Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 114
- (Wołowska) ~1814–1899
członek instytutu
- Karol Adamiecki ~1866–1933
członek akademii, członek honorowy, dyrektor instytutu, dziekan wydziału mechanicznego, inżynier technolog, inżynier-technolog, kawaler krzyża komandorskiego, kurator, opiekun, prezes instytutu, prezes polskiego komitetu, profesor nadzwyczajny, profesor politechniki warszawskiej, przedstawiciel, przewodnik, rektor politechniki warszawskiej, rektor senatu, technolog, wiceprezes, współtowarzysz, założyciel
- Zuzanna Arnold (Krzyżanowska) ~1800–1854
członek, emeryt, kanonik, nauczyciel instytutu szlacheckiego, publiczny
- Mikołaj Baranowski ~1867–1935
członek senatu, profesor instytutu
- Jan Bącewicz ?–1864
administrator, członek lekarskiej, członek szczegółowej, doktor medycyny, kapłan, lekarz instytutu, lekarz wojskowy, obywatelka, prokurator instytutu, wiceprezes
- Jan Bersohn ~1829–1913
✓ członek zarządu towarzystw filantropijnych i społecznych, obywatel miejski, obywatel ziemski, prezes komitetu Synagogi na Tłomackiem, prezes zarządu Towarzystwa Akcyjnego Fabryki Cukru Czersk, prezes zarządu Towarzystwa Akcyjnego Fabryki Cukru Michałów, szef Domu Bankowego Jan Bersohn, wychowaniec Instytutu Agronomicznego w Marymoncie
- Ignacy Bertrand ~1790–1861
✓ członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, kawaler orderów, oficer wojsk polskich, sędzia pokoju Okręgu i miasta Warszawy, wiceprezes Instytutu Moralnie Zaniedbanych Dzieci
- Stanisław Białas ?–1933
✓ członek Rady Centrali Związku Spółdzielni Polskich w Warszawie, dyrektor banku polskiego w Wilnie, prezes Archidiecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej w Wilnie, prezes Instytutu Nauk Handlowo-Gospodarczych, prezes Wileńskiej Komisji do Zwalczania Raka, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Krzewienia Wiedzy Handlowej i Ekonomicznej w Wilnie, wiceprezes Komisji Województwa Wileńskiego Ligi Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej, założyciel i członek Zarządu Rady Opiekuńczej Kresowej
- Stefan Biedrzycki ?–1936
agronom, członek instytucji, członek instytutu, członek założyciel, doktor, dyrektor muzeum przemysłu, dziekan wydziału, inżynier technolog, inżynier-technolog, komandor orderu polonia restituta, komisarz straży obywatelskiej, prezes komitetu, profesor doktor, profesor zwyczajny, przewodnik, rektor senatu, rolnik, technolog, założyciel
- Józef Bojasiński ~1874–1930
członek zarządu głównego, członek zarządu polskiej macierzy, historyk, prawnik, prezes stowarzyszenia, prezes warszawski, profesor gimnazjum państwowego, profesor instytutu, profesor szkoły nauk politycznych, współwłaściciel
- Michał Bornstein ~1878–1938
chemik, członek instytutu, dyrektor fabryki, inżynier chemik, mechanik, szef wydziału technicznego, towarzysz
- Sylwester Borzęcki ~1837–1912
artysta muzyk, członek orkiestry teatru, ksiądz, nauczyciel instytutu ociemniałych
- Paweł Brzeziński ~1816–1889
członek, doktor filozofii, dyrektor instytutu, kawaler orderu, prezes towarzystwa rolniczego
- Antoni Chrzanowski ?–?1867
członek instytutu, nauczyciel
- Adam Danecki ~1891–1930
chemik, członek zarządu, inżynier chemik, profesor gimnazjalny, profesor instytutu, profesor państwowego gimnazjum
- Kazimierz Dąbrowski ?–1931
członek instytutu, dyrektor cukrowni, inżynier, krzewiciel, organizator, współpracowniczka, współpracownik, zwierzchnik
- Izydor de Gerhardt 1809–1892
członek Towarzystwa Lekarskiego, doktor medycyny i chirurgii, kawaler orderów, lekarz instytutu, lekarz w warszawie, obywatel, pastor
- Wincenty Dietrych ~1869–1922
artysta malarz, członek, kanonik, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, pedagog, prefekt, profesor, towarzysz zarządu
- Wacław Drojowski ~1837–1920
adiutant pułku, agronom, artysta rzeźbiarz, członek komisji, dowódca pułku, kierownik, major wojsk polskich, oficer brygady, pastor, podporucznik wojsk polskich, podpułkownik, pomocnik, prawnik, profesor, rzeźbiarz, szef wojskowego instytutu, tokarz, wychowaniec instytutu, żołnierz brygady
