Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 1
Wyniki dla zapytania: „podpułkownik”(są też wyniki dla: „podpułkownik gwardii”)
- Anna (Hignet) ~1786–1882
- Helena (Żelawska) ~1883–1937
podpułkownik
- Julia (Sadowińska) ?–1931
dowódca, podpułkownik
- Julianna (Bielińska) ?–1850
opiekunka, podpułkownik korpusu, weteran wojsk polskich
- Kornelia (Kochańczyk) ~1830–1908
- Ludwika (Anoprejew) ~1853–1890
podpułkownik wojsk
- Maria (Hoborska) ~1846–1930
- Maria (Żyżniewska) ~1877–1937
- Maria Irena (Fyd) ~1899–1928
- Rafaela (Kamieńska) ?–1862
- Wiktoria (Andrejew) ~1824–1892
- Wilhelmina (Lewińska) ?–1869
- Aldona Wanda Aleksandrowicz ~1921–1936
- Fuad Aleksandrowicz ~1875–1937
podpułkownik artylerii
- Marian Aleksandrowicz ~1867–1921
jenerał, kapelan, kapitan, major wojsk polskich, podpułkownik wojsk, profesor, pułkownik, szef biura
- Marcin Amandowicz ~1786–1861
dowódca, podpułkownik, weteran
- Stefan Andrejew ?–1901
podpułkownik
- Mieczysław Andruszewski ~1872–1931
adiunkt, doktor, lekarz, podpułkownik
- Teofil Angermann 1857–1917
emeryt, odznaczony krzyżem, podpułkownik
- Walenty Antoniak ~1863–1918
lekarz kolejowy, podpułkownik służby
- Bolesław Antoniewicz ~1854–1909
komisarz, podpułkownik, profesor akademii handlowej, urzędnik
- Jan Awdiejew ?–1852
kawaler orderu świętej Anny, podpułkownik saperów
- Katarzyna Babska (Żabicka, Szałacka) ~1825–1885
- Salomea Balinowska (Dudzińska, Fiedorowicz) ~1801–1846
podpułkownik wojsk
- Karol Jan Barnett ~1790–1856
konsul generalny, królowa, ozdobiony medalem, podpułkownik gwradii, porucznik
- Dawid Bebutow ?–1867
baron, dowódca, generał, hrabia, jenerał, kapłan, kawaler orderów, komendant miasta warszawy, komendant warszawy, król, książę, major, namiestnik, podpułkownik
- Behling (Ziemianowska) ~1788–1848
- Franciszek Bellisomi ?–?1892
podpułkownik
- Karol Bellisomi ?–?1892
podpułkownik
- Mieczysław Bentkowski ?–1883
doktor, major, podpułkownik wojsk
- Jerzy Biały ~1899–1926
doktor, hrabia, inżynier, kapitan saperów, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony walecznych, podpułkownik, referent, szef oficerów, żołnierz
- Leonarda Biedrzycka (Sadowska) ?–1898
- Konstanty Biełousow ~1866–1914
komisarz, podpułkownik, pomocnik
- Józef Biernacki ~1894–1937
odznaczony krzyżem niepodległości, podpułkownik dyplomowany, podpułkownik odznaczony krzyżem
- Klemens Władysław Biernacki ?–1938
kierownik, podpułkownik służby, pracownik, pułkownik, współpracownik
- Józefa Paulina Bilicka (Żelazowska) ?–1928
podpułkownik
- Włodzimierz Bochenek ~1894–1926
dowódca pułku, kawaler, odznaczony krzyżem krzyżem, odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik odznaczony krzyżem, podpułkownik sztabu, pułkownik
- Edward Boczarski ~1825–1879
✓ podpułkownik Wojsk Rosyjskich
- Ignacy Boerner ~1875–1933
budowniczy, członek, inżynier mechaniki, inżynier wychowaniec politechniki, kawaler orderów militari, kawaler orderów virtuti, kawaler orderu krzyża niepodległości, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, komendant, marszałek, mechanik, minister poczty, oficer łącznikowy, opiekun, organizator, podpułkownik pułku, prezes nadzorczej syndykat, pułkownik, wychowaniec politechniki, założyciel, zwierzchnik
- Zygmunt Bogatko ~1821–1873
komisarz policji wykonawczej, podpułkownik
- Wojciech Bogusławski ?–1852
ozdobiony krzyżem złotym, podpułkownik pułku
- Balbina Bońkowska (Zdanowicz) ?–1866
- Józef Borkowski ?–1920
dowódca pułku ułanów, dowódca szwadronu pułku, dowódca ułanów, major, opiekun, podporucznik, podpułkownik pułku, rotmistrz, uczestnik
- Jan Braun ~1789–1857
✓ kawaler krzyża Legii Honorowej, kawaler Orderu św. Anny kl. II, kawaler Orderu św. Stanisława kl. II, kawaler Orderu św. Włodzimierza kl. IV, podpułkownik wojska polskiego, radca kolegialny
- Weronika Broniewska (Mejer, Dorogoj) ~1839–1895
- Władysław Brun ~1844–1893
podpułkownik kawalerii
- Michał Brzostowski ~1781–1852
hetman, hrabia, kanclerz, kasztelan, król, książę, obywatel tutejszy, podpułkownik wojsk
- Henrietta Bückling (Bachman, Pawłowicz) ~1790–1874
podpułkownik wojsk polskich
- Henryk Budkowski 1878–1928
członek, dowódca pułku, dowódca szwadron, generał, kapłan, kawaler krzyża, kawaler Legii Honorowej, komendant warszawy, major sztabu jeneralnego, muzyk, odznaczony krzyżem walecznych, oficer sztabu, podpułkownik sztabu jeneralnego, pułkownik pułku ułanów, rektor, towarzysz, żołnierz
- Julian Bujalski ?–1862
podpułkownik sztabu
- Barbara Bukrzewska (Jodko) ~1777–1848
- Artur Buol ?–1920
baron, dowódca artylerii, kapitan, kawaler orderu krzyża walecznych, podchorąży, podpułkownik, ppułkownik, pułkownik, rotmistrz, wachmistrz
- Józef Celiński ~1772–1850
dyrektor administracji, kawaler orderu legii honorowej, podpułkownik, pułkownik
- Józef Chełmicki 1814–1890
generał wojsk, jenerał, królowa, opiekun, podporucznik, podpułkownik
- Stanisław Chełmiński ~1852–1912
kawaler orderów, pastor, podpułkownik
- Albin Józef Chęciński ~1885–1931
delegat, doktor, dowódca, dyrektor naczelny, generał, intendent, kapelan, kapitan, komendant policji, major, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, poseł sejmu, prezes administracyjnej, pułkownik, szef wojsk, wiceminister, wiceprezydent krakowa
- Wacław Chłopicki ~1826–1871
książę, podpułkownik, wyższy
- Aleksander Chmielewski ~1850–1928
podpułkownik, proboszcz
- Ludwik Chmielewski ?–1848
oficer pułku piechoty, podoficer, podpułkownik pułku ułanów, wyższy
- Józef Chodkiewicz ~1789–1846
kawaler, podpułkownik
- Włodzimierz Chodorowski ?–1867
baron, generał-major, kapitan, naczelnik inżynierów, podpułkownik
- Paweł Chrzanowski ?–1914
dyrektor, generał, gubernator, hrabia, jenerał, król, oficer akademii, podpułkownik, prezes, profesor, senior, sędzia wojskowy, wiceprezes sądu, właściciel dóbr, założyciel
- Paweł Chrzanowski ~1881–1930
członek zarządu, obywatel ziemski, podpułkownik
