Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 4750
- Teofil Eling ?–1929
✓ członek Towarzystwa Młodych Przemysłowców w Poznaniu
- Julia Elsner ?–1909
✓ kierowniczka ochrony w Wilanowie
- Ksawera Elżanowska (Andrychiewicz) ~1838–1931
obywatel ziemski w grójeckiem, uczestnik powstania
- Maria Elżanowska (Antoszewska) ~1871–1907
obywatelka ziemska
- Stanisław Elżanowski ?–1894
członek archikonfraterni literackiej w warszawie, urzędnik magistratu warszawy
- Mowsza Endelman ?–1869
✓ dzierżawca mostu pod Płockiem, główny entreprener dróg bitych w Zarządzie XI Okręgu Komunikacji w Królestwie, kupiec 1 Gildii
- Zofia Engelbrecht ?–?1928
✓ nauczycielka lub wychowanka pensji w Klarysewie
- Juliusz Epstein ?–1913
✓ członek Izby Handlowej i Przemysłowej w Krakowie, członek Państwowej Rady Kolejowej, członek Rady Miasta Krakowa, kawaler Orderu Franciszka Józefa, obywatel krakowski, przewodniczący Stowarzyszenia dla Wyrobu Towarów Żelaznych i Drucianych w Borku Fałęckim, radca miejski, współwłaściciel firmy Blau i Epstein
- Leopold Epstein ?–1909
✓ ajent generalny w Krakowie Towarzystwa Ubezpieczeń Dunaj
- Tadeusz Epstein 1870–1939
✓ członek Państwowej Rady Celnej, członek Państwowej Rady Finansowej, członek Państwowej Rady Komunikacyjnej, odznaczony komandorią Orderu Odrodzenia Polski, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie, prezes kuratorii Szkoły Ekonomiczno-Handlowej w Krakowie, prezes Kuratorii Wyższego Studium Handlowego w Krakowie, przemysłowiec, radny miasta Krakowa, wiceprezes Centralnego Związku Przemysłu Polskiego, wiceprezes Związku Przemysłowców w Krakowie, założyciel Giełdy Zbożowo-Towarowej w Krakowie, założyciel i prezes Giełdy Pieniężnej w Krakowie
- Józef Epstejn ?–?1876
✓ członek Rady Miejskiej Warszawskiej Dobroczynności Publicznej, kurator Szpitala Starozakonnych w Warszawie, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Szpitala Starozakonnych w Warszawie
- Stanisława Ereth (Tryczyńska) ~1847–1925
- Emanuel Erlich ?–1901
✓ agronom, wychowaniec Instytutu w Marymoncie
- Jan Erlich ~1844–1898
✓ doktor medycyny, wychowaniec Szkoły Głównej w Warszawie
- Michał Erlich ~1857–1898
adwokat przysięgły w lublinie
- Zofia Erlich ~1879–1936
✓ szef laboratorium technicznego zakładów Fabriques Réunies de Lampes Électriques w Paryżu
- Józef Ernest ~1837–1913
obywatel ziemski w kutnowskiem
- Jakub Estkowski ?–?1867
✓ poległ w powstaniu 1863
- Edward Ettinger ~1835–1890
✓ naczelnik kantoru pocztowo-telegraficznego w Nowo-Georgiewsku
- Roman Ettinger ~1876–1912
rejent w sosnowcu
- Rudolf Ewest ~1867–1926
członek zarządu, działacz, obywatel, sąsiad, właściciel majątku w łęczyckiem
- Eligiusz Eyggierd ~1790–1857
✓ służący książąt Lubomirskich w Dubnie
- Tadeusz Eynarowicz ~1849–1902
✓ obywatel ziemski, właściciel dóbr Starościn w guberni lubelskiej
- Paweł Władysław Fabisz ~1820–1881
✓ dziekan koźmiński, ksiądz, proboszcz w Ostrowie
- Józefa Fachinetti (Jaroszewska) ~1825–1867
- Adolf Faist ~1874–1899
✓ członek Towarzystwa Wzajemnej Pomocy Pracowników Handlowych i Przemysłowych Miasta Warszawy, korespondent firmy J. Ewecki i S. Gorbow, wychowaniec szkoły realnej w Kaliszu
- Henryk Fajans ~1885–1906
✓ student politechniki w Cöthen
- Ludwik Faliński ~1804–1856
właściciel dóbr w pułtuskiem
- Paulina Falińska (Grzędzic) ~1838–1906
- Falkowski ?–1865
✓ urzędnik regencji w Poznaniu
- Jakub Falkowski ~1774–1848
✓ członek Rady Instytutu Głuchoniemych, członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, doktor filozofii, kanonik honorowy krakowski, kanonik honorowy łęczycki, kanonik honorowy warszawski, kawaler Orderu św. Stanisława kl. II, ksiądz, proboszcz parafii św. Aleksandra w Warszawie, rektor Szkół Szczuczyńskich, rektor Warszawskiego Instytutu Głuchoniemych
- Roman Falkowski ~1844–1910
✓ kasjer administracji dóbr hr. Potockich w Krzeszowicach
- Jan Fastel ~1806–1846
✓ krawiec w Łodzi, nałogowy pijak
- Maksymilian Faworski ?–1867
✓ profesor Akademii Medyko-Chirurgicznej w Petersburgu, radca stanu
- Władysław Fechner ~1818–1894
dyrektor banku polskiego w płocku
- Jan Fedecki ?–1937
✓ członek honorowy Pomorskiego Oddziału Zrzeszenia Lekarzy Weterynarii Rzeczypospolitej Polskiej, powiatowy lekarz weterynarii w Kaliszu
- Józefat Fedecki ~1823–1891
rejent w warszawie
- Jerzy Federowicz ~1891–1923
✓ attaché emigracyjny w Gdańsku
- Stanisław Fedorowicz ?–?1919
✓ wychowaniec Zakładu Naukowo-Wychowawczego Ojców Jezuitów w Chyrowie (chyrowiak)
- Michał Feilchenfeld ~1854–1900
✓ ajent Towarzystwa Transportowego Nadieżda w Częstochowie
- Ernest Ferens ~1859–1926
✓ nadradca Sądu Apelacyjnego w Sarajewie, sędzia okręgowy w Grudziądzu
- Teofila Fetter (Wojde) ~1831–1856
kapłan
- Aleksander Feuereisen ~1912–1935
✓ magister praw, starszy strzelec Szkoły Podchorążych w Bydgoszczy
- Zygmunt Fiedorowicz ~1871–1928
dentysta, doktor, obywatel ziemski w wileńskiem
- Alfons Figura ?–1934
✓ nauczyciel w Dolsku, prezes oddziału powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Śremie
- Józef Fijałkowski ~1845–1906
obywatel ziemski w kaliskiem
- Maria Fijałkowska ?–1935
✓ telefonistka Polskiej Akcyjnej Spółki Telefonicznej w Warszawie
- Rudolf Filanowicz ~1850–1932
właściciel majątku w lubelskiem
- Wawrzyniec Filawski ~1858–1937
✓ właściciel zakładów ceramicznych w Olkuszu woj. kieleckie
- Ludwik Filipecki ?–1907
sekretarz okręgowy, sekretarz sądu okręgowego w warszawie, sędzia sądu kryminalnego
Rada: doprecyzuj zapytanie. Zapytania dające więcej niż 1000 wyników są obcinane. |