Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 192
- Stefan Aperliński ~1892–1919
podporucznik pułku piechoty
- Michał Baranowski ?–1922
obywatel podolskiej, odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik pułku ułanów
- Michał Baranowski ~1901–1922
✓ podporucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Walerian Barański ~1895–1920
✓ podporucznik 61 Pułku Piechoty (7 Pułku Strzelców Wielkopolskich)
- Jan Bartmański ~1905–1927
podporucznik pułku ułanów
- Bohdan Batorski ~1904–1926
instruktor oddziału, podporucznik pułku ułanów, student praw uniwersytetu warszawskiego, student praw warszawskiego, żołnierz
- Konrad Bąkowski ~1900–1920
✓ podporucznik 9 Pułku Ułanów, poległ na wojnie
- Zbigniew Kazimierz Bestyński ?–1937
✓ podporucznik Pułku Artylerii Lekkiej
- Aleksander Bieliński ?–1920
oficer, podporucznik pułku, przybysz, towarzysz, uczestnik, wachmistrz
- Tadeusz Bieńkowski ~1886–1932
członek sokoła, instruktor, podporucznik pułku ułanów, rotmistrz rezerwy pułku
- Aleksander Biernacki ~1908–1929
dowódca korpusu oficerskiego, oficer, podporucznik pułku, porucznik pułku artylerii, wychowanka
- Michał Bogusławski ~1895–1920
✓ dowborczyk, podporucznik 31 pułku piehcoty Strzelcó Kaniowskich, wychowaniec gimnazjum gen. Chrzanowskiego w Warszawie
- Witold Bohuszewicz ?–1920
podchorąży, podporucznik pułku ułanów, porucznik
- Piotr Bojarski ~1857–1923
major pułku ułanów, major ułanów, podporucznik pułku ułanów, senior, towarzysz, żołnierz
- Józef Borkowski ?–1920
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadronu pułku, dowódca ułanów, major, opiekun, podporucznik, podpułkownik pułku, rotmistrz, uczestnik
- Jerzy Buchner ~1892–1925
✓ handlowiec, podporucznik 4 pułku strzelców korpusu Dowbora Muśnickiego, porucznik rezerwy wojsk polskich
- Zygmunt Bujnowski ?–1927
artysta, mistrz, ochotnik, podporucznik pułku piechoty, żołnierz
- Jan Bylewski ~1896–1920
✓ podporucznik I pułku szwoleżerów
- Izydor Ceceniowski ?–1915
✓ komendant kompanii III Pułku Legionów, podporucznik
- Stanisław Chamiec ?–1918
✓ podporucznik 7 Pułku Ułanów Polskich
- Stanisław Chłapowski ?–1930
baron, członek sejmiku, dziad, działacz, marszałek, obywatel, oficer, podporucznik pułku piechoty, podporucznik rezerwy pułku, sekretarz, starosta powiatowy, szef, właściciel majętności, ziemianin
- Jan Chodkiewicz 1897–1920
✓ dowódca 6. kompanii 31. pułku Strzelców Kaniowskich, podporucznik, słuchacz Studium Rolniczego na Uniwersytecie Jagiellońskim
- Stefan Chrzanowski ?–1920
✓ dowódca 8 kompanii 31. pułku Strzelców Kaniowskich, podporucznik
- Henryk Chwat ?–1920
✓ podporucznik 21 Pułku Piechoty, poległ pod Łużkami
- Józef Ciszewski ~1887–1919
✓ leśniczy leśnictwa rządowego Sokołówek i donacji Załubice, podporucznik II pułku ułanów generała Dowbór-Muśnickiego
- Wiktor Stanisław Czołowski ~1914–1937
✓ podporucznik 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich
- Jan Dahlke ?–1930
✓ obrońca Lwowa, podporucznik 34 Pułku Piechoty Wojsk Polskich, urzędnik Banku Krajowego w Warszawie
- Stanisław Dąbrowski ?–1920
✓ podporucznik 2 Pułku Piechoty Legionów
- Adam Domański ~1889–1929
agronom, kawaler krzyża walecznych, podporucznik rezerwy pułku
- Wacław Drojowski ~1837–1920
adiutant pułku, agronom, artysta rzeźbiarz, członek komisji, dowódca pułku, kierownik, major wojsk polskich, oficer brygady, pastor, podporucznik wojsk polskich, podpułkownik, pomocnik, prawnik, profesor, rzeźbiarz, szef wojskowego instytutu, tokarz, wychowaniec instytutu, żołnierz brygady
- Stanisław Dunin ~1899–1920
oficer pułku ułanów, podchorąży, podporucznik, sodalis marianus, student praw, uczestnik powstania
- Dominik Dworzecki 1794–1865
kościelny, podporucznik, porucznik pułku strzelców konnych, sierżant, żołnierz pułku
- Marian Ejzert ~1890–1919
✓ dowódca 6 kompanii 1 Pułku Inżynieryjnego, kaniowczyk, podporucznik, słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
- Jan Fiszer ~1900–1926
dyrektor, księgarz, podporucznik rezerwy pułku, podporucznik ułanów, pracownik, towarzysz, współpracownik firmy gebethner
- Roman Gaczyński ~1888–1920
✓ kaniowczyk, naczelnik poddziału Urzędu Walki z Lichwą i Spekulacją w Krasnymstawie, podporucznik 23 Pułku Piechoty Wojsk Polskich
- Andrzej Garbiński ?–1937
członek nadzorczej polskiej, członek stanu, członek zarządzającej, członek zarządzający towarzystwa, hrabia, ochotnik pułku szwoleżerów, podporucznik pułku szwoleżerów, prezes, reprezentant, wiceprezes izby handlowej
- Władysław Gębski ?–?1921
✓ podporucznik 1 kompanii karabinów maszynowych 5 Pułku Piechoty Legionów
- Longin Gładyszewski ?–1920
dowódca, podporucznik piechoty, podporucznik pułku, student akademii handlowej
- Mieczysław Gnatowski ~1894–1921
✓ podporucznik Wojsk Polskich 46 pułku Strzelców Kresowych
- Włodzimierz Gomolicki ~1867–1894
podporucznik pułku
- Franciszek Gromadzki ~1892–1920
✓ podporucznik 2 baterii 1 dywizjonu 12 Pułku Artylerii Ciężkiej
- Zbigniew Gunderman ~1897–1920
✓ podporucznik 68 Pułku Piechoty Wielkopolskiej
- Antoni Henryk Hłasko ~1883–1916
delegat, doktor, instruktor, kapelan, komisarz, ksiądz kapelan, oficer legionów polskich, oficer pułku, podporucznik pułku, pułkownik, współtowarzysz, żołnierz
- Hryniewicz ?–1849
✓ podporucznik z pułku litewskiego strzelców pieszych
- Jabłoński ?–1849
✓ podporucznik z pułku wołyńskiego piechoty
- Tadeusz Jakubski ?–1920
dowódca szwadronu pułku, podporucznik, przybysz, towarzysz, uczestnik, wachmistrz
- Janowiecki ?–1850
książę, podporucznik, porucznik pułku piechoty, porucznik pułku ułanów
- Edward Jasiewicz ~1895–1920
podporucznik pułku ułanów
- Tadeusz Jaworski ~1896–1932
✓ inwalida, ochotnik 3 baterii haubic 8 Pułku Artylerii Lekkiej, podporucznik
- Aleksander John ~1900–1920
✓ podporucznik 10 kompanii 9 Pułku Piechoty Legionów, poległ nad Świsłoczą, wychowaniec pierwszej szkoły podchorążych
|