- Jan Dybowski ~1864–1928
członek, profesor instytutu, założyciel
- Szymon Dzierzgowski ~1866–1928
✓ członek Akademii Umiejętności, członek Rady Medycznej w Petersburgu, członek rzeczoznawca Polskiego Instytutu Wodociągowo-Kanalizacyjnego, członek towarzystwa naukowego warszawskiego, doktor filozofii, dyrektor Cesarskiego Instytutu Medycyny Doświadczalnej, generał adiutant księcia Oldenburskiego, inżynier chemik, kawaler orderów, kierownik pracowni chemicznej zakładow Spiessa, profesor higieny Uniwersytetu Warszawskiego, profesor Państwowego Instytutu Dentystycznego, wicedyrektor Państwowego Instytutu Dentystycznego, założyciel i członek zarządu Towarzystwa Akcyjnego Zdroje Polskie
- Władysław Ekielski ~1855–1927
architekt, członek instytutu, kawaler krzyża oficerskiego, kawaler orderu polonia restituta, prezes, profesor szkoły przemysłowej
- Jakub Falkowski ~1774–1848
✓ członek Rady Instytutu Głuchoniemych, członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, doktor filozofii, kanonik honorowy krakowski, kanonik honorowy łęczycki, kanonik honorowy warszawski, kawaler Orderu św. Stanisława kl. II, ksiądz, proboszcz parafii św. Aleksandra w Warszawie, rektor Szkół Szczuczyńskich, rektor Warszawskiego Instytutu Głuchoniemych
- Jakub Michał Frey ~1798–1865
✓ akuszer miasta Warszawy, autor Zasad położnictwa dla kształcących się niewiast na akuszerki, członek Warszawskiego Towarzystwa Lekarskiego, doktor medycyny, chirurgii i akuszerii, dyrektor Instytutu Położniczego, lekarz batalionowy w 3 Pułku Ułanów W.P., lekarz Głównego Seminarium Duchownego, lekarz miasta Warszawy, sztabs-lekarz w 8 w8 pułku piechoty liniowej, zarządzający szpitalem w Pułtusku
- Wacław Gawłowski ?–1926
członek zarządu oddziału, doktor medycyny, kierownik instytutu, ordynator, publiczny, współtowarzysz
- Aleksander Girdwoyń ~1852–1922
członek zarządu, kurator instytutu, prezes, właściciel majątku w kowieńskiem, właściciel zakładu
- Władysław Grabski ~1875–1938
✓ członek Czechosłowackiej Akademii Rolniczej w Pradze, członek Międzynarodowego Towarzystwa Statystycznego, członek Rady Naukowej Międzynarodowego Instytutu Rolniczego w Rzymie, członek redaktor Instytutu Społecznego, członek Towarzystwa Badania Zagadnień Międzynarodowych, członek-założyciel Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, delegat ekonomiczny na Kongres Pokojowy w Paryżu, dyrektor Biura Pracy Społecznej w Warszawie, dyrektor Polsko-Amerykańskiego Komitetu Pomocy Dzieciom, działacz społeczny, minister rolnictwa, minister skarbu, organizator Instytutu Socjologii wsi i Roczników Socjologii Wsi, pełnomocnik główny Centralnego Komitetu Obywatelskiego, poseł do Dumy Rosyjskiej, poseł na Sejm Ustawodawczy, premier Rzeczypospolitej Polskiej, prezes Głównego Urzędu Likwidacyjnego, prezes Rady Naukowej Pąństwowego Instytutu Kultury Wsi, prezes Towarzystwa Nauczycieli Szkół Średnich i Wyższych, profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskeigo, rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, sekretarz kapituły orderu Orła Białego, twórca Banku Polskiego, wiceprezes Centralnego Towarzystwa Rolniczego, założyciel Zakłądów Ceramicznych Ołtarzew
- Władysław Gregorowicz ~1864–1897
członek wydziału, doktor medycyny, dziennikarz, kanonik, obywatel, prefekt, profesor instytutu, profesor szkoły
- Henryk Grombecki ~1884–1933
artysta malarz, członek instytutu, malarz
- Jan Gwiazdomorski ~1823–1894
członek wydziału, emeryt, profesor instytutu, urzędnik izby, wiceprezes dobroczynności, wiceprezes towarzystwa
- Alfred Halban 1865–1926
✓ członek korespondent Królewskiej Akademii Umiejętności w Padwie, członek Królewskiego Instytutu Naukowego w Wenecji, członek Polskiej Akademii Umiejętności, doktor praw, kawaler orderu polonia restituta, poseł na Sejm Ustawodawczy, poseł sejmu galicyjskiego, profesor uniwersytetu lwowskiego, rektor uniwersytetu lwowskiego
- Stefan Hełczyński ~1847–1918
członek, rewizor ruchu kolei, wychowaniec instytutu
