Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 14
- Feliks Kobielski ?–?1912
✓ uczeń gimnazjum Sobieskiego w Krakowie
- Milde ~1795–1866
✓ prałat, uczeń w Krakowie
- Henryk Senft ?–1890
✓ doktor, lekarz kolejowy w Bielsku, lekarz praktykujący, student Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczeń Gimnazjum św. Anny w Krakowie
- Piotr Gustaw Dydyński ~1879–1893
✓ uczeń kl. IV Gimnazjum św. Anny w Krakowie
- Janusz Bednarski ~1892–1908
✓ uczeń kl. VII Gimnazjum św. Jacka w Krakowie
- Tadeusz Dzianott ?–1909
✓ uczeń kl. VI szkoły realnej w Krakowie
- Antoni Wierciński ?–1912
✓ uczeń kl. VI b Gimnazjum III im. Sobieskiego w Krakowie
- Stanisław Gątkiewicz ~1897–1915
✓ sierżant 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich, uczeń kl. VII Gimnazjum IV w Krakowie
- Jan Bernard Kluzek ~1900–1918
✓ uczeń kl. VII Gimnazjum V w Krakowie
- Wincenty Tkaczyk ~1891–1918
✓ student prawa, uczeń gimnazjum w Krakowie
- Roman Dobrowolski ~1905–1919
✓ uczeń kl. IV Gimnazjum Realnego IV w Krakowie
- Marian Cikowski ~1903–1922
✓ uczeń kl. VIII Gimnazjum Sobieskiego w Krakowie
- Jan Stock 1881–1925
asystent, docent politechniki lwowskiej, docent uniwersytetu jagiellońskiego, docent uniwersytetu lwowskiego, doktor, dziekan wydziału, fizyk, kurator, pedagog, profesor akademii górniczej w krakowie, profesor doktor, profesor górniczy, uczeń
- Bogdan Zathey ~1913–1931
✓ uczeń kl. VIII Gimnazjum V w Krakowie
Wyniki dla zapytania: „uczeń w”(są też wyniki dla: „uczeń”, „w”, „Krakowie”)
- Jan Roszkowski ?–?1900
✓ uczeń klasy VII IV Gimnazjum w Warszawie
- Zygmunt Bocheński ?–?1919
✓ uczeń szkoły M. Rychłowskiego zmarły w roku szkolnym 1918/19
- Bolesław Krzemiński ?–?1919
✓ uczeń szkoły M. Rychłowskiego zmarły w roku szkolnym 1918/19
- Stanisław Libert ?–?1919
✓ uczeń szkoły M. Rychłowskiego zmarły w roku szkolnym 1918/19
- Czesław Jacowski ?–?1921
✓ uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Feliks Kobielski ?–?1912
✓ uczeń gimnazjum Sobieskiego w Krakowie
- Jan Ulrich ?–?1921
✓ uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Tadeusz Gutkowski ?–?1921
✓ uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Jerzy Jabłoński ?–?1921
✓ uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Heliodor Markiert ?–?1919
✓ uczeń szkoły M. Rychłowskiego zmarły w roku szkolnym 1918/19
- Alfred Czudnochowski ?–1852
✓ uczeń wydziału prawa Uniwersytetu w Dorpacie
- Leon Pieńkowski ~1843–1855
✓ uczeń kl. II Gimnazjum Realnego w Warszawie
- Wilhelm Hirschberg ~1838–1858
✓ uczeń Instytutu Gospodarstwa Wiejskiego i Leśnego w Marymoncie
- Marceli Karczewski ~1805–1861
biskup, hrabia, obywatel ziemski w radomskiem, pasterz, technik, uczeń
- Zdzisław Rutkowski ~1838–1861
biskup, dziedzic dóbr, hrabia, obywatel ziemski w radomskiem, pasterz, technik, uczeń
- Karol Brendel ?–1861
biskup, hrabia, obywatel ziemski w radomskiem, pasterz, technik, uczeń
- Filip Adamkiewicz ?–1861
