Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 31
- Adam Zdzisław Baranowski ~1897–1919
słuchacz kursu, słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda, uczeń gimnazjów, uczeń gimnazjum
- Leonard Chmielarski ~1891–1912
słuchacz kursu
- Marian Władysław Dawid ~1896–1916
słuchacz kursu
- Marceli Fels ~1899–1918
słuchacz kursu, słuchacz szkoły
- Aleksander Fruchtman ~1861–1930
członek lekarskiej, doktor lekarski, doktor medycyny lekarz, emeryt, lekarz kolei warszawsko-wiedeńskiej, lekarz miejski, lekarz sanitarny warszawy, pastor, słuchacz medycyny, student kursu, współpracowniczka
- Zygmunt Stanisław Górski ~1906–1930
członek klubu, słuchacz kursu
- Zygmunt Jagiełło ~1890–1919
słuchacz, student kursu
- Jan Wojciech Kleszczyński ~1910–1931
słuchacz kursu
- Edward Kończa 1897–1919
bojownik, członek bratniej, członek komisji, działacz, słuchacz kursu, słuchacz szkoły głównej gospodarstwa, żołnierz pułku strzelców
- Mieczysław Marian Kozak ~1900–1919
✓ poległ pod Lwowem, słuchacz II kursu Państwowej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, szeregowiec 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Seweryn Liniewicz ~1889–1915
słuchacz kursu
- Stefan Lipczyński ~1899–1919
✓ członek Organizacji Młodzieży Narodowej, słuchacz III Kursu Studium rolniczego Uniwersytetu Jagiellońskiego, starszy ułan 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Edward Łukaszek ~1905–1923
członek zarządu, ksiądz, słuchacz kursu
- Jan Mackiewicz ~1905–1922
✓ słuchacz I kursu Wyższej Szkoły Technicznej Wydziału Drogowego
- Franciszek Makarowicz ?–1897
słuchacz kursu, uczeń kursu
- Władysław Małocha ~1899–1924
porucznik pułku, słuchacz kursu
- Tadeusz Mazurkiewicz ~1904–1926
inżynier, kawaler krzyża walecznych, komendant oficerów, major, podchorąży, podporucznik, podpułkownik, słuchacz kursu
- Józef Okrutnik ~1885–1912
✓ słuchacz medycyny V kursu Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Aleksander Piotrowski ~1897–1919
słuchacz kursów, student kursu, szeregowiec pułku piechoty
- Kazimierz Tadeusz Piskiewicz ~1886–1904
słuchacz kursu
- Tadeusz Rościszewski ?–1929
słuchacz kursu
- Antoni Ruszczyński ~1901–1922
słuchacz kursu
- Mieczysław Sawukajtys ~1900–1918
słuchacz kursu
- Julian Słoniewski ~1888–1920
absolwent wydziału, kierownik, słuchacz kursu, szef
- Stefan Szczytowski ~1883–1909
członek, słuchacz kursu
- Józef Michał Szumowski ~1880–1900
dyrektor szkoły, prefekt, słuchacz kursu, słuchacz szkoły technicznej, student kursu
- Stefan Witwicki ~1892–1913
słuchacz kursu
- Maria Wojnowska (Rolle) ~1877–1925
doktor, dowódca pułku, komisarz, prezes sądu, przedstawiciel, redaktor, wiceprezydent miasta
- Wiktor Antoni Zaleski ~1901–1921
prefekt, słuchacz kursu
- Józef Stanisław Zieliński 1903–1926
podchorąży, podporucznik, słuchacz kursu
- Janusz Zubalewicz ~1909–1928
słuchacz kursu
Wyniki dla zapytania: „słuchacz”
- Celestyn Adamczyk ~1850–1936
obywatel ziemski, słuchacz szkoły głównej
- Jan Antoniewicz ?–1922
autor, członek polskiej akademii, doktor filozofii, król, osobisty, pedagog, profesor uniwersytetu lwowskiego, publiczny, redaktor, słuchacz
- Jerzy Antoszewicz ?–1919
✓ sierżant 2 batalionu 21 Pułku Piechoty, słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
- Władysław Bachorz ~1912–1934
słuchacz
- Emilian Baczewski 1892–1917
chorąży, doktor, jenerał, lekarz sztabowy, słuchacz medycyny
- Alfons Bajorek ?–1913
✓ słuchacz filozofii
- Józef Balicki ?–1915
rektor, słuchacz
- Adam Zdzisław Baranowski ~1897–1919
słuchacz kursu, słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda, uczeń gimnazjów, uczeń gimnazjum
- Olgierd Baranowski ~1892–1929
odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony walecznych, porucznik rezerwy odznaczony krzyżem, referent najwyższej izby, słuchacz
- Eugeniusz Bartnicki ~1912–1932
słuchacz wyższej
- Wojciech Batko ?–1909
słuchacz akademii
- Ludwik Berger ~1897–1919
słuchacz
- Mieczysław Bernadzikiewicz ?–1920
słuchacz
- Stefan Białecki ~1886–1908
ochotnik, słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda
- Tadeusz Bidziński ~1891–1911
słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego
- Antoni Biegański ~1902–1924
✓ słuchacz agronomii
- Stanisław Biegun ~1897–1919
adiutant, podporucznik, słuchacz
- Stanisław Bielak ~1844–1864
słuchacz wydziału filozoficznego
- Łukasz Bielecki ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Ksawery Bielski ~1841–1919
hrabia, obywatel ziemski, słuchacz
- Józef Blaim ~1893–1918
✓ słuchacz filozofii, uczeń IV roku Akademii Sztuk Pięknych
- Józef Błaszczyk ~1894–1919
podchorąży, słuchacz uniwersytetu, uczestnik walk
- Bogdan Błażejewicz ~1911–1931
słuchacz szkoły
- Stanisław Bobak ~1891–1918
porucznik strzelców, słuchacz
- Stefan Bober ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Władysław Bobrzyński ~1885–1904
profesor, słuchacz wydziału
- Maria Bochenek (Hopcas) ~1863–1908
adiunkt, członek redakcji
- Kazimierz Bociański ~1894–1913
słuchacz, student kursów
- Jerzy Boguski ~1898–1919
doktor, komendant harcerskiej, pilarz, sierżant, słuchacz, student politechniki warszawskiej, szef, szeregowiec pułku piechoty, urzędniczka biblioteki, żołnierz wojsk polskich
- Witold Bojarski ?–1916
porucznik ułanów, słuchacz wydziału
- Maciej Bośniacki ~1912–1932
słuchacz politechniki lwowskiej
- Marek Brams ~1901–1923
słuchacz
- Tadeusz Breuer ~1895–1917
chorąży, słuchacz, student
- Władysław Broczkowski ~1892–1920
słuchacz
- Wincenty Broda ?–1916
kompozytor, słuchacz politechniki lwowskiej
- Mieczysław Broyek ~1902–1929
słuchacz architektury, słuchacz politechniki warszawskiej
- Marian Brzeziński ~1852–1872
słuchacz prawa
- Józef Bujakiewicz ?–1915
słuchacz
- Jan Bukowski ?–1908
słuchacz szkoły
- Michał Bukowski ?–1906
słuchacz wszechnicy jagiellońskiej
- Kazimierz Bylina ?–1927
komendant, marszałek, oficer rezerwy, słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, student szkoły nauk politycznych, urzędnik szpitala, współpracownik
- Józef Marian Cegliński ?–?1918
słuchacz szkoły
- Leonard Chmielarski ~1891–1912
słuchacz kursu
- Jan Chodkiewicz 1897–1920
✓ dowódca 6. kompanii 31. pułku Strzelców Kaniowskich, podporucznik, słuchacz Studium Rolniczego na Uniwersytecie Jagiellońskim
- Władysław Chojnacki ?–1914
słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda
