Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 509
- Helena (Radecka) ?–1936
- Franciszek Adamovich ?–1932
członek związku, dowódca, hrabia, kawaler honorowego dewocyjnego, prezydent, pułkownik pułku ułanów, pułkownik wojsk polskich, towarzysz
- Piotr Ambroziak ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Jarosław Andrzejewski ?–1920
✓ ułan IV szwadronu I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Julian Antolik ?–1920
✓ ułan z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Stefan Antoniewicz ~1898–1928
ochotnik, student, wachmistrz ułanów
- Józef Antosik ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Władysław Baliński ?–1920
oficer pułku ułanów, student
- Medard Juliusz Bałachowicz ~1910–1934
porucznik pułku ułanów wielkopolskich
- Czesław Bankiewicz ~1897–1915
podoficer pułku ułanów
- Henryk Bansleben ~1897–1920
kawaler militari, ochotnik pułku ułanów, podchorąży ułanów, uczestnik
- Michał Baranowski ?–1922
obywatel podolskiej, odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik pułku ułanów
- Michał Baranowski ~1901–1922
✓ podporucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Zygmunt Bardziński ~1891–1920
✓ ułan I Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Leonard Barszczewski ~1890–1915
ochotnik pułku ułanów
- Jan Bartmański ~1905–1927
podporucznik pułku ułanów
- Bohdan Batorski ~1904–1926
instruktor oddziału, podporucznik pułku ułanów, student praw uniwersytetu warszawskiego, student praw warszawskiego, żołnierz
- Konrad Bąkowski ~1900–1920
✓ podporucznik 9 Pułku Ułanów, poległ na wojnie
- Stanisław Bednarski ?–1925
kawaler orderu militari, porucznik ułanów
- Bohdan Bernatowicz ~1862–1935
adwokat, sędzia powiatowy, ziemianin
- Tadeusz Bieńkowski ~1886–1932
członek sokoła, instruktor, podporucznik pułku ułanów, rotmistrz rezerwy pułku
- Adam Biernacki ~1886–1924
rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Jan Biernacki ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Andrzej Bober ?–1920
✓ poległ nad Dźwiną, ułan 7 Pułku ułanów
- Barbara Bobrowska (Zborowska) ~1837–1899
hrabia, rotmistrz ułanów
- Lucjan Bochenek ?–1923
✓ dowódca II Dywizjonu 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu Virtuti Militari, rotmistrz 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Bolesław Bogacki ?–1920
✓ kapral z 3 szwadronu 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Witold Bohuszewicz ?–1920
podchorąży, podporucznik pułku ułanów, porucznik
- Piotr Bojarski ~1857–1923
major pułku ułanów, major ułanów, podporucznik pułku ułanów, senior, towarzysz, żołnierz
- Witold Bojarski ?–1916
porucznik ułanów, słuchacz wydziału
- Eustachy Boniecki ~1898–1933
generał, ochotnik pułku ułanów, odznaczony krzyżem walecznych, urzędnik fabryki
- Teofil Boratyński ~1893–1917
✓ wachmistrz 1 Szwadronu 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich
- Józef Borkowski ?–1920
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadronu pułku, dowódca ułanów, major, opiekun, podporucznik, podpułkownik pułku, rotmistrz, uczestnik
- Władysław Borkowski ~1885–1922
artysta malarz, kawaler orderów virtuti, kawaler orderu krzyża walecznych, oficer, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów
- Hipolit Borowski ?–1920
✓ ułan ze szwadronu technicznego 2 Pułku Ułanów Grochowskich im gen. Dwernickiego
- Stanisław Bouffałł ~1895–1918
ksiądz kanonik, porucznik, rotmistrz pułku ułanów
- Edward Brandt ?–1937
porucznik pułku ułanów
- Aleksander Brochocki ~1890–1934
biskup, członek komisji, dowódca pułku ułanów, filister konwentu polonia, filister korporacji polonia, filister polonii, kawaler orderu Virtuti Militari, komendant miasta, ochotnik pułku ułanów, organizator, prezes, sędzia, właściciel
- Bolesław Bronikowski ~1893–1918
doktor, dowódca pułku ułanów, porucznik pułku ułanów, wychowaniec szkoły
- Hilary Bronikowski ~1886–1933
ochotnik ułanów, właściciel majątku
- Karol Florian Broszkiewicz ~1884–1934
kawaler krzyża niepodległości, oficer pułku ułanów, porucznik rezerwy
- Henryk Brudnicki ?–1922
doktor, porucznik pułku ułanów litewskich
- Stanisław Brzeziński 1897–1935
ochotnik pułku ułanów, odznaczony medalem wojny, ziemianin
- Stanisław Sebastian Brzozowski ~1898–1920
absolwent, król, ochotnik pułku ułanów
- Zofia Buczacka (Bednarska) ~1899–1927
- Antoni Buczyński ?–1931
dowódca brygady, dowódca dywizjonu artylerii, dowódca szwadron, dowódca ułanów, komendant, ksiądz, proboszcz, rotmistrz ułanów
- Henryk Budkowski 1878–1928
członek, dowódca pułku, dowódca szwadron, generał, kapłan, kawaler krzyża, kawaler Legii Honorowej, komendant warszawy, major sztabu jeneralnego, muzyk, odznaczony krzyżem walecznych, oficer sztabu, podpułkownik sztabu jeneralnego, pułkownik pułku ułanów, rektor, towarzysz, żołnierz
- Jan Kanty Włodzimierz Budzianowski ~1896–1936
dowódca dywizjonu, major, żołnierz pułku ułanów
- Piotr August Bugiel ?–1932
podchorąży pułku ułanów
- Jan Bujak ?–1936
wachmistrz pułku ułanów, wachmistrz ułanów
|