biskup, hrabia, obywatel ziemski w radomskiem, pasterz, technik, uczeń
- Michał Arcichiewicz ?–1861
biskup, hrabia, obywatel ziemski w radomskiem, pasterz, technik, uczeń instytutu agronomicznego, uczeń szkoły pięknych
- Gustaw Ponikwicki ~1844–1861
✓ uczeń kl. V w prywatnym naukowym zakładzie w Warszawie
- Władysław Waligórski 1847–1863
✓ poległy pod Kobylanką, uczeń szkoły w Batignolles
- Ludwik Kleczyński ~1846–1865
✓ uczeń wyższej sekundy Gimnazjum św. Marii Magdaleny w Poznaniu
- Milde ~1795–1866
✓ prałat, uczeń w Krakowie
- Ludwik Latanowicz ?–1868
✓ uczeń Gimnazjum św. Marii Magdaleny w Poznaniu
- Ksawery Modliński ~1854–1869
✓ uczeń gimnazjum w Piotrkowie
- Tadeusz Skórzewski ~1849–1870
✓ uczeń kl. I Gimnazjum w Śremie
- Nepomucen Krótki ?–1870
✓ uczeń Gimnazjum św. Marii Magdaleny w Poznaniu
- Stanisław Radkiewicz ~1856–1871
✓ uczeń szkoły realnej w Poznaniu
- Mieczysław Pruszyński ~1805–1871
✓ członek Komisji Emerytalnej w Królestwie Polskim, członek rady szczegółowej opiekuńczej szpitala Dzieciątka Jezus, członek rady szczegółowej opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych w Królestwie Polskim, członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, deputat zgromadzenia szlacheckiego guberni wołyńskiej, kawaler orderów, kurator honorowy gimnazjum gubernialnego wołyńskiego, marszałek szlachty powiatu starokonstantynowskiego guberni wołyńskiej, obywatel guberni wołyńskiej, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Opiekuńczej Domu Schronienia Starców św. Ducha i Panny Marii, radca stanu, referendarz stanu w Radzie Stanu Królestwa Polskiego, student Uniwersytetu Warszawskiego, uczeń Liceum Krzemienieckiego
- Ksawery Maciejewski ?–1872
✓ uczeń Gimnazjum św. Marii Magdaleny w Poznaniu
- Stanisław Głębocki ?–1875
✓ uczeń wyższej tercji gimnazjum św. Marii Magdaleny w Poznaniu
- Ignacy Adamczewski ~1856–1877
✓ uczeń kl. I Seminarium Nauczycielskiego w Rawiczu
- Michał Mocarski ?–1880
✓ uczeń kl. IV Męskiego Gimnazjum I w Warzsawie
- Stefan Węclewski ~1868–1881
✓ uczeń Gimnazjum Marii Magdaleny w Poznaniu
- Piotr Leon Wołczyński 1861–1882
✓ student medycyny na Uniwersytecie Warszawskim, uczeń gimnazjum klasycznego w Kielcach, uczeń gimnazjum w Piotrkowie
- Bronisław Laskowski ~1869–1883
✓ uczeń kl. IV Gimnazjum Marii Magdaleny w Poznaniu
- Jan Piotr Krasuski ~1869–1884
✓ uczeń szkoły rzemiosł przy ul. Jasnej w Warszawie
- Bronisław Gradenwic ~1875–1886
✓ uczeń I klasy Gimnazjum II w Warszawie
- Marian Tomaszewski ?–1887
✓ uczeń Gimnazjum Marii Magdaleny w Poznaniu
- Adolf Kukiel ?–1888
✓ absolwent Szkoły Głównej w Warszawie, uczeń gimnazjum lubelskiego
- Władysław Łukowski ?–1889
✓ uczeń kl. IV szkoły prywatnej przy Smolnej w Warszawie
- Henryk Senft ?–1890
✓ doktor, lekarz kolejowy w Bielsku, lekarz praktykujący, student Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczeń Gimnazjum św. Anny w Krakowie
- Józef Anastazy Redlich ~1874–1891
✓ uczeń kl. V szkoły realnej w Łowiczu
