Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 6
- Józef Czerniakiewicz ~1884–1938
dyrektor, naczelnik urzędu skarbowego warszawy, naczelnik zarządu, odznaczony medalem medalem, odznaczony złotym krzyżem, pracownik
- Seweryn Horodyski ?–1933
członek organizacji, kawaler orderu świętego grzegorza, notariusz, obywatel, odznaczony złotym medalem, prezes ochotniczej straży, wiceprezes sądu okręgowego, założyciel
- Franciszek Kopić ~1850–1935
mistrz cechu ślusarskiego, odznaczony złotym medalem, właściciel fabryki
- J. K. Maćkowski ?–1915
członek redakcji, dziennikarz, kupiec, odznaczony złotym medalem
- Wojciech Stepek ?–1938
odznaczony złotym medalem, podpułkownik, prezes
- Walerian Werner ?–1932
członek, doktor, dowódca korpusu oficerskiego pułku, lekarz, major-lekarz, odznaczony srebrnym medalem, odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, szef sanitarny
Wyniki dla zapytania: „odznaczony złotym”(są też wyniki dla: „odznaczony medalem”, „odznaczony”)
- Jan Andrzeykowicz ~1880–1939
dyrektor departamentu, dziekan, mecenas, minister sprawiedliwości, ochotnik, odznaczony złotym krzyżem, prezes sądu apelacyjnego, sędzia sądu apelacyjnego w warszawie, szeregowiec, wiceprezes sądu apelacyjnego
- Wiktor Arciszewski ~1886–1938
major stanie spoczynku, odznaczony złotym krzyżem
- Izydor Ausschnitt ~1858–1932
adwokat, asesor, członek powiatowy, doktor, dyrektor komunalnej kasy, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, założyciel
- Bruno Bronisław Baliński ~1883–1938
dyrektor związku, odznaczony złotym krzyżem, przemysłowiec
- Klemens Bąkowski 1860–1938
adwokat, arcybiskup, członek honorowy, doktor, dyrektor archiwum, emeryt, kapelan, kapłan, ksiądz, książę, ławnik, odznaczony złotym krzyżem, prezydent, profesor, sekretarz komitetu, sekretarz zarządu, syndyk, wiceprezes, współpracownik, założyciel
- Ignacy Bereszko ?–1938
członek nadzorczej spółki, członek zarządu głównego, członek związku, dyrektor elektrowni, działacz, ekonomista, elektryk, fachowiec, inżynier, kanonik, major, odznaczony złotym krzyżem, prefekt, prezes oddziału, proboszcz, profesor, sędzia handlowy, wiceprezes izby przemysłowo-handlowej, wiceprezes towarzystwa, współpracownik
- Edward Franciszek Białobrzeski ?–1938
inspektor, inżynier komunikacji, odznaczony złotym krzyżem
- Ryszard Biehler ~1851–1934
członek lekarskiego, doktor medycyny, kawaler orderów, lekarz naczelny, odznaczony złotym krzyżem, prezes
- Wacław Biluchowski ~1894–1936
dyrektor, leśnik, odznaczony złotym krzyżem, pracownik dyrekcji, prezes zarządu okręgu, sekretarz generalny, towarzysz
- Jan Błotnicki ~1857–1937
odznaczony złotym krzyżem, osobisty, właściciel dóbr, ziemianin
- Franciszek Bocian ~1900–1937
działacz społeczny zarządu głównego, odznaczony złotym krzyżem, sekretarz generalny, wiceprezes
- Mieczysław Bodalski ~1883–1931
członek honorowy, dyrektor rady pedagogicznej, krzewiciel, nauczyciel gimnazjum, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, pedagog, prefekt, prezes związku, profesor, przewodnik, wychowawca
- Antoni Bogdański ?–1938
duchowny, instruktor, kapelan, ksiądz, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony złotym krzyżem, prefekt, proboszcz parafii, profesor seminarium duchownego, przewodnik, założyciel
- Edward Borkowski ~1876–1936
członek nadzorczej polskich, członek nadzorczej spółki, członek polskiego związku, doktor, ksiądz pastor, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, pastor, prezes spółki akcyjnej, prezes zarządu, profesor doktor, przemysłowiec odznaczony złotym, przewodnik, współtowarzysz, współzałożyciel, założyciel
- Feliks Borowski ~1863–1935
inżynier technolog najwyższej izby, odznaczony złotym krzyżem, technolog najwyższej izby
- Zdzisław Brąglewicz ~1880–1936
kierownik, naczelnik oddziału, odznaczony złotym krzyżem, prezes
- Edward Hugo Brühl ~1876–1938
komendant, odznaczony złotym krzyżem, pastor, prokurent, skarbnik
- Kazimierz Brzeziński ~1867–1937
dyrektor, odznaczony złotym krzyżem, prezes małopolskiego, profesor politechniki lwowskiej
- Andrzej Brzostowski ?–1934
dyrektor przemysłu, odznaczony złotym krzyżem
- Franciszek Józef Bylina ~1855–1937
✓ adwokat, doktor, dyrektor Miejskiej Kasy Oszczędności w Stryju, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi, radca Wielkopolskiej Izby Skarbowej
- Pelagia Chełmowska (Turska) ?–1934
odznaczony złotym krzyżem
- Albin Józef Chęciński ~1885–1931
delegat, doktor, dowódca, dyrektor naczelny, generał, intendent, kapelan, kapitan, komendant policji, major, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, poseł sejmu, prezes administracyjnej, pułkownik, szef wojsk, wiceminister, wiceprezydent krakowa
- Jan Chojecki ~1891–1932
odznaczony złotym krzyżem
- Bronisław Bertold Chwat ~1863–1938
lekarz dentysta, major, odznaczony złotym
- Jerzy Chylewski ~1893–1939
magister, naczelnik wydziału ministerstwa wewnętrznych, odznaczony złotym srebrnym
- Mieczysław Ciemnołoński ?–1927
członek związku pracowników, inżynier, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, prezes dyrekcji poczt i telegrafów, prezes koła, prezes wileńskiej dyrekcji
- Stefan Cybulski 1858–1937
członek honorowy stowarzyszenia, dyrektor gimnazjów, dyrektor gimnazjum, emeryt, odznaczony złotym krzyżem, pedagog, profesor gimnazjów, prowadzący, wizytator ministerialny
- Franciszek Czaki ~1874–1935