- Wojciech Chrzanowski ?–1848
lekarz miasta, magister medycyny, podpułkownik, pułkownik, wyższy
- Antonina Chudzyńska (Zawadzka) ~1795–1869
emerytka, pułkownik wojsk
- Jan Cichocki ~1872–1936
ksiądz kapelan, ksiądz prałat, mistrz kunsztu, podpułkownik
- Michał Cieński ?–1931
odznaczony krzyżem virtuti, podpułkownik pułku ułanów
- Emma Clemens (Kośmińska) ~1857–1906
- Mieczysław Czaderski ?–1928
dyrektor nauk, kawaler orderu Virtuti Militari, kierownik, komendant korpusu oficerskiego, komendant oficerów, major, obywatel, odznaczony orderami virtuti, oficer, podpułkownik sztabu, pułkownik, współpracownik
- Teodor Czajkowski ?–1902
podpułkownik saperów
- Walerian Czarnecki ~1822–1894
podpułkownik saperów, właściciel dóbr w płockiem
- Antoni Czeczott ~1822–1872
podpułkownik saperów, pułkownik saperów
- Erazm Czekierski ~1817–1882
kawaler orderów, podpułkownik
- Walenty Czekierski ~1787–1871
emeryt, kawaler orderów, podpułkownik, towarzysz
- Kazimierz Czernicki ?–1901
podpułkownik saperów
- Stanisław Czerniewski ~1874–1910
podpułkownik
- Konstanty Czetarew ~1824–1896
podpułkownik
- Alojzy Czołczyński ?–1854
kawaler nieskazitelnej służby, podpułkownik, poważany
- Apolonia Dalewska (Sierakowska) ~1839–1919
podpułkownik sztabu jeneralnego, student uniwersytetu petersburskiego, żołnierz
- Wacław Damski ~1857–1923
doktor, lekarz, obywatel honorowy, podpułkownik, prezes związku, wiceprezes izby lekarskiej
- Anna Dangel (Jaskólska) ?–1853
kapłan, ksiądz, podpułkownik, proboszcz parafii, przewodnik
- Zenon Darewski ?–1867
podpułkownik
- Franciszek Daszewski ~1787–1852
✓ dziedzic dóbr Dziecinowa, kawaler Legii Honorowej, kawaler Orderu św. Anny kl. II, kawaler Orderu św. Włodzimierza kl. IV, major placu miasta Warszawy, podpułkownik gwardii grenadierów, podpułkownik wojsk polskich, właściciel domu w warszawie, właściciel dóbr ziemskich
- Anna Dauter (Wolfram) ~1836–1918
obywatel przedmieścia, obywatelka przedmieścia, podpułkownik
- Stanisław Dąbek ~1894–1933
dowódca oficerów, odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik odznaczony krzyżem
- Rudolf Dąbrowski ~1867–1914
podpułkownik
- Stefan Dąbrowski ~1860–1911
✓ podpułkownik
- Tekla Dąbrowska (Sasinowska) ~1848–1924
- Karol de Vaux ~1832–1917
podpułkownik, właściciel dóbr
- Jan de Ville ?–1921
podpułkownik
- Jan Deville ~1870–1921
podpułkownik
- Antoni Doboszyński ?–1931
członek wileńskiego towarzystwa, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, ppułkownik, prezes komisji rewizyjnej, prokurator sądu okręgowego w wilnie
- Karol Dobrowolski ?–1925
doktor, major, podpułkownik
- Mieczysław Dobrucki ~1883–1929
członek zarządu głównego związzku, inżynier, kierownik, mierniczy przysięgły, podpułkownik rezerwy
- Wacław Domański ~1867–1921
podpułkownik wojsk
- Teodor Donkwart ~1836–1900
podpułkownik
- Teodor Dorogoj ~1835–1885
podpułkownik wojsk
- Fryderyk Leon Douglas ~1886–1928
baron, podpułkownik sztabu, podpułkownik wojsk polskich, prezes instytucji, założyciel
- Czesław Dowbor ?–1912
kawaler orderów, podpułkownik
- Wacław Drojowski ~1837–1920
adiutant pułku, agronom, artysta rzeźbiarz, członek komisji, dowódca pułku, kierownik, major wojsk polskich, oficer brygady, pastor, podporucznik wojsk polskich, podpułkownik, pomocnik, prawnik, profesor, rzeźbiarz, szef wojskowego instytutu, tokarz, wychowaniec instytutu, żołnierz brygady
- Leon du Bourblanc ?–1852
podpułkownik
- Wiktor du Bourblanc ?–1852
podpułkownik
- Hipolit Dubieniecki ?–?1873
podpułkownik
- Piotr Duwing ?–1861
podpułkownik wojsk
- Marian Dworakowski ~1895–1926
dyrektor nauk, inżynier, kawaler krzyża walecznych, komendant oficerów, major, podchorąży, podporucznik, podpułkownik, szef oficerów
- Józef Dzierzbicki ~1786–1856
podpułkownik
- Aleksander Dziubiński ~1837–1887
✓ podpułkownik 31 Aleksopolskiego Pułku
- Adolf Ekkersdorf ~1859–1906
podpułkownik pułku piechoty
- Konstanty Emiljanow ?–1904
podpułkownik
- Eufemia Ern (Szlachto) ~1857–1886
- Paweł Esterhazy ?–1915
hrabia, podpułkownik
- Władysław Filipkiewicz ~1878–1920
artysta malarz, doktor, jenerał, kapelan, kapitan, lekarz wojskowy, malarz, podpułkownik, prezydent, profesor doktor, pułkownik
- Antoni Filleborn ~1785–1860
kawaler orderów, podpułkownik korpusu, weteran
- Szymon Fiszer ?–1857
dowódca, podpułkownik
- Wilhelm Skarbimir Fiszer ~1836–1880
komisarz cyrkułu, podpułkownik
- Tadeusz Frank ?–1926
kawaler orderu krzyża walecznych, kawaler orderu militari, kawaler orderu virtuti krzyża, kawaler orderu Virtuti Militari, podpułkownik, pułkownik
- Robert Frejtag ~1802–1851
członek komisji rządowej, dziekan kościołów, generał-lejtnant, generał-major, jenerał, kawaler orderów wojskowych, książę, muzyk wojskowej, namiestnik, oficjał katedralny, podpułkownik, pułkownik, żołnierz
- Frybes ?–1867
podpułkownik
- Feliks Fryderycy ~1792–1848
emeryt, podpułkownik wojsk polskich
- Aleksandra Galle (Szybajło) ?–1880
kapitan, podpułkownik
- Antoni Galle ~1861–1897
kapitan gwradii, kapitan lejbgwardji, kapitan pułku, podpułkownik
- Franciszek Galle ~1823–1897
kapitan lejbgwardji, kawaler orderów, podpułkownik, proboszcz, pułkownik
- Ludwika Galle ?–?1897
kapitan, podpułkownik
- Stefan Garczyński ~1883–1923
doktor medycyny, kawaler orderu krzyża walecznych, kawaler orderu militari, podpułkownik, ppułkownik
- Kamila Gardocka (Pełszyńska, Włoszczewska) ~1859–1909
doktor medycyny, kanonik, podpułkownik
- Wanda Gaspenas (Świtalska) ?–1925
- Paweł Genzel ~1862–1918
obywatel przedmieścia, obywatelka przedmieścia, podpułkownik
- Józef Gepner ?–1858
podpułkownik artylerii, podpułkownik wojsk
- Tadeusz Gepner ~1883–1929
doktor medycyny, kapelan, komendant oficerów, komendant szpitala, ksiądz kapelan, lekarz, marszałek, ordynator szpitala, podpułkownik, ppułkownik
- Władysław Gettlich ~1874–1925
członek, kierownik, podpułkownik, prezes zarządu zakładów, szef, współtowarzysz rady zarząd
