Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 249
- Adam Karwowski ?–1933
✓ członek honorowy Związku Lekarzy Państwa Polskiego, członek Komisji Lekarskiej Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, członek sądu Naczelnej Izby Lekarskiej, członek Stowarzyszenia Lekarzy Polskich w Warszawie, delegat do Senatu Akademickiego, doktor medycyny, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi, profesor doktor, profesor nadzwyczajny chorób skórnych i wenerycznych, sodalis marianus
- Aleksander Wojnar ~1885–1933
magister, odznaczony złotym krzyżem, urzędniczka, współtowarzysz
- Władysław Łaguna ~1892–1933
odznaczony złotym krzyżem
- Leon Gajewicz ~1854–1933
dyrektor kredytowy, dyrektor towarzystwa kredytowego, kandydat, odznaczony złotym krzyżem
- Włodzimierz Konkolniak ?–1933
minister, odznaczony złotym krzyżem, towarzysz
- Józef Litwinowicz ~1881–1934
członek zarządu towarzystwa, kupiec, odznaczony złotym krzyżem, prezes klubu, wiceprezes izby
- Adolf Dudek ~1872–1934
naczelnik wydziału dyrekcji, odznaczony złotym krzyżem
- Andrzej Brzostowski ?–1934
dyrektor przemysłu, odznaczony złotym krzyżem
- Ryszard Biehler ~1851–1934
członek lekarskiego, doktor medycyny, kawaler orderów, lekarz naczelny, odznaczony złotym krzyżem, prezes
- Ignacy Doberski ~1865–1934
emeryt, odznaczony złotym krzyżem, współpracowniczka orkiestry
- Zygmunt Kiltynowicz ?–1934
kawaler krzyża oficerskiego, kupiec, odznaczony złotym krzyżem, prezes honorowy, prezes zarządu, szef, wiceprezes towarzystwa, założyciel
- Artur Schroeder ~1885–1934
artysta, autor, członek stowarzyszeń, doktor, dziennikarz, hrabia, kawaler orderów, król, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony złotym krzyżem, oficer, pisarz, podporucznik, poseł, prezes honorowy, prezes krakowski, prezes związku inwalidów, prezydent miasta, profesor doktor, prokurator, referent, rektor, sekretarz prezydium, uczestnik walk, współpracownik, założyciel
- Józef Śniechowski ~1862–1934
członek korporacji Welecja, doktor wiedeńskiej, inspektor, komandor orderu, minister komunikacji, naczelnik, odznaczony złotym krzyżem, prezes komisji, prezes komitetu
- Edward Cezary Rudnicki ~1878–1934
adwokat, członek, odznaczony złotym krzyżem, prezes okręgowy, prezes związku strzeleckiego, sędzia sądu najwyższego, wiceprezes sądu apelacyjnego
- Bernard Langrod ~1866–1934
adwokat, członek, doktor, książę, mecenas, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, prawnik, prezes nadzorczej, reprezentant
- Witold Koziełł ~1883–1934
członek zarządu centralnego komitetu, gospodarz, komisarz, naczelnik wydziału ministerstwa rolnictwa, ochotnik, odznaczony krzyżem oficerskim, odznaczony złotym krzyżem, poseł sejmu ustawodawczego, przodownik, towarzysz
- Bolesław Pachelski ~1888–1934
działacz, inspektor wojewódzki, naczelnik biura, odznaczony złotym krzyżem, uczestnik walk o niepodległość ojczyzny
- Józef Feliks Krzesz ~1860–1934
artysta malarz, kardynał, kawaler Legii Honorowej, korespondent, królowa, malarz, odznaczony orderem polonia, odznaczony złotym krzyżem, oficer, profesor akademii pięknych, publiczny, uczeń
- Franciszek Dmochowski ~1881–1934
dyrektor fabryki, dyrektor techniczny, dyrektor zakładów amunicyjnych, inżynier zakładów, kierownik wojskowy, komandor, odznaczony złotym krzyżem, pracownik przemysłu, szef oficerów, współtowarzysz
- Kazimierz Doborzyński ?–1934
inżynier górniczy, odznaczony złotym krzyżem, prokurent towarzystwa, współpracownik
- Pelagia Chełmowska (Turska) ?–1934
odznaczony złotym krzyżem
- Fryderyk Grycendler ~1875–1935
artysta muzyk, członek orkiestry, emeryt warszawy, muzyk, odznaczony złotym krzyżem, profesor muzyczny
- Jan Janowski ~1884–1935
adwokat, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, szef wojskowy
- Leon Witelski ?–1935
odznaczony złotym krzyżem
- Jan Janusz ~1885–1935
artysta dramatyczny, członek, dyrektor teatru miejskiego, ksiądz kanonik, odznaczony złotym krzyżem, prezes, redaktor, reżyser teatrów, sekretarz
