Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 1115
- Maria Gierłowska (Bobrowska) ~1855–1937
administrator majątków, adwokat, obywatelka mińskiej, odznaczony krzyżem niepodległości, uczestnik walk o niepodległość
- Eugeniusz Pawlas ~1890–1937
członek, doktor, lekarz miejski, major rezerwy, odznaczony krzyżem niepodległości
- Wiktor Poźniak ~1860–1937
dyrektor, inżynier, odznaczony krzyżem oficerskim
- Stefan Znamirowski ~1885–1937
odznaczony krzyżem niepodległości, urzędnik skarbowy
- Adam Wardyński ~1867–1937
członek organizacji społecznych, doktor medycyny, dziekan, ksiądz, lekarz szpitala, odznaczony złotym krzyżem, prezes czerwonego krzyża, prezes związku lekarzy, założyciel związku
- Paweł Landowski ~1881–1937
członek instytutu, dziennikarz, kawaler Legii Honorowej, odznaczony krzyżem, opiekun, rzeźbiarz, sekretarz generalny, szef
- Kazimierz Brzeziński ~1867–1937
dyrektor, odznaczony złotym krzyżem, prezes małopolskiego, profesor politechniki lwowskiej
- Stanisław Michałowski ~1881–1937
lekarz powiatowy starostwa, odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik, szef sanitarny
- Tomasz Witold Zieliński ~1863–1937
emeryt, inżynier, kierownik stacji, królowa korony polskiej, odznaczony srebrnym krzyżem, prezes polskiej macierzy, założyciel honorowy
- Wojciech Polek ~1894–1937
doktor, kawaler krzyża niepodległości, major, odznaczony krzyżem walecznych
- Zygmunt Pawłowski ~1864–1937
kapitan w stanie spoczynku, odznaczony krzyżem walecznych
- Stanisław Wszebor ~1882–1937
odznaczony krzyżem walecznych, ppułkownik, szef wydziału, współpracownik ubezpieczeń
- Jarosław Skrocki ?–1937
kierownik oddziału, odznaczony złotym krzyżem
- Bronisław Sypniewski ~1889–1937
dyrektor nauk, kierownik oficerów, major, odznaczony krzyżem kawalerskim, pracownik instytutu
- Władysław Bruner ?–1937
✓ członek Warszawskiego Towarzystwa Lekarskiego, członek-założyciel Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, honorowy konsultant Szpitala św. Rocha, inspektor lekarski Szpitali i Zakładów Opiekuńczych Miejskich M.St. Warszawy, lekarz naczelny Szpitala Wolskiego, odznaczony krzyżem oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, odznaczony medalem niepodległości, ordynator szpitala przemienienia pańskiego, prezes Towarzystwa Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi, twórca i lekarz naczelny Organizacji Pomocy Lekarskiej dla Pracowników Miejskich Zarządu m. st. Warszawy
- Władysław Długosz 1864–1937
członek tymczasowej, marszałek powiatu gorlickiego, minister galicji, odznaczony krzyżem komandorskim, polityk, poseł sejmu galicyjskiego, prezes krajowy, przemysłowiec naftowy, senator rzeczpospolitej polskiej, założyciel
- Józef Kacper Karliński 1877–1937
kierownik oddziału, odznaczony złotym krzyżem, współpracownik
- Helena Boguszewska (Nowacka) ~1874–1937
obywatelka ziemska, odznaczony krzyżem walecznych, urzędnik ministerstwa
- Jan Wojtkowski ~1874–1937
członek związku pracowników, kierownik, odznaczony krzyżem, ogrodnik, pracownik zarządu
- Aleksander Czaplicki ~1879–1937
odznaczony srebrnym krzyżem
- Stanisław Mossakowski ~1896–1937
✓ inżynier, obrońca Lwowa, odznaczony Krzyżem Obrony Lwowa i Orlętami, radca województwa
- Marian Layman ~1877–1937
inżynier mechanik, mechanik, odznaczony złotym krzyżem
- Józef Ignacy Wiśniewski ?–1937
działacz społeczny, inspektor straży granicznej, major, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony za niepodległość, oficer legionów, oficer pułku legionów, uczestnik walk o niepodległość
- Karol Rembiesa ~1895–1937
odznaczony krzyżem, współpracowniczka
- Stanisław Siemieński ~1897–1937
inspektor, kawaler orderu odznaczony krzyżem, kawaler orderu Virtuti Militari, major, odznaczony krzyżem niepodległości
