Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 49
- Jan Bartuszek ?–?1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Jerzy Boguski ~1898–1919
doktor, komendant harcerskiej, pilarz, sierżant, słuchacz, student politechniki warszawskiej, szef, szeregowiec pułku piechoty, urzędniczka biblioteki, żołnierz wojsk polskich
- Zygmunt Bujnowski ?–1927
artysta, mistrz, ochotnik, podporucznik pułku piechoty, żołnierz
- Czyżewski ?–1920
✓ żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Kazimierz Dardziński ~1891–1919
✓ żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Henryk Dąbrowski ?–1919
✓ żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Mieczysław Hartleb ?–1935
chorąży, docent uniwersytetu warszawskiego, dziekan, kapitan, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik służby, żołnierz pułku piechoty
- Jan Jaworski ?–1920
✓ żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Wacław Karabin ?–?1919
żołnierz pułku piechoty
- Stanisław Kempfi ?–1917
✓ żołnierz 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich
- Stefan Kominek ?–1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Julian Kozłowski ?–?1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Jan Królikowski ?–1919
✓ nauczyciel szkół miejskich w Warszawie, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Józef Romuald Kulesza ~1886–1919
✓ żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Aleksander Łabentowicz ~1901–1919
✓ wychowaniec szkoły technicznej, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej 2 Kompanii Karabinów Maszynowych
- Aleksander Machnicki ~1894–1919
✓ student III kursu Uniwersytetu Warszawskiego, wychowaniec Zakładu Naukowo-Wychowawczego Ojców Jezuitów w Chyrowie (chyrowiak), żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Franciszek Marzec ?–?1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Franciszek Matejko ?–?1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Eugeniusz Mincer ?–1919
student szkoły, żołnierz pułku piechoty
- Walenty Możdżeń ~1897–1916
✓ starszy żołnierz I Kompanii VI pułku piechoty Legionów
- Eugeniusz Murachowski ?–1920
✓ podsekretarz Sądu Najwyższego, żołnierz ochotnik 3 kompanii 205 Pułku Piechoty
- Wojciech Nazdrowicz ?–?1919
żołnierz pułku piechoty
- Franciszek Ostaszewski ?–1920
✓ żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Stefan Oszewski ?–1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Kazimierz Pilecki ~1896–1919
uczeń, żołnierz pułku piechoty
- Zygmunt Pobojewski ~1897–1920
✓ podporucznik Pułku Białostockiego, żołnierz 5 Pułku Piechoty Legionów
- Marceli Popławski ~1894–1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, starszy żołnierz 2 kompanii 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Dionizy Rapacki ?–1919
✓ uczeń kl. 7 Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Feliks Ratyński ~1897–1917
✓ funkcjonariusz kolei, żołnierz 13 Pułku Piechoty
- Józef Rivoli ~1808–1876
żołnierz pułku piechoty
- Andrzej Ryx ~1896–1919
✓ poległ pod Lwowem, słuchacz Wyższej Szkoły Rolniczej w Warszawie, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Seweryn Skorupski ?–1920
✓ żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Ludwik Skwarczyk ?–1917
✓ rolnik, właściciel gospodarstwa w Wilkońskach w powiecie limanowskim, żołnierz 1 Kompanii 6 Batalionu 7 Pułku Piechoty Legionów Polskich, żołnierz w Wojsku Austriackim
- Mieczysław Stoliński ~1897–1919