- Jan Ginko ~1800–1850
kawaler orderów, podpułkownik pułku
- Ernest Giżejewski ~1889–1931
delegat, podpułkownik
- Kazimierz Głębocki ?–1920
podpułkownik wojsk polskich
- Wanda Maria Głuchowska (Olczak) ~1904–1939
- Emilia Gnatowska (Gnatowska) ?–1846
- Stanisława Godecka (Mieszkis) ~1895–1939
lekarz dentysta
- Wincenty Gogojewicz ~1834–1895
✓ emeryt, podpułkownik
- Julian Gogólski ~1855–1927
podpułkownik
- Franciszek Goldberg ~1864–1937
arcybiskup, doktor, generał, kierownik oddziału, komendant szpitala, marszałek, podpułkownik stanie spoczynku, pomocniczy, proboszcz
- Mikołaj Gołaszewski ~1821–1897
kawaler orderów, podpułkownik wojsk, urzędnik kolei nadwiślańskiej
- Maria Gołębiowska (Bastgen) 1866–1917
- Nadzieja Gorłanow (Bardecka) ~1850–1903
podpułkownik
- Antoni Wacław Gozdek ~1873–1930
emeryt, generał, kapelan, kierownik apteki szpitala, komendant szpitala, magister farmacji, major, marszałek, podpułkownik, pułkownik, szef, współpracowniczka
- Amelia Gozman (Jurczewska) ?–1874
członek zarządu, inspektor, podpułkownik
- Marianna Górecka (Żelińska) ?–1852
- Franciszek Górski ~1864–1937
kierownik, marszałek, podpułkownik stanie spoczynku
- Ignacy Górski ~1806–1868
podpułkownik
- Otton Górski ?–1919
inspektor, podpułkownik
- Joachim Greczulewicz ?–1906
podpułkownik
- Tadeusz Grochowalski ?–1919
komendant, lotnik, oficer, pilot, podpułkownik, ppułkownik
- Jan Grodecki ~1840–1907
podpułkownik
- Jan Gruchelski ?–1937
komendant, królowa korony polskiej, major, podpułkownik, porucznik
- Jan Kazimierz Grudziński ~1868–1933
komendant, podpułkownik
- Józef Grygowicz ?–1906
obywatel, podpułkownik
- Mikołaj Gutowski ?–1883
leśniczy, podpułkownik korpusu
- Lucjusz Hadziewicz ~1858–1915
emeryt, kawaler orderów, podpułkownik pułku
- Rudolf Halenta ~1887–1935
podpułkownik
- Bazyli Hanczakowski ~1867–1930
doktor, lekarz, podpułkownik
- Teofil Hasselquist ~1785–1865
chorąży, kapitan, kawaler orderów, książę, major, ochotnik, ozdobiony krzyżem polskim, podoficer, podpułkownik, porucznik, pułkownik wojsk polskich, szef, żołnierz
- Judyta Hawryłowicz (Ilinicz) ~1804–1849
podpułkownik
- Wojciech Heblewski ~1786–1850
członek archikonfraterni literackiej, podpułkownik wojsk polskich
- Aleksander Hoecke ?–1902
naczelnik kolei, podpułkownik służby, pułkownik, urzędnik
- Robert Hornborg ~1825–1882
kawaler orderów, podpułkownik wojsk
- Jan Hornowski ?–1930
podpułkownik artylerii
- Leon Hoszek ~1913–1925
podpułkownik
- Hube ?–1850
podpułkownik
- Dymitr Ilin ?–1855
kawaler orderów, podpułkownik
- Tadeusz Imbra ?–1881
podpułkownik
- Jadwiga Izbicka (Koiszewska) ?–1926
- Antoni Jabłoński 1896–1920
adiutant, dowódca pułku ułanów, dowódca ułanów, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, major sztabu, naczelnik, podpułkownik sztabu jeneralnego, porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów, ppułkownik
- Władysław Jagniątkowski ~1857–1930
dowódca, emeryt wojsk, kapitan, kawaler krzyża walecznych, major, oficer orderu, oficer saperów, podporucznik, podpułkownik służby, pułkownik wojsk polskich, żołnierz
- Edward Jagodziński ~1877–1935
członek, doktor, lekarz, podpułkownik
- Antoni Jakubowski ~1870–1927
podpułkownik
- Romana Jakubowska (Wusatowska) ~1891–1925
- Helena Jancewicz ?–1863
podpułkownik
- Paweł Jancewicz ~1808–1868
podpułkownik wojsk
- Baltazar Janowski ~1855–1900
podpułkownik pułku
- Jan Janowski ~1884–1935
adwokat, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, szef wojskowy
- Tadeusz Jaroszewicz ?–1934
✓ podpułkownik dyplomowany
- Klemens Jasiński ~1852–1893
podpułkownik
- Władysław Jasiński ~1860–1915
dyrektor, ksiądz prałat, podpułkownik, urzędnik Dyrekcji Tramwajów Miejskich
- Łukasz Jaskólski ~1776–1851
kapłan, ksiądz, ozdobiony krzyżem wojskowym, podpułkownik, proboszcz parafii, przewodnik, publiczny, pułkownik wojsk polskich
- Teodor Jaworski ~1780–1848
podpułkownik wojsk polskich
- Tadeusz Jeziorański ?–1929
generał, kawaler orderu militari, odznaczony krzyżem walecznych, oficer sztabu, podpułkownik, pułkownik, uczestnik walk, uczestnik wojny
- Wacław Jeziorański ?–1938
odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik
- Zygmunt Jędrychowski ?–1926
inżynier, kapelan, kawaler krzyża walecznych, komendant oficerów, ksiądz kapelan, major, podchorąży, podporucznik, podpułkownik, proboszcz parafii, żołnierz
- Gabriel Jędrzejewicz ?–1854
podpułkownik
- Władysław Jordan 1819–1891
podpułkownik, pułkownik
- Otton Joung ~1784–1851
kawaler Legii Honorowej, podpułkownik wojsk polskich
- Paweł Jutrzenka ~1781–1853
kawaler orderu, podpułkownik wojsk polskich
- Roman Kalkstein ?–1870
kapitan, podpułkownik
- Rafał Kamieński ~1804–1852
książę warszawski, major pułku strzelców, oficer, podpułkownik
- Eugeniusz Karchesy 1864–1919
doktor medycyny, dowódca szpitala, lekarz, podpułkownik, porucznik, szef sanitarny
- Ludwika Karska (Kiwerska) ~1798–1863
- Leon Karyszkowski ~1891–1938
doktor, komendant oficerów, lekarz pułkowy, lekarz wojskowy, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik
- Kazanowicz ~1816–1881
naczelnik, podpułkownik, poważany, zwierzchnik
- Lucjan Kędzierski ?–1919
dowódca artylerii, dowódca korpusu, kierownik, podpułkownik, pułkownik, towarzysz
- Stanisław Kęplicz ?–1929
filister, hrabia, minister rolnictwa, obywatel, odznaczony krzyżem lwowa, oficer kawalerii, podpułkownik, pułkownik wojsk polskich
- Zofia Irena Kidzińska (Michler, Możdżeń) ~1896–1931
- Władysław Kierdej ~1892–1937
podpułkownik
- Jan Kieroński ~1896–1920
dowódca, instruktor, podporucznik kompanii, podpułkownik, słuchacz prawa uniwersytetu
- Paweł Kindelski ~1878–1926
podprokurator, podpułkownik, prokurator, pułkownik, sędzia wojskowy, szef wydziału
- Stanisław Kindler ~1791–1862
kawaler orderów, ozdobiony hornorowym za nieskazitelną, podpułkownik pułku piechoty
- Klikowicz ~1812–1863
