militari, kierownik oddziału, pułkownik stanie spoczynku
- Henryk Reinecke ~1898–1938
kawaler orderu Virtuti Militari, obywatel łowicza, ochotnik, oficer rezerwy, porucznik ułanów, towarzysz
- Stanisław Henryk Jastrzębski ?–1938
hrabia, lotnik, obserwator pułku lotniczego, oficer pułku ułanów, porucznik
- Roman Kawecki ?–1938
artysta malarz, dowódca pułku ułanów, generał brygady w stanie spoczynku, inspektor, kawaler, malarz, pułkownik
- Stefan Marian Rago ~1895–1938
biskup, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu militari, major kawalerii, major pułku ułanów, marszałek, minister wojskowych, odznaczony krzyżem virtuti, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, polowy, pułkownik, uczestnik bitwy, wiceminister wojskowych, żołnierz
- Marian Dzidek ?–1938
✓ kapelmistrz Pułku Ułanów w Lesznie, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony medalem 10-lecia, odznaczony Medalem za Długoletnią Służbę, odznaczony medalem za wojnę, porucznik
- Janina Orszagh (Mączewska) ~1901–1939
dowódca pułku ułanów, marszałek
- Edward Perchuć ~1899–1939
członek warszawski, członek zarządu, członek związku strzeleckiego, kapelan, ochotnik pułku ułanów, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik rezerwy odznaczony krzyżem, pracownik społeczny, prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej, referent dyrekcji państwowego, towarzysz
- Oktawian Makarski ?–1939
podporucznik pułku ułanów, pułkownik
- Władysław Karaźniewicz 1895–1939
hrabia, leśniczy, odznaczony krzyżem, pracownik, wachmistrz pułku ułanów, żołnierz
- Jan Tyszkiewicz 1896–1939
członek dożywotni, członek zarządu głównego związzku, członek związku ziemian, dowódca pułku ułanów, dziedzic, hrabia, kawaler militari, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, kawaler Virtuti Militari, lotnik, odznaczony krzyżem oficerskim, odznaczony krzyżem virtuti, odznaczony złotym krzyżem, porucznik pułku ułanów, porucznik rezerwy pułku ułanów, poseł sejmu, prezes okręgu, prezes związku oficerów rezerwy, proboszcz parafii, uczestnik
- Władysław Fibich 1876–1939
dowódca pułku ułanów, emeryt wojskowy, weteran
|