Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 193
- Seweryn Dąbrowski ~1819–1898
członek warszawskiej, emeryt, urzędnik biura, urzędnik kolei warszawsko-wiedeńskiej
- Henryk Bartsch ~1833–1899
członek, duchowny konsystorza, pastor, superintendent diecezji warszawskiej
- Hipolit Chwalibóg ~1824–1902
członek senatu, profesor szkoły głównej warszawskiej, prokurator departamentu rządzącego, prokurator rządzącego senatu, właściciel dóbr
- Jan Karłowicz 1836–1903
autor, członek literatów, doktor, pracownik, prezes kasy literackiej, prezes warszawskiej, profesor, redaktor czasopism, współredaktor
- Salomon Eisenman ~1833–1903
członek zarządu warszawskiej, duchowny
- Mikołaj Serno ~1827–1903
✓ Członek Zarządu Warszawskiej Intendentury, radca stanu
- Izrael Leon Grosglik ~1847–1904
członek zarządu, prezes kasy, sekretarz zarządu warszawskiej gminy, założyciel, zwierzchnik
- Wiktor Kronenberg ~1849–1905
✓ członek sądu okręgowego, członek Warszawskiej Rady Miejskiej Dobroczynności Publicznej, wiceprezes Kolei Łódzkiej
- Władysław Pękalski ~1868–1905
członek archikonfraterni literackiej, towarzysz drukarski, wikariusz parafiu, współwłaściciel gazety warszawskiej
- Józef Gutman ~1837–1906
członek izby sądowej warszawskiej, członek sądu, rejent hypotecznego, sędzia
- Aleksander Bohdan Kuczewski ?–1907
członek warszawskiej
- Aleksander Bohdan ~1867–1907
członek warszawskiej
- Teofil Jagodziński ~1834–1907
arcybiskup, biskup, członek honorowy, d-r, doktor, duszpasterz, dyrektor instytutu głuchoniemych i ociemniałych, kandydat świętej teologii, kanonik kapituły metropolitalnej warszawskiej, kapłan, ksiądz prałat, opiekunka, prezes mińskiego, prezes ociemniałych muzyków, przewodnik, założyciel towarzystwa głuchoniemych
- Stanisław Ostrowski ~1846–1908
członek warszawskiego sądu, magister praw administracji, naczelnik kolei warszawsko-wiedeńskiej, naczelnik wydziału taryfowego, redaktor gazety warszawskiej, właściciel majątku ziemskiego
- Jan Mędra ~1850–1908
członek zarządu stowarzyszenia, członek zarządu warszawskiej
- Mikołaj Koch ~1841–1909
członek warszawskiej
- Stefan Medyński ~1863–1910
członek warszawskiej
- Antoni Białecki ~1836–1912
członek, doktor filozofii, hrabia, ksiądz, opiekun, prezes zarządu towarzystwa, profesor szkoły głównej uniwersytetu, profesor szkoły głównej warszawskiej, profesor uniwersytetu, redaktor, rektor, weteran, współpracownik
- Józef Anderszewski ~1849–1916
✓ członek archikonfraterni literackiej w warszawie, członek Towarzystwa Wzajemnej Pomocy Pracowników Handlowych i Przemysłowych Miasta Stołecznego Warszawy, dyrektor Rektyfikacji Warszawskiej, sędzia handlowy
- Ludwik Wąsowicz ~1893–1916
✓ członek korporacji Welecja, student architektury Politechniki Ryskiej, student architektury Politechniki Warszawskiej
- Filip Wołowski ~1848–1917
członek honorowy, prezes, urzędnik kolei, urzędnik warszawsko-wiedeńskiej, wiceprezes warszawskiej
- Stanisław Patschke ~1871–1917
biskup, członek stowarzyszenia techników warszawy, członek techników, doktor, inżenier, inżynier-technolog, kanonik, ksiądz biskup, prezydent, profesor doktor, przedstawiciel, rektor politechniki warszawskiej, rektor uniwersytetu, towarzysz
- Witold Piechowski ~1896–1918
chorąży, członek zarządu stowarzyszenia, dowódca, lotnik wojsk polskich, podporucznik, student instytutu, student politechniki warszawskiej
- Ignacy Baranowski 1833–1919
adiunkt kliniki, asystent, członek honorowy, doktor honorowy, doktor jagiellońskiego, doktor medycyny warszawy, kierownik oddziału, lekarz szpitala dzieciątka jezus, obywatel, profesor katedry, profesor szkoły głównej uniwersytetu, profesor szkoły głównej warszawskiej, profesor zwyczajny, przewodnik
- Ignacy Szpilewski ~1858–1919
członek warszawskiej, doktor, dziekan, kanonik, obywatel ziemski, proboszcz, sekretarz, właściciel majątku, współtowarzysz zarządu
- Stefan Kossuth ~1850–1919
członek komisji rewizyjnej, członek stowarzyszenia techników warszawy, inżenier, inżynier, profesor honorowy politechniki warszawskiej, szef, wiceprezes, założyciel