doktor, dyrektor, dziennikarz, kierownik oddziału, konsul, korespondent, minister, odznaczony złotym krzyżem, referent prasowy, szef biura prasowy, urzędnik ministerstwa zagranicznych, wiceprezes związku
- Jan Czempiński ~1873–1938
członek honorowy stowarzyszenia, członek redakcji kuriera warszawskiego, członek zarządu kasy, kurier warszawski, lekarz, odznaczony krzyżem orderu, odznaczony złotym krzyżem, pisarz, prawnik, redaktor, restaurator, sekretarz redakcji, towarzysz, wiceprezes syndykatu dziennikarzy, współpracownik, żołnierz
- Józef Czerniakiewicz ~1884–1938
dyrektor, naczelnik urzędu skarbowego warszawy, naczelnik zarządu, odznaczony medalem medalem, odznaczony złotym krzyżem, pracownik
- Tadeusz Czerniawski ~1877–1938
artysta muzyk, członek zarządu spółdzielnii, dyrektor muzyczny, działacz niepodległościowy, kierownik sekcji, krzewiciel, muzyk, ochotnik legii akademickiej, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony złotym krzyżem, pedagog, prezes, profesor wyższej
- Zenon Dankiewicz ~1853–1927
członek honorowy, delegat, dyrektor, inżynier, kierownik, obywatel żywca, odznaczony złotym krzyżem, prezes małopolskiego, szef oddziału, właściciel
- Stanisław Dankowski ~1886–1939
naczelnik wydziału, odznaczony złotym, prezes honorowy towarzystwa
- Józef Dąbrowski ~1876–1926
odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, sędzia najwyższy, szef wydziału
- Włodzimierz Demetrykiewicz ~1859–1937
członek czynny, członek honorowy, docent uniwersytetu jagiellońskiego, doktor honorowy, dyrektor muzeum, kawaler krzyża komandorskiego, odznaczony orderem polonia, odznaczony złotym krzyżem, profesor doktor, profesor honorowy uniwersytetu jagiellońskiego, wyższy
- Franciszek Dmochowski ~1881–1934
dyrektor fabryki, dyrektor techniczny, dyrektor zakładów amunicyjnych, inżynier zakładów, kierownik wojskowy, komandor, odznaczony złotym krzyżem, pracownik przemysłu, szef oficerów, współtowarzysz
- Ignacy Doberski ~1865–1934
emeryt, odznaczony złotym krzyżem, współpracowniczka orkiestry
- Kazimierz Doborzyński ?–1934
inżynier górniczy, odznaczony złotym krzyżem, prokurent towarzystwa, współpracownik
- Antoni Doboszyński ?–1931
członek wileńskiego towarzystwa, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, ppułkownik, prezes komisji rewizyjnej, prokurator sądu okręgowego w wilnie
- Jan Dobrzelecki ~1873–1939
inżynier technolog, odznaczony złotym krzyżem, technolog
- Wacław Michał Dobrzyński ~1868–1931
adwokat, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, prezes czerwonego krzyża
- Justyn Domejko ?–1939
generał brygady, inspektor armii, kapelan, ksiądz, major naczelny, major saperów, odznaczony złotym krzyżem, oficer, pułkownik, senior
- Augustyn Drozdowicz ~1883–1925
inżynier komunikacji, odznaczony złotym krzyżem
- Henryk Dubeltowicz ~1874–1938
członek nadzorczej spółdzielni, dyrektor elektrowni miejskiej, inżynier, odznaczony złotym krzyżem, prezes związku, wicedyrektor, wiceprezes związku, współtowarzysz
- Adolf Dudek ~1872–1934
naczelnik wydziału dyrekcji, odznaczony złotym krzyżem
- Aleksander Dunajecki ~1884–1938
konsul generalny, odznaczony złotym krzyżem
- Ignacy Ehrenpreis ~1873–1937
dyrektor, kierownik, odznaczony złotym krzyżem, przemysłowiec, sekretarz generalny, wiceprezes
- Wacław Elszyk ~1865–1939
artysta muzyk, członek, kapelmistrz, muzyk, odznaczony złotym krzyżem, profesor warszawskiej
- Jerzy Leon Aleksander Fabre ~1866–1939
nauczyciel francuskiego, odznaczony złotym krzyżem
- Jan Marcin Falewicz ~1868–1935
członek wydziału powiatowego, inżynier technolog, obywatel ziemski, odznaczony złotym krzyżem, prezes, technolog
- Kazimierz Falkowski 1875–1936
arcybiskup, biskup, członek związku polskich inżynierów, dyrektor kolei państwowych, filister arkonii, kawaler krzyża niepodległości, marszałek, minister, odznaczony złotym krzyżem, prezes zarządu, profesor, wiceminister, wiceprezes
- Henryk Fitz ?–1936
dyrektor, generał brygady, kapelan, odznaczony złotym krzyżem, pracownik zarządu dyrekcji, współpracowniczka, współpracownik dyrekcji, współtowarzysz
- Leon Gajewicz ~1854–1933
dyrektor kredytowy, dyrektor towarzystwa kredytowego, kandydat, odznaczony złotym krzyżem
- Kazimierz Adam Gałecki ~1872–1938
odznaczony złotym krzyżem, urzędnik ministerstwa skarbu
- Stanisław Gawron ~1884–1938
członek, dyrektor, inżynier mechanik, mechanik, naczelnik wydziału urzędu, odznaczony złotym krzyżem, profesor państwowej wyższej
- Zygmunt Gidlewski ~1888–1939
członek zarządu głównego związzku, dyrektor kolei państwowych, inżynier komunikacji, naczelnik służby drogowej, odznaczony złotym krzyżem, prezes związku, wyższy, zwierzchnik
- Józef Glabisz ?–1935
członek, doktor, dyrektor, odznaczony złotym krzyżem, starosta powiatowy, właściciel ziemski, zwierzchnik
- Roman Gładyszowski ~1881–1936
dyrektor gimnazjum, emeryt, odznaczony złotym krzyżem
- Apoloniusz Erazm Głuchowski ~1867–1930
odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, prezes wileńskiego towarzystwa, proboszcz żarnowski, weterynaryjny, współpracowniczka
- Wacław Gniazdowski ~1865–1938
docent politechniki warszawskiej, doktor, dyrektor, kierownik warsztatów, odznaczony złotym krzyżem, profesor
- Kazimierz Stanisław Godlewski ~1894–1939
dyrektor spółki, inżynier, kawaler, kierownik, odznaczony złotym krzyżem, pracownik przemysłu, współpracowniczka, współpracownik
- Stanisław Gołąb 1878–1939