✓ poległ pod Lwowem, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Władysław Sujka ~1893–1919
✓ poległ pod Lwowem, rzeźbiarz, uczeń warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Stefan Szelepin ~1878–1937
odznaczony krzyżem niepodległości, żołnierz pułku piechoty
- August Sznajder ?–1919
✓ starszy żołnierz I Kompanii 21 Warszawskiego Pułku Piechoty
- Tadeusz Śliwowski ~1902–1919
✓ starszy żołnierz 10 kompanii 21 pułku piechoty, uczeń Szkoły Zgromadzenia Kupców miasta Warszawy
- Henryk Terich ~1898–1919
✓ legionista pułku Piłsudskiego, żołnierz 4 Pułku Piechoty Wojsk Polskich
- Jan Tokarski ?–?1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Antoni Wąsik ?–1920
✓ żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Franciszek Wessely ~1896–1915
doktor, jenerał, komendant miasta, porucznik pułku piechoty, urzędnik magistratu, żołnierz
- Bolesław Wielechowski ~1900–1926
porucznik pułku piechoty, żołnierz
- Mieczysław Więckowski ~1895–1926
dowódca, kawaler orderu odznaczony krzyżem, kawaler orderu virtuti, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku piechoty, pułkownik dyplomowany, student, szef sztabu, towarzysz, uczestnik walk o niepodległość, żołnierz
- Edward Wojtczak ~1899–1919
✓ słuchacz wydziału technicznego Wolnej Wszechnicy Polskiej, starszy żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Stanisław Wyhowski ~1878–1920
ochotnik pułku piechoty, urzędnik wydziału, żołnierz
- Antoni Zieliński ?–1920
✓ starszy żołnierz 55 Pułku Piechoty (1 Pułku Strzelców Wielkopolskich)
- Kazimierz Zieliński ~1874–1920
✓ referent starostwa warszawskiego, żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Stanisław Żelazowski ?–1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
Wyniki dla zapytania: „żołnierz pułku”(są też wyniki dla: „żołnierz”)
- Antoni Babski 1794–1892
magazynier, ochotnik pułku, żołnierz wojsk polskich
- Stefan Balczewski ~1901–1920
✓ żołnierz 61 (7) pułku strzelców wielkopolskich
- Jan Bartuszek ?–?1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Bohdan Batorski ~1904–1926
instruktor oddziału, podporucznik pułku ułanów, student praw uniwersytetu warszawskiego, student praw warszawskiego, żołnierz
- Jerzy Boguski ~1898–1919
doktor, komendant harcerskiej, pilarz, sierżant, słuchacz, student politechniki warszawskiej, szef, szeregowiec pułku piechoty, urzędniczka biblioteki, żołnierz wojsk polskich
- Bronisław Bogusławski 1895–1919
✓ starszy żołnierz 3 Baterii Haubic 8 Pułku Artylerii Polowej
- Piotr Bojarski ~1857–1923
major pułku ułanów, major ułanów, podporucznik pułku ułanów, senior, towarzysz, żołnierz
- Henryk Budkowski 1878–1928
członek, dowódca pułku, dowódca szwadron, generał, kapłan, kawaler krzyża, kawaler Legii Honorowej, komendant warszawy, major sztabu jeneralnego, muzyk, odznaczony krzyżem walecznych, oficer sztabu, podpułkownik sztabu jeneralnego, pułkownik pułku ułanów, rektor, towarzysz, żołnierz
- Jan Kanty Włodzimierz Budzianowski ~1896–1936
dowódca dywizjonu, major, żołnierz pułku ułanów
- Zygmunt Bujnowski ?–1927
artysta, mistrz, ochotnik, podporucznik pułku piechoty, żołnierz
- Czyżewski ?–1920
✓ żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Kazimierz Dardziński ~1891–1919
✓ żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Henryk Dąbrowski ?–1919
✓ żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Adam Derejski ~1898–1921
✓ druh sumski, student Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, żołnierz 201 Pułku Szwoleżerów