- Piotr Gustaw Dydyński ~1879–1893
✓ uczeń kl. IV Gimnazjum św. Anny w Krakowie
- Adolf Schiff ?–1897
✓ uczeń gimnazjum w Moskwie
- Bolesław Ritter ~1881–1900
✓ uczeń Gimnazjum św. Marii Magdaleny w Poznaniu
- Lucjan Otomar Galster ~1892–1904
✓ uczeń kl. III Gimnazjum VI w Warszawie
- Alfred Tschapka ~1887–1907
✓ uczeń szkoły kadeckiej w Liebenau
- Adam Gołąmb ?–1907
✓ uczeń kl. VI Gimnazjum w Wadowicach
- Janusz Bednarski ~1892–1908
✓ uczeń kl. VII Gimnazjum św. Jacka w Krakowie
- Tadeusz Dzianott ?–1909
✓ uczeń kl. VI szkoły realnej w Krakowie
- Michał Rogulin ~1896–1909
✓ uczeń kl. II Gimnazjum I w Warszawie
- Bohdan Modzelewski ?–1911
✓ uczeń I Gimnazjum w Kijowie
- Antoni Wierciński ?–1912
✓ uczeń kl. VI b Gimnazjum III im. Sobieskiego w Krakowie
- Wiktor Podlecki ~1897–1914
✓ uczeń Gimnazjum Polskiego w Płocku
- Leonard Pawłowski ~1900–1914
✓ uczeń kl. III Gimnazjum w Kozienicach
- Bronisław Łepkowski ~1897–1914
✓ uczeń kl. V Gimnazjum IV w Warszawie
- Stanisław Gątkiewicz ~1897–1915
✓ sierżant 4 Pułku Piechoty Legionów Polskich, uczeń kl. VII Gimnazjum IV w Krakowie
- Bronisław Mansperl ~1891–1915
✓ porucznik I brygady I Pułku Legionów Polskich, student IV Kursu Medycyny Uniwersytetu Paryskiego, uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Bolesław Konrad Heilpern ~1892–1915
sierżant 11 Pułku 1 Brygady Legionów Polskich, sierżant I brygady, student politechniki lwowskiej, uczeń Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Jakub Niedojadło 1898–1916
✓ legionista, sanitariusz I Brygady Legionów, uczeń Seminarium Nauczycielskiego w Tarnowie
- Bronisław Schulz ~1900–1916
✓ uczeń Fabryki Papierosów Patria Ganowicz&Wlekliński Tow. Akc. w Poznaniu
- Edward Wróblewski ~1903–1918
✓ uczeń niższej tercji Gimnazjum Marii Magdaleny w Poznaniu
- Jan Bernard Kluzek ~1900–1918
✓ uczeń kl. VII Gimnazjum V w Krakowie
- Stanisław Zieleziński ~1902–1918
✓ uczeń szkół C.K.O. w Rosji
- Wincenty Tkaczyk ~1891–1918
✓ student prawa, uczeń gimnazjum w Krakowie
- Stanisław Marian Kotłowski ~1902–1918
✓ uczeń VII kl. Gimnazjum w Bochni
- Dionizy Rapacki ?–1919
✓ uczeń kl. 7 Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Tadeusz Bednarski ~1902–1919
✓ uczeń VII klasy Gimnazjum w Nowym Sączu
- Wiktor Kryński ~1900–1919
✓ uczeń Szkoły im. Tadeusza Rejtena w Mińsku Litewskim, ułan 3 szwadronu 10 pułku
- Roman Dobrowolski ~1905–1919
✓ uczeń kl. IV Gimnazjum Realnego IV w Krakowie
- Czesław Jacuk ?–1919
✓ kanonier 6 baterii 1 Pułku Artylerii Ciężkiej Legionów Polskich, uczeń 7 kl. szkoły realnej im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie
- Józef Makomaski ~1900–1920
✓ kapral III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego, uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Wacław Kaliciński ?–1920
✓ kawaler orderu Virtuti Militari, podchorąży-ochotnik 1 pułku artylerii górskiej, uczeń VII kl. gimnazjum w Zakopanem
- Władysław Galica ?–1920