- Stanisław Choróbski ~1896–1916
słuchacz medycyny
- Adam Chudzyński ~1866–1935
naczelnik elektrowni, naczelnik wydziału, pomocnik naczelnika wydziału, słuchacz szkoły technicznej
- Roman Ciągliński ~1894–1916
członek sądu koleżeńskiego, członek zarządu, kapelan, prefekt, prezes, profesor, rektor uniwersytetu, słuchacz wydziału filozoficznego, towarzysz
- Janusz Ciborowski ~1897–1919
słuchacz szkoły, słuchacz wyższej
- Jan Ciećkowski ?–1920
słuchacz
- Wacław Cieszyński ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Kazimierz Ciołkowski ?–1915
słuchacz kursów handlowych
- Stanisław Ciszewski ~1867–1930
badacz, doktor filozofii, filozof, prezydent, profesor doktor, profesor uniwersytetu lwowskiego, słuchacz, urzędnik
- Stanisław Ciwilik ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Jan Kazimierz Cybulski ~1902–1924
ochotnik pułku ułanów, słuchacz szkoły
- Zygmunt Cygnarowicz 1883–1932
dyrektor oddziału, dziennikarz, komisarz obwodowy, redaktor, słuchacz, współpracownik
- Zygmunt Czajkowski ~1888–1916
słuchacz
- Mieczysław Czaplicki ~1886–1909
słuchacz prawa
- Feliks Czech ~1894–1916
podporucznik, słuchacz politechniki lwowskiej
- Antoni Czopek ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Jan Czopek ~1897–1922
✓ porucznik wojsk polskich, słuchacz praw
- Marian Czyż ?–1924
słuchacz wyższej
- Marian Władysław Dawid ~1896–1916
słuchacz kursu
- Jan Władysław Dąbrowski ~1881–1903
dyrektor wyższej, ksiądz prefekt, prefekt, słuchacz szkoły, uczeń szkoły technicznej
- Stanisław Dąbrowski ?–?1924
słuchacz wszechnicy, urzędnik
- Edward Deubel ~1880–1906
pastor, słuchacz akademii
- Juliusz Długoborski ~1908–1936
porucznik, słuchacz politechniki warszawskiej
- Stanisław Długosz ~1891–1915
podporucznik wojsk, słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego
- Julian Dobrski ?–1886
artysta teatrów warszawskich, emeryt, słuchacz, śpiewak, weteran
- Franciszek Dołęga ~1893–1915
✓ słuchacz praw
- Stanisław Domański ?–1916
asystent katedry, członek, docent, doktor medycyny i chirurgii, lekarz, obywatel, prezes lekarskiego, profesor doktor, profesor świętej Anny, profesor uniwersytetu, redaktor, referent, słuchacz uniwersytetu, założyciel
- Romuald Dowgiałłowicz ~1907–1928
słuchacz filozofii
- Władysław Drecki ?–1918
dowódca pułku, hrabia, słuchacz wyższych kursów, wychowaniec szkoły
- Artur Dumnicki ~1895–1921
słuchacz politechniki
- Marian Mieczysław Dusza ?–1918
absolwent akademii, słuchacz
- Władysław Dutkiewicz ~1899–1921
ochotnik, prezes, profesor, słuchacz filozofii
- Tadeusz Dworzak ~1894–1916
słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego
- Józef Dyląg ?–1915
sierżant, słuchacz
- Zbigniew Dynowski ~1901–1920
słuchacz medycyny
- Stanisław Dziadak ~1893–1919
dowódca kompanii, dowódca wojsk polskich, komendant, oficer polskiej organizacji, podoficer brygady, podporucznik, porucznik, pracownik, sierżant, słuchacz prawa uniwersytetu, student praw uniwersytetu warszawskiego, urzędnik sądu apelacyjnego
- Wiktor Dziatlik ~1907–1934
arcybiskup mohylowski, kapelan, kapłan, kierowniczka, ksiądz, misjonarz, notariusz, opiekun, słuchacz wydziału, student Uniwersytetu Warszawskiego
- Adam Dzieduszycki ?–1862
słuchacz
- Ambroży Dziemian ~1898–1932
kawaler orderów, słuchacz szkoły, urzędnik
- Jan Dziewanowski ~1898–1920
słuchacz szkoły głównej gospodarstwa
- Bolesław Dziewulski ~1887–1908
ksiądz, słuchacz wydziału, student uniwersytetu
- Marian Ejzert ~1890–1919
✓ dowódca 6 kompanii 1 Pułku Inżynieryjnego, kaniowczyk, podporucznik, słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
- Henryk Elwertowski ~1884–1908
słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda
- Roman Radogost Eminowicz ?–1920
autor, dowódca, kawaler orderu krzyża walecznych, kawaler orderu virtuti krzyża, komendant, ochotnik, odznaczony krzyżami, podporucznik wojsk polskich, słuchacz wydziału filozoficznego, uczestnik
- Wacław Karol Engelhardt ~1907–1927
słuchacz
- Marcin Ernst ~1870–1930
autor, doktor filozofii, dziekan wydziału filozoficznego, filozof, kierownik, profesor doktor, profesor uniwersytetu, profesor zwyczajny
- Józef Etgens 1839–1863
oficer wojsk powstańczych, słuchacz medycyny
- Ryszard Ewest ?–1884
słuchacz medycyny
- Juliusz Fallek ~1911–1931
słuchacz
- Witold Fedorowicz ~1892–1916
słuchacz wydziału
- Wojciech Feliks ~1895–1919
słuchacz
- Marceli Fels ~1899–1918
słuchacz kursu, słuchacz szkoły
- Leonard Józef Fidler ~1913–1938
odznaczony srebrnym krzyżem, podporucznik rezerwy, słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, szef służby, urzędnik skarbu
- Jan Nepemucen Fiedor ?–1911
słuchacz wszechnicy jagiellońskiej, sodalis marianus
- Jan Fijak ~1897–1920
podchorąży, słuchacz wydziału
- Mieczysław Flamberg ~1884–1901
słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda
- Eugeniusz Mieczysław Frankowski ~1888–1914
jenerał, kanonik, słuchacz wszechnicy jagiellońskiej, urzędnik magistratu warszawy, wychowaniec szkoły
- Aleksander Fruchtman ~1861–1930
członek lekarskiej, doktor lekarski, doktor medycyny lekarz, emeryt, lekarz kolei warszawsko-wiedeńskiej, lekarz miejski, lekarz sanitarny warszawy, pastor, słuchacz medycyny, student kursu, współpracowniczka
- Ludwik Fuglewicz ~1903–1925
✓ słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego, uczestnik powstania górnośląskiego
- Stanisław Fukier ~1855–1923
doktor, słuchacz
- Stefan Fukier ~1890–1919
członek zarządu, kanonik, słuchacz uniwersytetu
- Jordan Gacki ~1908–1930
słuchacz
- Wawrzyniec Gadomski ?–1868
oficer, słuchacz wszechnicy
- Władysław Gadowski ~1871–1897
słuchacz
- Roman Gaertig ~1905–1927
✓ słuchacz Wyższej Szkoły Budowy Maszyn w Poznaniu
- Wacław Gajewski ~1880–1925
dyrektor syndykatu, kierownik, prezes, słuchacz studium, współtowarzysz
- Władysław Gajewski ?–1929
słuchacz medycyny
- Wacław Gątkowski ~1915–1935
absolwent, słuchacz wyższej
- Józef Gemza ~1903–1930
ochotnik, słuchacz
- Michał Gerżabek 1892–1916
✓ odznaczony srebrnymi medalami waleczności I i II klasy, poległ na froncie włoskim, porucznik rezerwy 1 Batalionu 3 (42) Pułku Artylerii Polnej, słuchacz IV Roku Szkoły Politechnicznej w Brnie Morawskim
- Kazimierz Giżycki ~1894–1926
kawaler krzyży walecznych, porucznik pułku ułanów, pułkownik, słuchacz wyższej
