Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 269
- Jan Andrzeykowicz ~1880–1939
dyrektor departamentu, dziekan, mecenas, minister sprawiedliwości, ochotnik, odznaczony złotym krzyżem, prezes sądu apelacyjnego, sędzia sądu apelacyjnego w warszawie, szeregowiec, wiceprezes sądu apelacyjnego
- Wiktor Arciszewski ~1886–1938
major stanie spoczynku, odznaczony złotym krzyżem
- Izydor Ausschnitt ~1858–1932
adwokat, asesor, członek powiatowy, doktor, dyrektor komunalnej kasy, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, założyciel
- Bruno Bronisław Baliński ~1883–1938
dyrektor związku, odznaczony złotym krzyżem, przemysłowiec
- Klemens Bąkowski 1860–1938
adwokat, arcybiskup, członek honorowy, doktor, dyrektor archiwum, emeryt, kapelan, kapłan, ksiądz, książę, ławnik, odznaczony złotym krzyżem, prezydent, profesor, sekretarz komitetu, sekretarz zarządu, syndyk, wiceprezes, współpracownik, założyciel
- Ignacy Bereszko ?–1938
członek nadzorczej spółki, członek zarządu głównego, członek związku, dyrektor elektrowni, działacz, ekonomista, elektryk, fachowiec, inżynier, kanonik, major, odznaczony złotym krzyżem, prefekt, prezes oddziału, proboszcz, profesor, sędzia handlowy, wiceprezes izby przemysłowo-handlowej, wiceprezes towarzystwa, współpracownik
- Edward Franciszek Białobrzeski ?–1938
inspektor, inżynier komunikacji, odznaczony złotym krzyżem
- Ryszard Biehler ~1851–1934
członek lekarskiego, doktor medycyny, kawaler orderów, lekarz naczelny, odznaczony złotym krzyżem, prezes
- Wacław Biluchowski ~1894–1936
dyrektor, leśnik, odznaczony złotym krzyżem, pracownik dyrekcji, prezes zarządu okręgu, sekretarz generalny, towarzysz
- Jan Błotnicki ~1857–1937
odznaczony złotym krzyżem, osobisty, właściciel dóbr, ziemianin
- Franciszek Bocian ~1900–1937
działacz społeczny zarządu głównego, odznaczony złotym krzyżem, sekretarz generalny, wiceprezes
- Mieczysław Bodalski ~1883–1931
członek honorowy, dyrektor rady pedagogicznej, krzewiciel, nauczyciel gimnazjum, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, pedagog, prefekt, prezes związku, profesor, przewodnik, wychowawca
- Antoni Bogdański ?–1938
duchowny, instruktor, kapelan, ksiądz, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony złotym krzyżem, prefekt, proboszcz parafii, profesor seminarium duchownego, przewodnik, założyciel
- Edward Borkowski ~1876–1936
członek nadzorczej polskich, członek nadzorczej spółki, członek polskiego związku, doktor, ksiądz pastor, odznaczony złotym krzyżem, opiekun, pastor, prezes spółki akcyjnej, prezes zarządu, profesor doktor, przemysłowiec odznaczony złotym, przewodnik, współtowarzysz, współzałożyciel, założyciel
- Feliks Borowski ~1863–1935
inżynier technolog najwyższej izby, odznaczony złotym krzyżem, technolog najwyższej izby
- Zdzisław Brąglewicz ~1880–1936
kierownik, naczelnik oddziału, odznaczony złotym krzyżem, prezes
- Edward Hugo Brühl ~1876–1938
komendant, odznaczony złotym krzyżem, pastor, prokurent, skarbnik
- Kazimierz Brzeziński ~1867–1937
dyrektor, odznaczony złotym krzyżem, prezes małopolskiego, profesor politechniki lwowskiej
- Andrzej Brzostowski ?–1934
dyrektor przemysłu, odznaczony złotym krzyżem
- Franciszek Józef Bylina ~1855–1937
✓ adwokat, doktor, dyrektor Miejskiej Kasy Oszczędności w Stryju, odznaczony złotym Krzyżem Zasługi, radca Wielkopolskiej Izby Skarbowej
- Pelagia Chełmowska (Turska) ?–1934
odznaczony złotym krzyżem
- Albin Józef Chęciński ~1885–1931
delegat, doktor, dowódca, dyrektor naczelny, generał, intendent, kapelan, kapitan, komendant policji, major, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, poseł sejmu, prezes administracyjnej, pułkownik, szef wojsk, wiceminister, wiceprezydent krakowa
- Jan Chojecki ~1891–1932
odznaczony złotym krzyżem
- Bronisław Bertold Chwat ~1863–1938
lekarz dentysta, major, odznaczony złotym
- Jerzy Chylewski ~1893–1939
magister, naczelnik wydziału ministerstwa wewnętrznych, odznaczony złotym srebrnym
- Mieczysław Ciemnołoński ?–1927