podpułkownik
- Antoni Klikowicz ~1852–1902
podpułkownik, rewizor
- Wiktor Kochanowski ~1877–1925
✓ komendant Szkoły Podchorążych Rezerwy 3 Dywizji Kawalerii, podpułkownik, zastępca dowódcy 17 Pułku Ułanów Wielkopolskich
- Zdzisław Kołaczkowski ~1835–1895
kawaler orderów, podpułkownik kawalerii
- Bronisław Komorowski ?–1905
podpułkownik
- Tomasz Konarski ?–1878
kawaler orderu, podpułkownik wojsk polskich, pułkownik wojsk polskich
- Franciszek Konopacki ?–1919
podpułkownik
- Bolesław Kopystyński ~1878–1932
artysta muzyk, muzyk, pedagog, podpułkownik, profesor konserwatorium muzycznego
- Ludomił Korczyński ?–1936
asystent, docent uniwersytetu, doktor, lekarz, podpułkownik, prezes polskiego towarzystwa, profesor doktor, profesor lekarskiego, profesor uniwersytetu jagiellońskiego, założyciel
- Korycki ?–1849
✓ podpułkownik z pułku huzarów im. J.C.W. Wielkiego Księcia Cesarzewicza
- Krzysztof Koryzna ~1773–1850
kawaler krzyża wojskowego, oficer wojsk polskich, ozdobiony za nieskazitelną służbę, podpułkownik artylerii
- Andrzej Korzeniowski ?–1931
major dyplomowany, podpułkownik dyplomowany
- Marcin Kotula ~1878–1926
kierownik, magister farmacji, podpułkownik
- Ludomir Kowalewski ?–1875
✓ podpułkownik Wojsk Rosyjskich
- Anna Kozłowska (Wdowydczenko) ?–?1891
podpułkownik
- Tadeusz Koźniewski ~1880–1921
✓ członek towarzystwa naukowego warszawskiego, doktor medycyny, oficer I Brygady Legionów Polskich, podpułkownik-lekarz WP, profesor Uniwersytetu Warszawskiego uniwersytetu
- Lucjan Aleksander Krajewski ~1825–1864
podpułkownik wojsk cesarsko-rosyjskich
- Stefan Krajewski ~1891–1933
podpułkownik korpusu, ppułkownik, szef oficerów korpusu
- Michał Krasicki ?–1915
podpułkownik pułku ułanów
- Jan Krasowski ~1797–1849
podpułkownik wojsk cesarsko-rosyjskich
- Bolesław Kraupa ~1871–1924
generał brygady, kapitan kompanii, krzewiciel, podpułkownik
- Edward Kraupa 1871–1924
dowódca, generał brygady, podpułkownik
- Emil Krauze 1867–1936
członek zarządu spółdzielnii, podpułkownik
- Kazimierz Krulisz ~1895–1936
autor, członek komisji, członek stowarzyszenia elektryków, dyrektor, elektryk, inżynier, kawaler orderu polonia restituta, minister poczty, naczelnik wydziału wojskowy, odznaczony medalami wojny, odznaczony medalem pamiątkowm, podpułkownik wojsk, ppułkownik, pracownik, prezes sekcji, profesor państwowej wyższej, redaktor
- Stanisław Krzepiński ~1880–1938
✓ podpułkownik
- Ludwik Krzepowski ?–1922
doktor, komendant, minister, naczelnik, podpułkownik, referent, wiceminister
- Stanisław Marian Krzysik 1891–1930
asystent, członek polskiego towarzystwa, doktor, dowódca pułku piechoty, kawaler orderu krzyża walecznych, kierownik zakładu, podpułkownik dyplomowany, pracownik, pułkownik, współpracownik komisji
- Jan Krzyżanowski ~1797–1867
kawaler orderów, ozdobiony hornorowym za nieskazitelną, podpułkownik
- Franciszek Ksieniewicz ~1859–1933
podpułkownik stanie spoczynku
- Wincenty Księżopolski ~1802–1869
baron, kawaler orderu, podpułkownik
- Franciszek Jozef Kucharzyk ?–1937
artysta rzeźbiarz, podpułkownik
- Aniela Kuczewska (Kozłowska) ~1850–1895
emeryt
- Bronisław Kudelski ~1866–1924
jenerał, kawaler krzyża walecznych, podpułkownik, szef wojskowej, żołnierz legionów polskich
- Leopold Kula ~1897–1919
dowódca wojsk polskich, komendant korpusu, komendant naczelny, oficer brygady, oficer legionów polskich, podpułkownik wojsk polskich, porucznik, uczestnik
- Ignacy Kuliczkowski ~1849–1897
emeryt, podpułkownik
- Antoni Kunicki ~1823–1899
emeryt, podpułkownik, rewizor
- Eugeniusz Kunisz ~1875–1933
adiutant, dowódca pułku strzelców, emeryt, kapelan, podpułkownik, pułkownik
- Henryk Kunzek ~1871–1928
artysta rzeźbiarz, członek towarzystwa książek, d-r, doktor medycyny, komendant, lekarz, marszałek, odznaczony krzyżem walecznych, oficer brygady legionów, podpułkownik odznaczony krzyżem, pracownik, prezes związku strzeleckiego, profesor akademii pięknych, profesor pięknych, profesor szkoły przemysłu, rektor, rzeźbiarz, uczestnik, żołnierz
- Emilia Kweisser (Böhlendorff, Dietrich) ~1798–1862
- Cecylia Kwiatkowska (Sztofels) ~1865–1911
- Ksawery Kwiatkowski ~1830–1878
podpułkownik
- Bartłomiej Lanckoroński ~1772–1845
✓ dziedzic dóbr Mistowa, kawaler Virtuti Militari krzyża złotego, namiestnik kawalerii narodowej, podpułkownik wojsk polskich, pułkownik 4 pułku strzelców pieszych, szef batalionu 13 pułku piechoty, uczeń Gimnazjum Krzemienieckiego
- Józef Lasocki ~1861–1931
adiutant, doktor, generał armii, generał dywizji, hrabia, kawaler orderów, podporucznik, podpułkownik
- Józefa Lasocka (Fedorowicz) ~1807–1889
emerytka, weteran wojsk polskich
- Michał Latkowski ?–1930
doktor, działacz niepodległościowy, kawaler złotego krzyża, komendant lekarzy, lekarz, ordynator szpitala, podpułkownik
- Wanda Lebensztejn (Podobiedow) ~1862–1891
podpułkownik
- Mikołaj Legin ?–1926
inżynier, kawaler krzyża walecznych, komendant oficerów, major, podchorąży, podporucznik, podpułkownik
- Władysław Lemoch ~1877–1931
podpułkownik
- Ludwik Lepiarz ~1891–1937
doktor, dowódca pułku, generał, kapitan, komendant lekarzy, ksiądz prałat, major, odznaczony krzyżem virtuti, podpułkownik dyplomowany, prezes apelacyjny, prezydent, pułkownik
- Henryk Lewandowski ?–1926
inżynier, kawaler krzyża walecznych, komendant oficerów, major, podchorąży, podporucznik, podpułkownik
- Aleksander Lewicki ~1877–1935
członek kongregacji kupieckiej, członek wydziału, delegat, dowódca, dyrektor kupców, odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik wojsk polskich, prezes towarzystwa, przemysłowiec, szef, właściciel dóbr, współwłaściciel dóbr
- Marianna Lindner (Celińska) ~1802–1850
dyrektor szpitala
- Aleksander Linsenbarth ~1788–1861
kawaler orderu świętego włodzimierza, podpułkownik, pułkownik wojsk polskich
- Bronisław Lipski ~1892–1936