- Tadeusz Golian ~1901–1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, szeregowiec 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Józef Gollenhofer ~1887–1909
aplikant, pracownik, słuchacz filozofii uniwersytetu
- Stanisław Gołębiowski 1814–1866
budowniczy, członek towarzystwa rolniczego, hrabia, kapitan, przewodnik, słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego
- Zygmunt Gostwicki ~1901–1920
ochotnik, słuchacz, szeregowiec
- Zbigniew Gout ~1907–1925
słuchacz kursów
- Antoni Górski ?–?1914
słuchacz, student instytutu
- Bogdan Górski ?–1914
słuchacz, student akademii, student instytutu
- Stefan Górski ~1900–1927
słuchacz
- Zygmunt Stanisław Górski ~1906–1930
członek klubu, słuchacz kursu
- Jan Grabowski 1874–1895
prezes akademii, skrzypek, słuchacz prawa
- Tadeusz Grabowski ~1902–1921
słuchacz wydziału, uczeń szkoły
- Czesław Bolesław Gramatyka ~1910–1933
✓ członek Towarzystwa św. Wincentego a Paulo, słuchacz III roku filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, sodalis marianus
- Jerzy Grimm ~1914–1932
słuchacz
- Jan Grotkowski ?–1932
prezes bratniej, profesor, rektor uniwersytetu, słuchacz medycyny, student wyższej, woźny
- Kazimierz Guliński ?–1917
słuchacz uniwersytetu
- Stefan Gurtler ~1878–1903
słuchacz prawa
- Jan Gwiazda ?–?1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
- Kazimierz Gwiazdomorski ~1892–1915
adiutant, chorąży legionów polskich, doktor, oficer, polowy, słuchacz politechniki
- Zygmunt Gwizda ~1894–1913
słuchacz politechniki lwowskiej, student
- Paweł Haładej ?–1920
słuchacz akademii
- Włodzimierz Heins ?–?1919
chemik, słuchacz politechniki lwowskiej
- Stefania Herbst (Windakiewicz) ~1838–1898
docent uniwersytetu, kapitan artylerii, kontroler poczty, lekarz, słuchacz
- Jerzy Heybowicz ~1908–1928
słuchacz akademii, student wyższej
- Apolinary Horwarth ?–1923
słuchacz
- Apolinary Horwath ?–1924
agronom, słuchacz
- Jan Hubel ?–1920
dowódca pułku, porucznik, słuchacz politechniki lwowskiej
- Stanisław Hubicki ?–1920
absolwent akademii, słuchacz
- Antoni Humnicki ~1870–1930
członek stanu, docent, doktor, dyrektor, filister korporacji wisła, inżynier mechanik, kurator, mechanik, opiekun, prefekt, profesor państwowej wyższej, profesor szkoły, słuchacz, uczeń
- Stefan Imach ~1896–1920
słuchacz
- Tadeusz Iwiński ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Witold Jabłoński ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Zygmunt Jagiełło ~1890–1919
słuchacz, student kursu
- Jan Janicki ?–1917
słuchacz wyższej
- Roman Bogumił Janicki ~1900–1921
słuchacz
- Jerzy Janisławski ~1910–1933
członek, słuchacz
- Felicjan Stefan Janiszewski ~1877–1903
słuchacz kursów
- Józef Janowski ~1893–1922
podporucznik, prokurent banku, słuchacz wyższej
- Władysław Januszkiewicz ?–1920
ochotnik pułku szwoleżerów, słuchacz wydziału, urzędnik banku handlowego w warszawie
- Julian Jarecki ~1893–1916
dyrektor, kompozytor, słuchacz politechniki lwowskiej
- Witold Jarnuszkiewicz ~1851–1919
doktor medycyny, słuchacz szkoły głównej
- Leon Jarosz ~1884–1910
✓ słuchacz prawa
- Jerzy Jaroszewski ~1910–1932
słuchacz
- Adam Jasiński ~1900–1918
lekarz miejski, podporucznik, słuchacz politechniki lwowskiej
- Jan Jasiński ?–1914
✓ słuchacz politechniki
- Józef Jaśkowski ~1899–1919
sierżant, słuchacz kursów, uczeń szkoły konopczyńskiego
- Jan Adam Jaworski ~1882–1908
słuchacz medycyny, urzędnik dyrekcji kolei, wyższy
- Tadeusz Jaworski ~1895–1920
członek, ochotnik legii akademickiej, podchorąży, słuchacz wyższej, żołnierz I brygady
- Henryk Jänich ~1888–1920
słuchacz
- Henryk Jernajczyk ~1895–1918
✓ poległ na wojnie, słuchacz teologii
- Jan Leoncjusz Jeżewski ~1899–1918
ksiądz prefekt, prefekt, słuchacz szkoły technicznej
- Józef Jóstowski ~1899–1919
sierżant, słuchacz kursów
- Stanisław Jurowicz ?–1920
działacz, sekretarz redakcji, słuchacz, współpracownik
- Stanisław Kaiser ?–1923
członek komitetu budowy, słuchacz
- Artur Kaliniewicz ?–1924
słuchacz medycyny
- Roman Kalkstein ?–1918
oficer wojsk polskich, słuchacz akademii
- Adam Kannenberg 1896–1918
dyrektor, pedagog, słuchacz
- Jakub Kapel ?–1905
✓ słuchacz praw Wszechnicy Jagiellońskiej
- Feliks Kasprzykiewicz ~1841–1915
słuchacz szkoły głównej, właściciel zakładu litograficznego
- Henryk Kazubek ~1908–1928
słuchacz kursów
- Antoni Kąkolewski ~1891–1934
absolwent, prezes, słuchacz, urzędnik bankowy, urzędnik banku handlowego w warszawie, wiceprezes zarządu
- Romuald Kensik ~1898–1918
słuchacz kursów handlowych, szeregowiec
- Józef Kędzierski ~1901–1918
słuchacz, uczeń klasy
- Tadeusz Kędzierski ~1898–1918
słuchacz, uczeń klasy
- Jan Kieroński ~1896–1920
dowódca, instruktor, podporucznik kompanii, podpułkownik, słuchacz prawa uniwersytetu
- Janusz Kiersnowski 1893–1918
słuchacz, towarzysz, urzędnik warszawski, wachmistrz pułku ułanów
- Jerzy Kieszkowski ~1873–1923
biskup krakowski, członek komisji, docent uniwersytetu jagiellońskiego, doktor, dyrektor gabinetu, kanclerz, kierownik, malarz, opiekun, profesor, słuchacz prawa
- Jan Kilich ~1890–1920
major wojsk polskich, porucznik, słuchacz wyższej, uczeń szkoły konopczyńskiego
- Stefan Kinel ~1901–1919
członek, kawaler krzyża, słuchacz wydziału
- Dymitr Kirkor ~1874–1900
słuchacz medycyny
- Ryszard Kiser ~1899–1925
słuchacz, student politechniki, uczestnik walk, wachmistrz pułku ułanów, współpracownik
- Michał Kiwak ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Jakub Klang ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Jan Wojciech Kleszczyński ~1910–1931
słuchacz kursu
- Antoni Klorczyk ~1908–1939
słuchacz filozofii
- Zbigniew Kluge ~1878–1903
słuchacz
- Czesław Kluzek ~1904–1929
✓ słuchacz IV roku filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Kazimierz Kłaczyński ~1795–1857
kapłan, proboszcz, prowincjał, rektor kolegium, rektor szkoły, słuchacz, uczeń
- Władysław Kłobski ~1847–1916
sędzia gminny, słuchacz prawa
- Stanisław Wiesław Kłossowski ~1905–1932
dowódca korpusu oficerów, kanonik, komendant korpusu oficerskiego, lotnik, marszałek, porucznik pułku ułanów krechowieckich, rotmistrz, słuchacz
- Tadeusz Kłoś ~1893–1919
✓ słuchacz teologii
- Władysław Kober ?–1921
oficer, słuchacz filozofii
- Antoni Kobyliński ~1866–1887
słuchacz prawa
- Bolesław Kochański ~1892–1915
słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda, technik, współpracownik
- Marcelina Kochańska ?–1935
