Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 1
Wyniki dla zapytania: „inżynier architekt”(są też wyniki dla: „inżynier architekt z”, „inżynier z”, „inżynier”, „architekt”, „z”)
- Tadeusz Baranowicz ~1879–1936
inżynier architekt
- Jan Biały ~1852–1935
architekt, członek stowarzyszenia techników, emeryt, inżynier architekt
- Aleksander Biborski ~1856–1937
architekt, członek bractwa, inżynier, król kurkowy, uczeń szkoły
- Franciszek Bogusław ~1870–1937
architekt, członek honorowy stowarzyszenia, członek stowarzyszenia, członek zarządu, działacz społeczny, dziekan, inspektor techniczny, inżynier architekt, prezes korporacji, prezes stowarzyszenia, towarzysz, współzałożyciel
- Alfons Bogusławski ?–1921
✓ inżynier architekt
- Stanisław Bogusławski ~1903–1939
architekt, generał, inżynier architekt, lekarz
- Józef Bukowiecki ?–1892
✓ inżynier architekt
- Feliksa Bulewska (Gosławska) ?–1929
inżynier architekt
- Maksymilian Burstin ~1886–1932
inżynier architekt, współwłaściciel firmy
- Stanisław Chołoniewski ~1848–1936
✓ inżynier architekt
- Jadwiga Cumft (Janowicz) ?–1930
architekt, członek komitetu budowy, inżynier architekt
- Ludwik Czajkowski ~1864–1938
inżynier architekt
- Antoni Stanisław Czarnecki ~1868–1927
inżynier architekt, urzędnik urzędu skarbowego
- Józef de Wassilko ?–?1897
✓ inżynier architekt, nadinżynier Kolei Północnej
- Franciszek Dietrich ~1861–1924
architekt, budowniczy, inspektor ubezpieczeń, inżynier
- Marian Miron Dolnicki ?–1930
architekt, budowniczy, członek zarządu towarzystwa, doktor, dyrektor techniczny, inspektor budowlany, inżynier architekt, inżynier budowlany, inżynier wychowaniec politechniki, prezydent warszawy, współpracownik, wychowaniec politechniki lwowskiej
- Henryk Dowiakowski ~1872–1907
✓ inżynier architekt
- Medard Downarowicz ~1878–1934
architekt, biskup, działacz niepodległościowy, działacz polityczny, inżynier, kawaler krzyża niepodległości, komendant, marszałek sejmu, minister oświaty, minister skarbu, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony krzyżem walecznych, poseł sejmu, student politechniki warszawskiej, towarzysz zarządu, wiceprezes komitetu, wiceprezes zarządu głównego związku, wiceprezydent miasta, wiceprezydent warszawy, żołnierz brygady, żołnierz I brygady
- Michał Dubowik ?–1938
✓ inżynier architekt
- Feliks Dziechciński ~1855–1934
absolwent, architekt, inżynier architekt, obywatel miasta warszawy, prezes zarządu, profesor
- Tomasz Dziekoński ~1898–1933
inżynier architekt
- Róża Elié (Skolimowska) ~1867–1937
inżynier architekt
- Jan Fijałkowski ~1872–1919
✓ inżynier architekt
- Wacław Filanowicz ~1886–1932
architekt, doktor, inżynier architekt, major stanie spoczynku, pułkownik, szef, współtowarzysz
- Brunon Filipowski ~1864–1932
architekt, emeryt, generał, inżynier, major, odznaczony krzyżem walecznych, pułkownik
- Stanisław Futasewicz ~1878–1937
architekt, budowniczy, inżynier, kapelan, lekarz, proboszcz
- Zbigniew Gierszewski ~1908–1938
inżynier architekt, inżynier budowlany
- Tadeusz Gliński ~1885–1937
architekt, członek bractwa, inżynier architekt, obywatel krakowa
- Kazimierz Stanisław Grabowski ~1875–1936
inżynier architekt
- Władysław Leszek Horodecki 1864–1930
inżynier architekt
- Hipolit Hryncewicz ?–1933
architekt, doktor, inżynier architekt, pracownik dyrekcji, prezes
- Karol Jankowski ~1869–1928
architekt, budowniczy, członek honorowy związku, dziekan wydziału architektury, filister arkonii, filister korporacji arkonia, inżynier architekt, obywatel, opiekun, prezes koła, prezes towarzystwa, profesor politechniki warszawskiej, profesor zwyczajny politechniki warszawskiej, przewodnik, rektor senatu akademickiego politechniki
- Tadeusz Jankowski ~1890–1937
architekt, inspektor, inżynier architekt
- Zdzisław Kalinowski ~1877–1926
architekt, doktor, inżynier architekt, proboszcz
- Antoni Kierzkiewicz ~1850–1933
