Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 95
- Ludwika Domachowska (Grajnert) ?–1877
artysta malarz, inżynier, urzędnik kolei nadwiślańskich, założyciel
- Leon Jasiński ~1832–1907
członek archikonfraterni literackiej, lekarz wojsk polskich, obywatel miasta warszawy, prezes dyrekcji, profesor uniwersytetu jagiellońskiego, właściciel dóbr
- Józef Grajnert ~1831–1910
artysta malarz, emeryt, inżynier, kawaler orderów, ksiądz prałat, naczelnik dyrekcji głównej, proboszcz, redaktor, urzędnik kolei nadwiślańskich, założyciel
- Jan Gryżewski ~1871–1919
doktor, dyrektor ruchu, inżynier kolei warszawsko-wiedeńskiej, inżynier komunikacji, kanonik, technolog, uczeń szkoły mazowieckiej, wiceprezes dyrekcji
- Henryk Schmitt ~1892–1920
inżynier dyrekcji, ochotnik
- Józef Filipkowski ~1848–1921
inżynier dyrekcji
- Bolesław Eiger ~1868–1923
członek prezydium, członek stanu, członek zarządu, doktor, inżynier, kierownik administracji, konsul duński, opiekun, prezes towarzystwa, prezes zarządu towarzystwa akcyjnego, przemysłowiec, sekretarz, szef, towarzysz zarządu, wiceprezes zarządu, założyciel, zwierzchnik administracji, zwierzchnik dyrekcji
- Jan Kopystyński ~1872–1923
inżynier dyrekcji
- Ignacy Ciszewski ~1876–1924
administrator, asystent politechniki warszawskiej, inżynier komunikacji, kierownik budowy kolei, minister, naczelnik oddziału, pracownik, prezes dyrekcji, profesor, współpracownik, zwierzchnik
- Józef Stecewicz ~1852–1924
administrator, działacz, inżynier komunikacji, kawaler orderu polonia, prezes dyrekcji, profesor
- Mieczysław Tadeusz Ciągliński ?–1925
inżynier komunikacji, naczelnik wydziału dyrekcji
- Józef Stanisław Ćwikiel ~1850–1925
dyrektor dyrekcji, dyrektor warszawskiej, inżynier dyrekcji, inżynier komunikacji, minister publicznych, obywatel kraju, opiekun, prezes związku, proboszcz, profesor, zwierzchnik
- Andrzej Kędzierski ~1887–1925
inżynier, urzędnik dyrekcji kolei, wychowaniec szkoły technicznej
- Kazimierz Kobyliński ~1877–1925
✓ inżynier-konstruktor Dyrekcji Wodociągów i Kanalizacji Miasta Warszawy
- Władysław Stolfa ~1875–1925
✓ inżynier, radca budownictwa Dyrekcji Poczt i Telefonów w Krakowie
- Hertz Weinberg ?–1925
inżynier, prezes dyrekcji, referendarz
- Józef Iglatowski ?–1926
inżynier kolei, obywatel, oficer, prezes dyrekcji, szef wydziału, weteran
- Romuald Bretsznajder ~1873–1926
✓ inżynier technolog, starszy referendarz wydziału mechanicznego Dyrekcji Kolei Państwowych w Radomiu
- Franciszek Wrotnowski ?–1926
doktor chemii, inżynier fabryki, współpracownik dyrekcji
- Stanisław Mamczyc ~1898–1926
inżynier mostów, współpracownik dyrekcji, współpracownik firmy
- Stanisław Kuksz ~1864–1926
członek komisji, członek zarządu, doktor, inżynier technolog, inżynier-technolog, kanonik, kurator szpitala przemienienia pańskiego, ławnik magistratu warszawy, obywatel miasta warszawy, ochotnik ułanów, prezydent warszawy, student uniwersytetu, szef, technolog, towarzysz zarządu dyrekcji, współwłaściciel biura technicznego, współwłaściciel firmy, założyciel
- Jerzy Staniewicz ~1877–1926
inżynier komunikacji, naczelnik oddziału drogowego, poseł, prezes warszawskiej dyrekcji, prezes związku zawodowego, szef oddziału, współpracowniczka
- Marian Kontkiewicz ~1884–1926
architekt, doktor dyrekcji, inżynier architekt, ksiądz prałat, współpracowniczka, współpracownik
