Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 1115
- Jan Kręcki ~1868–1935
członek zarządu spółdzielnii, doktor, kawaler srebrnego krzyża, mistrz mularski, nauczyciel szkoły, odznaczony srebrnym krzyżem, przewodnik, towarzysz zarządu, wychowawca
- Bronisław Czyżek ~1886–1935
major, odznaczony krzyżem walecznych, urzędnik techniczny
- Andrzej Piotrowski ?–1935
gospodarz, magister, odznaczony krzyżem niepodległości, prezes poznańskiego, prezes związku polskich, starosta powiatowy, żołnierz
- Tadeusz Drzażdżyński ~1888–1935
członek izby, członek naczelnej, członek nadzorczej, członek zarządu centralnego związzku, doktor, dyrektor departamentu ministerstwa, dyrektor związku, filister, kawaler krzyża polonia, kierownik, konsul honorowy, odznaczony krzyżem oficerskim, prezes, przedstawiciel, towarzysz, wiceprezes izby przemysłowo-handlowej, właściciel majętności, zwierzchnik
- Artur Pepłowski ?–1935
członek zarządu głównego związzku, odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik dyplomowany, ppułkownik, prezes, towarzysz
- Zofia Komorowska (Kasimir) ~1900–1935
członek zarządu głównego, hrabia, obywatelka, odznaczona krzyżem medalem, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz pułku, urzędniczka banku, wychowawczyni, żołnierz pułku ułanów
- Stefan Kasimir ~1894–1935
hrabia, obywatelka, odznaczona krzyżem medalem, odznaczony krzyżem walecznych, opiekun, rotmistrz pułku, rotmistrz Wojsk Polskich, wychowawczyni, żołnierz pułku ułanów
- Bronisław Zajączkowski ~1899–1935
odznaczony krzyżem niepodległości, technik
- Wojciech Górski ~1849–1935
✓ członek honorowy Towarzystwa Byłych Wychowańców Gimnazjum pod wezwaniem w. Wojciecha dawniej Szkoły Wojciecha Górskiego, dyrektor Gimnazjum św. Wojciecha w Warszawie, kandydat nauk fizyko-matematycznych, odznaczony Krzyżem Komandorskim Polonia Restituta, wychowaniec szkoły głównej, założyciel i dyrektor szkół fundacyjnych św. Wojciecha w Warszawie i szkoły powszechnej Pamiątka w powiecie grójeckim
- Arnulf Nawratil 1835–1935
członek komisji, inspektor, odznaczony krzyżem
- Jan Janowski ~1884–1935
adwokat, odznaczony złotym krzyżem, podpułkownik, szef wojskowy
- Wacław Walery Okulicz ~1888–1935
odznaczony krzyżem walecznych, uczestnik wojny
- Gustaw Adolf Benken ~1890–1935
odznaczony krzyżem niepodległości
- Bronisław Lutecki ?–1935
doktor uniwersytetu, komendant, lekarz, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer, organizator, pułkownik, student
- Emil Kapliński ~1880–1935
inżynier, kawaler, mierniczy przysięgły, naczelnik wydziału ministerstwa, naczelnik wydziału technicznego, odznaczony krzyżem oficerskim, zwierzchnik
- Aleksander Dębski ~1856–1935
działacz niepodległościowy, odznaczony krzyżem legionowym, senator rzeczpospolitej polskiej
- Leon Witelski ?–1935
odznaczony złotym krzyżem
- Wojciech Ciok ~1869–1935
odznaczony krzyżem niepodległości
- Ludwik Gustaw Mikke ~1883–1935
członek Straży Obywatelskiej, obywatel miasta warszawy, odznaczony srebrnym krzyżem, przemysłowiec, szef wojskowej
- Franciszek Romanowicz ~1902–1935
inżynier, leśnik, ochotnik pułku, odznaczony srebrnym krzyżem, referendarz
- Daniel Konarzewski ?–1935
arcybiskup, doktor, dowódca brygady, dowódca okręgu korpusu, dowódca pułku, dowódca wojsk, generał dywizji, inspektor armii, kapitan, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu militari, odznaczony krzyżem walecznych, podporucznik, prezes komitetu, prezes związku, pułkownik, szef administracji, wiceminister wojskowych, wiceprezes zarządu związku
- Władysław Leon Piotr Osmolski ~1884–1935
doktor, dyrektor, kawaler krzyża niepodległości, kawaler orderów krzyża, komendant, lekarz, naczelnik wydziału, odznaczony krzyżem walecznych, pułkownik, szef sanitarny
- Jan Marszałkowicz ~1868–1935
odznaczony krzyżem niepodległości, poseł sejmu krajowego, profesor uniwersytetu stefana batorego, sodalis marianus, uczestnik
- Jan Janusz ~1885–1935
artysta dramatyczny, członek, dyrektor teatru miejskiego, ksiądz kanonik, odznaczony złotym krzyżem, prezes, redaktor, reżyser teatrów, sekretarz