ambasador, artystka, doktor honoris, dyrektor, dziekan wydziału, kapelmistrz, kompozytor, król, mistrz, nauczyciel muzyki, nauczycielka, notariusz, profesor nauk, przedstawiciel, słuchacz
- Witalis Kochański ~1901–1923
pracownik firmy, słuchacz, student wydziału, właściciel firmy, współpracowniczka firmy, współpracownik
- Jan Koczalski ~1904–1921
✓ praktykant budowlany, słuchacz kursów handlowych Zgromadzenia Kupców Miasta Warszawy
- Tadeusz Kokowski ~1893–1919
słuchacz kursów
- Stanisław Kolbiński ~1898–1920
adiutant, dowódca pułku artylerii, lekarz, oficer, słuchacz szkoły wawelberga, szef artylerii
- Zdzisław Kolbiński ?–1913
słuchacz
- Władysław Kolbuszowski ~1894–1918
redaktor, słuchacz filozofii
- Edward Kołaczkowski ~1894–1921
obywatel ziemski, słuchacz, właściciel majątku
- Marian Kołodziejczyk ~1906–1928
członek, słuchacz, student szkoły nauk politycznych
- Stefan Kominek ?–1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Augustyn Komornicki ~1899–1922
słuchacz wydziału
- Wiktor Komorowski ~1902–1925
członek rzeczywisty, ksiądz prefekt, prefekt, słuchacz
- Kazimierz Koniński ~1897–1919
podporucznik, słuchacz wydziału, uczestnik kampani, żołnierz II brygady
- Edward Kończa 1897–1919
bojownik, członek bratniej, członek komisji, działacz, słuchacz kursu, słuchacz szkoły głównej gospodarstwa, żołnierz pułku strzelców
- Mieczysław Kopaczyński ~1910–1932
słuchacz wydziału
- Zygmunt Korzeniowski ~1903–1932
absolwent, członek, słuchacz, student
- Tadeusz Kosicki ~1892–1934
kapitan, odznaczony medalem niepodległości, słuchacz akademii
- Edward Kosiński ?–1919
słuchacz filozofii uniwersytetu, student uniwersytetu
- Eugeniusz Koskowski ~1894–1919
słuchacz wyższej
- Henryk Kosztowski ~1897–1918
kawaler krzyża, komendant pułku, major, ochotnik szwoleżerów, podporucznik, porucznik rezerwy pułku, słuchacz szkoły głównej gospodarstwa, student szkoły głównej gospodarstwa, właściciel majątku warszawskiej
- Gorgoniusz Kościński ~1895–1931
obywatel miasta warszawy, słuchacz szkoły, słuchacz wyższej
- Marceli Kotarski ~1907–1927
członek koła, członek korporacji, ksiądz, słuchacz, student wydziału prawnego
- Czesław Bogdan Kowalski ~1912–1935
słuchacz
- Izasław Roch Kowalski ~1898–1922
absolwent, słuchacz
- Lucjan Kowalski ~1848–1870
słuchacz prawa
- Witold Konrad Kowalski ~1900–1921
ochotnik, słuchacz politechniki lwowskiej
- Henryk Kowarzyk ?–1921
doktor, słuchacz akademii
- Mieczysław Kowerski ?–1915
sierżant, słuchacz
- Mieczysław Marian Kozak ~1900–1919
✓ poległ pod Lwowem, słuchacz II kursu Państwowej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, szeregowiec 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Jerzy Kozakowski ~1901–1921
członek organizacji, słuchacz, student, żołnierz pułku ułanów
- Henryk Kozanecki ?–1920
✓ pilot 12 eskadry lotniczej wywiadowczej, podporucznik wojsk polskich, słuchacz politechniki warszawskiej
- Witold Feliks Kozłowski ?–1920
ochotnik pułku ułanów, słuchacz szkoły głównej
- Jerzy Koźmiński ~1895–1918
kanonik, słuchacz politechniki warszawskiej
- Czesław Kraszewski ~1896–1917
słuchacz wyższych kursów, student akademii handlowej, wychowaniec szkoły
- Eugeniusz Kraszewski ~1880–1899
dyrektor szkoły, słuchacz szkoły
- Franciszek Kraśniewski ?–1916
podoficer pułku ułanów, słuchacz politechniki warszawskiej
- Julian Krupa ~1894–1918
✓ słuchacz IV roku medycyny
- Stanisław Kruszewski ~1886–1910
słuchacz, uczeń
- Wincenty Kruszka ?–1916
✓ członek Organizacji Młodzieży Narodowej, słuchacz medycyny
- Stanisław Krzeczowski ~1913–1935
słuchacz
- Edmund Krzymuski ?–1928
artysta, członek czynny warszawskiego towarzystwa, członek komisji kodyfikacyjnej, doktor, dziekan prawa, dziekan wydziału prawnego, filozof, korespondent polskiej akademii, kurator towarzystwa, mistrz, nauczyciel, prezes, profesor prawa, profesor uniwersytetu jagiellońskiego, rektor senatu, rektor uniwersytetu jagiellońskiego, słuchacz prawa
- Henryk Kucharski ~1890–1914
słuchacz
- Stefan Kazimierz Kuciński ~1889–1909
słuchacz wyższych kursów, urzędnik magistratu
- Lucjan Kuczyński ~1901–1931
absolwent, kasjer, ochotnik wojsk polskich, pracownik, słuchacz wyższej, urzędnik firmy
- Jan Kula ~1890–1918
członek polskiej organizacji, komendant, sierżant, słuchacz szkoły, szeregowiec baonu
- Leon Kulczyński ~1893–1915
chorąży legionów polskich, słuchacz, sodalis marianus
- Wacław Kulikowski ~1890–1914
słuchacz uniwersytetu, wychowaniec szkoły konopczyńskiego
- Kazimierz Kunicki ~1901–1935
członek, instruktor, pilot rezerwy, słuchacz
- Wojciech Kunicki 1889–1920
ozdobiony krzyżem walecznych, słuchacz wszechnicy jagiellońskiej, wychowaniec szkoły podchorążych
- Władysław Kustowski ~1897–1915
słuchacz szkoły, słuchacz wyższej
- Franciszek Kazimierz Kuźmiński ~1895–1927
oficer wojsk polskich, porucznik rezerwy, przodownik, słuchacz Szkoły Nauk Politycznych
- Wiktor Kwarciński ~1895–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Tadeusz Zenon Kwieciński ~1905–1925
słuchacz
- Tadeusz Landau ~1899–1920
✓ słuchacz praw
- Witold Langer ~1898–1919
słuchacz
- Witold Langier ?–1919
słuchacz studium
- Michał Lay ~1893–1920
kapitan, słuchacz uniwersytetu
- Klemens Lechnicki ?–1920
✓ podporucznik VI Pułku Piechoty Legionów, słuchacz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie
- Włodzimierz Lechowski ?–1868
słuchacz, uczeń
- Jan Lehr ?–1919
dowódca kompanii, dowódca oficerów, nauczyciel gimnazjum, podporucznik kompanii, porucznik, profesor, sierżant brygady legionów, słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego, student uniwersytetu, towarzysz
- Tomasz Lenkiewicz ~1903–1926
słuchacz szkoły głównej gospodarstwa, właściciel
- Tadeusz Lesisz ~1899–1924
słuchacz szkoły głównej gospodarstwa
- Kazimierz Lesznowski ~1898–1919
chorąży wojsk polskich, podchorąży wojsk polskich, redaktor gazety warszawskiej, słuchacz kursów handlowych, słuchacz wyższych kursów, student
- Franciszek Lewandowski ~1893–1920
ochotnik dywizji, sierżant, słuchacz
- Wacław Lewestam ~1906–1937
słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, urzędnik banku gospodarstwa krajowego
- Seweryn Liniewicz ~1889–1915
słuchacz kursu
- Stefan Lipczyński ~1899–1919
✓ członek Organizacji Młodzieży Narodowej, słuchacz III Kursu Studium rolniczego Uniwersytetu Jagiellońskiego, starszy ułan 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Michał Litwin ~1906–1931