✓ odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Polonia Restituta, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony Medalem Dziesięciolecia Odzyskania Niepodległości, odznaczony Medalem Pamiątkowym za Wojnę 1918-1921, podpułkownik, zastępca dowódcy 19 Pułku Artylerii Lekkiej
- Andrzej Listowski ~1802–1860
generał-major, kawaler orderów, naczelnik wydziału kontroli, ozdobiony hornorowym, podpułkownik wojsk cesarsko-rosyjskich, zwierzchnik
- Leon Lorja ~1883–1932
doktor, kawaler orderów krzyża, kawaler orderów militari, kawaler orderu krzyża niepodległości, kawaler orderu krzyża walecznych, kawaler orderu Virtuti Militari, oficer legionów polskich, organizator, pilot, podpułkownik, towarzysz zarządu, uczestnik walk o niepodległość ojczyzny, współpracownik
- Stefan Loth ~1896–1936
bojownik, członek dożywotni, kawaler orderu Virtuti Militari, kawaler Virtuti Militari, opiekun, pilot, podpułkownik, prezes klubu
- Olimpia Lutkiewicz (Rakowiecka) ~1818–1857
- Stanisław Łapiński ?–1922
doktor, dowódca, kawaler krzyża, oficer, organizator, podpułkownik, porucznik, pracownik, profesor doktor, szef sztabu
- Mieczysław Łasiński 1871–1931
✓ podpułkownik wojsk polskich
- Piotr Łukienowicz ?–?1860
podpułkownik wojsk cesarsko-rosyjskich
- Adolf Maciesza ~1878–1929
podpułkownik, poseł sejmu, pułkownik
- Henryk Madurowicz ?–1921
komendant, major, podpułkownik
- Mieczysław Majewski ~1875–1920
major, podpułkownik, szef
- Katarzyna Majorkowska (Kiełkiewicz) ?–1855
podpułkownik
- Kazimierz Malanowicz ~1884–1933
doktor, komendant szpitala, lekarz, podpułkownik
- Edmund Malski ~1842–1892
✓ podpułkownik Wojsk Rosyjskich
- Jan Małaszkiewicz ~1801–1877
obywatel ziemski, podpułkownik
- Stanisław Matlak ~1883–1939
burmistrz, doktor, lekarz naczelny, lekarz rezerwy, podpułkownik
- Aleksander Matula ?–1931
✓ podpułkownik wojsk polskich
- Tadeusz Mazurkiewicz ~1904–1926
inżynier, kawaler krzyża walecznych, komendant oficerów, major, podchorąży, podporucznik, podpułkownik, słuchacz kursu
- Ludwika Mendelsburg (Wierzbicka) ~1887–1931
- Piotr Messing ?–1846
podpułkownik artylerii
- Joanna Mękarska ~1769–1848
lekarz miasta, magister medycyny, podpułkownik, pułkownik, wyższy
- Tomasz Michalikowski 1870–1931
podpułkownik stanie spoczynku, ppułkownik
- Ładysław Michalski ~1864–1932
doktor medycyny, obywatel ziemski, podpułkownik rezerwy, pułkownik rezerwy, sędzia
- Stanisław Michałowski ~1881–1937
lekarz powiatowy starostwa, odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik, szef sanitarny
- Antoni Mickiewicz ?–1867
baron, generał-major, kapitan, naczelnik inżynierów, podpułkownik
- Leon Mieczkowski ~1870–1931
chirurg szpitala, d-r, docent chirurgii, docent uniwersytetu, doktor medycyny, działacz, lekarz naczelny, lekarz rezerwy, lekarz zakładu, podpułkownik, rektor senatu rady wydział
- Józef Mielęcki ~1879–1933
dowódca korpusu oficerskiego pułku, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, podpułkownik pułku ułanów, prawnik
- Ignacy Mielżyński ?–1938
członek komisji rewizyjnej, członek nadzorczej naszej, członek zarządu, dowódca ułanów, hrabia, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, obywatel, odznaczony krzyżem virtuti, oficer powstania, podpułkownik, prezes kredytowy, prezes nadzorczej, prezes zarządu, sodalis marianus, szef, współpracownik
- Jan Miklaszewski ~1835–1906
emeryt, obywatel miasta warszawy, podpułkownik artylerii
- Antoni Milli ~1863–1919
dowódca, podpułkownik wojsk polskich
- Aleksander Misiewicz ~1872–1881
doktor, uczeń wyższej
- Leokadia Misiewicz ~1880–1882
podpułkownik
- Mieczysław Mniszek ~1844–1923
marszałek, podpułkownik, poseł
- Adam Modrzewski ~1868–1923
doktor medycyny, podpułkownik wojsk polskich
- Urszula Zofia Moess (Rudzka, Trzcińska) ~1876–1938
- Wiktor Morantowicz ?–1923
ksiądz kapelan, podpułkownik
- Stanisław Morozewicz ~1857–1903
podpułkownik, urzędnik kontroli Kolei Nadwiślańskich
- Aleksander Morozow ~1871–1937
✓ major wojsk polskich, podpułkownik Armii Rosyjskiej
- Julia Morycińska (Rydzewska) ~1873–1922
- Stanisław Mroczkowski ?–1920
komendant placu, podpułkownik wojsk polskich
- Aleksander Mrowiński ~1826–1869
✓ dymisjonowany podpułkownik Wojsk Rosyjskich
- Maria Mrozińska (Durska) ?–1921
✓ artystka dramatyczna, artystka Teatru Małego, artystka teatru polskiego, członek Związku Artystów Scen Polskich
- Anastazja Mukułowska (Wrześniewska) ~1809–1867
podpułkownik wojsk, prezes, redaktor
- Jan Müller ?–1931
✓ podpułkownik wojsk polskich
- Dorota Myrtenheyn (Sklarewska) ?–1888
podpułkownik
- Feliks Napiórkowski ~1885–1920
dowódca pułku, podpułkownik, szef, towarzysz
- Teodor Niedomański ?–1885
kawaler orderów, podpułkownik
- Stanisław Niesiołowski ?–1929
✓ podpułkownik
- Jerzy Wojciech Niewęgłowski ~1787–1853
ozdobiony krzyżem złotym, podpułkownik gwradii grenadierów
- Adam Nosarzewski ~1784–1864
obywatel dóbr ziemskych, podpułkownik
- Stefan Nowicki ~1868–1933
członek, emeryt gazowni miejskiej, filister korporacji Welecja, inżynier, naczelnik wydziału, podpułkownik, współpracownik
- Marian Przemysław Ogiński ~1873–1935
inżynier, książę, podpułkownik
- Artur Oppman ?–1931
członek honorowy literatów, członek honorowy towarzystwa literatów, członek straży, członek założyciel, członek zarządu, kawaler krzyża oficerskiego, kawaler Legii Honorowej, lekarz, pisarz, podpułkownik stanie spoczynku, publiczny, redaktor illustrowanego, założyciel, żołnierz
- Stanisław Orgelbrand ~1880–1922
✓ doktor medycyny, podpułkownik WP
- Aleksander Orłow ~1827–1898
podpułkownik
- Janina Orszagh (Mączewska) ~1901–1939
dowódca pułku ułanów, marszałek
- Antoni Osiński ~1830–1893
podpułkownik
- Stanisław Osipowski ~1773–1852
podpułkownik
- Jadwiga Osmólska (Hałacińska) ?–1928
- Wiktor Ossoliński ?–1860
✓ dziedzic na Czerniakowie i Rudce, kawaler Legii Honorowej, kawaler Virtuti Militari, podpułkownik wojsk polskich
- Kazimierz Osten ?–1921