architekt, emeryt, inżynier architekt
- Władysław Klimczak ?–1929
✓ inżynier architekt, profesor politechniki lwowskiej
- Jakub Kłos ~1851–1936
architekt, budowniczy, hrabia, inżynier architekt, kościelny
- Juliusz Kłos 1881–1933
architekt, członek, dziekan wydziału, hrabia, inżynier architekt, konserwator, profesor wydziału, rektor senatu uniwersytetu stefana
- Konrad Kłos ~1886–1933
architekt, członek, inżynier architekt
- Maria Kochanowska (Krzyżanowska) ~1858–1935
- Maria Komarnicka (Rogójska) ?–1924
architekt, inżynier
- Marian Kontkiewicz ~1884–1926
architekt, doktor dyrekcji, inżynier architekt, ksiądz prałat, współpracowniczka, współpracownik
- Aleksy Kowalski ~1861–1930
inżynier architekt, obywatel krakowa
- Zofia Księżopolska (Majewska) ~1835–1922
- Jan Tomasz Kudelski ~1862–1937
inżynier architekt, naczelnik, prezes bratniej
- Gustaw Landau ?–1924
✓ inżynier architekt
- Dawid Lande ?–1928
✓ inżynier architekt
- Juliusz Marian Leszczyński ~1872–1938
inżynier architekt
- Mieczysław Librowicz ~1869–1935
architekt, członek czynny, członek komisji, członek zarządu spółdzielnii, inżynier technolog, prezes, technolog, wiceprezes, współpracownik firmy
- Franciszek Bogusław Lilpop ?–1937
✓ członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, honorowy budowniczy Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, inżynier architekt
- Zygmunt Lipski ~1894–1927
inżynier architekt, kierownik, oficer rezerwy, pracownik, towarzysz
- Kazimierz Loewe ~1846–1924
✓ inżynier architekt, prezes Kolegium Kościelnego Zboru ewangelicko-reformowanego w Warszawie, prezes konsystorza ewangelicko-reformowanego RP
- Jakub Henryk Loewenkron ?–1922
architekt, inżynier architekt, słuchacz
- Henryk Lutoborski ~1898–1938
inżynier architekt
- Stanisława Manikowska ~1908–1939
✓ inżynier architekt
- Ignacy Mant ~1900–1936
✓ inżynier architekt
- Roman Matuszewski ~1893–1938
✓ inżynier architekt
- Rudolf Meyer ?–1923
✓ inżynier architekt
- Leon Mońkowski ~1872–1938
inżynier architekt
- Józef Moszyński ~1861–1914
inżynier architekt
- Juliusz Mrozowski ?–1936
inżynier architekt
- Szymon Nebelski ?–1931
inżynier architekt
- Eugenia Osiejewska (Lipska) ~1899–1927
inżynier architekt
- Stanisław Florian Oszacki ~1874–1937
✓ inżynier architekt
- Walery Owsiński 1847–1890
architekt, budowniczy, inżynier, oficer wojny, technik, urzędnik
- Maks Pachter ~1889–1933
✓ inżynier architekt
- Józef Pakies ~1858–1923
architekt, artysta, członek, inżynier architekt
- Antoni Paruszewski ~1875–1938
✓ inżynier architekt
- Kazimierz Pawlikowski ~1859–1923
✓ inżynier architekt z Odesy
- Włodzimierz Pawłowski ~1877–1935
architekt, ekspert, emeryt, inspektor budowlany, inżynier
- Eugeniusz Piotrowski 1904–1937
architekt, asystent politechniki warszawskiej, asystent wydziału, członek zarządu głównego stowarzyszenia, dziekan rady wydziału, inżynier architekt, współpracownik
- Kazimierz Piotrowski ~1859–1927
architekt, hrabia, inżynier
- Józef Stefan Pomianowski ~1864–1919
✓ artysta malarz, inżynier architekt, inżynier miasta Sosnowca, inżynier powiatu będzińskiego
- Antonina Popławska (Osterloff) ~1887–1921
inżynier architekt
- Antoni Kazimierz Porczyński ~1860–1918
✓ filister korporacji Welecja, inżynier architekt, wychowaniec politechniki ryskiej
- Mieczysław Pulman 1877–1932
architekt, fachowiec, inżynier architekt, nauczyciel, pedagog, prefekt, uczeń
- Jerzy Raczyński ~1892–1930
architekt, członek warszawskiego towarzystwa, docent politechniki warszawskiej, doktor nauk technicznych, inżynier architekt, kawaler orderu krzyża walecznych, lotnik, profesor katedry, profesor politechniki warszawskiej, rektor senatu akademickiego rady wydział, uczestnik walk, współpracownik
- Felicjan Rakiewicz ~1870–1932
✓ filister korporacji Welecja, inżynier architekt, profesor Warszawskiej Szkoły Sztuk Zdobniczych i Malarstwa, radca ministerialny