✓ słuchacz praw Uniwersytetu Poznańskiego
- Jakub Henryk Loewenkron ?–1922
architekt, inżynier architekt, słuchacz
- Stefan Luranz ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Stanisław Łabiński ?–1920
dowódca, podporucznik pułku, słuchacz, student akademii handlowej, towarzysz
- Stanisław Łaguna ~1890–1911
słuchacz
- Adam Łobaczewski ~1870–1928
asystent katedry, członek, doktor medycyny, doktor nauk lekarskich, kapłan, ksiądz, lekarz, magister farmacji, profesor doktor, profesor uniwersytetu, słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego
- Franciszek Łopaciński ~1864–1893
słuchacz uniwersytetu
- Jan Łoskoczyński ~1900–1924
słuchacz
- Jan Łoziński ~1868–1894
pedagog, słuchacz wszechnicy
- Edward Łukaszek ~1905–1923
członek zarządu, ksiądz, słuchacz kursu
- Jerzy Łukawski ~1906–1929
absolwent, członek stowarzyszenia, słuchacz szkoły nauk
- Kazimierz Łypaczewski ~1890–1909
słuchacz, uczeń gimnazjum
- Jerzy Łyżbicki ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Konrad Machczyński ~1826–1911
członek, emeryt, kawaler orderów, król, pomocnik, prezes rolnych, prezes zarządu, prokurator rządzącego senatu, prokurator senatu, słuchacz kursów
- Stanisław Machnicki ~1898–1919
podoficer, sierżant wojsk polskich, słuchacz wyższej
- Jan Mackiewicz ~1905–1922
✓ słuchacz I kursu Wyższej Szkoły Technicznej Wydziału Drogowego
- Kazimierz Madej ~1896–1915
sierżant, słuchacz
- Marian Majewski ~1899–1920
✓ jednoroczny kapral 4 pułku, słuchacz praw Wszechnicy Piastowskiej
- Michał Majewski ?–1916
kompozytor, słuchacz politechniki lwowskiej
- Franciszek Makarowicz ?–1897
słuchacz kursu, uczeń kursu
- Stanisław Makay ~1899–1917
słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda
- Izydor Makowski ~1895–1917
słuchacz kursów
- Ignacy Małachowski ~1900–1919
ochotnik, słuchacz politechniki
- Kazimierz Małagowski ~1892–1919
komendant pociągu pancernego, podporucznik artylerii, sierżant, słuchacz architektury, student architektury, żołnierz
- Stanisław Małagowski ~1893–1919
członek związku walki, dowódca, inżynier, komendant oddziału, komendant pociągu pancernego, organizator, podporucznik artylerii, porucznik, słuchacz, uczestnik, żołnierz
- Stefan Małek ?–1917
słuchacz politechniki lwowskiej, wychowaniec szkoły
- Adam Małkowski ~1869–1938
absolwent uniwersytetu, słuchacz uniwersytetu
- Władysław Małocha ~1899–1924
porucznik pułku, słuchacz kursu
- Kazimierz Maniak 1893–1920
dowódca, porucznik, słuchacz prawa uniwersytetu
- Marian Mann ?–1912
✓ słuchacz medycyny
- Eugeniusz Marciniewski ~1909–1928
słuchacz kursów
- Piotr Markiewicz ?–1908
słuchacz politechniki
- Stanisław Markiewicz ~1889–1908
słuchacz szkoły technicznej
- Wacław Markiewicz ~1902–1931
duchowny, ksiądz, profesor, słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, student szkoły nauk politycznych, uczestnik walk za ojczyznę
- Stanisław Marszałkiewicz ?–?1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
- Stefan Teofil Martynów ~1897–1917
słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda
- Piotr Maszyński ~1855–1934
artysta muzyk, członek honorowy towarzystwa śpiewaczego, dyrektor towarzystwa, dyrektor warszawy, kierownik artystyczny, kościelny, muzyk, profesor konserwatorium warszawskiego, rektor, słuchacz, założyciel
- Bogusław Materkowski ?–1926
podoficer, słuchacz kursów
- Tadeusz Mazurkiewicz ~1904–1926
inżynier, kawaler krzyża walecznych, komendant oficerów, major, podchorąży, podporucznik, podpułkownik, słuchacz kursu
- Józef Antoni Męciński ?–1919
✓ słuchacz IV roku Prawa
- Włodzimierz Miąsik ~1893–1924
słuchacz politechniki
- Eugeniusz Mięsowicz ?–1926
kawaler orderu, major pułku, słuchacz wyższej, żołnierz
- Stefan Milk ~1900–1936
doktor, kapelan, porucznik, proboszcz, profesor, słuchacz wydziału, szef
- Roman Mirgos ?–1931
profesor, słuchacz kursów
- Józef Miśniakiewicz ~1916–1936
✓ słuchacz II Roku Akademii Górniczej w Krakowie
- Zygmunt Molenda 1889–1915
sierżant I brygady, słuchacz prawa uniwersytetu
- Józef Seweryn Morawski ~1907–1937
słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, urzędnik wojewódzki
- Czesław Mossakowski ~1890–1918
chorąży wojsk polskich, doktor, kapelan, major, prezes, słuchacz medycyny
- Witold Mossler ~1905–1929
słuchacz, wyższy
- Janusz Mularski ~1912–1933
słuchacz
- Ludwik Multan ?–1912
słuchacz
- Klemens Myczkowski ~1900–1919
ochotnik wojsk, słuchacz
- Polikarp Bolesław Mystek ~1892–1914
słuchacz wyższej
- Adam Nartowski ~1900–1920
słuchacz
- Jan Nartowski ~1900–1920
doktor, komendant szpitala, słuchacz
- Wacław Nartowski ~1883–1911
słuchacz kursów
- Julian Neumark ?–1919
dowódca, dziekan, słuchacz uniwersytetu, żołnierz brygady
- Stefan Niemczyński ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Władysław Niemirowski ~1889–1914
słuchacz kursów
- Feliks Nowakowski ~1888–1913
słuchacz wyższej
- Stanisław Alfred Obrzud ~1899–1920
słuchacz
- Janusz Ogrodziński ~1910–1929
słuchacz
- Józef Okrutnik ~1885–1912
✓ słuchacz medycyny V kursu Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Lucjan Olszewski ~1894–1923
jenerał, porucznik wojsk, słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, wychowaniec szkoły
- Ignacy Ordyński ~1844–1919
dyrektor teatru, profesor, rewident kolei państwowych, reżyser, słuchacz
- Tadeusz Orłowski ~1895–1920
dowódca warszawskiego, kapitan, kawaler orderu militari, kawaler orderu virtuti, kawaler Virtuti Militari, porucznik wojsk polskich, słuchacz
- Antoni Orzechowski ~1905–1928
słuchacz szkoły głównej gospodarstwa, student
- Tadeusz Osiecki ?–1920
członek, dowódca szwadron, kapelan, marszałek sejmu, podchorąży pułku, poseł, profesor, słuchacz politechniki, wicemarszałek
- Mieczysław Osiński ~1905–1928
pracownik telegrafu, słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, wychowaniec szkoły
- Fryderyk Stanisław Osmólski ~1900–1920
słuchacz politechniki lwowskiej
- Henryk Ostrowski ~1897–1919
słuchacz wyższych kursów
- Wojciech Pacanek ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Franciszek Paleczek ~1841–1863
słuchacz medycyny
- Mieczysław Pams ~1891–1920
inżenier, ochotnik, pracownik biura, słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda, szeregowiec
- Tadeusz "Polan" Parczyński ~1894–1920
kapitan, słuchacz, żołnierz brygady