członek komisji kodyfikacyjnej, członek polskiej akademii, członek trybunału kompetencyjnego, członek zwyczajny, doktor, dziekan wydziału praw, kawaler krzyża komandorskiego, minister, odznaczony złotym krzyżem, prawnik, prezes polskiej akademii, prezes towarzystwa prawniczego, profesor doktor, profesor nadzwyczajny, profesor zwyczajny, sekretarz sekcji
- Mikołaj Gorczewski ~1895–1939
odznaczony złotym srebrnym, szef sztabu, towarzysz
- Władysław Gostyński ~1847–1935
członek archikonfraterni literackiej, mistrz cechu ślusarzego, odznaczony złotym krzyżem, prezes towarzystwa akcyjnego, profesor, przemysłowiec, założyciel
- Franciszek Edward Górecki ~1887–1932
odznaczony złotym krzyżem, pracownik, publiczny
- Romuald Gregołajtys 1888–1939
członek Straży Obywatelskiej, inspektor warszawy, obywatel, odznaczony złotym krzyżem
- Błażej Groblicki ~1874–1939
dyrektor, odznaczony złotym krzyżem, profesor
- Fryderyk Grycendler ~1875–1935
artysta muzyk, członek orkiestry, emeryt warszawy, muzyk, odznaczony złotym krzyżem, profesor muzyczny
- Jerzy Gyurkowicz ?–1931
dyrektor zakładów amunicyjnych, inżynier, kawaler złotego krzyża, kierownik, odznaczony złotym krzyżem, profesor politechniki warszawskiej, pułkownik rezerwy, towarzysz, wicedyrektor
- Piotr Halak ?–1931
biskup, dziekan, marszałek, odznaczony złotym krzyżem, proboszcz
- Władysław Hedinger ~1886–1931
bojownik, doktor, dowódca, dyrektor oddziału, działacz społeczny, kawaler krzyża niepodległości, odznaczony złotym krzyżem, senior, szef, uczestnik, współpracownik
- Julian Henneberg ~1869–1936
dyrektor fabryki, kierownik, obywatel miasta warszawy, odznaczony złotym krzyżem, prezes, przemysłowiec, szef zarządu, współpracowniczka fabryki, współwłaściciel fabryki, zwierzchnik
- Jan Karol Hilkner ~1883–1939
kupiec, odznaczony złotym krzyżem, współpracownik firmy
- Seweryn Horodyski ?–1933
członek organizacji, kawaler orderu świętego grzegorza, notariusz, obywatel, odznaczony złotym medalem, prezes ochotniczej straży, wiceprezes sądu okręgowego, założyciel
- Józef Horoszkiewicz ~1842–1922
odznaczony złotym krzyżem, prezes towarzystwa
- Leon Huszcza ~1885–1939
członek zarządu, członek związku, kierownik biura, leśnik, odznaczony złotym krzyżem, prezes centrali, redaktor, wiceprezes oddziału
- Stefan Idźkowski ~1874–1938
kawaler krzyża komandorskiego, mecenas, odznaczony złotym krzyżem, prezes najwyższego trybunału, sędzia najwyższy trybunału administracyjnego
- Edwin Jahnke ?–1933
odznaczony złotym, profesor konserwatorium muzycznego
- Bronisław Jakesch ~1866–1935
doktor, generał, inspektor wojsk, odznaczony złotym krzyżem
- Jan Janowski ~1884–1935
adwokat, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, szef wojskowy
- Jan Janusz ~1885–1935
artysta dramatyczny, członek, dyrektor teatru miejskiego, ksiądz kanonik, odznaczony złotym krzyżem, prezes, redaktor, reżyser teatrów, sekretarz
- Augustyn Marian Jasieński ?–1939
kawaler, odznaczony złotym krzyżem
- Antoni Joachimiak ~1899–1938
bojownik, działacz, kat, odznaczony złotym srebrnym, opiekun, organizator, prezes powiatowego związku, prezes związku inwalidów, skarbnik towarzystwa, wojewoda, współpracownik
- Gustaw Kaden ~1865–1928
adwokat, doktor, dziad, odznaczony złotym krzyżem, oficer powstania, ozdobiony złotym, prezes związku, założyciel, żołnierz
- Józef Kaden 1865–1932
doktor, dziad, hrabia, inżynier, marszałek, odznaczony złotym krzyżem, oficer pułku, prezes związku ziemian, właściciel dóbr
- Bronisław Kader 1863–1937
asystent kliniki, chirurg, członek honorowy, d-r, docent chirurgii, doktor, dyrektor, dziekan lekarskiego, filister konwentu polonia, kawaler krzyża komandorskiego, lekarz, odznaczony złotym krzyżem, prezes, profesor doktor, profesor lekarskiego, profesor uniwersytetu jagiellońskiego, profesor zwyczajny
- Tadeusz Kakowski ?–1939
✓ inżynier, obwodowy inspektor pracy w Poznaniu, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi
- Józef Kalajeff ~1879–1938
d-r, doktor, inspektor farmaceutyczny, major, minister społecznej, odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, wiceminister, współpracowniczka
- Edward Kalinowski ~1893–1938
dyrektor społecznej, kierownik, komisarz dyrekcji, major dyplomowany, odznaczony złotym krzyżem, pracownik, prezes powiatowy, żołnierz
- Ryszard Kanenberg ~1892–1935
członek organizacji społecznych, dowódca okręgu korpusu, dyrektor administracyjny, generał, komendant, odznaczony złotym krzyżem, pastor, porucznik rezerwy wojsk polskich, prezes honorowy, założyciel
- Jan Karczewski ~1886–1935
kawaler krzyża legii, kawaler Legii Honorowej, kierownik sekcji, konsul, odznaczony złotym krzyżem, urzędnik zarządu warszawy
- Józef Kacper Karliński 1877–1937
kierownik oddziału, odznaczony złotym krzyżem, współpracownik
- Adam Karwowski ?–1933
✓ członek honorowy Związku Lekarzy Państwa Polskiego, członek Komisji Lekarskiej Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, członek sądu Naczelnej Izby Lekarskiej, członek Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Warszawie, delegat do Senatu Akademickiego, doktor medycyny, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi, profesor doktor, profesor nadzwyczajny chorób skórnych i wenerycznych, sodalis marianus
- Leon Karyszkowski ~1891–1938
doktor, komendant oficerów, lekarz pułkowy, lekarz wojskowy, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik
- Marian Kasperowicz ~1862–1927
