Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 1
Wyniki dla zapytania: „członek Urzędu”(są też wyniki dla: „członek”)
- Brunon Balukiewicz ?–1933
bojownik, członek zarządu stowarzyszenia, ekonomista, naczelnik wydziału głównego urzędu, naczelnik wydziału ministerstwa społecznej, pracownik ministerstwa społecznej
- Klemens Andrzej Bartkowski ~1809–1894
członek urzędu lekarskiego, d-r, doktor, kapelan, lekarz, rektor kościoła powązkowskiego
- Leon Bigosiński 1871–1928
artysta, członek, publiczny, urzędnik urzędu
- Piotr Boczkowski ~1855–1924
członek towarzystw naukowych, doktor medycyny weterynaryjnej, filister honorowy korporacji, inspektor urzędu, komandor orderu polonia restituta, prezes honorowy, weterynaryjny warszawy, założyciel
- Aleksander Chuderski ~1900–1937
członek, referent urzędu skarbowego, uczestnik walk o niepodległość polski, urzędnik skarbowy
- Franciszek Dąbrowski ~1823–1906
członek cechu, emeryt, kat, kontroler urzędu, właściciel restauracji
- Stanisław Gawron ~1884–1938
członek, dyrektor, inżynier mechanik, mechanik, naczelnik wydziału urzędu, odznaczony złotym krzyżem, profesor państwowej wyższej
- Jan Godziński ~1825–1872
administrator parafii, członek literackiej, kanonik, opiekun, referent cyrkułu, referent urzędu, urzędnik
- Jakub Goldryng ~1807–1849
członek, kasjer urzędu konsumcyjnego, opiekun, urzędnik komisji skarbu, urzędnik rządowowej skarbu, urzędnik skarbowy
- Władysław Grabski ~1875–1938
✓ członek Czechosłowackiej Akademii Rolniczej w Pradze, członek Międzynarodowego Towarzystwa Statystycznego, członek Rady Naukowej Międzynarodowego Instytutu Rolniczego w Rzymie, członek redaktor Instytutu Społecznego, członek Towarzystwa Badania Zagadnień Międzynarodowych, członek-założyciel Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, delegat ekonomiczny na Kongres Pokojowy w Paryżu, dyrektor Biura Pracy Społecznej w Warszawie, dyrektor Polsko-Amerykańskiego Komitetu Pomocy Dzieciom, działacz społeczny, minister rolnictwa, minister skarbu, organizator Instytutu Socjologii wsi i Roczników Socjologii Wsi, pełnomocnik główny Centralnego Komitetu Obywatelskiego, poseł do Dumy Rosyjskiej, poseł na Sejm Ustawodawczy, premier Rzeczypospolitej Polskiej, prezes Głównego Urzędu Likwidacyjnego, prezes Rady Naukowej Pąństwowego Instytutu Kultury Wsi, prezes Towarzystwa Nauczycieli Szkół Średnich i Wyższych, profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskeigo, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, sekretarz kapituły orderu Orła Białego, twórca Banku Polskiego, wiceprezes Centralnego Towarzystwa Rolniczego, założyciel Zakłądów Ceramicznych Ołtarzew
- Roman Jeremin ~1879–1928
członek zarządu głównego stowarzyszenia, minister, naczelnik wydziału urzędu, prezes zarządu, proboszcz, współpracowniczka, założyciel kasy
- Adam Karpiński ~1802–1867
członek komisji rządowej skarbu, emeryt, naczelnik urzędu
- Władysław Klimaszewski ~1856–1929
członek zarządu, naczelnik urzędu skarbowego, odznaczony krzyżem, prezes dobroczynności, prezes opiekuńczej, prezydent
- Ludomir Zachariasz Kobusz ~1880–1928
członek urzędu, prezes, proboszcz, przemysłowiec, szef, towarzysz zarządu, współwłaściciel, założyciel
- Józef Kochanowski ~1875–1927
członek izby, dyrektor budowy, dyrektor urzędu, obywatel emski
- Franciszek Kowanetz ~1888–1925
członek, naczelnik urzędu pocztowego
- Marian Kratochwill ?–1929
członek nadzorczej, członek urzędu, doktor, dyrektor banku, konsul austriacki, obywatel, prezes oddziału, szef, towarzysz, wiceprezes naczelnej, wiceprezes związku, współpracownik, współtowarzysz, współwłaściciel, współzałożyciel
- Leonard Lepszy ?–1937