- Janusz Wacław Dłużniakiewicz ~1889–1932
członek, dowódca pułku strzelców, dowódca strzelców, kawaler krzyża virtuti, kawaler orderu Virtuti Militari, komendant warszawy, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer, porucznik, przewodnik, pułkownik, żołnierz kompanii
- Juliusz Dreszer ?–1937
adiutant pułku, adwokat, bojownik o niepodległość, członek prezydium, członek zarządu głównego, doktor, dyrektor, działacz społeczny, generał, kawaler krzyża militari, kawaler niepodległości, kawaler orderu Virtuti Militari, kurator, marszałek, minister pełnomocny, odznaczony krzyżem militari, odznaczony krzyżem walecznych, oficer orderu poloniia, pastor, pokojowa, prezes związku oficerów rezerwy, prezes związku strzeleckiego, pułkownik, rotmistrz rezerwy pułku, współtowarzysz, żołnierz brygady
- Wacław Drojowski ~1837–1920
adiutant pułku, agronom, artysta rzeźbiarz, członek komisji, dowódca pułku, kierownik, major wojsk polskich, oficer brygady, pastor, podporucznik wojsk polskich, podpułkownik, pomocnik, prawnik, profesor, rzeźbiarz, szef wojskowego instytutu, tokarz, wychowaniec instytutu, żołnierz brygady
- Franciszek Dunin ~1782–1854
major pułku ułanów, obywatel, prezes rad, sąsiad, sędzia okręgu, urzędnik, żołnierz
- Dominik Dworzecki 1794–1865
kościelny, podporucznik, porucznik pułku strzelców konnych, sierżant, żołnierz pułku
- Kazimierz Frąckowiak ~1901–1920
✓ żołnierz 61 (7) pułku strzelców wielkopolskich
- Juliusz Garłowski ?–1916
✓ żołnierz II Brygady II Pułku 6 Kompanii Legionów Polskich
- Aleksander Gąsiorek ?–1919
✓ żołnierz Pułku Strzelców Konnych poległy w Wielkopolsce
- Stanisław Golański ?–?1930
✓ żołnierz 4 Baterii Haubic 8 Pułku Artylerii Polowej
- Józef Gorski ~1787–1867
✓ podleśniczy, żołnierz 6 Pułku Ułanów Wojsk Polskich
- Franciszek Ksawery Górski ?–1883
✓ żołnierz 4 Pułku 1831 r.
- Mieczysław Haller ?–1917
dziekan, komendant, kurator, major pułku, marszałek powiatu wadowickiego, obywatel ziemski, oficer, opiekun, polowy, przodownik, rolnik, rotmistrz ułanów, towarzysz, właściciel wielicki, żołnierz
- Mieczysław Hartleb ?–1935
chorąży, docent uniwersytetu warszawskiego, dziekan, kapitan, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik służby, żołnierz pułku piechoty
- Antoni Henryk Hłasko ~1883–1916
delegat, doktor, instruktor, kapelan, komisarz, ksiądz kapelan, oficer legionów polskich, oficer pułku, podporucznik pułku, pułkownik, współtowarzysz, żołnierz
- Tadeusz Hordliczka ~1899–1919
student praw uniwersytetu warszawskiego, student Uniwersytetu Warszawskiego, student wydziału prawnego, szeregowiec pułku, żołnierz pułku artylerii
- Jabłoński ?–?1929
✓ żołnierz 2 baterii 8 Pułku Artylerii Polowej
- Jan Jaworski ?–1920
✓ żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Antoni Kaczyński ?–?1930
✓ żołnierz 4 Baterii Haubic 8 Pułku Artylerii Polowej
- Wacław Karabin ?–?1919
żołnierz pułku piechoty
- Władysław Karaźniewicz 1895–1939
hrabia, leśniczy, odznaczony krzyżem, pracownik, wachmistrz pułku ułanów, żołnierz
- Wacław Karbowski ?–1932
dowódca korpusu, jenerał, major, odznaczony medalami wojny, oficer pułku ułanów, porucznik korpusu, porucznik pułku ułanów wielkopolskich, szef oficerów, szef sztabu głównego, wojewoda, żołnierz
- Stefan Kasimir ~1894–1935
hrabia, obywatelka, odznaczona krzyżem medalem, odznaczony krzyżem walecznych, opiekun, rotmistrz pułku, rotmistrz Wojsk Polskich, wychowawczyni, żołnierz pułku ułanów