✓ członek zarządu Koła Stowarzyszenia Urzędników Państwowych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, członek Związku Zawodowego Pracowników Handlowych, Przemysłowych i Biurowych Miasta Stołecznego Warszawy, inicjator i pierwszy prezes Kasy Przezorności Urzędników i Pracowników Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, naczelnik Rachuby w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi
- Ludwik Keck ~1880–1938
naczelnik biura kontroli, odznaczony złotym krzyżem, sodalis
- Maksymilian Kernbaum ~1858–1936
burmistrz, członek komisji rewizyjnej, kawaler orderu, odznaczony złotym krzyżem, przemysłowiec, wiceprezes zarządu
- Zygmunt Kiltynowicz ?–1934
kawaler krzyża oficerskiego, kupiec, odznaczony złotym krzyżem, prezes honorowy, prezes zarządu, szef, wiceprezes towarzystwa, założyciel
- Wacław Kinel ?–1938
członek trybunału kompetencyjnego, doktor, kawaler krzyża komandorskiego, odznaczony złotym krzyżem, prezes, sędzia najwyższy trybunału administracyjnego
- Józef Klipper ?–1938
dyrektor rafinerii, odznaczony złotym krzyżem
- Wacław Kochański ~1878–1939
artysta, dyrektor szkoły muzycznej, dyrektor warszawski, kawaler orderu polonia restituta, odznaczony oficerskim krzyżem, odznaczony orderem polonia, odznaczony złotym krzyżem, pedagog, prezes, profesor instytutu muzycznego, profesor konserwatorium warszawskiego, profesor państwowego konserwatorium, profesor warszawskiego konserwatorium, rektor, skrzypek, wyższy
- Włodzimierz Konkolniak ?–1933
minister, odznaczony złotym krzyżem, towarzysz
- Franciszek Kopić ~1850–1935
mistrz cechu ślusarskiego, odznaczony złotym medalem, właściciel fabryki
- Henryk Kopytkiewicz ~1872–1935
odznaczony złotym krzyżem
- Wiktor Kornecki ~1876–1936
✓ członek Koła Emerytów Banku Polskiego, dyrektor banku polskiego, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi
- Walerian Korolczuk ~1891–1937
ksiądz, odznaczony złotym krzyżem, proboszcz parafii
- Teodor Koziek ~1872–1938
✓ członek Rady Powiatowej w Mościskach, członek związku ziemian, dublańczyk, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi, sodalis marianus, właściciel dóbr
- Witold Koziełł ~1883–1934
członek zarządu centralnego komitetu, gospodarz, komisarz, naczelnik wydziału ministerstwa rolnictwa, ochotnik, odznaczony krzyżem oficerskim, odznaczony złotym krzyżem, poseł sejmu ustawodawczego, przodownik, towarzysz
- Józef Kozłowski ~1888–1938
odznaczony złotym krzyżem
- Henryk Kritzler ~1879–1939
kierownik oddziału, obywatel krakowa, odznaczony złotym krzyżem
- Józef Feliks Krzesz ~1860–1934
artysta malarz, kardynał, kawaler Legii Honorowej, korespondent, królowa, malarz, odznaczony orderem polonia, odznaczony złotym krzyżem, oficer, profesor akademii pięknych, publiczny, uczeń
- Edward Kuczyński ~1887–1936
członek, dentysta, doktor, dyrektor, inspektor farmaceutyczny, korespondent, lekarz dentysta, magister farmacji, odznaczony złotym krzyżem, prezes, redaktor, sekretarz, towarzysz
- Antoni Kulwieć ~1887–1937
odznaczony złotym krzyżem, starosta, uczestnik walk o niepodległość
- Zygmunt Kurnatowski ~1858–1936
członek powiatowy, hrabia, odznaczony złotym krzyżem, prezes
- Adam Tadeusz Kwieciński ~1884–1937
doktor filozofii, odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Lachman ?–1938
odznaczony złotym krzyżem, oficer rezerwy, pracownik, prokurent, szef wydziału, współpracownik dyrekcji
- Władysław Landau ~1902–1933
✓ docent Wolnej Wszechnicy Polskiej, magister praw, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi, radca Ministerstwa Skarbu, referent naukowy Instytutu Gospodarstwa Społecznego
- Bernard Langrod ~1866–1934
adwokat, członek, doktor, książę, mecenas, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, prawnik, prezes nadzorczej, reprezentant
- Stanisław Latanowicz ~1886–1935
odznaczony złotym krzyżem
- Marian Layman ~1877–1937
inżynier mechanik, mechanik, odznaczony złotym krzyżem
- Teodor Lewandowski ?–1938
aptekarz, odznaczony złotym krzyżem, założyciel sokoła
- Gustaw Lichtenstein ~1876–1939
burmistrz piaseczna, chemik, członek honorowy, członek Straży Obywatelskiej, członek zarządu głównego, inżynier chemik, komisarz, odznaczony złotym krzyżem, prezes związku, profesor szkół handlowych, starosta grodzkiego
- Hipolit Liciński ~1871–1935
chemik, członek honorowy związku, członek naczelnej, członek nadzorczej polskiej, członek polskiego towarzystwa, członek zarządu cukrownii, d-r, doktor filozofii uniwersytetu, doktor pułku, dyrektor cukrowni, dyrektor urzędu, dyrektor zarządu, działacz społeczny, filister korporacji wisła, kierownik, obywatel kraju, odznaczony złotym krzyżem, towarzysz, współzałożyciel związku
- Henryk Liefeldt ?–1937
członek komitetu, konstruktor, mistrz, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, organizator, przemysłowiec odznaczony złotym, przewodnik, współwłaściciel firmy
- Beniamin Liliensztern ~1869–1938
członek straży obywatelskiej warszawy, inspektor więzienia, odznaczony złotym krzyżem
- Józef Litwinowicz ~1881–1934
członek zarządu towarzystwa, kupiec, odznaczony złotym krzyżem, prezes klubu, wiceprezes izby
- Stanisław Leopold Lublinek ~1863–1937
członek akademii, członek honorowy polskiego towarzystwa, członek stały, doktor, odznaczony złotym krzyżem, ordynator oddziału, prezes
- Stanisław Leopold Lubliner ~1863–1937
członek akademii, członek honorowy polskiego towarzystwa, członek stały, członek zarządu, d-r, doktor, lekarz, odznaczony złotym krzyżem, ordynator oddziału, prezes
- Bolesław Lutz ~1890–1938