✓ kawaler orderu Virtuti Militari, podchorąży-ochotnik 1 pułku artylerii górskiej, uczeń VII kl. gimnazjum w Zakopanem
- Ryszard Münchheimer ?–1920
✓ ochotnik 8 pułku piechoty Legionów, straszy szeregowy, uczeń szkoły technicznej w Łodzi
- Karol Wierzbicki ~1903–1920
✓ ochotnik 205 pułku piechoty, przodownik 27 Warszawskiej Drużyny Harcerskiej, uczeń kl. 7 Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Wacław Staniszewski ~1898–1920
✓ członek Polskiej Organizacji Wojskowej, podporucznik 41 Suwalskiego Pułku Piechoty Wojsk Polskich, student politechniki warszawskiej, uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Eugeniusz Hołub ?–1921
✓ uczeń II Wileńskiego Schroniska w Żbikowie
- Antoni Mikołajewski ~1910–1921
✓ uczeń kl. III Gimnazjum im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
- Henryk Skrobecki ~1900–1921
✓ uczeń VI kl. Gimnazjum Męskiego w Ciechanowie
- Marian Cikowski ~1903–1922
✓ uczeń kl. VIII Gimnazjum Sobieskiego w Krakowie
- Mirosław Piotr Sokołowski ~1904–1922
✓ uczeń kl. VI Gimnazjum im. Marcinkowskiego w Poznaniu
- Włodzimierz Tetmajer 1860–1923
adwokat w warszawie, artysta malarz, autor, doktor, dyrektor, działacz społeczny, król, malarz, marszałek, mistrz, nauczyciel, obywatel kraju, ochotnik, poseł, prezes okręgowy, rzeźbiarz, uczeń, współpracownik
- Janusz Trawiński ~1906–1925
✓ uczeń gimnazjum w Środzie
- Jan Stock 1881–1925
asystent, docent politechniki lwowskiej, docent uniwersytetu jagiellońskiego, docent uniwersytetu lwowskiego, doktor, dziekan wydziału, fizyk, kurator, pedagog, profesor akademii górniczej w krakowie, profesor doktor, profesor górniczy, uczeń
- Juliusz Kowalewski ~1908–1925
✓ uczeń kl. VI Korpusu Kadetów w Modlinie
- Tadeusz Ballenstedt ~1911–1926
✓ uczeń kl. V Gimnazjum Pijarów w Rakowicach
- Leon Furmaniak ~1908–1927
✓ uczeń II Grupy Obozów Letnich O. K. VII w Sierakowie, uczeń Seminarium Nauczycielskiego w Wolsztynie
- Tadeusz Sznajder ~1909–1927
✓ uczeń II Grupy Obozów Letnich O. K. VII w Sierakowie, uczeń Seminarium Nauczycielskiego w Słupcy
- Karol Sosnowski ~1908–1928
✓ uczeń VIII kl. Gimnazjum Miejskiego III w Warszawie
- Marian Niewolak ~1914–1930
✓ uczeń kl. VII Gimnazjum Państwowego w Brodach
- Bogdan Zathey ~1913–1931
✓ uczeń kl. VIII Gimnazjum V w Krakowie
- Maria Kozyrska (Kamieńska) 1887–1932
kapelan, minister, prezes sądu okręgowego, woźny
- Rudolf Brzeziński ~1916–1932
✓ uczeń kl. VI Gimnazjum Zygmunta Augusta w Wilnie
- Mieczysław Bogdan Rosada ~1917–1934
✓ uczeń kl. VI Gimnazjum im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu
- Stefan Adolf Kowalski ?–1934
✓ uczeń VI kl. 23 Szkoły Powszechnej im. Kasprowicza w Poznaniu
- Andrzej Wojciech Wroński ~1917–1934
✓ uczeń Gimnazjum Biskupiego w Drohiczynie nad Bugiem
- Zbigniew Pniewski ?–1934
✓ uczeń gimnazjum Br. Czajkowskiego w Poznaniu, wychowanek księży salezjanów w Aleksandrowie Kujawskim
- Stefan Wyczański ?–1935
✓ uczeń gimnazjum w Skierniewicach
|