- Władysław Paweł Pilecki ~1893–1937
major odznaczony krzyżem, odznaczony krzyżem niepodległości
- Antoni Tarnawski ~1845–1937
autor, odznaczony krzyżem niepodległości, porucznik, weteran
- Leonard Szparkowski ~1870–1937
naczelnik urzędu, odznaczony złotym krzyżem
- Emil Dietrich ?–1937
delegat ministerstwa, doktor lekarzy, dyrektor społecznej, dyrektor ubezpieczalni społecznej, dyrektor ubezpieczeń, inspektor, kawaler srebrnego krzyża, kierownik biura, komisarz rządowy, minister stanu, obywatel miasta warszawy, odznaczony krzyżem, pracownik, prezes oddziału
- Bolesław Szczęk ~1883–1937
odznaczony złotym krzyżem, sędzia
- Józef Budkiewicz ~1861–1937
budowniczy, członek honorowy związku, członek nadzorczej, członek zarządu kolei, dyrektor kolei, dyrektor zarządzający, filister, inżynier, kierownik instytucji, książę, minister, obywatel, odznaczony krzyżem oficerskim, opiekun, pracownik kolei, prezes korporacji, prezes związku, proboszcz, przedstawiciel, towarzysz zarządu, współpracowniczka, założyciel
- Juliusz Bolesław Walczewski ~1866–1937
dyrektor poczty, odznaczony złotym krzyżem
- Tadeusz Gliwicz ~1891–1937
magister farmacji, odznaczony krzyżem niepodległości, właściciel apteki
- Julian Podczaski ~1867–1937
naczelnik wydziału ministerstwa skarbu, odznaczony krzyżem oficerskim
- Wacław Ludwik Dąbrowski ~1875–1937
członek założyciel, członek zarządu warszawskiego, odznaczony krzyżem walecznych, uczestnik walk o niepodległość, właściciel firmy, współtowarzysz, założyciel
- Franciszek Jüttner ~1860–1937
dziekan, kanonik honorowy, kapłan, ksiądz, obywatel piotrkowa, odznaczony krzyżem polonia, prefekt, proboszcz, rektor kościóła
- Teofil Cholewicz 1876–1937
członek związku, odznaczony krzyżem, pracownik, prezes związku, towarzysz drukarski, urzędnik, współpracownik koncernu
- Franciszek Bocian ~1900–1937
działacz społeczny zarządu głównego, odznaczony złotym krzyżem, sekretarz generalny, wiceprezes
- Tadeusz Bursztyn ~1878–1937
odznaczony krzyżem
- Henryk Liefeldt ?–1937
członek komitetu, konstruktor, mistrz, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, organizator, przemysłowiec odznaczony złotym, przewodnik, współwłaściciel firmy
- Stanisław Polaczek ~1861–1937
członek sodalicji, doktor, dyrektor szkoły powszechnej, kierownik szkoły, komendant, marszałek, naczelnik, odznaczony krzyżem papieskim, odznaczony orderem papieskim, prezydent krakowa, profesor doktor, szef sztabu, wojewoda, wójt, założyciel
- Tomasz Chrzanowski ~1883–1937
bojownik o niepodległość, członek gminnej, członek kasy, kierownik szkoły powszechnej, odznaczony krzyżem walecznych, sekretarz, założyciel
- Władysław Gliński ~1892–1937
bojownik o niepodległość polski, filister arkonii, inżynier, kawaler militari, kawaler orderów krzyża, kawaler orderów militari, kawaler orderu Virtuti Militari, major, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony krzyżem walecznych, szef wydziału, towarzysz
- Karol Szerauc ~1866–1937
leśniczy dóbr, odznaczony złotym krzyżem
- Jan Nowiński ~1866–1937
dyrektor gimnazjum męskiego, odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Tadeusz Szczepiński ~1900–1937
odznaczony krzyżem, sekretarz okręgu, urzędnik zarządu miejskiego warszawy
- Zygmunt Dąbrowski ~1883–1937
odznaczony srebrnym krzyżem
- Józef Brunicki 1892–1937
członek powiatowy, członek wydziału powiatowej, odznaczony krzyżem medalem
- Władysław Marian Ksawery Sobolewski ~1889–1937
d-r, doktor, inspektor, kapitan korpusu sądowego, lektor uniwersytetu, naczelnik, odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Piotr Kołecki ~1875–1937
odznaczony krzyżem niepodległości, uczestnik walk o niepodległość, urzędnik
Rada: doprecyzuj zapytanie. Zapytania dające więcej niż 1000 wyników są obcinane. |