dyrektor, inżynier, odznaczony złotym krzyżem, organizator
- Florian Karol Łada ~1863–1933
naczelnik wydziału ministerstwa poczty, odznaczony złotym krzyżem
- Władysław Łaguna ~1892–1933
odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Ławrynowicz ~1875–1929
inspektor wydziału, odznaczony złotym krzyżem, wiceprezes stowarzyszenia, współpracownik
- Włodzimierz Łącki ~1866–1938
odznaczony złotym, ziemianin
- Zygmunt Łotecki ~1882–1936
dyrektor seminarium, odznaczony złotym krzyżem
- Jan Łuszczewski 1865–1932
administrator dóbr, odznaczony złotym krzyżem, urzędnik ministerstwa rolnictwa
- Tomasz Łyskowski ?–1938
doktor, odznaczony złotym krzyżem, starosta
- J. K. Maćkowski ?–1915
członek redakcji, dziennikarz, kupiec, odznaczony złotym medalem
- Emanuel Leopold Marcus ?–1931
członek nadzorczej spółdzielni, członek sejmiku, dyrektor towarzystwa akcyjnego, działacz społeczny, kierownik, obywatel milanówka, obywatel rady nadzorczej, odznaczony złotym krzyżem, prezes kasy pożyczkowej, prezes zarządu, prezes związku szklanego, przedstawiciel, przewodnik
- Wacław Mergel ~1865–1937
członek stowarzyszenia lekarzy polskich, członek zarządu, d-r, doktor medycyny, działacz społeczny, lekarz, odznaczony złotym krzyżem, prezes zarządu kasy
- Benedykt Michalik ~1885–1938
członek organizacji, dyrektor banku polskiego, dyrektor oddziału banku polskiego, działacz, odznaczony złotym krzyżem, zwierzchnik
- Ignacy Mieczkowski ?–1939
odznaczony złotym krzyżem, właściciel dóbr, właściciel majątku, współpracownik
- Jan Mikucki 1866–1937
artysta, dyrektor kasy oszczędności, dyrektor komunalnej kasy, hrabia, kasjer, kierownik administracji, odznaczony złotym krzyżem, przedstawiciel
- Józef Mirowski ?–1938
członek instytutu, członek organizacji, członek polskiego związku, członek zarządu skarbnik, doktor, dyrektor fabryki, dyrektor firmy, dyrektor gerlach, dyrektor norblin, dyrektor zakładów, inżynier technolog, inżynier-technolog, ksiądz prałat, minister, odznaczony złotym krzyżem, prezes zarządu, sędzia handlowy, skarbnik, technolog, wiceprezes, współpracownik
- Ludwik Misky ~1884–1938
artysta malarz, kurator okręgu szkolnego, malarz, naczelnik wydziału szkół zawodowych, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, pracownik
- Jan Moszyński 1877–1938
członek sejmika powiatowego, hrabia, kurator, odznaczony złotym krzyżem, prezes powiatowy, wiceprezes, właściciel majątku, wójt
- Marian Mrozowski ~1873–1939
członek komitetu, członek założyciel, członek zarządu związku, doktor, dyrektor muzyczny, kanonik, kierownik oddziału, kompozytor, księgarz, kurator, minister, odznaczony złotym krzyżem, prezes sekcji, prezes stowarzyszenia, prezes zarządu stowarzyszenia, profesor, skarbnik, starosta, współpracownik, założyciel
- Zygmunt Najgrakowski ~1859–1932
odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Narewski ~1866–1932
doktor, lekarz, odznaczony złotym krzyżem, prezes, założyciel honorowy
- Józef Neumann ?–1932
kawaler krzyża komandorskiego, odznaczony złotym krzyżem, poseł sejmu krajowego, prezes sokoła, prezes towarzystwa, prezydent, przemysłowiec, założyciel
- Karol Nieżychowski ~1854–1939
✓ odznaczony złotym Krzyżem Zasługi
- Mieczysław Jan Nowicki ~1883–1939
doktor, dyrektor, obywatel otwocka, odznaczony złotym krzyżem, prezes
- Stefan Nowicki ~1890–1936
doktor, dyrektor departamentu ministerstwa komunikacji, inżynier komunikacji, kawaler orderu oficerskiego, minister komunikacji, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, prezes najwyższej izby, współpracowniczka
- Jan Nowiński ~1866–1937
dyrektor gimnazjum męskiego, odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Nowkuński 1903–1936
dyrektor zakładów, inżynier, konstruktor, odznaczony złotym krzyżem, prezes nadzorczej, pułkownik, szef departamentu aeronautyki, współpracowniczka
- Oskar Jan Ogurek ~1892–1939
asystent politechniki warszawskiej, dyrektor, inżynier mechanik, mechanik, minister komunikacji, odznaczony złotym krzyżem, porucznik rezerwy, profesor, pułkownik
- Zygmunt Okoniewski ~1877–1936
członek państwowej kolejowej, dyrektor naczelny, działacz, inżynier, kierownik, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, organizator, pracownik, prezes izby handlowej, prezes stowarzyszenia, prezes zarządu polskiego związku, prezes zarządu zakładów, prezes ziemian, przewodnik, szef, towarzysz, współpracownik, założyciel, zwierzchnik
- Jerzy Paweł Oleksiński ?–1939
odznaczony złotym krzyżem, prezes związku ziemian, rotmistrz, właściciel dóbr
- Bronisław Ostaszewski ~1867–1932
adwokat, doktor, major, odznaczony złotym krzyżem, syndyk, wiceprezes związku, założyciel
- Bolesław Pachelski ~1888–1934
działacz, inspektor wojewódzki, naczelnik biura, odznaczony złotym krzyżem, uczestnik walk o niepodległość ojczyzny
- Czesław Perzyński ~1873–1934
inżynier, nauczyciel zakładu, odznaczony złotym, opiekun, prezes związku, starosta krajowy
- Franciszek Pędowski ~1884–1935
doktor, odznaczony złotym krzyżem, profesor konserwatorium, profesor szkoły głównej, prowadzący, rektor senatu rady wydział, sędzia najwyższy trybunału administracyjnego
- Izydor Pianko ~1860–1931
budowniczy, członek komisji, członek założyciel, członek zarządu fundacji, członek zarządu stowarzyszenia, działacz, ekspert, kościelny, ksiądz, odznaczony złotym krzyżem, prezes warszawski, skarbnik, superintendent, współpracownik zarządu, współzałożyciel firmy, założyciel
- Józef Piechota 1890–1936