podpułkownik
- Wilhelm Ostrowski ?–1922
kierownik kasy, podpułkownik, szef
- Antoni Paszyc ?–1854
kawaler honorowy, ozdobiony krzyżem złotym, podpułkownik gwradii, rewizor skarbowy, urzędnik
- Tadeusz Józef Paszyński ?–1924
biskup, kapelan szpitala ujazdowskiego, podpułkownik
- Aleksander Paulo ?–1937
doktor, lekarz, podpułkownik stanie spoczynku, senator
- Faustyn Pawłowicz ?–1848
podpułkownik
- Artur Pepłowski ?–1935
członek zarządu głównego związzku, odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik dyplomowany, ppułkownik, prezes, towarzysz
- Ksawery Petzold 1782–1858
kapitan, major, ochotnik wojska, ozdobiony hornorowym za nieskazitelną, podpułkownik, porucznik
- Marian Piątkowski ~1866–1930
doktor, lekarz, podpułkownik
- Oktawian Pierożyński ~1869–1937
podpułkownik
- Adam Pietraszko ~1836–1904
podpułkownik
- Józef Pietrusiński ~1767–1847
cesarz, dziedzic dóbr, kapitan, lekarz miasta, magister medycyny, oficer wojsk polskich, podpułkownik, porucznik, pułkownik, szef, wyższy
- Kazimierz Pietrzykowski ~1858–1926
emeryt, podpułkownik
- Józef Piołonowicz ?–1863
ozdobiony krzyżem polskim, podpułkownik wojsk polskich
- Adam Tymoteusz Piotrowski ~1868–1935
asystent, członek honorowy, członek izby lekarskiej, członek lekarzy, członek licznych towarzystw, doktor, dyrektor, lekarz, podpułkownik, profesor doktor, skarbnik, towarzysz, współzałożyciel, założyciel
- Tadeusz Pisarski ~1879–1936
docent, doktor, kierownik, lekarz, magister filozofii, naczelnik wydziału, ordynator oddziału, ordynator szpitala świętego łazarza, podpułkownik, profesor doktor, rektor
- Gustaw Piwnicki ~1877–1938
podpułkownik, prezes zarządu, uczestnik walk o niepodległość ojczyzny
- Kazimierz Pławiński ~1875–1915
podpułkownik
- Zdzisław Płodowski ?–1927
biskup, członek zarządu głównego, docent politechniki warszawskiej, filister korporacji, inżynier, kawaler orderu militari, kierownik oficerów, kierownik sekcji, komendant oficerów, lotnik, oficer, opiekun, pilot, podpułkownik, rektor senatu akademickiego politechniki, skarbnik, szef departamentu, towarzysz, współpracownik, zwierzchnik, żołnierz
- Jan Chrzciciel Płonczyński ?–1851
kawaler orderu krzyża, ozdobiony za nieskazitelną służbę, podpułkownik wojsk polskich
- Jan Nepomucen Płonczyński ?–1847
kawaler krzyża wojskowego, ozdobiony krzyżem, podpułkownik wojsk polskich
- Joachim Podczaski ~1787–1855
ozdobiony krzyżem złotym, podpułkownik, proboszcz, żołnierz
- Teodor Podczaski ~1791–1863
podpułkownik, pułkownik wojsk polskich
- Władysław Podsoński ~1869–1938
doktor, lekarz, podpułkownik
- Aleksandra Pokorna ~1917–1927
- Janina Kornelia Pokrzywnicka (Powierza) ?–1937
podpułkownik
- Leopold Pomarnacki ?–1869
kawaler orderu nieskazitelnej służby, podpułkownik
- Józef Pomorski ~1860–1932
chirurg, członek komisji rewizyjnej związku, członek licznych towarzystw, członek założyciel towarzystwa, doktor, lekarz naczelny, podpułkownik, prezes, założyciel towarzystwa
- Zofia Aleksandra Ponińska (Gostomska) ~1865–1911
- Władysław Poposki ?–?1884
✓ podpułkownik
- Teofil Potapowicz ?–?1873
podpułkownik
- Jan Półjanowski ~1865–1908
inżynier wojskowy, pastor, podpułkownik
- Prasołow ?–1868
podpułkownik
- Józef Prokopow ~1859–1908
podpułkownik pułku
- Paweł Prokopowicz ~1861–1932
kawaler orderów, obywatel miasta warszawy, podpułkownik
- Bronisław Pruszyński ?–1923
podpułkownik saperów
- Tadeusz Przestalski ~1870–1929
emeryt, lekarz weterynarii, podpułkownik
- Ignacy Przeszkodziński ~1787–1857
podpułkownik wojsk polskich
- Zofia Przybyłowska (Tierska) ~1786–1859
- Stanisław Konstanty Puchalski 1867–1931
członek komisji rewizyjnej, członek nadzorczej, członek zarządu przemysłu, dowódca, dyrektor fabryki, dyrektor polskich zakładów, emeryt, generał dywizji wojsk polskich, kapelan, kapitan, kawaler orderów, kierownik, komendant szpitala, ksiądz kapelan, major, oficer ułanów, podpułkownik służby, profesor, pułkownik, szef departamentu wojsk, współtowarzysz zarządu, żołnierz powstania
- Stanisław Rabiński ~1886–1934
dowódca pułku ułanów, kawaler orderu Virtuti Militari, odznaczony krzyżem walecznych, oficer pułku ułanów, podpułkownik, pułkownik pułku, sekretarz
- Eustachy Raczyński ?–1900
podpułkownik wojsk
- Jadwiga Radomyska (Korzeniowska) ?–1935
doktor, kierowniczka, minister, ppułkownik, redaktorka, współpracowniczka, żołnierz brygady legionów, żołnierz I brygady
- Wiktor Rakowiecki ~1809–1865
kawaler orderu świętej Anny, ozdobiony za nieskazitelną służbę, podpułkownik
- Stanisław Rechowicz ?–1864
podpułkownik
- Pelagia Referowska (Witkowska) ~1821–1848
- Irena Regicz (Pieczonka) 1893–1937
artystka dramatyczny, artystka teatów miejskich, członek rzeczywisty związku artystów, podpułkownik
- Franciszek Renkawek ~1828–1896
podpułkownik
- Józefa Rodziewicz (Rychard) ~1858–1926
inżynier, podpułkownik
- Feliks Romer ~1882–1927
cesarz, dowódca baonu, dowódca korpusu, hrabia, kapitan strzelców, oficer sztabu, podpułkownik pułku piechoty, szambelan dworu, szef, właściciel dóbr
- Henryk Rossman ~1787–1850
dziedzic dóbr, kawaler orderu świętego włodzimierza, obywatel, podpułkownik wojsk polskich, sąsiad, sędzia okręgu warszawy
- Helena Rossowiecka (Mirecka) ?–1926
kierownik, szef
- Maria Rostworowska (Brzezińska) ~1887–1935
burmistrz, dowódca, hrabia
- Stefan Rostworowski ?–1866
✓ kawaler medalu św. Heleny, kawaler orderu legii honorowej, marszałek szlachty guberni augustowskiej, podpułkownik wojsk polskich
- Feliks Rowiński ?–1914
podpułkownik
- Aleksander Rozwadowski ~1785–1860
podpułkownik artylerii
- Helena Rozwadowska (Tyczyńska) ~1860–1912
podpułkownik
- Szczęsny Ruciński ?–1926
członek sokoła, doktor, dowódca, inspektor, komendant pułku, major, naczelnik sokoła, nauczyciel, podpułkownik, prezes sokoła
- Brunon Ruczyński ~1874–1930
członek zarządu, doktor medycyny naczelny, lekarz szpitala, podpułkownik rezerwy