- Bolesław Peche ~1895–1919
✓ słuchacz medycyny
- Stanisław Perehuda ~1911–1932
słuchacz szkoły, współpracownik firmy
- Fryderyk Pfeiffer ?–1920
słuchacz uniwersytetu
- Józef Piasecki ?–1915
✓ słuchacz wyższych kursów naukowych
- Bogusław Piątkiewicz ~1912–1933
członek bratniej, słuchacz
- Henryk Piekarski ?–?1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
- Zdzisław Pieniążek ~1896–1920
słuchacz
- Tadeusz Piętka ~1908–1930
słuchacz
- Franciszek Piotrowicz ~1899–1919
hrabia, słuchacz, student praw, wychowaniec szkoły
- Aleksander Piotrowski ~1897–1919
słuchacz kursów, student kursu, szeregowiec pułku piechoty
- Bogdan Piotrowski ~1904–1932
słuchacz
- Mirosław Piotrowski ~1912–1932
słuchacz wyższej
- Stanisław Piotrowski ~1881–1905
słuchacz
- Edward Piórkowski ~1891–1931
absolwent wyższej, asystent katedry, członek komisji rewizyjnej, członek zarządu, członek związku, dyrektor, kierownik zakładów, obywatel kutnowskiej, słuchacz kursów, właściciel
- Kazimierz Tadeusz Piskiewicz ~1886–1904
słuchacz kursu
- Kazimierz Płachecki ~1891–1912
słuchacz, student
- Jeremi Podczaski ~1898–1920
słuchacz
- Roman Podgórski ~1908–1927
słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego, student
- Władysław Podkowiński ~1898–1920
ochotnik, słuchacz, student, uczestnik walk
- Stanisław Pol ~1890–1919
słuchacz architektury
- Roman Połotnicki ~1893–1920
podporucznik, słuchacz medycyny, uczestnik kampani
- Marceli Popławski ~1894–1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, starszy żołnierz 2 kompanii 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Franciszek Półtorak 1887–1909
słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego, sodalis marianus
- Mieczysław Jan Pretzel ~1908–1931
słuchacz filozofii
- Tomasz Prószyński ~1887–1912
słuchacz politechniki lwowskiej
- Marian Przyłęcki ?–1923
słuchacz
- Tadeusz Przyłubski ~1914–1936
słuchacz wyższej, wychowanka
- Walenty Pszczelniak ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Stanisław Puciata ?–1929
członek zarządu, słuchacz, student
- Stanisław Puszet 1841–1907
autor, muzyk, słuchacz, sodalis
- Tadeusz Radomyski ~1892–1919
doktor, kapitan, pułkownik, sierżant, słuchacz szkoły wawelberga, uczestnik, współpracowniczka, współpracownik
- Władysław Rajewski ~1874–1903
✓ słuchacz inżynierski na politechnice w Charlottenburgu
- Bogusław Jan Rajkowski ~1889–1909
słuchacz wydziału
- Zygmunt Rajkowski ?–1914
słuchacz uniwersytetu, student medycyny uniwersytetu
- Jerzy Rakowski ~1919–1939
podchorąży, słuchacz wydziału
- Edmund Rapoport ~1877–1897
słuchacz
- Rudolf Rechowicz ~1894–1921
✓ członek związku strzeleckiego, kapitan departamentu VII Ministerstwa Spraw Wojskowych, sierżant II Brygady Legionów Polskich, słuchacz praw Uniwersytetu Jagiellońskiego, uczestnik kampanii karpackiej i wołyńskiej
- Tadeusz Aleksander Regulski ~1900–1925
kanonik, kapitan, kawaler krzyża walecznych, komandor, słuchacz wyższej
- Zdzisław Reidt ~1900–1920
słuchacz wyższych kursów, urzędnik państwowy
- Henryk Reiff ?–?1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
- Stanisław Rewoliński ?–1920
członek, kawaler orderów, komendant, oficer polskiej organizacji, podchorąży, podporucznik, sierżant, słuchacz, student Uniwersytetu Warszawskiego, wychowanka szkoły
- Mieczysław Rodkiewicz ~1913–1936
członek korporacji, podchorąży rezerwy, słuchacz, student
- Stanisław Rogaczewski ?–1929
członek, słuchacz wydziału
- Stefan Romanek ?–1930
pracownik, słuchacz Szkoły Nauk Politycznych
- Bohdan Romocki ?–1925
ochotnik pułku, słuchacz, ziemianin
- Jerzy Rose ~1898–1920
✓ kawaler orderu Virtuti Militari, oficer łącznikowy dowództwa II Dywizji Legionów, podporucznik WP, słuchacz filozofii uniwersytetu Warszawskiego
- Leopold Rosenman ~1905–1927
✓ słuchacz Akademii Eksportowej we Lwowie
- Witold Rosnowski ~1901–1924
ochotnik wojsk polskich, profesor, słuchacz filozofii
- Tadeusz Rościszewski ?–1929
słuchacz kursu
- Władysław Rozwadowski ~1898–1919
słuchacz szkoły wawelberga, wachmistrz
- Józef Różycki ~1889–1919
d-r, ochotnik legii akademickiej, profesor, rektor uniwersytetu warszawskiego, słuchacz, student warszawski, szeregowiec legii akademickiej
- Władysław Ruebenbauer ?–1918
✓ podporucznik 5 Pułku Piechoty Wojsk Polskich, słuchacz filozofii
- Antoni Ruszczyński ~1901–1922
słuchacz kursu
- Bolesław Rutkowski 1870–1916
kapitan baonu, komendant kompanii, major, oficer armii, podporucznik, porucznik, słuchacz medycyny
- Henryk Rutkowski ~1900–1922
słuchacz wydziału, student szkoły
- Antoni Rychter ~1909–1930
słuchacz
- Stanisław Rydel ?–1909
lekarz, słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego
- Andrzej Ryx ~1896–1919
✓ poległ pod Lwowem, słuchacz Wyższej Szkoły Rolniczej w Warszawie, żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Józef Rzepa ~1877–1913
słuchacz filozofii
- Mieczysław Sawukajtys ~1900–1918
słuchacz kursu
- Adolf Schildhaus 1893–1920
podporucznik kompanii, słuchacz prawa, żołnierz
- Edward Aleksander Schmidtke ~1885–1909
słuchacz kursów
- Stefan Schneider ~1909–1927
słuchacz prawa
- Henryk Scipio ~1883–1907
hrabia, słuchacz filozofii, student wszechnicy
- Władysław Scipio ?–1893
hrabia, słuchacz prawa
- Józef Senczak ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Jerzy Sieradzki ?–1919
✓ słuchacz politechniki, żołnierz wojsk polskich
- Władysław Sierhiejewicz ?–1915
inspektor, słuchacz uniwersytetu
- Kazimierz Sikorski ?–1922
słuchacz filozofii
- Tadeusz Silberfeld ~1894–1913
✓ słuchacz praw
- Franciszek Siniarski ~1903–1937
absolwent, słuchacz uniwersytetu
- Kazimierz Siwek ~1899–1924
słuchacz szkoły
- Leszek Siwik ~1902–1925
członek korporacji, doktor, działacz społecznej, kawaler honorowy, ksiądz, nauczyciel, słuchacz, student szkoły głównej gospodarstwa, wiceprezes
- Ignacy Jan Skorupka ~1893–1920
biskup, doktor, dowódca, jenerał, kanonik, kapelan, kawaler krzyża virtuti, ksiądz biskup, nauczyciel, notariusz, prefekt gimnazjum, prefekt szkoły warszawskich, prezes, profesor seminarium, profesor uniwersytetu, sekretarz konsystorza, słuchacz kursów, założyciel
- Jerzy Sławiński ~1908–1929
✓ słuchacz medycyny
- Teodor Sławiński ?–1920
członek, słuchacz szkoły głównej gospodarstwa, student uniwersytetu, uczestnik walk
- Jerzy Stanisław Sławomirski ~1903–1921
słuchacz
- Julian Słoniewski ~1888–1920