- Kazimierz Betlej ~1897–1919
członek, dowódca kompanii, komendant, sierżant, student politechniki warszawskiej
- Szymon Tadeusz Widawski ~1893–1919
członek, sierżant, student politechniki warszawskiej
- Tadeusz Konrad Drege ~1895–1919
członek bratniej, członek zarządu, doktor, podoficer, poseł, pracownik, student politechniki warszawskiej
- Wacław Policzkiewicz ?–1920
członek, student politechniki warszawskiej
- Edward Szydełkiewicz ~1895–1920
✓ członek korporacji Welecja, dowódca 2 baterii 8 Pułku Artylerii Polowej, porucznik, posiadający odznakę amarantowej wstążeczki I Korpusu Wojsk Polskich, przedstawiony do krzyża Virtuti Militari, student politechniki ryskiej, student politechniki warszawskiej
- Bronisław Gąsiorowski ?–1920
✓ członek korporacji Sarmatia, podchorąży Pociągu Pancernego Zagończyk, przedstawiony do krzyża Virtuti Militari, student politechniki warszawskiej
- Wacław Staniszewski ~1898–1920
✓ członek Polskiej Organizacji Wojskowej, podporucznik 41 Suwalskiego Pułku Piechoty Wojsk Polskich, student politechniki warszawskiej, uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Maria Hindemith (Ehrentraut) ?–1921
- Adam Dobrowolski ?–1921
członek redakcji kuriera warszawskiego, dyrektor Filharmonii Warszawskiej, dziennikarz, kierownik orkiestry, kurier warszawski, muzyk, pisarz, redaktor, reżyser, sekretarz redakcji kuriera, współpracownik kuriera, współpracownik redakcji kuriera
- Jan Walczak ~1873–1921
✓ artysta i reżyser baletu Opery Warszawskiej, członek Związku Artystów Scen Polskich
- Jerzy Karłowski ~1893–1921
✓ członek Koła Korporacji Welecja, kawaler krzyża walecznych, porucznik 2 Dywizji Legionów, student politechniki warszawskiej
- Tadeusz Ulatowski ~1900–1921
członek zarządu, student politechniki warszawskiej
- Arkadiusz Murzynowski ~1899–1922
członek korporacji, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, odznaczony walecznych, podchorąży pułku ułanów, podchorąży ułanów, student politechniki, student warszawskiej, student wydziału mechanicznego, współpracowniczka, współpracownik
- Stanisław Klimowicz ~1869–1922
członek spółki akcyjnej, członek warszawskiej, członek zarządu fabryki maszyn, członek zarządu towarzystwa, dyrektor zarządzający fabryki, książę, przemysłowiec, towarzysz, współpracowniczka, współpracownik, współtowarzysz, zwierzchnik
- Elżbieta (Szumska) ?–1923
członek izby sądowej warszawskiej
- Witold Zakrzewski ?–1923
członek zarządu, kawaler krzyża walecznych, student politechniki warszawskiej, student wydziału architektury
- Konrad Didier ~1897–1923
✓ absolwent politechniki warszawskiej, członek Koła Korporacji Sarmatia, nauczyciel szkoły handlowej Zgromadzenia Kupców miasta stoł. Warzsawy, współwłaściciel spół. Chemików
- Stanisław Michałowski ~1880–1923
członek komisji rewizyjnej, członek zarządu warszawskiej, członek zarządzającej, dyrektor, kierownik, prezes, prokurent banku ziemiańskiego, współtowarzysz rady zarząd, współzałożyciel
- Bohdan Kazimierz Gabler ~1901–1923
członek, ksiądz prałat, student politechniki warszawskiej
- Leon Justyn Mikulski ~1894–1923
✓ członek Koła Korporacji Welecja, porucznik 2 Pułku Wojsk Kolejowych, student inżynierii lądowej Politechniki Warszawskiej
- Kazimierz Szczepański ~1898–1923
członek sekcji, dziekan wydziału mechanicznego, kawaler orderu, kierownik, lotnik, porucznik pułku, student politechniki warszawskiej, student warszawskiej, wiceprezes sekcji
- Kazimierz Bojańczyk ?–1924
członek zarządu fabryki, członek zarządu warszawskiej, obywatel miasta warszawy, współpracownik zarządu, współwłaściciel cukrowni
- Władysław Wrotnowski ~1895–1925
absolwent politechniki warszawskiej, członek korporacji arkonia, członek zarządu, kapitan rezerwy, kawaler krzyża walecznych, podoficer, student wydziału, uczestnik walk o niepodległość, wiceprezes
- Tadeusz Zieliński ~1884–1925
architekt, członek zarządu, docent politechniki warszawskiej, inżynier architekt, inżynier mechaniki, prezes koła, profesor, szef, zwierzchnik
|