- Antoni Rudnicki ?–1848
członek dozoru, dyrektor, podpułkownik wojsk polskich, ppułkownik
- Konstanty Rudnicki ?–1873
✓ dymisjonowany podpułkownik Wojsk Rosyjskch
- Onufry Rychard ?–1857
podpułkownik
- Wanda Ryszgorska (Majewska) ?–1912
podpułkownik
- Paweł Ryżkowski ?–1857
podpułkownik artylerii
- Mieczysław Sabuda ~1882–1934
doktor, kanonik, lekarz medycyny, podpułkownik, profesor
- Mieczysław Sanicki ?–1907
podpułkownik
- Aleksander Sapieszko ~1822–1884
doktor, emeryt, kawaler orderów, naczelnik drogi warszawsko-wiedeńskiej, naczelnik kolei warszawsko-wiedeńskiej, naczelnik powiatu, naczolnik, obywatel dóbr, obywatel guberni, obywatel miasta warszawa, obywatel miasta warszawy, obywatel mohylewskiej, obywatel mohylowskiej, obywatel ziemski w mohylowskiem, podpułkownik wojsk, pułkownik wojsk, właściciel dóbr w mohylowskiem
- Stanisław Sawicki ?–1915
podpułkownik
- Franciszek Schaffer ~1866–1934
podpułkownik
- Franciszek Schneider ~1884–1928
członek zarządu, emeryt, obserwator, podpułkownik
- Józef Schouppé ?–?1847
podpułkownik
- Jan Chryzostom Schwerin 1785–1845
generał brygady, kawaler, podpułkownik, porucznik, poważany, pułkownik
- Aleksander Seeliger ~1858–1931
podpułkownik
- Maciej Siatkowski ~1834–1887
adiutant, podpułkownik
- Makary Siemienowski ~1830–1889
emeryt, podpułkownik
- Sierakowski ?–1849
podpułkownik
- Helena Sierzputowska ~1877–1881
podpułkownik wojsk
- Bronisława Sikorska (Sadowska) ~1903–1927
- Michał Sikorski ~1883–1939
absolwent uniwersytetu, chemik, dowódca, generał, kawaler krzyża militari, kawaler krzyża polonia, minister, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer II korpusu, podpułkownik, ppułkownik, pułkownik, współpracownik
- Feliks Skarzyński ~1789–1862
oficer wojsk polskich, podpułkownik, pułkownik gwradii wojsk, pułkownik wojsk polskich
- Józefa Skibińska (Pieprzak) ~1877–1935
- Bazyli Sklarewski ~1816–1883
komisarz, podpułkownik
- Karol Skoczylas ?–1925
doktor, podpułkownik, sędzia
- Julian Władysław Skomorowski ~1831–1901
kawaler orderów, podpułkownik, pułkownik
- Stefan Skoryna ~1838–1897
emeryt, kawaler orderów, podpułkownik saperów, urzędnik izby obrachunkowej
- Eugeniusz Skworcow ?–1914
komisarz cyrkułu, podpułkownik
- Antoni Smiechowski 1789–1862
ozdobiony hornorowym za nieskazitelną, podpułkownik pułku piechoty, przybysz, sędzia, towarzysz
- Jan Snaksareff ~1843–1900
naczelnik wojenny, podpułkownik
- Eleonora Sobańska (Suchaczew) ?–1857
- Wiktor Sobolewski ~1836–1897
podpułkownik, profesor akademii, właściciel dóbr
- Maria Sokołowska (Jastrzębska) ~1881–1932
- Witold Sokólski ~1886–1934
inżynier, kawaler orderu krzyża niepodległości, kierownik biura, minister, podpułkownik korpusu, szef wojskowego instytutu, szef wydziału, wiceminister, żołnierz pułku artylerii
- Jan Spinger ?–1846
podpułkownik wojsk polskich
- Henryk Stalewski ?–1875
dowódca, podpułkownik
- Franciszka Stamirowska (Joung) ?–1849
podpułkownik wojsk polskich
- Stanisław Bronisław Stawnicki ~1863–1915
podpułkownik
- Marian Steczkowski ~1883–1937
odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik odznaczony krzyżem
- Wojciech Stepek ?–1938
odznaczony złotym medalem, podpułkownik, prezes
- Walery Straszewicz ~1855–1896
podpułkownik artylerii
- Karol Straszyński ~1862–1902
podpułkownik
- Wacław Strebejko ?–1938
członek stronnictwa narodowego, podpułkownik wojsk polskich
- Kazimierz Stroka ~1879–1938
członek arcybractwa, członek zarządu, doktor, dowódca, dyrektor, inżynier, komendant miasta, ławnik, podpułkownik, prezes, pułkownik
- Ludwik Strugała ~1894–1935
kawaler orderu Virtuti Militari, oficer dywizji syberyjskiej, podpułkownik dyplomowany
- Karol Strzelecki ~1789–1861
kawaler, oficer korpusu, podpułkownik wojsk cesarsko-rosyjskich
- Adam Karol Studencki ~1894–1929
doktor, kawaler orderu Virtuti Militari, kawaler Virtuti Militari, major dyplomowany, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony orderem virtuti, oficer artylerii, podpułkownik artylerii, podpułkownik dyplomowany, szef oddziału, szef oficerów, szef wydziału, uczeń gimnazjalny, żołnierz
- Kazimierz Susała ?–1920
dowódca baonu, dowódca pułku, kapitan, ochotnik pułku, oficer, podporucznik, podpułkownik, woźny, żołnierz
- Karol Swinarski ~1890–1935
dowódca pułku strzelców, odznaczony orderem militari, podpułkownik
- Otokar Swoboda ?–1912
podpułkownik
- Sabina Symonowicz (Dubieniecka) ?–?1873
podpułkownik
- Wacław Syrewicz ~1879–1939
✓ podpułkownik audytor
- Włodzimierz Szczerbatszew ?–1901
podpułkownik
- Edward Szerauc ~1859–1937
kawaler krzyża niepodległości, oficer, podpułkownik
- Franciszek Ksawery Szertzel 1775–1852
kawaler orderu legii honorowej, podpułkownik, publiczny, weteran
- Bazyli Szłapak ?–1926
inżynier, kawaler krzyża walecznych, komendant oficerów, major, podchorąży, podporucznik, podpułkownik
- Maurycy Szpadkowski ?–1889
podpułkownik wojsk
- Ignacy Szperl ~1888–1911
podpułkownik
- Mateusz Szteyn ~1791–1860
kawaler orderów, naczelnik wydziału komisji rządowej, podpułkownik wojsk
- Julian Sztofels ?–1916
podpułkownik
- Franciszek Szwarc ~1857–1907
podpułkownik pułku
- Kazimierz Szymanowski ~1794–1847
podpułkownik gwradii, poważany
- Ludwik Zygmunt Szymoński ~1849–1894
hrabia, podpułkownik
- Natalia Szymońska (Jurjew) ~1841–1909
podpułkownik
- Stanisław Szynkowski ~1841–1911
podpułkownik
- Karol Szyszkowski ~1804–1879
kawaler orderów, podpułkownik wojsk, pułkownik
- Wojciech Ślewiński ?–1854
podpułkownik gwradii
- Dezyderiusz Śliwiński ?–1864
oficer wojsk polskich
- Ryszard Śliwiński ?–1883
oficer wojsk polskich
- Adam Śmiałowski ~1871–1923
podpułkownik, pułkownik
- Edmund Śmidowicz ~1896–1938
dowódca pułku, kawaler krzyża, podpułkownik, prezydent, starosta, superior
- Walenty Śmigielski ~1787–1868
kawaler krzyża legii, ozdobiony krzyżem złotym, podpułkownik
- Maria Świderska (Raczyńska) ~1846–1906