- Stanisław Kempfi ?–1917
✓ żołnierz 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich
- Karol Kiełczewski ?–1925
✓ dowódca II Dywizjonu 29 Pułku Artylerii Polowej, kapitan, kawaler krzyża walecznych, kawaler Virtuti Militari, żołnierz 4 Baterii Haubic 8 Pułku Artylerii Polowej
- Kolbiński ?–?1929
✓ żołnierz 2 baterii 8 Pułku Artylerii Polowej
- Stefan Kominek ?–1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Zofia Komorowska (Kasimir) ~1900–1935
członek zarządu głównego, hrabia, obywatelka, odznaczona krzyżem medalem, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz pułku, urzędniczka banku, wychowawczyni, żołnierz pułku ułanów
- Edward Kończa 1897–1919
bojownik, członek bratniej, członek komisji, działacz, słuchacz kursu, słuchacz szkoły głównej gospodarstwa, żołnierz pułku strzelców
- Józef Kopytyński ~1791–1873
kapitan, naczelnik komendy, naczelnik sztabu, naczelnik warszawskiej, podoficer, podporucznik pułku strzelców konnych, weteran wojsk polskich, żołnierz
- Kazimierz Kotkowski ~1897–1919
adwokat, członek, podoficer pułku ułanów, porucznik, zwierzchnik, żołnierz
- Kowalski ?–?1929
✓ żołnierz 2 baterii 8 Pułku Artylerii Polowej
- Jerzy Kozakowski ~1901–1921
członek organizacji, słuchacz, student, żołnierz pułku ułanów
- Andrzej Kozłowski ~1901–1920
✓ żołnierz 61 (7) pułku strzelców wielkopolskich
- Julian Kozłowski ?–?1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Jan Królikowski ?–1919
✓ nauczyciel szkół miejskich w Warszawie, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Karol Krzyżaniak ?–1919
✓ żołnierz Pułku Strzelców Konnych poległy w Wielkopolsce
- Józef Romuald Kulesza ~1886–1919
✓ żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Teofil Kwiatkowski ~1809–1891
✓ akwarelista, malarz, żołnierz 4 Pułku
- Gottlieb Laski ~1802–1885
kupiec, obywatel miasta warszawa, pastor, żołnierz pułku
- Stefan Laskowski ~1770–1852
kapitan pułku strzelców, major, obywatel, ozdobiony złotym, podoficer pułku, weteran, ziemianin, żołnierz
- Kazimierz Leszczyński ?–1919
żołnierz pułku
- Aleksander Łabentowicz ~1901–1919
✓ wychowaniec szkoły technicznej, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej 2 Kompanii Karabinów Maszynowych
- Maksymilian Łebkowski ~1893–1918
administrator fabryki cukru, członek zarządu, kanonik, komendant warszawy, król, podporucznik pułku ułanów, prezes związku zawodowego cukrowni, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, zwierzchnik, żołnierz
- Franciszek Łoś ~1900–1920
✓ żołnierz 61 (7) pułku strzelców wielkopolskich
- Łowicki ?–?1929
✓ żołnierz 2 baterii 8 Pułku Artylerii Polowej
- Aleksander Machnicki ~1894–1919
✓ student III kursu Uniwersytetu Warszawskiego, wychowaniec Zakładu Naukowo-Wychowawczego Ojców Jezuitów w Chyrowie (chyrowiak), żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Franciszek Marzec ?–?1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Karol Maszkowski ?–1938
✓ artysta malarz, chorąży, chorąży 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, dyrektor Państwowego Instytutu Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, dyrektor Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, kawaler krzyża niepodległości, kawaler krzyża walecznych, kawaler Odznaki I Brygady Legionów Polskich Za Wierną Służbę, kawaler Orderu Odrodzenia Polski, kawaler orderu polskiego krzyża, malarz, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer pułku ułanów, rotmistrz rezerwy, rotmistrz rezerwy WP, żołnierz brygady legionów, żołnierz I Brygady Legionów Polskich