absolwent wydziału, kierownik, słuchacz kursu, szef
- Michał Sobczak ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Wacław Sochaczewski ~1899–1917
słuchacz kursów handlowych, współpracownik firmy
- Alfons Sokolnicki ~1857–1933
profesor szkoły średnich, słuchacz, sodalis marianus
- Władysław Sokołowski ~1903–1931
członek korporacji, kierownik warsztatów, senior, słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, student, współpracownik zarządu, zwierzchnik
- Emil Ernest Sporn ~1847–1868
słuchacz wydziału filozoficznego
- Piotr Spyrłak ~1908–1928
✓ słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego
- Julian Stachiewicz ?–1934
dowódca pułku, generał dywizji, kapitan, oficer, porucznik, słuchacz
- Stanisław Starczewski ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Ludwik Starorypiński ~1894–1913
słuchacz
- Rudolf Starzewski 1870–1920
akademik, dziennikarz, hrabia, kierownik, redaktor, słuchacz
- Zygmunt Staszewski ~1882–1912
agronom, słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego
- Władysław Steinhaus ~1896–1915
członek, doktor, słuchacz
- Benedykt Sterling ~1879–1899
słuchacz szkoły
- Henryk Stępkowski ~1900–1920
członek, królowa, ochotnik, słuchacz wszechnicy
- Jerzy Stieber ~1893–1914
członek, malarz, sekretarz redakcji, słuchacz, sodalis marianus, uczeń akademii, współpracownik
- Marian Stieber ~1899–1918
✓ legionista, słuchacz filozofii
- Aleksander Jan Stockmann ~1845–1904
doktor medycyny, słuchacz szkoły głównej
- Wiktor Stołyhwo 1901–1923
słuchacz
- Wojciech Stpiczyński 1896–1936
ambasador, członek, delegat, dziennikarz, komendant, marszałek, odznaczony krzyżem, poseł sejmu, pułkownik, redaktor kurjera, słuchacz
- Jerzy Straszak ~1895–1915
słuchacz kursów
- Stefan Stryczyński ~1900–1921
słuchacz prawa
- Jerzy Strzelecki ?–?1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
- Kazimierz Strzelecki ?–?1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
- Stanisław Strzelecki ?–1920
słuchacz politechniki
- Wacław Strzembosz ~1885–1909
słuchacz wyższej
- Paweł Styczyński ~1867–1896
✓ słuchacz praw na Uniwersytecie Wrocławskim
- Zbigniew Sudra ~1900–1930
słuchacz wydziału, student wydziału architektury
- Roman Sukiennicki 1900–1918
ksiądz, rycerz, słuchacz, szeregowiec, uczeń klasy, wachmistrz pułku ułanów
- Jan Sulimir ~1909–1929
słuchacz
- Jan Surzycki ~1898–1921
członek komendy, dowódca artylerii, kawaler, komendant, profesor, słuchacz studium, student
- Bohdan Suszycki ~1900–1921
słuchacz wydziału, student uniwersytetu
- Franciszek Sypniewski ~1892–1917
✓ aspirant oficerski w oddziale lotniczym, słuchacz inżynierii, wicefeldfebel
- Jan Szachno ~1906–1925
słuchacz
- Leon Szakow ~1892–1912
słuchacz filozofii uniwersytetu
- Stanisław Szałowski ~1898–1919
✓ kapral I baonu 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej, słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Masyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda
- Jerzy Szarecki ~1911–1934
słuchacz wyższej
- Władysław Szczekowski ~1890–1909
słuchacz politechniki lwowskiej
- Emilia Szczepańska (Jabłońska) ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Józefa Szczepańska ~1898–1923
obserwator, odznaczony krzyżem militari, słuchacz politechniki warszawskiej
- Jan Szczurowski 1771–1849
artysta, emeryt, kanonik, mistrz, profesor, sekretarz, słuchacz, śpiewak, towarzysz
- Stefan Szczytowski ~1883–1909
członek, słuchacz kursu
- Józef Szelągowski ~1891–1920
członek zarządu związku, członek związku, inspektor szkolny, nauczyciel szkoły warszawy, ochotnik, redaktor, słuchacz
- Michał Szewczyk ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Stanisław Szonert ~1899–1922
członek, porucznik, słuchacz wyższej, student szkoły, uczestnik powstania górnośląskiego
- Stanisław Szor ~1887–1918
członek, słuchacz studium, student, szeregowiec, współpracownik apteki, żołnierz legii akademickiej
- Franciszek Szostek ?–1915
słuchacz
- Józef Szot ?–1923
słuchacz filozofii
- Stefan Szperling ~1896–1918
słuchacz, student praw uniwersytetu
- Bogusław Maria Szul ~1896–1920
✓ major generalnego sztabu Armii generała Hallera we Francji, major sztabu generalnego, odznaczony Medaille Commemorative, odznaczony Medaille Interallie de la Victoire, odznaczony orderem Virtuti Militari,, słuchacz medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Józefa Szumańska ?–1916
słuchacz
- Michał Szumiel ~1895–1919
lekarz, słuchacz
- Józef Michał Szumowski ~1880–1900
dyrektor szkoły, prefekt, słuchacz kursu, słuchacz szkoły technicznej, student kursu
- Antoni Szumski ~1881–1904
słuchacz politechniki lwowskiej
- Janusz Szwankowski ~1910–1935
członek sekcji, ksiądz, rektor, słuchacz politechniki warszawskiej
- Mieczysław Szwob ?–1918
słuchacz filozofii
- Jan Szwoch ~1894–1922
członek stowarzyszenia techników warszawy, słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda
- Stefan Szyller 1892–1919
architekt, kawaler Virtuti Militari, podporucznik pułku szwoleżerów, porucznik, pułkownik, słuchacz szkoły głównej gospodarstwa, student politechniki
- Kazimierz Stanisław Szymański ~1893–1914
słuchacz kursów
- Wacław Śniechowski ?–1931
dowódca, kawaler orderu militari, kawaler orderu odznaczony krzyżem, komendant garnizonu, komendant wyższej, major artylerii, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony orderami virtuti, słuchacz wyższej, szef departamentu, uczestnik
- Karol Świątkowski ~1875–1898
słuchacz szkoły technicznej
- Antoni Świdziński ~1897–1919
kapelan, oficer korpusu, porucznik, słuchacz kursów, uczestnik
- Jan Świętochowski ~1915–1936
absolwent, słuchacz politechniki
- Stefan Tabor ?–1920
adiutant, członek, dowódca kompanii, porucznik pułku, słuchacz kursów
- Eugeniusz Tatarski ~1897–1923
słuchacz wszechnicy, student wszechnicy
- Ryszard Timme ~1897–1920
✓ słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, wychowaniec szkoły W. Rychłowskiego
- Władysław Tkaczyk ~1914–1937
✓ słuchacz praw Uniwersytetu Jagiellońskiego, sodalis marianus
- Stanisław Tokarz 1840–1906
adwokat, doktor, prezes, przedstawiciel, słuchacz, tokarz
- Przemysław Tomaszewski ~1902–1928
słuchacz politechniki warszawskiej
- Jan Eugeniusz Trent ~1912–1934
słuchacz, sodalis
- Andrzej Truszkowski ~1893–1915
porucznik artylerii, słuchacz
- Kazimierz Trybowski 1893–1916
chorąży, polowy, pracownik, słuchacz filozofii
