Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 192
- Stanisław Wysocki ?–1920
✓ podporucznik 7 kompanii 31. pułku Strzelców Kaniowskich
- Henryk Wężyk ?–1920
✓ dowódca III batalionu 70 Pułku Piechoty, podporucznik
- Zygmunt Wrzesiński ?–1920
✓ podporucznik 8 baterii 14 Pułku Artylerii Polowej Wielkopolskiej
- Kazimierz Millak ~1894–1920
podporucznik pułku piechoty, student praw uniwersytetu
- Adam Świda ~1900–1920
✓ podporucznik 6 Pułku Piechoty 1 Dywizji Legionów, poległ pod Kijowem
- Marian Praski ?–1920
✓ dowódca 2 Kompanii 70 Pułku Piechoty, podporucznik
- Wacław Krydel ~1896–1920
✓ podporucznik 13 Pułku Ułanów Wileńskich, poległ pod Łomżą
- Bronisław Lubański ?–1920
✓ podporucznik 1 Pułku Aeronautycznego
- Zygmunt Pobojewski ~1897–1920
✓ podporucznik Pułku Białostockiego, żołnierz 5 Pułku Piechoty Legionów
- Bronisław Podczaski ~1897–1920
✓ podporucznik 41 Pułku Strzelców Suwalskich
- Edward Sachs ~1897–1920
✓ dyplomowany inżynier, podporucznik I Pułku Aeronautycznego
- Wacław Drojowski ~1837–1920
adiutant pułku, agronom, artysta rzeźbiarz, członek komisji, dowódca pułku, kierownik, major wojsk polskich, oficer brygady, pastor, podporucznik wojsk polskich, podpułkownik, pomocnik, prawnik, profesor, rzeźbiarz, szef wojskowego instytutu, tokarz, wychowaniec instytutu, żołnierz brygady
- Wacław Vorbrodt ~1893–1920
✓ adiutant 207 Pułku Piechoty im. Stefana Batorego, członek Organizacji Młodzieży Narodowej w Wiedniu i Warszawie, kierownik okręgu Grodzieńsko-Brzeskiego Straży Kresowej, podporucznik wojsk polskich, student Hochschule für Bodenkultur w Wiedniu, wychowaniec Szkoły Chrzanowskiego, wychowaniec Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
- Zygmunt Minter ~1883–1920
dowódca, nauczyciel, podporucznik pułku ułanów, współpracowniczka
- Aleksander Bieliński ?–1920
oficer, podporucznik pułku, przybysz, towarzysz, uczestnik, wachmistrz
- Tadeusz Jakubski ?–1920
dowódca szwadronu pułku, podporucznik, przybysz, towarzysz, uczestnik, wachmistrz
- Stanisław Dunin ~1899–1920
oficer pułku ułanów, podchorąży, podporucznik, sodalis marianus, student praw, uczestnik powstania
- Tadeusz Wachal ?–1920
✓ podporucznik 5 batalionu 15 Wielkopolskiego Pułku Artylerii Ciężkiej
- Tadeusz Wrześniewski ~1901–1920
kawaler krzyża virtuti, ochotnik, odznaczony krzyżem militari, odznaczony krzyżem virtuti, oficer, podporucznik pułku piechoty, porucznik odznaczony krzyżem, porucznik pułku, student praw uniwersytetu warszawskiego, student Uniwersytetu Warszawskiego, towarzysz
- Jan Bylewski ~1896–1920
✓ podporucznik I pułku szwoleżerów
- Franciszek Gromadzki ~1892–1920
✓ podporucznik 2 baterii 1 dywizjonu 12 Pułku Artylerii Ciężkiej
- Stefan Chrzanowski ?–1920
✓ dowódca 8 kompanii 31. pułku Strzelców Kaniowskich, podporucznik
- Zbigniew Gunderman ~1897–1920
✓ podporucznik 68 Pułku Piechoty Wielkopolskiej
- Jan Chodkiewicz 1897–1920
✓ dowódca 6. kompanii 31. pułku Strzelców Kaniowskich, podporucznik, słuchacz Studium Rolniczego na Uniwersytecie Jagiellońskim
- Józef Sobolewski ?–1920