- Ludwik Ramułt ~1858–1929
architekt, asystent, członek wydziału, delegat, inspektor, inżynier, kapitan, komendant miasta, marszałek powiatu, naczelnik wydziału izby kontroli, naczelnik wydziału najwyższej izby, obywatel miasta, oficer sztabu, organizator, prezes architektów, prezes honorowy, prezes koła, profesor szkoły przemysłowej, wiceprezes banku handlowego, właściciel dóbr
- Adam Ratyński ~1876–1935
architekt, emeryt, filister korporacji, inżynier architekt
- Bronisław Rogójski ~1862–1921
architekt, inżynier architekt
- Zofia Rokossowska (Miłobędzka) ~1853–1938
inżynier architekt
- Zdzisław Rossochacki ?–1933
inżynier architekt, prezes związku
- Jan Rybicki ~1887–1934
architekt, doktor, filister arkonii, inżynier architekt
- Modest Salmonowicz ~1871–1929
inżynier architekt, kawaler orderu złotego krzyża, odznaczony złotym krzyżem, pracownik, szef oficerów, szef wojsk, współpracowniczka
- Wacław Schlager ~1880–1936
architekt, asesor, emeryt, inżynier architekt
- Ludwik Sokołowski ?–1936
architekt, artysta, asystent, dziekan, inżynier architekt, prezes stowarzyszenia, profesor stefana batorego, rektor senatu uniwersytetu stefana, uczestnik wojny, wiceprezes, żołnierz I brygady, żołnierz pułku
- Kazimiera Srokowska (Scholze, Oszacka) ~1875–1937
- Adolf Juliusz Stapf ~1862–1920
✓ inżynier architekt, sodalis marianus
- Marian Straszak ~1863–1927
✓ inżynier architekt
- Helena Stypułkowska (Wichert) ~1866–1935
- Aleksander Maksymilian Sygietyński ~1886–1936
inżynier architekt
- August Szamowski ~1883–1922
architekt, inżynier powiatowy
- Bronisław Szczygliński ~1883–1931
inżynier architekt, referendarz ministerstwa komunikacji, referent ministerstwa komunikacji
- Eligiusz Wiktor Szrajber ?–1920
✓ inżynier architekt
- Maria Szydzińska (Ulejska) ~1905–1933
architekt, lekarz dentysta
- Stefan Szyller ?–1933
akademik architektury, architekt, artysta, budowniczy, członek honorowy, członek komitetu towarzystwa zachęty, członek towarzystwa, inżynier, kawaler krzyża oficerskiego, komandor orderu świętego grzegorza, prezes opiekuńczej, wiceprezes, współpracownik, założyciel
- Zygmunt Tillinger ~1875–1938
architekt, filister korporacji arkonia, inżynier architekt, kawaler orderu
- Adam Totenberg ~1879–1934
absolwent instytutu, inżynier architekt
- Zygmunt Trojanowski ~1882–1934
inżynier architekt, urzędniczka
- Stanisław Truskolaski ~1889–1938
inżynier architekt, kierownik budowy, współpracownik
- Maurycy Tuszowski ~1880–1938
inżynier architekt
- Tadeusz Uleyski ~1895–1939
inżynier architekt, odznaczony krzyżem niepodległości, porucznik, żołnierz brygady legionów
- Władysław Wąsowicz ?–1919
architekt, inżenier, inżynier architekt
- Stanisław Weiss ~1873–1917
✓ inżynier architekt
- Jan Franciszek Wers ~1860–1937
inżynier architekt, obywatel ziemski
- Witold Wilczewski ~1885–1931
architekt, doktor medycyny, inżynier architekt
- Franciszek Wilczkowski ?–1932
✓ inżynier architekt
- Witold Wojewódzki ~1852–1925
inżynier architekt, obywatel wileńskiej
- Jan Wołkowski ~1865–1904
✓ inżynier architekt powiatu opoczyńskiego guberni radomskiej
- Stanisław Wołowski ~1874–1927
inżynier architekt, inżynier cywilny, referent
- Kazimierz Wyczyński 1876–1923
architekt, artysta, budowniczy, członek zarządu, docent akademii, inżynier architekt, obywatel, uczestnik
- Alfred Zachariewicz ~1871–1937
inżynier architekt
- Bronisław Zajączkowski ~1863–1930
architekt, inżynier cywilny
- Jan Marcin Zarzycki ~1902–1934
architekt, filister korporacji, inżynier architekt, uczestnik walk o niepodległość polski
- Stanisław Zeyland ~1855–1936
✓ inżynier architekt, nauczyciel Państwowej Szkoły Budownictwa
- Tadeusz Zieliński ~1884–1925
architekt, członek zarządu, docent politechniki warszawskiej, inżynier architekt, inżynier mechaniki, prezes koła, profesor, szef, zwierzchnik
- Mieczysław Ziębowski ~1882–1929
inżynier architekt
|