- Roman Ingarden ~1852–1926
doktor honoris, doktor nauk technicznych, inżynier, odznaczony orderem polonia, prezes dyrekcji
- Adam Orzeszko ~1878–1926
inżynier, pracownik dyrekcji państwowego monopolu, towarzysz, urzędnik dyrekcji
- Marian Bielkiewicz ~1867–1927
✓ filister korporacji Welecja, inżynier, urzędnik dyrekcji warszawskiej Kolei Państwowych
- Władysław Łaszkiewicz ~1876–1927
inżynier dyrekcji
- John Wilhelm Ahnberg ?–1927
ekspert, inżynier, komisarz rządowy, współpracownik, współtowarzysz dyrekcji
- Mieczysław Ciemnołoński ?–1927
członek związku pracowników, inżynier, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, prezes dyrekcji poczt i telegrafów, prezes koła, prezes wileńskiej dyrekcji
- Kazimierz Rząśnicki ?–1928
inżynier górniczy, urzędnik dyrekcji
- Feliks Januschke ~1876–1928
✓ inżynier, radca budownictwa Dyrekcji Robót Publicznych
- Jan Kalinowski ~1873–1928
dyrektor polskich zakładów, inżynier, szef, współpracownik dyrekcji
- Konstanty Kołossowski ~1870–1928
dyrektor spółki, dyrektor zakładów, inżynier, pracownik, prezes dyrekcji
- Stanisław Wróblewski 1854–1928
doktor, dyrektor wojskowych kraków, dyrektor zarządzający budowy, inżynier technolog, inżynier-technolog, organizator, pedagog, profesor instytutu technologicznego w petersburgu, profesor uniwersytetu krakowskiego, szef sekcji, technolog, współpracowniczka dyrekcji
- Stanisław Knoll ~1870–1928
inżynier, ksiądz pastor, pastor, pracownik dyrekcji, urzędnik, współpracowniczka, współpracownik ubezpieczeń
- Ryszard Gajdamowicz ~1865–1929
dyrektor, inżynier, kierownik biura budowlanego, kierownik wydziału, pracownik dyrekcji, współtowarzysz
- Stanisław Południewski 1884–1929
inżynier budownictwa, kierownik oddziału dyrekcji, porucznik rezerwy, pracownik dyrekcji, współpracownik
- Bronisław Zaporowski ~1889–1929
inżynier, kierownik oddziału, kierownik wydziału, naczelnik, prezes dyrekcji poczt i telegrafów
- Adam Szawłowski ~1857–1929
członek związku polskich inżynierów, dyrektor kolei, inżynier komunikacji, kawaler Legii Honorowej, kierownik wydziału dyrekcji, naczelnik ruchu kolei, pomocnik naczelnika
- Stanisław Apoloniusz Jastrzębowski ~1878–1930
inżynier, major pułku ułanów, pracownik, urzędnik dyrekcji państwowego monopolu, urzędnik wydziału technicznego dyrekcji państwowego, współpracownik, współtowarzysz
- Witalis Markowski ~1873–1930
✓ członek zarządu Koła Związku Polskich Inżynierów Kolejowych w Gdańsku, filister korporacji Welecja i Gedania, inżynier, kierownik Działu Wagonowego Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych w Gdańsku
- Bolesław Stojanowski ~1882–1931
inżynier-technolog, kierownik referatu, referent dyrekcji
- Władysław Turski 1850–1931
biskup, członek dyrekcji, członek krakowskiej, członek rad nadzorczych, członek zarządu centralnego, doktor, działacz społecznej, inżynier drogowy, inżynier wydziału krajowego, obywatel, pracownik, prezes sokoła, prezes towarzystwa, prezydent krakowa, wiceprezes
- Józef Łabęcki ~1871–1931
doktor, dyrektor wydziału, inspektor, inżynier technolog, kierownik wydziału mechanicznego, prezes dyrekcji, technolog, współpracowniczka administracji, wychowaniec instytutu, zwierzchnik
- Aleksander Gzowski ~1865–1931
chemik, członek związku, dyrektor cukrowni, inżynier chemik, pracownik, urzędnik, współpracowniczka, współpracownik dyrekcji