komisarz miasta, korespondent, odznaczony złotym, prezydent miasta
- Antoni Pilch ~1864–1937
naczelnik, odznaczony złotym krzyżem
- Cezary Ludwik Piotrowski ~1884–1932
kawaler krzyża, kawaler orderu złotego krzyża, odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, szef wojskowy
- Wacław Płodowski ?–1939
dyrektor liceum, kawaler orderu polonia restituta, nauczyciel, odznaczony orderem polonia, odznaczony złotym krzyżem, organizator, prezes częstochowskiego, wychowawca
- Adam Podoski 1866–1938
dyrektor państwowej fabryki, kawaler orderu polskiego odznaczony, odznaczony złotym krzyżem, prezes zarządu spółki akcyjnej
- Mieczysław Pokrzywnicki 1855–1939
inżynier, odznaczony złotym
- Antoni Porczyński ~1882–1939
intendent, kawaler Virtuti Militari, kierownik fabryczny, major, odznaczony złotym krzyżem, oficer, wiceprezes polskiego związku
- Maurycy Poznański ?–1937
kierownik, odznaczony złotym krzyżem, prezes honorowy związku
- Aleksander Maria Pragłowski ~1854–1938
członek wydziału powiatowego, członek założyciel towarzystwa, inżynier, odznaczony złotym krzyżem, prezes towarzystwa, właściciel majętności, założyciel towarzystwa, ziemianin
- Michał Puchalski ?–1937
odznaczony złotym krzyżem, prezes zarządu
- Jan Rosen ~1854–1936
✓ artysta malarz, członek honorowy Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, malarz-batalista, odznaczony krzyżem Legii Honorowej, odznaczony oficerskim krzyżem Polski Odrodzonej, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi
- Witold Roszkowski ~1881–1929
doktor, dowódca artylerii, dowódca korpusu oficerskiego pułku, dyrektor, generał, kawaler krzyża militari, kawaler krzyża virtuti, kawaler orderu virtuti krzyża, odznaczony złotym krzyżem, pułkownik artylerii, starosta, wojewoda wileński
- Maciej Rozwadowski ~1870–1937
inżynier, kierownik biura, odznaczony złotym krzyżem
- Rajmund Różycki ~1892–1939
odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Rubieszewski ~1888–1939
naczelnik, ochotnik, odznaczony złotym krzyżem, pracownik
- Czesław Rudnicki ~1856–1933
emeryt, inżynier technolog, kierownik biura, odznaczony złotym krzyżem, technolog, właściciel majątku w podolskiem
- Edward Cezary Rudnicki ~1878–1934
adwokat, członek, odznaczony złotym krzyżem, prezes okręgowy, prezes związku strzeleckiego, sędzia sądu najwyższego, wiceprezes sądu apelacyjnego
- Karol Rudnicki ~1857–1913
doktor, fizyk, odznaczony złotym krzyżem
- Andrzej Russocki 1899–1936
hrabia, odznaczony złotym krzyżem, prezes okręgu, właściciel dóbr
- Tadeusz Rybicki ~1862–1938
członek, odznaczony złotym krzyżem, sędzia sądu apelacyjnego
- Modest Salmonowicz ~1871–1929
inżynier architekt, kawaler orderu złotego krzyża, odznaczony złotym krzyżem, pracownik, szef oficerów, szef wojsk, współpracowniczka
- Herbert Sand ~1893–1939
odznaczony złotym krzyżem, wicedyrektor izby handlowej, współpracownik
- Artur Schroeder ~1885–1934
artysta, autor, członek stowarzyszeń, doktor, dziennikarz, hrabia, kawaler orderów, król, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony złotym krzyżem, oficer, pisarz, podporucznik, poseł, prezes honorowy, prezes krakowski, prezes związku inwalidów, prezydent miasta, profesor doktor, prokurator, referent, rektor, sekretarz prezydium, uczestnik walk, współpracownik, założyciel
- Tadeusz Sikorski ~1851–1937
dyrektor, komandor orderu, odznaczony złotym, opiekun, poseł, profesor
- Adam Singer ~1867–1938
odznaczony złotym krzyżem, profesor szkoły
- Stanisław Sitkowski ~1867–1938
członek honorowy towarzystwa, członek wydziału powiatowego, doktor, dyrektor szpitala, obywatel honorowy, odznaczony złotym krzyżem, prezes ochotniczej straży, prezes związku strzeleckiego, założyciel
- Stanisław Aleksander Hipolit Skalski ?–1937
doktor medycyny, kawaler orderu polonia, naczelnik, odznaczony złotym krzyżem
- Jarosław Skrocki ?–1937
kierownik oddziału, odznaczony złotym krzyżem
- Jan Skrzyński ?–1933
członek honorowy, naczelnik, odznaczony złotym, prezes
- Antoni Słaboszewicz ?–1938
członek nadzorczej polskiej, członek zarządu polskiego związku, członek zarządu towarzystwa, dyrektor, inżynier technolog, inżynier-technolog, kierownik, odznaczony złotym krzyżem, prezes biura, prezes nadzorczej, technolog, towarzysz rady nadzorczej, wiceprezes, właściciel majątku
- Władysław Marian Ksawery Sobolewski ~1889–1937
d-r, doktor, inspektor, kapitan korpusu sądowego, lektor uniwersytetu, naczelnik, odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Sokołowski ~1888–1938
inspektor straży więziennej, odznaczony złotym srebrnym, oficer legionów polskich, redaktor
- Zygmunt Sokołowski ~1886–1932
członek oddziału, członek wojewódzkiej, odznaczony złotym krzyżem, prezes oddziału, właściciel dóbr
- Kazimierz Stabrowski ~1870–1929
arcybiskup, artysta malarz, członek komitetu towarzystwa zachęty, członek komitetu zachęty pięknych, członek rzeczywisty, dyrektor kultury, dyrektor szkoły pięknych, malarz, minister, odznaczony złotym krzyżem, profesor
- Stefan Stasiniewicz ~1888–1935
dyrektor, inspektor ministerstwa skarbu, odznaczony złotym krzyżem, oficer
- Wojciech Stepek ?–1938
odznaczony złotym medalem, podpułkownik, prezes
- Stanisław Karol Stepnowski ?–1939
kapitan, odznaczony złotym krzyżem, urzędnik warszawski dyrekcji
- Władysław Stojowski ?–1939
kurator, obywatel ziemski, odznaczony złotym krzyżem, towarzysz
- Seweryn Stopnicki ~1865–1938
doktor medycyny, odznaczony złotym krzyżem, profesor akademii, profesor anatomii, profesor doktor
