Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 125
- Bolesław Albrecht ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Tadeusz Bieńkowski ~1886–1932
członek sokoła, instruktor, podporucznik pułku ułanów, rotmistrz rezerwy pułku
- Adam Biernacki ~1886–1924
rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Lucjan Bochenek ?–1923
✓ dowódca II Dywizjonu 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu Virtuti Militari, rotmistrz 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Jan Bochniak ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Józef Borkowski ?–1920
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadronu pułku, dowódca ułanów, major, opiekun, podporucznik, podpułkownik pułku, rotmistrz, uczestnik
- Władysław Borkowski ~1885–1922
artysta malarz, kawaler orderów virtuti, kawaler orderu krzyża walecznych, oficer, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Konrad Borowski ~1890–1937
proboszcz, rotmistrz rezerwy pułku, starosta, ziemianin
- Stanisław Bouffałł ~1895–1918
ksiądz kanonik, porucznik, rotmistrz pułku ułanów
- Bonifacy Bożymek ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Alfons Breza ~1891–1934
hrabia, rotmistrz pułku
- Aleksander Brzeski ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Zygmunt Bućkowski ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Maria Bzowska (Sikorska) ~1873–1939
rotmistrz pułku szwoleżerów
- Stanisław Bzowski ~1864–1913
rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów, szambelan, właściciel dóbr
- Henryk Chamski ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Juliusz Chłapowski ?–1920
dowódca pułku, rotmistrz, wachmistrz pułku ułanów
- Władysław Chmielewski ~1884–1928
członek zarządu głównego związzku, działacz, kawaler militari, komendant, obywatel, rotmistrz rezerwy, rotmistrz Wojsk Polskich, szef, wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów
- Antoni Chrostowski ~1832–1861
✓ sztabs-rotmistrz Pułku Huzarów im. Arcyksięcia Karola Austriackiego
- Antoni Chróst ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Aleksander Chwalibogowski ?–1913
komandor orderów, rotmistrz pułku ułanów, właściciel dóbr
- Jan Czarnocki ~1885–1935
członek powiatowy, doktor, kawaler krzyża walecznych, prezes, przedstawiciel, rotmistrz pułku ułanów, starosta, właściciel majątku
- Stefan de Latour ?–1920
✓ rotmistrz 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Tadeusz Maria de Rosset ?–1936
kawaler, rotmistrz pułku ułanów
- Juliusz Dreszer ?–1937
adiutant pułku, adwokat, bojownik o niepodległość, członek prezydium, członek zarządu głównego, doktor, dyrektor, działacz społeczny, generał, kawaler krzyża militari, kawaler niepodległości, kawaler orderu Virtuti Militari, kurator, marszałek, minister pełnomocny, odznaczony krzyżem militari, odznaczony krzyżem walecznych, oficer orderu poloniia, pastor, pokojowa, prezes związku oficerów rezerwy, prezes związku strzeleckiego, pułkownik, rotmistrz rezerwy pułku, współtowarzysz, żołnierz brygady
- Franciszek Dzikiewicz ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Feliks Elart ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Aleksander Garbiński ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Edward Głodowski ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Bruno Głowiński ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Michał Góski ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Michał Grocholski ?–1924
adiutant, członek komisji rewizyjnej, członek rewizyjnej, hrabia, kawaler militari, obywatel, rotmistrz pułku ułanów, towarzysz
- Mieczysław Haller ?–1917
dziekan, komendant, kurator, major pułku, marszałek powiatu wadowickiego, obywatel ziemski, oficer, opiekun, polowy, przodownik, rolnik, rotmistrz ułanów, towarzysz, właściciel wielicki, żołnierz
- Władysław Idzikowski ~1894–1924
oficer, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, uczestnik bitwy
- Stanisław Jabłonowski 1878–1921
✓ rotmistrz 8 Pułku Ułanów Wojsk Polski
- Andrzej Jackowski ~1895–1928
kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu krzyża walecznych, obywatel ziemski, rotmistrz rezerwy pułku
- Antoni Janicz ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Wiktor Jełowicki ~1894–1933
dowódca, generał, kapelan, major, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, proboszcz, pułkownik, rotmistrz pułku szwoleżerów rokitniańskich, rotmistrz szwoleżerów, szef sztabu, wojewoda
- Jan Kamler ~1899–1919
budowniczy, kapelan, porucznik pułku szwoleżerów, rotmistrz, student
- Stefan Kasimir ~1894–1935
hrabia, obywatelka, odznaczona krzyżem medalem, odznaczony krzyżem walecznych, opiekun, rotmistrz pułku, rotmistrz Wojsk Polskich, wychowawczyni, żołnierz pułku ułanów
- Ludwik Kierwiński ?–1930
dowódca, hetman, rotmistrz pułku ułanów, towarzysz
- Henryk Kiszko ~1899–1939
dowódca korpusu oficerskiego pułku, odznaczony medalem niepodległości, rotmistrz
- Stanisław Wiesław Kłossowski ~1905–1932
dowódca korpusu oficerów, kanonik, komendant korpusu oficerskiego, lotnik, marszałek, porucznik pułku ułanów krechowieckich, rotmistrz, słuchacz
- Władysław Kobylański 1893–1919
dowódca pułku, porucznik, rotmistrz pułku ułanów
- Mieczysław Kokociński ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Zofia Komorowska (Kasimir) ~1900–1935
członek zarządu głównego, hrabia, obywatelka, odznaczona krzyżem medalem, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz pułku, urzędniczka banku, wychowawczyni, żołnierz pułku ułanów
- Stanisław Kordowski ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Emil Kostkiewicz ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
- Nadzieja Kowalew (Masłow, Supko) ?–1935
- Sylwan Koźlik ?–1920
dowódca plutonu, dowódca pułku, podchorąży, porucznik, rotmistrz, szef
|