członek związku pracowników, inżynier, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, prezes dyrekcji poczt i telegrafów, prezes koła, prezes wileńskiej dyrekcji
- Stefan Cybulski 1858–1937
członek honorowy stowarzyszenia, dyrektor gimnazjów, dyrektor gimnazjum, emeryt, odznaczony złotym krzyżem, pedagog, profesor gimnazjów, prowadzący, wizytator ministerialny
- Franciszek Czaki ~1874–1935
doktor, dyrektor, dziennikarz, kierownik oddziału, konsul, korespondent, minister, odznaczony złotym krzyżem, referent prasowy, szef biura prasowy, urzędnik ministerstwa zagranicznych, wiceprezes związku
- Jan Czempiński ~1873–1938
członek honorowy stowarzyszenia, członek redakcji kuriera warszawskiego, członek zarządu kasy, kurier warszawski, lekarz, odznaczony krzyżem orderu, odznaczony złotym krzyżem, pisarz, prawnik, redaktor, restaurator, sekretarz redakcji, towarzysz, wiceprezes syndykatu dziennikarzy, współpracownik, żołnierz
- Józef Czerniakiewicz ~1884–1938
dyrektor, naczelnik urzędu skarbowego warszawy, naczelnik zarządu, odznaczony medalem medalem, odznaczony złotym krzyżem, pracownik
- Tadeusz Czerniawski ~1877–1938
artysta muzyk, członek zarządu spółdzielnii, dyrektor muzyczny, działacz niepodległościowy, kierownik sekcji, krzewiciel, muzyk, ochotnik legii akademickiej, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony złotym krzyżem, pedagog, prezes, profesor wyższej
- Zenon Dankiewicz ~1853–1927
członek honorowy, delegat, dyrektor, inżynier, kierownik, obywatel żywca, odznaczony złotym krzyżem, prezes małopolskiego, szef oddziału, właściciel
- Stanisław Dankowski ~1886–1939
naczelnik wydziału, odznaczony złotym, prezes honorowy towarzystwa
- Józef Dąbrowski ~1876–1926
odznaczony złotym krzyżem, pułkownik, sędzia najwyższy, szef wydziału
- Włodzimierz Demetrykiewicz ~1859–1937
członek czynny, członek honorowy, docent uniwersytetu jagiellońskiego, doktor honorowy, dyrektor muzeum, kawaler krzyża komandorskiego, odznaczony orderem polonia, odznaczony złotym krzyżem, profesor doktor, profesor honorowy uniwersytetu jagiellońskiego, wyższy
- Franciszek Dmochowski ~1881–1934
dyrektor fabryki, dyrektor techniczny, dyrektor zakładów amunicyjnych, inżynier zakładów, kierownik wojskowy, komandor, odznaczony złotym krzyżem, pracownik przemysłu, szef oficerów, współtowarzysz
- Ignacy Doberski ~1865–1934
emeryt, odznaczony złotym krzyżem, współpracowniczka orkiestry
- Kazimierz Doborzyński ?–1934
inżynier górniczy, odznaczony złotym krzyżem, prokurent towarzystwa, współpracownik
- Antoni Doboszyński ?–1931
członek wileńskiego towarzystwa, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, ppułkownik, prezes komisji rewizyjnej, prokurator sądu okręgowego w wilnie
- Jan Dobrzelecki ~1873–1939
inżynier technolog, odznaczony złotym krzyżem, technolog
- Wacław Michał Dobrzyński ~1868–1931
adwokat, odznaczony krzyżem, odznaczony złotym krzyżem, prezes czerwonego krzyża
- Justyn Domejko ?–1939
generał brygady, inspektor armii, kapelan, ksiądz, major naczelny, major saperów, odznaczony złotym krzyżem, oficer, pułkownik, senior
- Augustyn Drozdowicz ~1883–1925
inżynier komunikacji, odznaczony złotym krzyżem
- Henryk Dubeltowicz ~1874–1938
członek nadzorczej spółdzielni, dyrektor elektrowni miejskiej, inżynier, odznaczony złotym krzyżem, prezes związku, wicedyrektor, wiceprezes związku, współtowarzysz
- Adolf Dudek ~1872–1934
naczelnik wydziału dyrekcji, odznaczony złotym krzyżem
- Aleksander Dunajecki ~1884–1938
konsul generalny, odznaczony złotym krzyżem
- Ignacy Ehrenpreis ~1873–1937
dyrektor, kierownik, odznaczony złotym krzyżem, przemysłowiec, sekretarz generalny, wiceprezes
- Wacław Elszyk ~1865–1939
artysta muzyk, członek, kapelmistrz, muzyk, odznaczony złotym krzyżem, profesor warszawskiej
- Jerzy Leon Aleksander Fabre ~1866–1939
nauczyciel francuskiego, odznaczony złotym krzyżem
- Jan Marcin Falewicz ~1868–1935
członek wydziału powiatowego, inżynier technolog, obywatel ziemski, odznaczony złotym krzyżem, prezes, technolog
|