- Franciszek Trzeciak ?–1912
doktor, profesor akademii, słuchacz
- Edward Tschrschnitz ~1902–1922
słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda
- Zygmunt Tuszewski ~1884–1906
słuchacz szkoły, uczeń szkoły
- Kazimierz Twarowski ~1916–1938
podchorąży, słuchacz
- Walerian Tyczyński ?–1915
✓ jednoroczny ochotnik 100 Pułku Piechoty, słuchacz agronomii
- Stanisław Tymiński ?–1924
jenerał, kapelan, porucznik, słuchacz politechniki, szef sztabu
- Stanisław Tyszka ~1885–1921
✓ kapitan artylerii Wojsk Polskich, słuchacz Oficerskiej Szkoły Topografów przy Instytucie Wojskowo-Geograficznym
- Brunon Tytz ~1901–1923
słuchacz
- Franciszek Uszko ~1901–1924
redaktor, słuchacz
- Henryk Uszyński ~1906–1925
słuchacz wyższej
- Jerzy Waicman ~1911–1931
słuchacz politechniki
- Franciszek Wais ~1894–1918
słuchacz uniwersytetu
- Wacław Walkowski ~1906–1926
pracownik, słuchacz kursów, uczeń gimnazjum rejtana
- Zygmunt Wasilkowski ~1898–1927
słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, urzędnik banku polskiego
- Andrzej Wasiutyński ~1895–1920
dowódca kompanii, inżynier, jenerał, kapucyn, kawaler orderu, major, obywatel za ojczyznę, porucznik, słuchacz, żołnierz
- Stanisław Waśniewski ~1910–1932
słuchacz wyższej
- Janusz Wąsowicz ?–1935
administrator, członek, słuchacz, sodalis marianus, student uniwersytetu, współredaktor
- Leon Werner ?–1893
artysta, członek, obywatel ziemski, pasterz, sędzia gminny, słuchacz, szafarz
- Jan Wernik ~1896–1924
słuchacz, urzędnik państwowy
- Stanisław Lasota Węgler ~1905–1925
słuchacz szkoły, szeregowiec
- Władysław Wiatrowski ?–1922
✓ obrońca Lwowa, słuchacz prawa Uniwersytetu Lwowskiego
- Jan Wierzbicki ~1885–1906
słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego, uczeń szkoły rontalera
- Tadeusz Więckowski ~1898–1919
słuchacz wyższej
- Stefan Wiliński ?–1929
słuchacz Szkoły Nauk Politycznych, współpracownik
- Ludwik Winter ~1899–1920
kapelan, major, słuchacz szkoły wawelberga i rotwanda, szeregowiec
- Bohdan Witwicki ~1895–1923
dyrektor nauk, kapitan, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu krzyża walecznych, lekarz, oficer, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów, rotmistrz ułanów, słuchacz wyższej, szef sztabu
- Stefan Witwicki ~1892–1913
słuchacz kursu
- Stanisław Wnęk ~1901–1926
obywatel za ojczyznę, pracownik, słuchacz, student Uniwersytetu Warszawskiego, urzędnik wojskowy
- Stanisław Wojciechowski ~1890–1920
dowódca, porucznik, słuchacz szkoły
- Witold Wojnar ~1910–1933
słuchacz politechniki warszawskiej
- Edward Wojnarowicz ~1896–1918
✓ słuchacz IV roku agronomii Uniwersytetu Jagielońskiego
- Maria Wojnowska (Rolle) ~1877–1925
doktor, dowódca pułku, komisarz, prezes sądu, przedstawiciel, redaktor, wiceprezydent miasta
- Edward Wojtczak ~1899–1919
✓ słuchacz wydziału technicznego Wolnej Wszechnicy Polskiej, starszy żołnierz 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
- Józef Tadeusz Wolański ?–1922
kapitan wojsk, słuchacz wyższej
- Jan Kanty Wolski 1893–1919
chorąży, marszałek powiatu, obywatel, podporucznik ułanów, porucznik, poseł sejmu krajowego, prezes, sąsiad, słuchacz
- Stanisław Wołek ~1899–1921
✓ odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik I Pułku Artylerii Polowej, słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego, uczeń Gimnazjum św. Anny
- Stanisław Woźniak ~1870–1890
słuchacz filozofii uniwersytetu
- Stanisław Woźniakowski ?–1919
słuchacz politechniki warszawskiej, słuchacz wyższej
- Franciszek Wójcicki ~1891–1914
słuchacz
- Jan Wroczyński ~1884–1903
słuchacz wszechnicy jagiellońskiej
- Józef Wróblewski ~1895–1923
członek bratniej, porucznik rezerwy, słuchacz wydziału, słuchacz wyższej, uczestnik bitwy, żołnierz
- Zygmunt Wróblewski ~1900–1919
słuchacz szkoły
- Witold Wygonowski ?–1919
słuchacz politechniki warszawskiej, słuchacz wyższej
- Józef Wypiór ~1896–1927
działacz, nauczyciel, podchorąży, słuchacz, uczestnik
- Józef Wysocki ?–1896
✓ słuchacz prawa
- Mieczysław Zajączkowski ?–1919
adiutant, oficer, słuchacz politechniki warszawskiej
- Stanisław Zaleski ~1894–1918
podchorąży pułku ułanów, słuchacz medycyny, student medycyny
- Stefan Zaleski ~1890–1910
słuchacz
- Tadeusz Zaleski ~1894–1917
słuchacz
- Wiktor Antoni Zaleski ~1901–1921
prefekt, słuchacz kursu
- Edward Zalewski ~1889–1918
słuchacz szkoły
- Stanisław Zalewski ?–1917
słuchacz
- Stanisław Zalutyński ~1889–1909
słuchacz
- Aleksander Zarzycki 1834–1895
artysta muzyk, autor, dyrektor instytutu muzycznego, dyrektor towarzystwa, kompozytor, muzyk, pracownik, słuchacz
- Aleksander Zawadzki ~1894–1917
doktor medycyny, słuchacz, student politechniki
- Tytus Zawadzki ~1902–1924
pilot, porucznik, słuchacz
- Wacław Zawadzki ~1897–1919
członek organizacji, dowódca, gospodarz, instruktor, komendant, nauczyciel ludowy, oficer polskiej organizacji, podporucznik wojsk polskich, sierżant, słuchacz uniwersytetu, uczeń gimnazjum, właściciel apteki, wychowaniec szkoły
- Roman Zdzienicki ~1900–1921
kawaler krzyża walecznych, kawaler orderów krzyża, kawaler orderu militari, słuchacz prawa uniwersytetu, student
- Włodzimierz Zenowicz ?–1924
pracownik, słuchacz wydziału
- Józef Stanisław Zieliński 1903–1926
podchorąży, podporucznik, słuchacz kursu
- Zygmunt Maria Ziemski ?–1920
słuchacz politechniki warszawskiej
- Stefan Zientarski ~1912–1932
słuchacz szkoły technicznej
- Tadeusz Ziółkiewicz ~1904–1926
✓ słuchacz praw Uniwersytetu Jagiellońskiego
- Janusz Zubalewicz ~1909–1928
słuchacz kursu
- Mikołaj Zwoliński ~1845–1914
członek komitetu, hrabia, kawaler orderów, przedstawiciel, sekretarz, słuchacz szkoły głównej
- Antoni Zylber ~1899–1919
członek zarządu, organizator, podoficer, słuchacz szkoły nauk
- Konstanty Żajkowski ~1886–1910
słuchacz
- Kazimierz Żarski ~1898–1918
słuchacz, żołnierz pułku
- Adam Żebrowski ~1888–1920
doktor, słuchacz
- Stanisław Żelechowski ~1901–1921
ochotnik pułku szwoleżerów, słuchacz wyższej, student wyższej
- Tadeusz Żółkoś ~1898–1932
porucznik rezerwy pułku, słuchacz wyższej, student politechniki, urzędnik
- Henryk Żukowski ?–1916
adiutant, chorąży, sierżant, słuchacz wyższej
- Henryk Żytnicki ?–1919
✓ słuchacz Państwowej Szkoły Budowy Maszyn i Elektrotechniki im. H. Wawelberga i S. Rotwanda, szeregowy I kompanii Karabinów Maszynowych 36 Pułku Piechoty Legii Akademickiej
|