- Henryk Kopytkiewicz ~1872–1935
odznaczony złotym krzyżem
- Bolesław Jaźwiński ~1883–1935
generał brygady szef, odznaczony krzyżem militari, szef
- Feliks Laudyn ~1865–1935
absolwent, członek polskiej organizacji, członek związku strzeleckiego, dyrektor, odznaczony krzyżem legionowym, urzędnik banku handlowego w warszawie, urzędnik kasy przemysłowców warszawskich
- Mateusz Wroński ~1838–1935
dziekan, odznaczony krzyżem niepodległości, uczeń szkoły powszechnej, weteran powstania, wiceprezes związku
- Mieczysław Hartleb ?–1935
chorąży, docent uniwersytetu warszawskiego, dziekan, kapitan, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik służby, żołnierz pułku piechoty
- Paweł Cytowski ~1878–1935
członek honorowy cechu, obywatel miasta warszawy, odznaczony krzyżem, przemysłowiec
- Wincenty Łepkowski 1866–1935
asystent, doktor, komendant, odznaczony krzyżem komandorskim, prezes towarzystwa, profesor doktor, profesor uniwersytetu jagiellońskiego
- Franciszek Pędowski ~1884–1935
doktor, odznaczony złotym krzyżem, profesor konserwatorium, profesor szkoły głównej, prowadzący, rektor senatu rady wydział, sędzia najwyższy trybunału administracyjnego
- Jan Rządkowski ~1881–1935
handlowiec, odznaczony krzyżem walecznych, podoficer
- Jan Sroczyński ~1889–1935
komendant okręgu, major wojsk polskich, odznaczony krzyżem niepodległości
- Jan Marcin Falewicz ~1868–1935
członek wydziału powiatowego, inżynier technolog, obywatel ziemski, odznaczony złotym krzyżem, prezes, technolog
- Ryszard Kanenberg ~1892–1935
członek organizacji społecznych, dowódca okręgu korpusu, dyrektor administracyjny, generał, komendant, odznaczony złotym krzyżem, pastor, porucznik rezerwy wojsk polskich, prezes honorowy, założyciel
- Henryk Czopowski ~1864–1935
członek Akademii Nauk Technicznych, członek założyciel warszawskiego towarzystwa, doktor, dziekan wydziału inżynierii, filister korporacji, inżynier, kawaler krzyża komandorskiego, odznaczony krzyżem komandorskim, odznaczony orderem polskim, prezes honorowy, prezes towarzystwa, profesor politechniki warszawskiej, profesor warszawskiej, profesor zwyczajny, rektor politechniki warszawskiej, rektor senatu akademickiego, założyciel warszawskiego towarzystwa
- Feliks Borowski ~1863–1935
inżynier technolog najwyższej izby, odznaczony złotym krzyżem, technolog najwyższej izby
- Władysław Kozak ~1895–1935
dowódca, kawaler Virtuti Militari, major, odznaczony orląt krzyżem, oficer legionów polskich
- Leonard Watman ?–1935
odznaczony krzyżem, pułkownik, uczestnik, urzędnik magistratu warszawy
- Jerzy Krzemieniewski ~1892–1935
bojownik walk o niepodległość, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz szwoleżerów
- Emanuel Feliks Winniczuk ~1875–1935
asesor, kapitan, odznaczony srebrnym krzyżem
- Aleksander Wojciechowski ~1876–1935
inspektor poczty, kierownik, obywatel, odznaczony złotym krzyżem
- Paweł Poruszyński ~1896–1935
odznaczony krzyżem niepodległości
- Wilhelm Rudniewski ~1897–1935
naczelnik wydziału województwa, ochotnik armii polskiej, odznaczony krzyżem, sodalis marianus
- Władysław Gostyński ~1847–1935
członek archikonfraterni literackiej, mistrz cechu ślusarzego, odznaczony złotym krzyżem, prezes towarzystwa akcyjnego, profesor, przemysłowiec, założyciel
- Czesław Zawisza ~1895–1935
filister korporacji, inżynier, marszałek, odznaczony krzyżem walecznych, oficer rezerwy odznaczony krzyżem, pracownik
- Józef Unger ~1852–1935
doktor, odznaczony krzyżem oficerskim
- Hipolit Liciński ~1871–1935
chemik, członek honorowy związku, członek naczelnej, członek nadzorczej polskiej, członek polskiego towarzystwa, członek zarządu cukrownii, d-r, doktor filozofii uniwersytetu, doktor pułku, dyrektor cukrowni, dyrektor urzędu, dyrektor zarządu, działacz społeczny, filister korporacji wisła, kierownik, obywatel kraju, odznaczony złotym krzyżem, towarzysz, współzałożyciel związku
- Czesław Boszko ~1897–1935
członek, odznaczony krzyżem niepodległości, przodownik policji państwowej
Rada: doprecyzuj zapytanie. Zapytania dające więcej niż 1000 wyników są obcinane. |