Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 12
- Henrietta (Epstein) ?–1849
- Teobald Dzianott ?–1857
dziedzic dóbr, obywatel, opiekun prezydujący rad
- Józef Epstejn ?–?1876
✓ członek Rady Miejskiej Warszawskiej Dobroczynności Publicznej, kurator Szpitala Starozakonnych w Warszawie, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Szpitala Starozakonnych w Warszawie
- Józef Giedymin 1794–1848
chorąży, król, opiekun prezydujący rad, sędzia, szambelan dworu króla, właściciel dóbr ziemskich
- Teodor Heinrich 1790–1869
✓ autor broszur treści naukowej, członek Rady Głównej Opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych w Królestwie, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Szpitala Ewangelickiego, prezes Kasy Wsparcia Podupadłych Farmaceutów, profesor chemii i fizyki w Instytucie Agronomicznym w Warszawie, radca farmaceutyczny Rady Lekarskiej Królestwa Polskiego, radca stanu, właściciel apteki w warszawie
- Jan Wilhelm Hejmer ~1785–1857
marszałek, opiekun, sędzia prezydujący
- Wojciech Kosiński ?–1862
opiekun prezydujący rad, sędzia okręgu radziejowskiego
- Ludwik Mamroth 1819–1863
bankier, obywatel kalisza, obywatel tutejszy, opiekun prezydujący rad
- Antoni Potocki ?–1850
✓ dowódca 2 brygady dywizji strzelców konnych, generał brygady, kawaler Legii Honorowej, kawaler Orderu św. Anny kl. II, kawaler orderu św. Stanisława kl. I, kawaler Virtuti Militari, marszałek szlachty guberni warszawskiej, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Instytutu Oftalmicznego Lubomirskich
- Mieczysław Pruszyński ~1805–1871
✓ członek Komisji Emerytalnej w Królestwie Polskim, członek rady szczegółowej opiekuńczej szpitala Dzieciątka Jezus, członek rady szczegółowej opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych w Królestwie Polskim, członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, deputat zgromadzenia szlacheckiego guberni wołyńskiej, kawaler orderów, kurator honorowy gimnazjum gubernialnego wołyńskiego, marszałek szlachty powiatu starokonstantynowskiego guberni wołyńskiej, obywatel guberni wołyńskiej, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Opiekuńczej Domu Schronienia Starców św. Ducha i Panny Marii, radca stanu, referendarz stanu w Radzie Stanu Królestwa Polskiego, student Uniwersytetu Warszawskiego, uczeń Liceum Krzemienieckiego
- Mathias Rosen ~1804–1865
✓ bankier, członek Rady Głównej Opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych, członek Rady Stanu Królestwa, Opiekun Ochronki XIII, prezes Szkoły Elementarnej Wyznania Mojżeszowego, Prezes wydziału zupy rumforckiej, prezydujący w Dozorze Bóżniczym, prezydujący w Radzie Szczegółowej Domu Przytułku dla Starców i Sierot Starozakonnych za Wolskimi Rogatkami, wiceprezes Komitetu Synagogi przy ulicy Daniłowiczowskiej, wiceprezes Wydziału Ekonomiczno-Administracyjnego w Towarzystwie Dobroczynności
- Jan Żelazowski ~1785–1865
aptekarz wojskowy, członek, kawaler orderów, opiekun, ozdobiony medalem, publiczny, sędzia prezydujący
Wyniki dla zapytania: „prezydujący”(są też wyniki dla: „opiekun”)
- Henrietta (Epstein) ?–1849
- Adam Bagniewski ~1803–1873
członek, dyrektor główny komisji, dyrektor główny prezydujący komisji, dyrektor komisji skarbu, dyrektor skarbu, kawaler orderów, minister, senator
- Antoni Bobrowski ~1785–1852
dyrektor główny prezydujący, dyrektor wydziału komisji skarbu, dyrektor wydziału niestałych, dyrektor wydziału skarbu, kawaler orderów, senator
- Zofia Boska (Waleszyńska) ~1813–1889
- Bronisław Bóbr ~1848–1858
sędzia prezydujący
- Maria Bóbr ~1851–1858
sędzia prezydujący
- Roman de Fuhrmann ?–1851
członek administracyjnej królestwa, dyrektor główny prezydujący komisji, kawaler orderów, senator
- Tekla Dębska (Dzieszuk) ?–1848
- Teobald Dzianott ?–1857
dziedzic dóbr, obywatel, opiekun prezydujący rad
- Antoni Dzieszuk ?–1852
sędzia prezydujący, urzędnik
- Józef Epstejn ?–?1876