- Wojciech Maślona ?–?1919
✓ żołnierz Pułku Strzelców Konnych poległy w Wielkopolsce
- Franciszek Matejko ?–?1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Eugeniusz Mięsowicz ?–1926
kawaler orderu, major pułku, słuchacz wyższej, żołnierz
- Eugeniusz Mincer ?–1919
student szkoły, żołnierz pułku piechoty
- Kazimierz Młodzianowski ?–1928
adiutant, artysta malarz, doktor, dowódca, generał brygady, kawaler krzyża komandorskiego, kawaler orderu krzyża, kawaler orderu militari, kierownik, komandor orderu polonia, komendant, malarz, minister wewnętrznych, organizator, profesor, pułkownik, starosta krajowy, wojewoda krakowski, wojewoda pomorski, zwierzchnik, żołnierz pułku
- Piotr Mocek ?–1919
✓ żołnierz Pułku Strzelców Konnych poległy w Wielkopolsce
- Walenty Możdżeń ~1897–1916
✓ starszy żołnierz I Kompanii VI pułku piechoty Legionów
- Eugeniusz Murachowski ?–1920
✓ podsekretarz Sądu Najwyższego, żołnierz ochotnik 3 kompanii 205 Pułku Piechoty
- Wojciech Nazdrowicz ?–?1919
żołnierz pułku piechoty
- Jan Nemeczek ?–1916
cesarz, sierżant pułku, żołnierz
- Czesław Niekraszewicz 1896–1926
generał, kapitan pułku, kawaler orderu krzyża walecznych, kawaler orderu virtuti krzyża, oficer, pułkownik, żołnierz
- Janusz Olszamowski ?–1920
adiutant, bojownik, jenerał, kapitan, kawaler orderu militari, naczelnik, naczolnik, oficer łącznikowy, porucznik, rotmistrz pułku szwoleżerów, rotmistrz szwoleżerów, szeregowiec, towarzysz, wachmistrz, żołnierz
- Opar ?–?1929
✓ żołnierz 2 baterii 8 Pułku Artylerii Polowej
- Franciszek Ostaszewski ?–1920
✓ żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Stefan Oszewski ?–1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Edward Paszkowski ?–?1930
✓ żołnierz 4 Baterii Haubic 8 Pułku Artylerii Polowej
- Kazimierz Patlewicz ?–1914
✓ legionista, żołnierz I Pułku pod komendą Józefa Piłsudskiego
- Bolesław Patoła ~1897–1920
✓ żołnierz 61 (7) pułku strzelców wielkopolskich
- Andrzej Piekarski ?–?1929
✓ żołnierz 2 baterii 8 Pułku Artylerii Polowej
- Stanisław Pieniążek ?–1894
członek, właściciel dóbr ziemskich, żołnierz pułku strzelców
- Henryk Pieńkowski ?–?1930
✓ żołnierz 4 Baterii Haubic 8 Pułku Artylerii Polowej
- Kazimierz Pilecki ~1896–1919
uczeń, żołnierz pułku piechoty
- Tadeusz Plesnar ~1894–1924
oficer, rotmistrz pułku ułanów, żołnierz
- Zygmunt Pobojewski ~1897–1920
✓ podporucznik Pułku Białostockiego, żołnierz 5 Pułku Piechoty Legionów
- Kalikst Pomarnacki 1797–1852
kontroler, nauczyciel gimnazjum, podporucznik, porucznik służby, referent, szambelan, żołnierz pułku strzelców
- Michał Pomorski ~1898–1926
porucznik artylerii, porucznik pułku artylerii, żołnierz
- Marceli Popławski ~1894–1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, starszy żołnierz 2 kompanii 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Ludwik Potworowski ~1890–1918
prawnik, żołnierz pułku ułanów
- Władysław Prażmowski 1888–1938
członek nadzorczej naszej, członek nadzorczej spółki, członek związku walki, dowódca pułku, kawaler orderu Virtuti Militari, komandor orderu polonia restituta, komendant, marszałek, obywatel, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony orderem virtuti, prezes zarządu, prezydent krakowa, pułkownik rezerwy, sodalis, towarzysz rady nadzorczej, uczeń, wojewoda lwowski, wyższy, żołnierz
- Antoni Bogumił Rachoń ~1896–1938