- Władysław Strehl ~1856–1929
odznaczony złotym
- Karol Stronczyński ?–1938
inżynier technolog, ochotnik baonu, odznaczony złotym krzyżem, prezes towarzystwa, technolog
- Jan Stryczyński ~1865–1939
✓ odznaczony złotym Krzyżem Zasługi, właściciel apteki
- Henryk Suchowiak ~1873–1936
członek zarządu, dyrektor firmy, fachowiec, kawaler złotego krzyża, kierownik, konsul, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, organizator
- Marian Emanuel Surgent ~1872–1931
inspektor, kierownik biura, odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Witold Szafrański ~1876–1937
inżynier-technolog, odznaczony złotym krzyżem, prezes techników, technolog, współpracownik
- Kazimierz Szałas ~1900–1928
lotnik, obserwator, odznaczony złotym krzyżem, pilot, porucznik, szef departamentu aeronautyki, szef oficerów korpusu
- Karol Szandrowski ~1883–1938
dyrektor, naczelnik wydziału, odznaczony złotym krzyżem
- Bolesław Szczęk ~1883–1937
odznaczony złotym krzyżem, sędzia
- Paweł Szepecki ~1857–1939
dziekan, odznaczony złotym krzyżem, szambelan papieski
- Karol Szerauc ~1866–1937
leśniczy dóbr, odznaczony złotym krzyżem
- Leonard Szparkowski ~1870–1937
naczelnik urzędu, odznaczony złotym krzyżem
- Zygmunt Szumkowski ~1882–1938
naczelnik wydziału, odznaczony krzyżem kawalerskim, odznaczony złotym krzyżem, pracownik, profesor, szef
- Franciszek Marcin Szybowski ~1886–1929
major, odznaczony złotym krzyżem, szef biura kontroli, szef wydziału, urzędnik magistratu
- Jan Szyc ~1872–1937
dyrektor senatu, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, pedagog, pracownik, profesor szkoły nauk politycznych, profesor wyższej, wizytator ministerialny, wizytator szkoły kuratorium okręgu, wizytator szkół handlowych, wyższy
- Władysław Szymański ~1874–1933
członek komisji, członek stowarzyszenia kupców polskich, kupiec, obywatel miasta warszawy, odznaczony złotym krzyżem, prezes koła, prezes kupców, prezes stowarzyszenia kupców, współtowarzysz
- Józef Śniechowski ~1862–1934
członek korporacji Welecja, doktor wiedeńskiej, inspektor, komandor orderu, minister komunikacji, naczelnik, odznaczony złotym krzyżem, prezes komisji, prezes komitetu
- Mieczysław Świątkowski ~1880–1936
kawaler krzyża komandorskiego, minister sprawiedliwości, odznaczony złotym krzyżem, pisarz hipoteczny, prezes, szef, wiceminister
- Romuald Świerkowski ~1875–1933
dziekan, inżynier komunikacji, kierownik zarządu, ksiądz prefekt, odznaczony złotym krzyżem, prefekt
- Konstanty Świetlicki ~1896–1939
członek techników, członek zarządu, dyrektor zakładów ostrowieckich, inżynier, kierownik drogi, odznaczony złotym krzyżem, prezes, współpracownik drogi
- Bolesław Świętorzecki ~1874–1938
członek komisji, członek komitetu redakcyjnego, członek wileńskiego, członek założyciel, filister korporacji, inżynier mostów, odznaczony złotym krzyżem, prezes nadzorczej spółdzielniej, prezes towarzystwa, przodownik, wiceprezes polskiego związku, właściciel majątków, właściciel majątku, założyciel
- Ksawery Taczanowski ~1855–1937
działacz społeczny, lekarz naczelny kasy chorych, lekarz powiatowy, odznaczony złotym krzyżem
- Michał Brunon Tłuchowski ~1886–1937
dowódca oficerów, dyrektor, inżynier, kierownik oficerów, odznaczony złotym krzyżem, prezes związku, pułkownik wojsk lotniczych
- Stanisław Tokarski ~1873–1939
członek warszawski, filister korporacji lechicja, filister lechicji, magister farmacji, minister, naczelnik, obywatel, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, oficer armii rosyjskiej, poseł, prezes straży ogniowej, prezes towarzystwa, starosta powiatowy, właściciel apteki
- Stanisław Tuz ?–1938
odznaczony złotym krzyżem, prefekt szkoły, proboszcz parafii, szambelan dworu
- Witold Bronisław Tyrakowski ~1884–1934
członek Straży Obywatelskiej, inspektor, kawaler złotego krzyża, minister, odznaczony złotym srebrnym, pracownik ministerstwa społecznej, wiceprezes związku
- Jan Tyszkiewicz 1896–1939
członek dożywotni, członek zarządu głównego związzku, członek związku ziemian, dowódca pułku ułanów, dziedzic, hrabia, kawaler militari, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, kawaler Virtuti Militari, lotnik, odznaczony krzyżem oficerskim, odznaczony krzyżem virtuti, odznaczony złotym krzyżem, porucznik pułku ułanów, porucznik rezerwy pułku ułanów, poseł sejmu, prezes okręgu, prezes związku oficerów rezerwy, proboszcz parafii, uczestnik
- August Urban ~1887–1938
inspektor ministerialny, król, odznaczony złotym krzyżem
- Karol Vacqueret ?–1938
asystent szpitala, członek czynny, członek honorowy związku, członek założyciel, doktor medycyny, inspektor służby, kawaler orderu, kierownik, lekarz szpitala świętego łazarza, odznaczony złotym krzyżem, oficer legii honorowej, opiekun, pracownik, profesor, publiczny zarządu miejskiego, szambelan papieski, uczestnik wojny, urzędnik, wiceprezes, wizytator, współpracownik, założyciel, żołnierz
- Juliusz Bolesław Walczewski ~1866–1937
dyrektor poczty, odznaczony złotym krzyżem
- Adam Wardyński ~1867–1937
członek organizacji społecznych, doktor medycyny, dziekan, ksiądz, lekarz szpitala, odznaczony złotym krzyżem, prezes czerwonego krzyża, prezes związku lekarzy, założyciel związku
- Jan Wartoń ~1891–1931
dowódca baonu, major saperów, odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, szef oficerów, szef wydziału
- Emil Wekluk ~1881–1939
członek wydziału powiatowej, ochotnik, odznaczony złotym krzyżem, prezes, rolnik
