Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 1115
- Józef Opara ~1879–1924
odznaczony krzyżem walecznych, towarzysz drukarski, urzędnik wojskowy
- Franciszek Stefczyk ~1861–1924
d-r, doktor, dyrektor centralnej kasy, ekonomista, historyk, marszałek, minister skarbu, odznaczony krzyżem lwowa, osobisty, prezes głównego urzędu, prezes nadzorczej towarzystwa, przewodnik, urzędnik
- Marian Jan Hupczyc 1870–1924
członek wydziału sokoła, kupiec, obywatel, odznaczony krzyżem, sierżant brygady legionów, sierżant II brygady, wiceprezes związku, właściciel
- Antoni Piasecki ~1899–1924
dowódca korpusu oficerskiego, kawaler krzyża walecznych, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony walecznych, porucznik dywizjonu
- Jerzy Frankenstein ~1879–1924
członek, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik rezerwy, współwłaściciel firmy
- Zygmunt Olszewski ~1896–1925
absolwent, odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik rezerwy pułku, uczestnik walk o niepodległość polski
- Wasyl Ramiński ~1900–1925
odznaczony krzyżem walecznych, student warszawskiej, urzędnik Dyrekcji Tramwajów Miejskich
- Bronisław Janikiewicz ?–1925
odznaczony krzyżem walecznych, porucznik wojsk polskich
- Tadeusz Szaniawski ?–1925
odznaczony krzyżem walecznych, porucznik rezerwy odznaczony krzyżem
- Antoni Tuncelman 1896–1925
baron, dowódca korpusu oficerskiego pułku, dowódca pułku, jenerał, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, kawaler orderu militari, kawaler orderu odznaczony krzyżem, kawaler orderu virtuti krzyża, kawaler orderu Virtuti Militari, odznaczony krzyżem walecznych, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Roman Cieszyński ~1890–1925
doktor, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony walecznych, rotmistrz
- Zenon Janowczyk ~1897–1925
dowódca korpusu oficerskiego pułku, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik pułku saperów
- Stanisław Andrzej Sulimir ~1901–1925
absolwent prawa, odznaczony krzyżem walecznych
- Stefan Ludwik Grotowski ?–1925
doktor, konsul, odznaczony krzyżem oficerskim
- Augustyn Drozdowicz ~1883–1925
inżynier komunikacji, odznaczony złotym krzyżem
- Matylda Jacoby (Szuch) ~1827–1925
odznaczony krzyżem, oficer wojsk
- Józef Chudzicki 1895–1926
kapitan, odznaczony krzyżem walecznych, oficer II korpusu, uczestnik bitwy
- Włodzimierz Bochenek ~1894–1926
dowódca pułku, kawaler, odznaczony krzyżem krzyżem, odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik odznaczony krzyżem, podpułkownik sztabu, pułkownik
- Witold Rakowski ~1872–1926
kawaler krzyża, naczelnik więzienia, odznaczony krzyżem, pracownik, zwierzchnik
- Józef Dąbrowski ~1876–1926
odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, sędzia najwyższy, szef wydziału
- Władysław Marian Gąsiorowski ~1874–1926
odznaczony krzyżem walecznych, prawnik, rotmistrz
- Szczepan Olchowicz 1894–1926
biskup, członek korporacji, dowódca, filister korporacji, kawaler krzyża walecznych, odznaczony krzyżem walecznych, oficer, porucznik dywizjonu artylerii, profesor, towarzysz, uczestnik wojny, wiceprezes korporacji arkonia, wychowaniec szkoły konopczyńskiego, żołnierz
- Mieczysław Więckowski ~1895–1926
dowódca, kawaler orderu odznaczony krzyżem, kawaler orderu virtuti, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku piechoty, pułkownik dyplomowany, student, szef sztabu, towarzysz, uczestnik walk o niepodległość, żołnierz
- Michał Jan Karbownik ~1899–1926
ochotnik ułan, odznaczony krzyżem walecznych, urzędnik kasy chorych, współpracownik
- Jerzy Biały ~1899–1926
doktor, hrabia, inżynier, kapitan saperów, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony walecznych, podpułkownik, referent, szef oficerów, żołnierz