✓ członek Rady Miejskiej Warszawskiej Dobroczynności Publicznej, kurator Szpitala Starozakonnych w Warszawie, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Szpitala Starozakonnych w Warszawie
- Aleksander Gersztencweig ?–1861
adiutant, dyrektor główny prezydujący, gubernator, jenerał
- Józef Giedymin 1794–1848
chorąży, król, opiekun prezydujący rad, sędzia, szambelan dworu króla, właściciel dóbr ziemskich
- Aniela Gładyszewska (Tryniszewska) ?–1897
kanonik, obywatel ziemski, obywatelka miasta
- Samuel Gostkowski ?–1850
asesor, autor, duchowny, dyrektor główny prezydujący, dziekan, naczelnik sekcji, proboszcz parafii, publiczny, urzędnik towarzystwa
- Józefa Górska (Wyczechowska) ?–1866
dyrektor główny prezydujący komisji, kanonik, rektor kościoła powązkowskiego, senator
- Michał Grabowski ?–1863
biskup, dyrektor główny komisji, dyrektor główny prezydujący komisji, obywatel, pisarz, publiczny, starosta, sufragan warszawski
- Stanisław Grabowski ~1779–1845
✓ członek Rady Administracyjnej, kawaler Orderu Orła Białego, kawaler orderu św. Aleksandra Newskiego z brylantami, kawaler orderu św. Jana Jerozolimskiego, kontroler generalny prezydujący w Najwyższej Izbie Obrachunkowej, minister wyznań religijnych i oświecenia publicznego, prezes Komisji Umorzenia długu Krajowego, senator kasztelan, wojewoda
- Teodor Heinrich 1790–1869
✓ autor broszur treści naukowej, członek Rady Głównej Opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych w Królestwie, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Szpitala Ewangelickiego, prezes Kasy Wsparcia Podupadłych Farmaceutów, profesor chemii i fizyki w Instytucie Agronomicznym w Warszawie, radca farmaceutyczny Rady Lekarskiej Królestwa Polskiego, radca stanu, właściciel apteki w warszawie
- Jan Wilhelm Hejmer ~1785–1857
marszałek, opiekun, sędzia prezydujący
- Waleria Kamieńska (Miklaszewska) ~1815–1899
sędzia prezydujący trybunału
- Natalia Koczubej (Strogonow) ?–1855
dyrektor główny prezydujący, hrabia, książę
- Wojciech Kosiński ?–1862
opiekun prezydujący rad, sędzia okręgu radziejowskiego
- Franciszek Kossecki ~1778–1857
✓ członek Rady Administracyjnej, dyrektor główny prezydujący w Komisji Rządowej Sprawiedliwości, generał wojsk polskich, kawaler Legii Honorowej, kawaler Orderu Orła Białego, kawaler Virtuti Militari, prezes Komisji Emerytalnej, radca sekretarz stanu, św. Stanisława kl. I, św. Włodzimierza kl. II
- Kazimierz Krzywicki ?–1883
członek stanu, dyrektor główny komisji, dyrektor główny prezydujący komisji, publiczny
- Julia Lasocka (Milberg) ~1820–1866
- Antoni Lesznowski ?–1859
dyrektor główny prezydujący, gubernator cywilny, kanonik, kapłan, kompozytor, prezydent miasta, proboszcz, redaktor gazety warszawskiej, redaktor warszawskiej, współtowarzysz
- Felicjan Lewandowski ~1812–1902
sędzia prezydujący
- Ignacy Lutoborski ~1804–1876
emeryt, sędzia prezydujący
- Ludwik Mamroth 1819–1863
bankier, obywatel kalisza, obywatel tutejszy, opiekun prezydujący rad
- Józef Morawski ?–1855
✓ członek Rady Administracyjnej Królestwa Polskiego, członek Rady Stanu, dyrektor główny prezydujący w Komisji Rządowej Przychodów i Skarbu, kawaler Krzyża Wojskowego Polskiego kawalerskiego, kawaler Orderu Orła Białego, kawaler orderu św. Aleksandra Newskiego z brylantami, kawaler orderu św. Anny kl. I, kawaler orderu św. Stanisława kl. I, kawaler Orderu św. Włodzimierza kl. III, kawaler pruskiego Orderu Orła Czerwonego kl. II, kawaler Znaku Nieskazitelnej Służby za lat XL, prezes Dyrekcji Głównej Towarzystwa Kredytowego Ziemskiego, radca tajny, senator
- Franciszek Nowodworski ~1794–1880
sędzia prezydujący, założyciel
- Andrzej Pieńkowski ~1821–1875
✓ obrońca sądu pokoju w Noworadomsku, prezydujący w Radzie Szczegółowej Zakładów Dobroczynnych w Noworadomsku
- Antoni Potocki ?–1850
