Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 166
- Władysław Bruner ?–1937
✓ członek Warszawskiego Towarzystwa Lekarskiego, członek-założyciel Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, honorowy konsultant Szpitala św. Rocha, inspektor lekarski Szpitali i Zakładów Opiekuńczych Miejskich M.St. Warszawy, lekarz naczelny Szpitala Wolskiego, odznaczony krzyżem oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, odznaczony medalem niepodległości, ordynator szpitala przemienienia pańskiego, prezes Towarzystwa Opieki nad Psychicznie i Nerwowo Chorymi, twórca i lekarz naczelny Organizacji Pomocy Lekarskiej dla Pracowników Miejskich Zarządu m. st. Warszawy
- Józef Ignacy Wiśniewski ?–1937
działacz społeczny, inspektor straży granicznej, major, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony za niepodległość, oficer legionów, oficer pułku legionów, uczestnik walk o niepodległość
- Stanisław Siemieński ~1897–1937
inspektor, kawaler orderu odznaczony krzyżem, kawaler orderu Virtuti Militari, major, odznaczony krzyżem niepodległości
- Władysław Paweł Pilecki ~1893–1937
major odznaczony krzyżem, odznaczony krzyżem niepodległości
- Antoni Tarnawski ~1845–1937
autor, odznaczony krzyżem niepodległości, porucznik, weteran
- Tadeusz Gliwicz ~1891–1937
magister farmacji, odznaczony krzyżem niepodległości, właściciel apteki
- Władysław Gliński ~1892–1937
bojownik o niepodległość polski, filister arkonii, inżynier, kawaler militari, kawaler orderów krzyża, kawaler orderów militari, kawaler orderu Virtuti Militari, major, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony krzyżem walecznych, szef wydziału, towarzysz
- Stanisław Piotr Kołecki ~1875–1937
odznaczony krzyżem niepodległości, uczestnik walk o niepodległość, urzędnik
- Władysław Długosz ~1899–1937
odznaczony krzyżem niepodległości, urzędnik dyrekcji kolei
- Naum Neufeld ~1880–1937
bojownik walk o niepodległość, dentysta, kawaler orderu krzyża niepodległości, lekarz dentysta, odznaczony krzyżem niepodległości, prezes oddziału warszawskiego, prezes stowarzyszenia wzajemnej, prezes związku lekarzy, wiceprezes
- Tadeusz Antoniewicz ~1888–1937
dyrektor seminarium nauczycielskiego, inspektor szkolny, odznaczony krzyżem niepodległości, pedagog, pracownik, sierżant brygady legionów
- Jarosław Józef Fiałkowski ~1894–1937
odznaczony krzyżem niepodległości, urzędnik
- Janusz Żuławski ~1886–1937
dyrektor polskiego radia, dyrektor wileńskiej, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer, współpracownik
- Józef Biernacki ~1894–1937
odznaczony krzyżem niepodległości, podpułkownik dyplomowany, podpułkownik odznaczony krzyżem
- Władysław Dreziński ~1859–1937
odznaczony krzyżem niepodległości
- Wacław Kossakowski ~1899–1937
członek, ochotnik, odznaczony krzyżem niepodległości, uczestnik walk, urzędnik
- Władysław Gutkowski ?–1938
burmistrz miasta, członek związku oficerów rezerwy, kapitan rezerwy, odznaczony krzyżem niepodległości
- Władysław Mirocha ?–1938
odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony orląt
- Emil Kosman ~1893–1938
obywatel miasta, odznaczony krzyżem niepodległości
- Jan Kotulak ~1895–1938
odznaczony krzyżem niepodległości, urzędnik warszawski
- Tadeusz Cygański ?–1938
odznaczony krzyżem niepodległości, wachmistrz
- Władysław Sadowski ~1898–1938
chorąży, odznaczony krzyżem niepodległości, urzędnik zarządu miejskiego
- Karol Maszkowski ?–1938
✓ artysta malarz, chorąży, chorąży 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, dyrektor Państwowego Instytutu Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, dyrektor Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, kawaler krzyża niepodległości, kawaler krzyża walecznych, kawaler Odznaki I Brygady Legionów Polskich Za Wierną Służbę, kawaler Orderu Odrodzenia Polski, kawaler orderu polskiego krzyża, malarz, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer pułku ułanów, rotmistrz rezerwy, rotmistrz rezerwy WP, żołnierz brygady legionów, żołnierz I Brygady Legionów Polskich