- Tadeusz Zajączkowski ~1898–1926
odznaczony krzyżem walecznych, pracownik, referent, urzędnik banku gospodarstwa krajowego
- Klemens Kucharski ~1892–1926
kapitan rezerwy, odznaczony krzyżem walecznych
- Karol Jolivet ?–1926
dowódca, kapitan, kawaler orderu polonia restituta, komandor Legii Honorowej, odznaczony krzyżem, profesor wyższej, szef oficerów, towarzysz, współpracownik
- Jan Tytus Tarnowski ?–1926
hrabia, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik rezerwy
- Ignacy Sękowski ~1898–1926
doktor, kapitan, lotnik, odznaczony krzyżem walecznych, pilot
- Mieczysław Lewandowski ~1901–1926
absolwent, adiutant, jenerał, odznaczony orląt krzyżem, pułkownik, właściciel dóbr, właściciel kopalń, ziemianin
- Ryszard Gołębiowski ~1896–1926
odznaczony krzyżem brygady, uczestnik powstania, wachmistrz ułanów
- Tadeusz Koźmiński ~1897–1926
doktor nauk, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderów, kawaler orderu polonia restituta, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony walecznych, pracownik, referent, sekretarz, urzędnik ministerstwa zagranicznych, urzędnik zagranicznych, współtowarzysz rady nadzorczej
- Władysław Litwinowicz ~1890–1927
intendent, inżynier, major, odznaczony krzyżem walecznych, sierżant brygady legionów
- Marian Kasperowicz ~1862–1927
✓ członek zarządu Koła Stowarzyszenia Urzędników Państwowych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, członek Związku Zawodowego Pracowników Handlowych, Przemysłowych i Biurowych Miasta Stołecznego Warszawy, inicjator i pierwszy prezes Kasy Przezorności Urzędników i Pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, naczelnik Rachuby w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi
- Seweryn Elterlein 1892–1927
dowódca korpusu oficerskiego, kawaler orderów krzyża, kawaler orderu virtuti, major sztabu, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony orderem militari, oficer, osobisty, porucznik wojsk polskich, szef oddziału
- Stefan Kossakowski ~1888–1927
odznaczony krzyżem, przedstawiciel
- Wacław Czarnocki ~1895–1927
kapitan odznaczony krzyżem, komendant okręgu, odznaczony krzyżem walecznych
- Stanisław Jakubowski ~1881–1927
członek honorowy, członek kasy, członek wioślarskiego, członek zarządu, odznaczony krzyżem, starosta, wiceprezes, właściciel, współtowarzysz, założyciel
- Rafał Szołdra ~1842–1927
odznaczony krzyżem walecznych, oficer odznaczony krzyżem, weteran
- Antoni Kaczyński ?–1927
odznaczony krzyżem walecznych
- Jan Gołdyn 1898–1927
kapitan, odznaczony orderem krzyżem, oficer
- Zenon Dankiewicz ~1853–1927
członek honorowy, delegat, dyrektor, inżynier, kierownik, obywatel żywca, odznaczony złotym krzyżem, prezes małopolskiego, szef oddziału, właściciel
- Adam Podolski ~1903–1927
odznaczony krzyżem walecznych, porucznik
- Tomasz Sikorski ~1895–1927
odznaczony krzyżem walecznych
- Ksawery Werenik ~1885–1927
biskup, doktor, dowódca korpusu oficerskiego pułku, marszałek, odznaczony krzyżem walecznych, oficer
- Józef Mitschein ~1895–1927
dowódca, kapitan, kawaler orderu militari, kawaler orderu odznaczony krzyżem, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku
- Stanisław Puchalski ~1897–1927
kawaler orderu odznaczony krzyżem, kawaler orderu Virtuti Militari, obywatel kutnowskiej, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik rezerwy
- Stefan Bystydzieński ~1900–1927
leśnik, odznaczony krzyżem walecznych
- Antoni Ferdynand Budek ~1902–1927
doktor, dyrektor instytutu, ochotnik, odznaczony krzyżem, student
Rada: doprecyzuj zapytanie. Zapytania dające więcej niż 1000 wyników są obcinane. |