- Józef Świerszczewski 1887–1926
inżynier, kapelan, kawaler krzyża walecznych, komendant oficerów, major, podchorąży, podporucznik, podpułkownik, prefekt, rektor, szef wydziału, żołnierz
- Jan Tatara ~1897–1930
dziekan, kat, kawaler orderu militari, odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik dyplomowany, ppułkownik, pułkownik, szef oddziału, szef oficerów, szef sztabu, szef wydziału, szeregowiec
- Czesław Teliga ?–1938
doktor, lekarz, ordynator oddziału chirurgicznego, podpułkownik, ppułkownik, żołnierz
- Bolesław Tołwiński ~1863–1915
kawaler orderów, podpułkownik
- Stefan Torma ~1881–1924
kawaler krzyża, podpułkownik
- Władysław Toruń ~1889–1924
kawaler orderów militari, kawaler orderu, kierownik warsztatów, lotnik wojsk polskich, obywatel, podpułkownik wojsk, szef
- Ewgraf Trawin ~1826–1891
kawaler orderów, podpułkownik wojsk
- Ignacy Truszyński ?–1863
podpułkownik, polowy sądu
- Kazimierz Trzciński ~1872–1936
✓ podpułkownik wojsk polskich
- Józef Franciszek Trzemeski ?–1923
doktor medycyny, generał, kawaler krzyża oficerskiego, kierownik sekcji, lekarz armii, oficer, organizator, podpułkownik służby, pomocnik, szef departamentu, szef sanitarny, wiceprezes, założyciel
- Nina Tuncelman (Lecewicz) ~1900–1922
doktor, kapelan, komandor, komendant, podpułkownik, prefekt, profesor
- Julian Turyczyn ~1870–1933
✓ podpułkownik wojsk polskich
- Zofia Tymek (Wojciechowska) ?–1934
podpułkownik
- Karol Udałowski ~1881–1926
dowódca baonu, kawaler militari, kawaler orderu, kawaler Virtuti Militari, podpułkownik wojsk polskich, właściciel
- Pelagia Umieniecka (Rędzin) ~1795–1850
- Roman Urbanowski ~1824–1880
podpułkownik wojsk
- Juliusz von Frankensztein ~1854–1908
naczelnik straży ziemskiej, podpułkownik
- Mikołaj von Grotthus ~1841–1908
baron, podpułkownik
- August von Koebecke ?–1859
podpułkownik sztabu
- Grzegorz von Krydener ~1795–1869
baron, kawaler orderu, podpułkownik
- Leon von Miller ?–1867
baron, generał-major, kapitan, naczelnik inżynierów, podpułkownik
- Aleksander Fryderyk von Vietinghoff ~1791–1849
baron, kawaler orderów, podpułkownik
- Jadwiga Wajnsztok (Sztrumpf, Brodzińska) ~1890–1930
podpułkownik
- Stanisław Walawski ?–1935
podpułkownik stanie spoczynku
- Franciszek Wardein ~1890–1926
doktor, dowódca dywizjonu artylerii, inżynier, kapelan, podpułkownik, ppułkownik, profesor
- Władysław Wąsik ~1893–1932
kawaler orderu militari, kawaler orderu virtuti krzyża, podpułkownik korpusu, szef oficerów
- Emilia Wencka (Wilson) ~1821–1893
- Józef Bartłomiej Wideł ~1899–1919
podpułkownik, współtowarzysz
- Zygmunt Wierzbicki ~1874–1934
lekarz, podpułkownik
- Wiktoria Wilamowska (Łaguna, Żurakowska) ?–1938
docent, doktor medycyny, lekarz, podpułkownik
- Konstancja Wilczewska (Bacciarelli) ?–1848
lekarz miasta, magister medycyny, podpułkownik, pułkownik, wyższy
- Wiktoria Wilczewska (Płonczyńska) ~1805–1881
- Zygmunt Wilkowski ~1869–1925
podpułkownik, urzędnik Banku Handlowego
- Stanisław Wilusz ?–1935
✓ podpułkownik wojsk polskich
- Leon Alojzy Winiarski ~1888–1927
inżynier, kapelan, kawaler krzyża virtuti, kawaler orderu virtuti krzyża, kawaler orderu Virtuti Militari, ksiądz kapelan, major, minister wojskowych, odznaczony krzyżem walecznych, oficer brygady legionów, podpułkownik, profesor, pułkownik, szef wydziału
- Melchior Wiński ~1816–1896
podpułkownik
- Feliks Wiszniewski ?–1852
kawaler orderu świętego włodzimierza, naczelnik, podpułkownik wojsk, pułkownik
- Józef Wit ~1870–1931
dowódca brygady, dowódca pułku, generał armii, podpułkownik, szef oddziału
- Justyn Witwiński ~1859–1914
podpułkownik
- Adolf Wladich ~1852–1911
emeryt, podpułkownik
- Tadeusz Włyński ?–1938
doktor, lekarz, podpułkownik
- Aleksander Wojechewicz ~1811–1851
kawaler orderów, podpułkownik
- Janina Wolańska (Jeziorańska) ~1887–1923
podpułkownik
- Teresa Wójcicka (Zdzitowiecka) ~1804–1865
podpułkownik, pułkownik gwradii wojsk
- Kazimierz Wróblewski ?–1934
doktor, ekspert, podpułkownik wojsk polskich
- Stanisław Wróblewski ~1846–1889
podpułkownik
- Józef Wrześniewski ~1787–1871
podpułkownik wojsk
- Zygmunt Wusatowski ~1879–1939
adwokat, członek stronnictwa, doktor, emeryt okręgowy, obywatel, podpułkownik, ppułkownik, prezes zarządu, sekretarz, sędzia sądu okręgowego
- Eugeniusz Zabawski 1880–1932
dowódca pułku, podpułkownik
- Stanisław Zabielski ~1881–1937
dyrektor gimnazjum, dyrektor nauk, dyrektor szkoły, kierownik kursów, komendant, oficer pułku, pedagog, podpułkownik, porucznik pułku legionów, ppułkownik
- Edward Zaklika ~1869–1932
podpułkownik
- Ignacy Zakrzewski 1823–1889
podpułkownik, poseł sejmu, publiczny, pułkownik
- Zaleski ?–1853
podpułkownik
- Franciszek Zalewski ~1844–1909
członek zarządu kasy, podpułkownik
- Janina Zandrowicz (Michaelis) ~1874–1896
- Wiktor Zarzycki ?–1884
podpułkownik pułku
- Aleksander Zawadzki ~1786–1878
podpułkownik, pułkownik wojsk
- Feliks Zawadzki ?–1884
emeryt, kawaler orderów, podpułkownik
- Zdzisława Zawiłowska (Bukowska) ?–1938
- Feliks Zawrocki ~1836–1903
kawaler orderów, podpułkownik
- Stanisław Zaydel ~1860–1908
podpułkownik
- Zdzisław Zdanowicz ~1873–1923
doktor, kupiec krakowski, obywatel krakowa, przedstawiciel, sędzia handlowy, założyciel firmy
- Antoni Zdanowski ~1778–1868
kawaler orderów, podpułkownik wojsk polskich
- Józef Zdzitowiecki ~1787–1857
✓ ozdobiony krzyżem kawalerskim Virtuti Militari, podpułkownik gwradii grenadierów wojsk polskich
- Stanisław Zgierski ~1858–1911
obywatel mohylowskiej, podpułkownik
- Franciszek Ziołkowski ~1787–1857
kawaler orderu krzyża wojskowego, obywatel, podpułkownik gwradii, żołnierz
- Teodor Zubkowski ?–1875
naczelnik zarządu, podpułkownik
- Walenty Żurkowski ~1787–1852
emeryt, kapitan, opiekun, ozdobiony krzyżem legii, podpułkownik, szef biura, właściciel dóbr ziemskich
- Roch Żychliński ~1758–1848
podpułkownik
- Józef Żyżniewski ~1837–1892
podpułkownik, pułkownik
|