- Maksymilian Werbliński ~1864–1935
odznaczony złotym krzyżem
- Jan Werner ?–1939
mechanik, naczelnik okręgu, odznaczony złotym krzyżem, współpracownik
- Walerian Werner ?–1932
członek, doktor, dowódca korpusu oficerskiego pułku, lekarz, major-lekarz, odznaczony srebrnym medalem, odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, szef sanitarny
- Antoni Ludomir Werpechowski ~1879–1930
doktor medycyny, lekarz naczelny, major, odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Wierzbicki ~1860–1932
członek zarządu towarzystwa, członek związku, dyrektor towarzystwa, odznaczony złotym krzyżem, profesor, przedstawiciel, towarzysz, współzałożyciel, zwierzchnik
- Władysław Wierzbicki ~1879–1937
odznaczony złotym krzyżem, pracownik, wizytator szkoły, współpracownik
- Zygmunt Wierzuchowski ~1872–1936
odznaczony złotym krzyżem, pułkownik
- Stanisław Wigura ?–1932
członek sekcji, dyrektor rady pedagogicznej, inżynier mechanik, kapitan, lotnik, mechanik, odznaczony złotym krzyżem, pilot, porucznik, pracownik sekcji, profesor, szef departamentu aeronautyki, szef wojsk
- Bolesław Wilkowski ~1880–1932
odznaczony złotym krzyżem, prokurator sądu okręgowego
- Leopold Winnicki ?–1935
burmistrz, członek komisji, członek wydziału powiatowego, obywatel zakopanego, odznaczony złotym krzyżem
- Emil Wiśniewski ~1884–1938
fachowiec, inżynier, naczelnik służby, naczelnik wydziału kolei, odznaczony złotym krzyżem, wiceprezes okręgu
- Leon Witelski ?–1935
odznaczony złotym krzyżem
- Maksymilian Wizel ~1862–1939
członek dożywotni, członek komisji rewizyjnej, członek komitetu dyskontowego, członek zarządu, dyrektor banku handlowego w warszawie, działacz, kronenberczyk, odznaczony złotym krzyżem, profesor, sędzia handlowy
- Aleksander Włodarski ~1858–1939
emeryt, odznaczony złotym krzyżem, urzędnik
- Aleksander Wojciechowski ~1876–1935
inspektor poczty, kierownik, obywatel, odznaczony złotym krzyżem
- Aleksander Wojnar ~1885–1933
magister, odznaczony złotym krzyżem, urzędniczka, współtowarzysz
- Adam Wojtkiewicz ~1877–1935
odznaczony złotym krzyżem, oficer, przedstawiciel
- Włodzimierz Wojtkiewicz ~1885–1935
doktor, dyrektor, inspektor, odznaczony złotym krzyżem, prezes, szef, wojewoda
- Cyryl Wolański ~1884–1938
królowa korony polskiej, odznaczony złotym krzyżem, porucznik
- Kazimierz Wóycicki ~1877–1938
członek naukowego warszawskiego, odznaczony złotym krzyżem, publiczny, wizytator ministerialny
- Tadeusz Wretowski ?–1939
doktor, odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Wybranowski 1859–1935
marszałek powiatu, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, poseł, prezes oddziału, prezes sokoła, prezes związku strzeleckiego, prezes związku ziemian, właściciel dóbr
- Leon Wyczółkowski 1852–1936
artysta malarz, biskup, członek honorowy zachęty pięknych, członek kapituły, doktor, kanclerz, kościelny, malarz, marszałek sejmu, minister, mistrz, naczelnik wydziału, nauczyciel, odznaczony wielką, odznaczony złotym krzyżem, prezes akademii, profesor honorowy akademii, profesor warszawskiej, rektor, sekretarz kapituły
- Zygmunt Wyrobek ~1873–1939
członek honorowy, członek naukowy, członek zarządu okręgu, członek związku, działacz niepodległościowy, kawaler orderu polonia restituta, nauczyciel, odznaczony za niepodległość, odznaczony złotym krzyżem, organizator ruchu, wizytator szkoły kuratorium okręgu, założyciel
- Jan Wyród ~1886–1938
delegat, doktor, inspektor, instruktor, kapłan, minister, naczelnik wydziału urzędu, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, prezes izby, przedstawiciel, urzędnik państwowy, wojewoda krakowski
- Franciszek Zając ~1863–1937
chorąży, odznaczony złotym krzyżem, prezes, przemysłowiec, właściciel
- Zygmunt Zakrzewski ~1881–1935
doktor medycyny, działacz społeczny, król, major, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, ordynator szpitala świętego łazarza, ordynator szpitali, prezes opiekuńczej, profesor gimnazjum państwowego, przedstawiciel, założyciel
- Zygmunt Zakrzewski ~1874–1937
członek założyciel, dyrektorka gimnazjum, hrabia, inżynier technolog, inżynier-technolog, odznaczony złotym krzyżem, prezes, technolog, wychowawczyni, założyciel
- Dominik Stanisław Zaranowski ~1874–1932
dyrektor urzędu, naczelnik, odznaczony złotym krzyżem, vice-dyrektor
- Stanisław Zieliński ~1881–1936
badacz, bibliotekarz, chirurg, członek zarządu głównego, doktor, działacz, generał, historyk, kapelan, kawaler krzyża niepodległości, komendant centrum, ochotnik wojsk polskich, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony złotym krzyżem, ordynator, proboszcz, uczestnik
- Stefan Zieliński ~1850–1933
członek zarządu cukrownii ciechanów, członek zarządu polskiego związku, członek zarządzającej, inżynier komunikacji, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, prezes zarządu, założyciel, zwierzchnik
- Michał Zucker ?–1939
członek komisji rewizyjnej, elektryk, inżynier, odznaczony złotym krzyżem, przemysłowiec odznaczony złotym, ręczny, wikariusz, współpracowniczka, współwłaściciel biura, współzałożyciel, zwierzchnik
- Aleksander Żero ?–1938
dyrektor, odznaczony złotym krzyżem, zwierzchnik
- Antoni Żukowski 1843–1912
król, magister nauk, odznaczony złotym krzyżem, profesor
- Franciszek Żwirko ?–1932
inżynier, kapitan, kawaler orderów, lotnik, odznaczony złotym srebrnym, pilot, porucznik, szef departamentu aeronautyki, szef wojsk
|