- Antoni Hlebowicz ~1801–1847
administrator, biskup, członek, kanonik, publiczny, rektor akademii duchownej, rektor instytutu głuchoniemych, wizytator szkoły
- Stanisław Hoffman ~1905–1931
asystent, członek założyciel, inżynier, pracownik instytutu, prezes korporacji, profesor, założyciel
- Józef Hollak ?–1890
biskup sejneński, członek protektor, ksiądz, prefekt instytutu głuchoniemych, proboszcz parafii wszystkich świętych, senior, sufragan diecezji
- Tadeusz Ludwik Hołówko ?–1931
adwokat, ambasador, bojownik, członek założyciel, członek zarządu, doktor, dowódca generalny, kawaler militari, kawaler orderu krzyża niepodległości, kawaler orderu militari, marszałek sejmu, minister wewnętrznych, naczelnik wydziału, pastor, poseł sejmu, prezes klubu, prezes sądu apelacyjnego, prezydent miasta, przedstawiciel warszawy, reprezentant, wiceminister zagranicznych, wiceprezes klubu, wojewoda lwowski, założyciel instytutu, żołnierz
- Teofil Jagodziński ~1834–1907
arcybiskup, biskup, członek honorowy, d-r, doktor, duszpasterz, dyrektor instytutu głuchoniemych i ociemniałych, kandydat świętej teologii, kanonik kapituły metropolitalnej warszawskiej, kapłan, ksiądz prałat, opiekunka, prezes mińskiego, prezes ociemniałych muzyków, przewodnik, założyciel towarzystwa głuchoniemych
- Józef Jankowski 1865–1935
artysta malarz, autor, członek literatów, doktor, ksiądz, mecenas, pisarz, prezes instytutu, współpracownik
- Władysław Jarecki ?–1929
bona, członek komisji, członek zarządu głównego związzku, członek zarządu lekarzy, członek zarządu towarzystwa, d-r, doktor medycyny, dyrektor instytutu głuchoniemych i ociemniałych, ksiądz, kurator, lekarz kasy chorych, organizator, pracownik, prezes ociemniałych muzyków, sekretarz zarządu warszawskiego towarzystwa, towarzysz zarządu, współpracownik, zwierzchnik
- Wojciech Jastrzębowski ~1798–1882
członek towarzystw, profesor instytutu agronomicznego w marymoncie, student, weteran
- Hipolit Jewniewicz ~1831–1903
członek stowarzyszenia techników warszawy, dziekan instytutu technologicznego, profesor instytutów, profesor instytutu
- Władysław Kadłubowski ?–?1906
członek towarzystwa, doktor, ksiądz, opiekunka, prezes, wychowaniec instytutu, założyciel
- Jan Karwowski ~1797–1855
członek komitetu, dyrektor gimnazjum, dyrektor instytutu szlacheckiego, dyrektor szkoły, inspektor gimnazjum, kawaler orderu świętej Anny, magister, nauczyciel szkoły, ozdobiony orderem, zwierzchnik
- Karol Klecki ~1866–1931
asystent, członek czynny polskiej akademii, członek honorowy towarzystwa lekarskiego, d-r, docent prywatny, doktor lekarski, doktor medycyny uniwersytetu, dziekan, kawaler Legii Honorowej, książę, profesor instytutu, profesor kliniki, profesor uniwersytetu jagiellońskiego, sztabs-lekarz wojsk polskich, uczeń, właściciel dóbr
- Wiktor Kochański ~1809–1878
członek, doktor medycyny, emeryt, inspektor służby, kawaler orderów, kurator szpitala świętego łazarza, lekarz, ordynator szpitala świętego ducha, pomocnik, prezes komitetu, profesor instytutu
- Leon Kopytowski ~1870–1933
członek polskiego instytutu, członek zarządu, dyrektor towarzystwa ubezpieczeń, dyrektor włoskiej, fachowiec, kierownik, ksiądz prałat, mecenas, przedstawiciel, reprezentant, współpracowniczka, współtowarzysz, zwierzchnik
- Władysław Kowalewski ~1881–1921
członek lekarskiego, doktor medycyny, kapitan, lekarz oddziału, lekarz szpitala, ordynator instytutu, ordynator szpitala wojskowego
- Maciej Kowalski ~1835–1911
członek archikonfraterni literackiej, majster stolarski, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Jan Kanty Krzyżanowski 1787–1854
✓ członek honorowy Rady Wychowania Publicznego, doktor filozofii, kawaler Orderu św. Anny kl. II, kawaler Orderu św. Stanisława kl. II, kurator honorowy Instytutu Szlacheckiego w Warszawie, radca stanu
- Jan Filip Kulesza ~1800–1872
członek honorowy towarzystwa lekarskiego, członek lekarskiej, doktor medycyny i chirurgii, kawaler orderów, lekarz instytutu, prezes wydziału lekarskiego
|