adwokat, członek zarządu oddziału, doktor, działacz, obywatel, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer rezerwy odznaczony krzyżem, pracownik, towarzysz, współpracownik, żołnierz brygady, żołnierz pułku artylerii
- Stefan Marian Rago ~1895–1938
biskup, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu militari, major kawalerii, major pułku ułanów, marszałek, minister wojskowych, odznaczony krzyżem virtuti, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, polowy, pułkownik, uczestnik bitwy, wiceminister wojskowych, żołnierz
- Dionizy Rapacki ?–1919
✓ uczeń kl. 7 Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Feliks Ratyński ~1897–1917
✓ funkcjonariusz kolei, żołnierz 13 Pułku Piechoty
- Henryk Reguła ~1906–1927
✓ żołnierz w 5 Pułku Artylerii w Krakowie
- Józef Rivoli ~1808–1876
żołnierz pułku piechoty
- Kazimierz Rybczyński ~1786–1860
adiutant, cesarz, dowódca pułku, emeryt, jenerał, kanonik, naczelnik urzędu, oficer, sekretarz, żołnierz
- Tadeusz Rysakowski ?–1918
✓ żołnierz 6 Pułku Legionów Polskich, żołnierz I Brygady Legionów Polskich
- Andrzej Ryx ~1896–1919
✓ poległ pod Lwowem, słuchacz Wyższej Szkoły Rolniczej w Warszawie, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Franciszek Rzekiecki ~1895–1920
✓ żołnierz 61 (7) pułku strzelców wielkopolskich
- Seweryn Skorupski ?–1920
✓ żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Ludwik Skwarczyk ?–1917
✓ rolnik, właściciel gospodarstwa w Wilkońskach w powiecie limanowskim, żołnierz 1 Kompanii 6 Batalionu 7 Pułku Piechoty Legionów Polskich, żołnierz w Wojsku Austriackim
- Jan Sobieczewski ~1791–1863
sierżant, weteran, żołnierz pułku strzelców
- Feliks Sobolewski ?–1929
✓ kupiec, właściciel firmy Ignacy Sobolewski w Krakowie, żołnierz pułku arytlerii Legionów Polskich
- Ludwik Sokołowski ?–1936
architekt, artysta, asystent, dziekan, inżynier architekt, prezes stowarzyszenia, profesor stefana batorego, rektor senatu uniwersytetu stefana, uczestnik wojny, wiceprezes, żołnierz I brygady, żołnierz pułku
- Witold Sokólski ~1886–1934
inżynier, kawaler orderu krzyża niepodległości, kierownik biura, minister, podpułkownik korpusu, szef wojskowego instytutu, szef wydziału, wiceminister, żołnierz pułku artylerii
- Józef Specht ?–1919
✓ żołnierz Pułku Strzelców Konnych poległy w Wielkopolsce
- Antoni Srokowski ?–1920
✓ członek Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Kijowie, porucznik 2 baterii 1 Pułku Artylerii Ciężkiej Legionów, przedstawiony do orderu Virtuti Militari, żołnierz
- Staszyński ?–?1929
✓ żołnierz 2 baterii 8 Pułku Artylerii Polowej
- Mieczysław Stoliński ~1897–1919
✓ poległ pod Lwowem, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Ozjasz Storch ?–1938
żołnierz pułku strzelców
- Władysław Sujka ~1893–1919
✓ poległ pod Lwowem, rzeźbiarz, uczeń warszawskiej Szkoły Sztuk Pięknych, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Ludwik Sulimierski ~1893–1920
✓ żołnierz ochotnik 202 pułku
- Kazimierz Susała ?–1920
dowódca baonu, dowódca pułku, kapitan, ochotnik pułku, oficer, podporucznik, podpułkownik, woźny, żołnierz
- Jan Szarota ~1901–1920
✓ żołnierz 61 (7) pułku strzelców wielkopolskich
- Stefan Szelepin ~1878–1937
odznaczony krzyżem niepodległości, żołnierz pułku piechoty
- August Sznajder ?–1919
✓ starszy żołnierz I Kompanii 21 Warszawskiego Pułku Piechoty
- Jan Szymański ?–1920
dowódca szwadron, kawaler orderu militari, rotmistrz, uczestnik, żołnierz pułku ułanów