- Stanisław Wolff ~1855–1931
członek zarządu firmy, emeryt, inżynier górniczy, naczelnik kancelari dyrekcji, towarzysz zarządu
- Józef Nehring ~1858–1931
dyrektor fabryki chemicznych, dyrektor wodociągów, inżynier technolog, kierownik biura, kierownik techniczny, odznaczony krzyżem, odznaczony srebrnym krzyżem, pracownik dyrekcji, technolog
- Witold Witalis Mossakowski ~1903–1932
członek zarządu, inżynier dyrekcji, inżynier wodociągów i kanalizacji, kierownik budowy, porucznik rezerwy, pracownik, towarzysz zarządu
- Adolf Goldstein ~1870–1932
inżynier, pracownik biura, pracownik dyrekcji, referent biura
- Gustaw Sippko ~1890–1932
inżynier technolog, inżynier-technolog, ksiądz, naczelnik warsztatów, pracownik dyrekcji, technolog
- Jan Romuald Sobolewski ~1874–1932
inżynier technolog, kierownik, prezes dyrekcji, profesor, rektor, senator, technolog, współpracowniczka
- Kazimierz Elżanowski ~1875–1932
inżynier komunikacji, prezes dyrekcji kolejowej
- Jerzy Wędrychowski ~1877–1932
inspektor, inżynier, kontroler dyrekcji, naczelnik oddziału, współpracowniczka wydziału
- Witold Jan Bieniecki ~1880–1932
dyrektor kolei państwowych, inżynier komunikacji, komandor orderu polonia restituta, minister komunikacji, naczelnik wydziału drogowej dyrekcji, prefekt, prezes dyrekcji, prezes związku polskich
- Stanisław Rakowiecki ~1889–1933
inżynier technolog, technolog, urzędnik dyrekcji polskiego monopolu, urzędnik polskiego monopolu
- Marceli Kuczkowski ~1901–1933
inżynier leśnictwa, ochotnik, urzędnik dyrekcji, wychowaniec szkoły głównej
- Kazimierz Drabiński ~1871–1933
filister korporacji Welecja, inżynier mostów, urzędnik dyrekcji, współpracowniczka
- Emil Lisowski ~1877–1933
dyrektor, inżynier, kierownik wydziału dyrekcji, leśnik, współpracowniczka
- Adam Szewell ~1861–1933
doktor, dziekan, inspektor, inżynier komunikacji, pracownik dyrekcji, pułkownik
- Kazimierz Witold Dutczyński ~1868–1933
inżynier, komandor orderu polonia restituta, prezes dyrekcji poczty
- Jan Katarzyński ~1884–1933
członek stowarzyszenia techników, inżynier dyrekcji
- Hipolit Hryncewicz ?–1933
architekt, doktor, inżynier architekt, pracownik dyrekcji, prezes
- Kazimierz Gajczak ~1872–1933
bojownik, członek nadzorczej, członek zarządu, dyrektor techniczny, inżynier, organizator, prezes zarządu, towarzysz rady nadzorczej, towarzysz zarządu dyrekcji, zwierzchnik
- Władysław Wiśniewski ?–1934
członek techników, inżynier, referent dyrekcji
- Franciszek Plechler ~1888–1934
dyrektor, inżynier technolog, inżynier-technolog, kierownik, naczelnik wydziału, odznaczony srebrnym krzyżem, porucznik rezerwy, pracownik dyrekcji, technolog
- Michał Wojtkiewicz ~1872–1934
doktor, inżynier komunikacji, kawaler krzyża oficerskiego, naczelnik wydziału dyrekcji, pracownik
- Aleksander Nowicki ~1865–1934
członek założyciel, dyrektor telefonów, dyrektor urzędu, inżynier, prezes dyrekcji poczt i telegrafów, założyciel
- Kazimierz Zajdler ~1870–1934
członek założyciel, elektryk, inżynier, prezes dyrekcji poczt i telegrafów, prezes stowarzyszenia, założyciel
- Fryderyk Suchanek ~1876–1934
dyrektor banku, dyrektor poznań, dyrektor zarządu, inżynier, odznaczony medalem niepodległości, przedstawiciel, współpracownik zarządu dyrekcji
- Aleksander Dobrzyjałowski ~1874–1934