✓ absolwent szkoły podchorążych w Warszawie, harcerz, podporucznik 9 Pułku Piechoty Legionów
- Bogdan Piskorski ?–1920
✓ adiutant I batalionu Toruńskiego Pułku Strzelców (63 Pułku Piechoty), podporucznik
- Kazimierz Susała ?–1920
dowódca baonu, dowódca pułku, kapitan, ochotnik pułku, oficer, podporucznik, podpułkownik, woźny, żołnierz
- Józef Mussakowski ?–1920
✓ dowódca 7 kompanii Mińskiego pułku strzelców I Litewsko-Białoruskiej Dywizji, podporucznik
- Karol Proscewicz ?–1920
✓ dowódca 5 kompanii Mińskiego pułku strzelców I Litewsko-Białoruskiej Dywizji, podporucznik
- Lucjan Jerzy Orłowski ?–1920
członek, kawaler orderu militari, kawaler orderu virtuti, podoficer brygady, podporucznik pułku piechoty
- Wacław Staniszewski ~1898–1920
✓ członek Polskiej Organizacji Wojskowej, podporucznik 41 Suwalskiego Pułku Piechoty Wojsk Polskich, student politechniki warszawskiej, uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Aleksander John ~1900–1920
✓ podporucznik 10 kompanii 9 Pułku Piechoty Legionów, poległ nad Świsłoczą, wychowaniec pierwszej szkoły podchorążych
- Roman Gaczyński ~1888–1920
✓ kaniowczyk, naczelnik poddziału Urzędu Walki z Lichwą i Spekulacją w Krasnymstawie, podporucznik 23 Pułku Piechoty Wojsk Polskich
- Walerian Barański ~1895–1920
✓ podporucznik 61 Pułku Piechoty (7 Pułku Strzelców Wielkopolskich)
- Janusz Mrozowicz 1900–1920
oficer wojsk polskich, podporucznik pułku strzelców konnych, podporucznik strzelców
- Michał Bogusławski ~1895–1920
✓ dowborczyk, podporucznik 31 pułku piehcoty Strzelcó Kaniowskich, wychowaniec gimnazjum gen. Chrzanowskiego w Warszawie
- Stefan Korolec ~1892–1921
podporucznik pułku ułanów
- Mieczysław Skabowski ~1889–1921
kapelan, komendant, podoficer pułku, podporucznik wojsk polskich, referent oddziału
- Stanisław Wołek ~1899–1921
✓ odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik I Pułku Artylerii Polowej, słuchacz uniwersytetu jagiellońskiego, uczeń Gimnazjum św. Anny
- Mieczysław Gnatowski ~1894–1921
✓ podporucznik Wojsk Polskich 46 pułku Strzelców Kresowych
- Michał Baranowski ?–1922
obywatel podolskiej, odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik pułku ułanów
- Józef Musikowski ~1900–1922
✓ podporucznik 104 Pułku Piechoty Wojsk Polskich, wychowaniec Szkoły Podchorążych w Warszawie
- Michał Baranowski ~1901–1922
✓ podporucznik 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Zbigniew Trzciński ~1901–1922
kawaler krzyża walecznych, podporucznik pułku ułanów, porucznik pułku ułanów, uczestnik
- Zdzisław Wojcicki ~1899–1923
kapitan, komendant, major, oficer, podporucznik pułku strzelców, porucznik, pułkownik, szef, uczestnik
- Władysław Lisiecki ~1899–1923
podporucznik pułku
- Zdzisław Różycki ~1896–1923
✓ absolwent Wyższej Szkoły Ogrodniczej, podporucznik 44 Pułku Strzelców Kresowych
- Karol Żugajewicz 1898–1923
dowódca, podporucznik pułku ułanów
- Mieczysław Zagórowski 1901–1923
✓ podporucznik 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Piotr Bojarski ~1857–1923
major pułku ułanów, major ułanów, podporucznik pułku ułanów, senior, towarzysz, żołnierz
|