- Wacław Paweł Szymański ~1900–1929
✓ kawaler krzyża walecznych, porucznik artylerii pociągów pancernych Wojsk Polskich, żołnierz 4 Baterii Haubic 8 Pułku Artylerii Polowej
- Tadeusz Śliwowski ~1902–1919
✓ starszy żołnierz 10 kompanii 21 pułku piechoty, uczeń Szkoły Zgromadzenia Kupców miasta Warszawy
- Stefan Śmietanowski ~1899–1920
kanonik, student kursu medycyny, student medycyny uniwersytetu warszawskiego, wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów, żołnierz
- Kazimierz Tawrel ~1900–1919
szeregowiec baonu, żołnierz pułku ułanów
- Henryk Terich ~1898–1919
✓ legionista pułku Piłsudskiego, żołnierz 4 Pułku Piechoty Wojsk Polskich
- Jan Tokarski ?–?1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Stanisław Tomczak ?–1919
✓ żołnierz Pułku Strzelców Konnych poległy w Wielkopolsce
- Władysław Trzeciak ~1892–1931
absolwent akademii, członek, dziekan rady wydziału, elektryk, inżynier mechanik, kawaler orderów militari, kawaler orderu Virtuti Militari, kierownik referatu, major pułku, mechanik, obywatel ziemski, ochotnik pułku ułanów, odznaczony krzyżem militari, oficer armii, oficer pułku, porucznik rezerwy, pracownik, prowadzący, uczestnik wojny, współtowarzysz, żołnierz
- Stefan Walter ~1893–1920
dowódca pułku strzelców, kawaler orderu, komendant oficerów, komendant pułku, major wojsk polskich, obywatel, towarzysz, żołnierz
- Antoni Wąsik ?–1920
✓ żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Jan Wąsowicz ~1891–1936
dowódca pułku artylerii, kawaler orderu Virtuti Militari, oficer brygady legionów, pułkownik, żołnierz
- Franciszek Wessely ~1896–1915
doktor, jenerał, komendant miasta, porucznik pułku piechoty, urzędnik magistratu, żołnierz
- Bolesław Wielechowski ~1900–1926
porucznik pułku piechoty, żołnierz
- Mieczysław Więckowski ~1895–1926
dowódca, kawaler orderu odznaczony krzyżem, kawaler orderu virtuti, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku piechoty, pułkownik dyplomowany, student, szef sztabu, towarzysz, uczestnik walk o niepodległość, żołnierz
- Teodor Więckowski ?–1873
✓ żołnierz 4 pułku Wojsk Polskich z r. 1831
- Aleksander Wojciechowski ~1883–1933
dowódca korpusu oficerskiego pułku, odznaczony krzyżem walecznych, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, żołnierz
- Edward Wojtczak ~1899–1919
✓ słuchacz wydziału technicznego Wolnej Wszechnicy Polskiej, starszy żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Józef Wojtowicz ~1894–1916
✓ żołnierz 1 Pułku 1 Brygady Legionów Polskich
- Stefan Wolicki ~1897–1925
✓ członek korporacji Sarmacja, porucznik rezerwy artylerii konnej Wojsk Polskich, żołnierz 4 Baterii Haubic 8 Pułku Artylerii Polowej
- Kazimierz Wozowski ?–1919
✓ żołnierz Pułku Strzelców Konnych poległy w Wielkopolsce
- Wroczyński ?–?1929
✓ żołnierz 2 baterii 8 Pułku Artylerii Polowej
- Stanisław Wyhowski ~1878–1920
ochotnik pułku piechoty, urzędnik wydziału, żołnierz
- Zakolski ?–?1929
✓ żołnierz 2 baterii 8 Pułku Artylerii Polowej
- Antoni Zieliński ?–1920
✓ starszy żołnierz 55 Pułku Piechoty (1 Pułku Strzelców Wielkopolskich)
- Kazimierz Zieliński ~1874–1920
✓ referent starostwa warszawskiego, żołnierz III baonu 201 pułku piechoty
- Jan Zięcik ~1893–1936
doktor, odznaczony krzyżem niepodległości, żołnierz pułku
- Kazimierz Żarski ~1898–1918
słuchacz, żołnierz pułku
- Stanisław Żelazowski ?–1919
✓ żołnierz 7 Kompanii 21 Pułku Piechoty
- Stefan Żylicz ?–1928
ochotnik, żołnierz pułku artylerii
|