doktor, emeryt, inżynier komunikacji, naczelnik wydziału drogowej dyrekcji, pomocnik naczelnika wydziału
- Wacław Butkiewicz ~1885–1935
filister, inżynier, pracownik, towarzysz, urzędnik dyrekcji państwowego monopolu, urzędnik monopolu spirytusowego
- Stanisław Szyperko ~1883–1935
dyrektor, inżynier komunikacji, kawaler orderu polonia restituta, naczelnik oddziału drogowego, pracownik dyrekcji
- Zdzisław Czerwiński ~1883–1935
chemik, inżynier chemik, pracownik zarządu dyrekcji, przedstawiciel, współwłaściciel
- Rudolf Piasecki ?–1935
✓ inżynier wydziału drogowego Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych Katowice
- Bolesław Malinowski ~1893–1936
dyrektor oddziału, dyrektor wydziału, inżynier górniczy, współpracownik dyrekcji
- Czesław Bogdański ~1882–1936
absolwent, doktor, emeryt, inżynier komunikacji, naczelnik wydziału drogowej dyrekcji
- Konstanty Mikulski ~1865–1936
✓ filister korporacji Welecja, inżynier, kawaler orderów, prezes warszawskiej Dyrekcji Kolei Państwowych
- Leon Świstakowski ~1856–1937
emeryt dyrekcji wodociągów, inżynier
- Marian Kabziński ~1899–1937
✓ inżynier dróg i mostów, kierownik Działu Dyrekcji Kolejowej w Toruniu
- Ludwik Włoczewski ~1880–1937
członek honorowy stowarzyszenia, członek nadzorczej polskiej, członek nadzorczej towarzystwa, członek rad nadzorczych, członek zarządu firmy, członek zarządu spółki, członek zarządu związku, dyrektor firmy, fachowiec, górnik, inżynier górniczy, kapitan rezerwy wojsk polskich, mecenas, naczelnik wydziału, obywatel, oficer brygady legionów, prezes, szef, wiceprezes, właściciel majątku, współpracowniczka, współtowarzysz zarządu dyrekcji
- Kazimiera Jodłowska (Raźniewska) ?–1937
emeryt dyrekcji wodociągów
- Stanisław Smoleński ~1885–1937
inżynier chemik, pracownik zarządu dyrekcji
- Bolesław Bereżecki ~1883–1937
inżynier chemik, kierownik dyrekcji, współpracownik
- Ludwik Strokowski ~1858–1938
emeryt, inżynier komunikacji, kapelan, naczelnik dyrekcji, naczelnik kolei, profesor
- Jan Bisztyga ~1854–1938
dyrektor firmy, inżynier, pracownik, towarzysz, wiceprezes izby, zwierzchnik dyrekcji
- Kazimierz Andrzej Zóbek ~1899–1938
doktor, inżynier, kierownik oddziału, leśnik, odznaczony srebrnym krzyżem, współpracowniczka dyrekcji
- Fryderyk German ~1878–1938
inżynier, kierownik dyrekcji
- Walerian Wołodźko ~1890–1938
inżynier, współpracownik dyrekcji
- Narcyz Konopski ~1879–1938
inżynier, pracownik cukrowni, współpracownik zarządu dyrekcji
- Konrad Szubert ?–1938
delegat, dyrektor, działacz, inspektor dyrekcji, inżynier leśnictwa, leśnik, odznaczony krzyżem oficerskim, pilot, prezes okręgowy, prezes wojskowy, prezes związku, student akademii
- Zdzisław Czałbowski ~1890–1939
dyrektor banku, dyrektor departamentu, dyrektor oddziału, działacz, inżynier, odznaczony krzyżem komandorskim, prezes dyrekcji, rolnik, towarzysz
- Witold Szulc ?–1939
inżynier, ochotnik, pracownik, referent dyrekcji
- Władysław Stępkowski ~1867–1939
filister korporacji, inżynier technolog, naczelnik wydziału dyrekcji, technolog
- Jan Lorfing ?–1939
dyrektor kolei państwowych, inżynier, minister komunikacji, naczelnik wydziału drogowej dyrekcji, odznaczony krzyżem kawalerskim, odznaczony orderem restituta
- Leon Grabowski ?–1939
członek założyciel, inżynier rolnictwa, obywatel ziemski, prezes zarządu, proboszcz parafii zbawiciela, towarzysz zarządu dyrekcji, założyciel
|