✓ dowódca 2 brygady dywizji strzelców konnych, generał brygady, kawaler Legii Honorowej, kawaler Orderu św. Anny kl. II, kawaler orderu św. Stanisława kl. I, kawaler Virtuti Militari, marszałek szlachty guberni warszawskiej, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Instytutu Oftalmicznego Lubomirskich
- Franciszek Potocki ?–1853
✓ członek Rady Administracyjnej, kawaler Legii Honorowej, kawaler maltański, kawaler orderu kawaler orderu św. Włodzimierza kl. IV, kawaler Orderu Orła Białego, kawaler orderu św. Anny kl. I, kawaler orderu św. Jana Jerozolimskiego, kawaler orderu Virtuti Militari, prezes Heroldii Królestwa Polskiego, prezydujący w Komisji Emerytalnej, radca tajny, senator, wiceprezes Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności
- Mieczysław Pruszyński ~1805–1871
✓ członek Komisji Emerytalnej w Królestwie Polskim, członek rady szczegółowej opiekuńczej szpitala Dzieciątka Jezus, członek rady szczegółowej opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych w Królestwie Polskim, członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, deputat zgromadzenia szlacheckiego guberni wołyńskiej, kawaler orderów, kurator honorowy gimnazjum gubernialnego wołyńskiego, marszałek szlachty powiatu starokonstantynowskiego guberni wołyńskiej, obywatel guberni wołyńskiej, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Opiekuńczej Domu Schronienia Starców św. Ducha i Panny Marii, radca stanu, referendarz stanu w Radzie Stanu Królestwa Polskiego, student Uniwersytetu Warszawskiego, uczeń Liceum Krzemienieckiego
- Andrzej Radwański ~1819–1867
prawnik, sędzia prezydujący trybunału, urzędnik inżynierii
- Emilia Rakoczy (Piotrowicz, Sławianowska) ~1802–1884
król, sędzia apelacyjny królestwa, sędzia prezydujący sądu, sędzia sądu apelacyjnego
- Mathias Rosen ~1804–1865
✓ bankier, członek Rady Głównej Opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych, członek Rady Stanu Królestwa, Opiekun Ochronki XIII, prezes Szkoły Elementarnej Wyznania Mojżeszowego, Prezes wydziału zupy rumforckiej, prezydujący w Dozorze Bóżniczym, prezydujący w Radzie Szczegółowej Domu Przytułku dla Starców i Sierot Starozakonnych za Wolskimi Rogatkami, wiceprezes Komitetu Synagogi przy ulicy Daniłowiczowskiej, wiceprezes Wydziału Ekonomiczno-Administracyjnego w Towarzystwie Dobroczynności
- Fryderyk Skarbek ?–1866
bankier, członek bractwa, dyrektor główny prezydujący, hrabia, muzyk, nauczyciel, obywatel, organista, pisarz, prezes dyrekcji ubezpieczeń, prezes zakładów dobroczynnych
- Jan Chryzostom Sławianowski ~1801–1867
adwokat przysięgły, członek, kanclerz, król, publiczny, sędzia apelacyjny królestwa, sędzia prezydujący sądu, sędzia sądu apelacyjnego królestwa
- Maria Świerczewska (Drzewiecka) ~1795–1886
członek stanu, dyrektor główny komisji, dyrektor główny prezydujący komisji, prezes heroldii królestwa, senator
- Benedykt Tykel ?–1859
dygnitarz wojsk, dyrektor główny prezydujący komisji, gubernator cywilny, gubernator wojenny, hrabia, jenerał, kawaler orderu świętej Anny, książę, namiestnik królestwa
- Emilia Wierzejska (Krasuska) ~1820–1902
emerytka, sędzia prezydujący
- Józefa Willert (Turowska) ~1806–1881
- Mikołaj Wiórogórski ~1790–1855
✓ członek Rady Administracyjnej, kawaler orderu św. Anny kl. I, kawaler orderu św. Stanisława kl. I, kawaler Orderu św. Włodzimierza kl. IV, kontroler generalny królestwa, prezes Komisji Umorzenia Długi Krakowego, prezydujący w Najwyższej Izbie Obrachunkowej, radca tajny
- Teodor Wosiński ?–1872
dyrektor główny komisji sprawiedliwości, dyrektor główny prezydujący komisji, dyrektor komisji sprawiedliwości, dyrektor sprawiedliwości, kawaler orderów, rektor
- Onufry Dominik Wyczechowski ~1779–1859
członek administracyjnej królestwa, dyrektor główny prezydujący komisji, kawaler orderów, ozdobiony za nieskazitelną służbę, senator
- Feliks Zieleniewski ~1800–1867
obywatel, sędzia prezydujący trybunału
- Jan Żelazowski ~1785–1865
aptekarz wojskowy, członek, kawaler orderów, opiekun, ozdobiony medalem, publiczny, sędzia prezydujący
|