- Franciszek Sowiński ~1879–1938
odznaczony krzyżem niepodległości, pracownik towarzystwa ubezpieczeń
- Stanisław Artur Dangel ~1873–1938
dziennikarz, odznaczony krzyżem niepodległości, prezes nadzorczej, wiceprezes, właściciel majątku w kutnowskiem
- Edward Wardein ~1894–1938
dyrektor, kapitan artylerii konnej, ksiądz, odznaczony krzyżem niepodległości, profesor, pułkownik
- Kazimierz Berezowski ~1861–1938
obywatel kijowskiej, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony medalem niepodległości, prokurent, współpracownik zarządu
- Stanisław Piotrowski ~1899–1938
odznaczony krzyżem niepodległości, pracownik
- Ludwik Zmitrowicz ~1862–1938
członek stowarzyszenia lekarzy polskich, d-r, doktor, lekarz sanitarny warszawy, odznaczony krzyżem niepodległości, proboszcz, sodalis marianus
- Władysław Kłeczek ?–1938
odznaczony krzyżem niepodległości, sierżant
- Olimpiusz Nartowski ~1900–1938
instruktor, lotnik, mechanik, ochotnik, odznaczony krzyżem, odznaczony medalem niepodległości, pilot komunikacyjny
- Eugeniusz Stefański ?–1938
członek zarządu, członek związku walki, komendant, major, odznaczony krzyżem niepodległości, prezes polskiego klubu, uczestnik walk o niepodległość, żołnierz
- Edward Władysław Ringler ~1885–1938
kapitan, odznaczony krzyżem niepodległości
- Kazimierz Aperliński ~1895–1938
kierownik sekcji, odznaczony krzyżem niepodległości
- Marian Jachimowski ~1900–1938
dowódca oficerów, major odznaczony krzyżem, odznaczony krzyżem niepodległości
- Wacław Dziewulski 1882–1938
doktor filozofii, dziekan wydziału, kapitan rezerwy, kierownik, odznaczony krzyżem niepodległości, organizator, profesor doktor, profesor nadzwyczajny, profesor uniwersytetu stefana batorego, profesor zakładu, rektor senatu uniwersytetu stefana, założyciel
- Czesław Młodzianowski ~1885–1938
dyrektor, kawaler krzyża niepodległości, odznaczony krzyżem niepodległości, szef wydziału, współpracownik
- Bolesław Nieniewski ~1888–1938
✓ inżynier, obrońca Lwowa, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony medalem niepodległości, odznaczony Orlętami, porucznik wojsk polskich
- Stanisław Trylski ~1874–1938
bojownik, członek, doktor, inżynier, ochotnik, odznaczony krzyżem niepodległości
- Jan Królewicz ~1888–1938
✓ odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik
- Jan Połczyński ~1895–1938
inspektor, kapitan odznaczony krzyżem, kapitan pułku, kapitan w stanie spoczynku, kierownik, odznaczony krzyżem niepodległości, pracownik
- Zbigniew Bielański ~1897–1938
doktor, intendent, major, odznaczony krzyżem niepodległości, żołnierz brygady
- Władysław Tuwan ~1875–1938
bojownik o niepodległość, odznaczony krzyżem niepodległości
- Karol Tekeli ~1894–1938
odznaczony krzyżem niepodległości
- Witold Zbikowski ~1886–1938
dziennikarz, odznaczony krzyżem niepodległości
- Antoni Bogumił Rachoń ~1896–1938
adwokat, członek zarządu oddziału, doktor, działacz, obywatel, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer rezerwy odznaczony krzyżem, pracownik, towarzysz, współpracownik, żołnierz brygady, żołnierz pułku artylerii
- Edward Wertheim ?–1939
komendant okręgu, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony za niepodległość, pułkownik, szef sanitarny
- Marian Sokołowski ~1895–1939
badacz, bojownik, członek honorowy klubu, docent, doktor filozofii, działacz, kapitan rezerwy, kawaler krzyża niepodległości, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer legionów, prezes klubu, profesor doktor, profesor nadzwyczajny, profesor szkoły głównej, profesor zwyczajny, rektor senatu rady wydział, towarzysz, uczestnik walk o niepodległość, wiceprezes zarządu głównego, współpracownik komisji
- Stanisław Zajdel ?–1939
kapelan, naczelnik, odznaczony krzyżem niepodległości, urzędnik
- Marian Polikarp Gruell ~1887–1939
członek, odznaczony krzyżem niepodległości, przodownik służby
|