- Henryk Kopytkiewicz ~1872–1935
odznaczony złotym krzyżem
- Franciszek Pędowski ~1884–1935
doktor, odznaczony złotym krzyżem, profesor konserwatorium, profesor szkoły głównej, prowadzący, rektor senatu rady wydział, sędzia najwyższy trybunału administracyjnego
- Jan Marcin Falewicz ~1868–1935
członek wydziału powiatowego, inżynier technolog, obywatel ziemski, odznaczony złotym krzyżem, prezes, technolog
- Ryszard Kanenberg ~1892–1935
członek organizacji społecznych, dowódca okręgu korpusu, dyrektor administracyjny, generał, komendant, odznaczony złotym krzyżem, pastor, porucznik rezerwy wojsk polskich, prezes honorowy, założyciel
- Feliks Borowski ~1863–1935
inżynier technolog najwyższej izby, odznaczony złotym krzyżem, technolog najwyższej izby
- Aleksander Wojciechowski ~1876–1935
inspektor poczty, kierownik, obywatel, odznaczony złotym krzyżem
- Władysław Gostyński ~1847–1935
członek archikonfraterni literackiej, mistrz cechu ślusarzego, odznaczony złotym krzyżem, prezes towarzystwa akcyjnego, profesor, przemysłowiec, założyciel
- Hipolit Liciński ~1871–1935
chemik, członek honorowy związku, członek naczelnej, członek nadzorczej polskiej, członek polskiego towarzystwa, członek zarządu cukrownii, d-r, doktor filozofii uniwersytetu, doktor pułku, dyrektor cukrowni, dyrektor urzędu, dyrektor zarządu, działacz społeczny, filister korporacji wisła, kierownik, obywatel kraju, odznaczony złotym krzyżem, towarzysz, współzałożyciel związku
- Bronisław Jakesch ~1866–1935
doktor, generał, inspektor wojsk, odznaczony złotym krzyżem
- Zygmunt Zakrzewski ~1881–1935
doktor medycyny, działacz społeczny, król, major, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, ordynator szpitala świętego łazarza, ordynator szpitali, prezes opiekuńczej, profesor gimnazjum państwowego, przedstawiciel, założyciel
- Franciszek Czaki ~1874–1935
doktor, dyrektor, dziennikarz, kierownik oddziału, konsul, korespondent, minister, odznaczony złotym krzyżem, referent prasowy, szef biura prasowy, urzędnik ministerstwa zagranicznych, wiceprezes związku
- Maksymilian Werbliński ~1864–1935
odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Wybranowski 1859–1935
marszałek powiatu, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, poseł, prezes oddziału, prezes sokoła, prezes związku strzeleckiego, prezes związku ziemian, właściciel dóbr
- Włodzimierz Wojtkiewicz ~1885–1935
doktor, dyrektor, inspektor, odznaczony złotym krzyżem, prezes, szef, wojewoda
- Józef Glabisz ?–1935
członek, doktor, dyrektor, odznaczony złotym krzyżem, starosta powiatowy, właściciel ziemski, zwierzchnik
- Leopold Winnicki ?–1935
burmistrz, członek komisji, członek wydziału powiatowego, obywatel zakopanego, odznaczony złotym krzyżem
- Stanisław Latanowicz ~1886–1935
odznaczony złotym krzyżem
- Adam Wojtkiewicz ~1877–1935
odznaczony złotym krzyżem, oficer, przedstawiciel
- Stefan Stasiniewicz ~1888–1935
dyrektor, inspektor ministerstwa skarbu, odznaczony złotym krzyżem, oficer
- Jan Karczewski ~1886–1935
kawaler krzyża legii, kawaler Legii Honorowej, kierownik sekcji, konsul, odznaczony złotym krzyżem, urzędnik zarządu warszawy
- Maksymilian Kernbaum ~1858–1936
burmistrz, członek komisji rewizyjnej, kawaler orderu, odznaczony złotym krzyżem, przemysłowiec, wiceprezes zarządu
- Julian Henneberg ~1869–1936
dyrektor fabryki, kierownik, obywatel miasta warszawy, odznaczony złotym krzyżem, prezes, przemysłowiec, szef zarządu, współpracowniczka fabryki, współwłaściciel fabryki, zwierzchnik
- Edward Kuczyński ~1887–1936
członek, dentysta, doktor, dyrektor, inspektor farmaceutyczny, korespondent, lekarz dentysta, magister farmacji, odznaczony złotym krzyżem, prezes, redaktor, sekretarz, towarzysz
- Zygmunt Wierzuchowski ~1872–1936
odznaczony złotym krzyżem, pułkownik
- Henryk Fitz ?–1936
dyrektor, generał brygady, kapelan, odznaczony złotym krzyżem, pracownik zarządu dyrekcji, współpracowniczka, współpracownik dyrekcji, współtowarzysz
|