autor, członek honorowy towarzystwa, członek polskiej akademii, docent, doktor, inżynier, naczelnik urzędu, prezes, profesor doktor, sekretarz akademii, współzałożyciel towarzystwa
- Hipolit Liciński ~1871–1935
chemik, członek honorowy związku, członek naczelnej, członek nadzorczej polskiej, członek polskiego towarzystwa, członek zarządu cukrownii, d-r, doktor filozofii uniwersytetu, doktor pułku, dyrektor cukrowni, dyrektor urzędu, dyrektor zarządu, działacz społeczny, filister korporacji wisła, kierownik, obywatel kraju, odznaczony złotym krzyżem, towarzysz, współzałożyciel związku
- Józef Mackiewicz ~1859–1917
członek urzędu, majster kowalski
- Józef Markowski ?–1845
członek urzędu, kapitan
- Helena Neuman (Broedel) ~1878–1929
członek, urzędniczka urzędu
- Aleksander Nowicki ~1865–1934
członek założyciel, dyrektor telefonów, dyrektor urzędu, inżynier, prezes dyrekcji poczt i telegrafów, założyciel
- Aleksander Orłowski ?–1932
członek, dyrektor urzędu pocztowego, korespondent
- Franciszek Poradowski ~1856–1914
✓ członek Komitetu Szkoły Kupieckiej, członek stowarzyszenia kupców polskich, członek Towarzystwa Wzajemnej Pomocy Pracowników Handlowych i Przemysłowych Miasta Warszawy, członek Urzędu Starszych Zgromadzenia Kupców miasta Warszawy, kupiec, prezes Koła Kupców Winno-Kolonialnych, przemysłowiec, sędzia i deputat handlowy, współwłaściciel firmy Edmund Langner, współwłaściciel firmy Towarzystwo Akcyjne Fabryki Dachówek Miłosna
- Ludwik Przybyłko ?–1846
członek urzędu lekarskiego, doktor medycyny i chirurgii, doktor uniwersytetu, lekarz
- Karol Rackiewicz ~1812–1855
członek urzędu lekarskiego
- Adolf Mikołaj Rothe ~1833–1903
członek urzędu lekarskiego, doktor medycyny, król, ksiądz pastor, lekarz naczelny szpitala, nauczyciel szkoły elementarnej, ordynator szpitala, pastor
- Maurycy Sonenberg ~1877–1937
adwokat, członek obywatelskiej, filister korporacji polonia, filister polonii, kawaler orderu krzyża walecznych, naczelnik urzędu śledczego, oficer
- Michał Straszak ~1791–1877
członek towarzystwa, naczelnik urzędu, ozdobiony orderem
- Zbigniew Strumiłło ~1905–1923
członek Straży Obywatelskiej, dyrektor biura, naczelnik wydziału finansowego, prezes głównego urzędu, wiceminister
- Tadeusz Swinarski ~1882–1923
✓ członek Rady Portu Gdańskiego, kapitan marynarki narodowej, naczelnik Urzędu Marynarki Handlowej w Gdańsku
- Władysław Szczawiński ~1796–1870
członek archikonfraterni literackiej, członek bractwa, emeryt, kontroler urzędu, naczelnik kontroli, senior bractwa miłosierdzia świętego rocha
- Maksymilian Szulc ~1873–1934
członek, emeryt, prezes zarządu spółdzielni mieszkaniowej, urzędnik urzędu pocztowego
- Symeon Jan Werner ?–1857
członek, dyrektor królestwa polskiego, kawaler orderów, król, naczelnik urzędu królestwa polskiego, opiekunka, prezes wydziału, wiceprezes administracji ogólnej
- Adam Wielowiejski 1851–1920
✓ adwokat, członek Rady i Zarządu Siedleckiego Towarzystwa Wzajemnego Kredytu, prezes Komisji Szacunkowej Głównego Urzędu Likwidacyjnego na Okręg Siedlecki
- Karol Wilkoszewski ~1860–1921
✓ członek Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Kijowie, dyrektor departamentu oświaty w Zarządzie Ziem Wołynia i Frontu Podolskiego, wicedyrektor Państwowego Urzędu Węglowego, wiceprezes Polskiej Macierzy w Kijowie
- Stanisław Witkowski ?–1935
członek biura, dyrektor, kierownik urzędu, komandor marynarki, naczelnik oddziału
- Antoni Wojciechowski ~1906–1938
członek, mistrz, referent urzędu skarbowego, reprezentant
- Kazimierz Zaleski ~1865–1935
członek komendy, członek stowarzyszenia kupców polskich, członek urzędu, kawaler orderu polonia restituta, kupiec przemysłowiec, prezes, przemysłowiec, sędzia handlowy, wiceprezes, założyciel
|