Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 1115
- Antoni Rostworowski 1900–1938
doktor, hrabia, odznaczony krzyżem walecznych, sodalis marianus, wychowawca
- Władysław Mirocha ?–1938
odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony orląt
- Ludwik Misky ~1884–1938
artysta malarz, kurator okręgu szkolnego, malarz, naczelnik wydziału szkół zawodowych, obywatel, odznaczony złotym krzyżem, pracownik
- Józef Kozłowski ~1888–1938
odznaczony złotym krzyżem
- Eugeniusz Górkiewicz 1885–1938
członek zarządu naczelny, dyrektor kopalń, inżynier górniczy naczelny, odznaczony krzyżem oficerskim, prezes zarządu głównego, współpracownik
- Zenon Jan Szal ~1892–1938
odznaczony srebrnym krzyżem, pracownik dyrekcji
- Emil Kosman ~1893–1938
obywatel miasta, odznaczony krzyżem niepodległości
- Ignacy Wapiński ~1878–1938
doktor medycyny, lekarz, odznaczony krzyżem, ordynator kliniki
- Bruno Bronisław Baliński ~1883–1938
dyrektor związku, odznaczony złotym krzyżem, przemysłowiec
- Józef Miłobędzki ~1878–1938
członek, dyrektor szkoły, leśnik, odznaczony krzyżem oficerskim, proboszcz, profesor, szef dyrekcji, współpracowniczka
- Aleksander Żero ?–1938
dyrektor, odznaczony złotym krzyżem, zwierzchnik
- Jan Kotulak ~1895–1938
odznaczony krzyżem niepodległości, urzędnik warszawski
- Cyryl Wolański ~1884–1938
królowa korony polskiej, odznaczony złotym krzyżem, porucznik
- Bolesław Lutz ~1890–1938
dyrektor, inżynier, odznaczony złotym krzyżem, organizator
- Włodzimierz Maksymowicz ?–1938
członek honorowy, członek prezydium, doktor, dowódca pancernych, dowódca żołnierzy, generał brygady, jenerał, marszałek, minister wojskowych, odznaczony orderami virtuti, odznaczony orderem krzyżem, odznaczony orderem militari, odznaczony orderem virtuti, opiekun, prezes administracyjnej, prezydent, profesor, przewodnik, wiceminister
- Adam Kowalski ~1899–1938
dyrektor, majster, odznaczony krzyżem, współpracowniczka orkiestry, współtowarzysz
- Wacław Jeziorański ?–1938
odznaczony krzyżem walecznych, podpułkownik
- Kazimierz Andrzej Zóbek ~1899–1938
doktor, inżynier, kierownik oddziału, leśnik, odznaczony srebrnym krzyżem, współpracowniczka dyrekcji
- Tadeusz Frezer ~1899–1938
✓ odznaczony krzyżem walecznych, oficer rezerwy, powstaniec wielkopolski, ziemianin
- Tomasz Łyskowski ?–1938
doktor, odznaczony złotym krzyżem, starosta
- Tadeusz Cygański ?–1938
odznaczony krzyżem niepodległości, wachmistrz
- Wacław Minkiewicz 1885–1938
adwokat prawny, członek adwokackiej, członek kupców polskich, członek zarządu, działacz niepodległościowy, kapitan rezerwy, kawaler orderu polonia restituta, komisarz cywilny, mecenas, minister, odznaczony krzyżem kawalerskim, odznaczony orderem polonia, prawnik, prezes komisji, prezes nadzorczej kasy, prezydent, profesor, sędzia handlowy, towarzysz rady nadzorczej, współtowarzysz
- Tadeusz Czerniawski ~1877–1938
artysta muzyk, członek zarządu spółdzielnii, dyrektor muzyczny, działacz niepodległościowy, kierownik sekcji, krzewiciel, muzyk, ochotnik legii akademickiej, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony złotym krzyżem, pedagog, prezes, profesor wyższej
- Wiktor Arciszewski ~1886–1938
major stanie spoczynku, odznaczony złotym krzyżem
- Antoni Kowalski ~1875–1938
obywatel brwinowa, odznaczony krzyżem, pracownik państwowych zakładów, współpracownik fabryki, współpracownik państwowych zakładów
- Władysław Sadowski ~1898–1938
chorąży, odznaczony krzyżem niepodległości, urzędnik zarządu miejskiego
- Karol Maszkowski ?–1938
✓ artysta malarz, chorąży, chorąży 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, dyrektor Państwowego Instytutu Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, dyrektor Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, kawaler krzyża niepodległości, kawaler krzyża walecznych, kawaler Odznaki I Brygady Legionów Polskich Za Wierną Służbę, kawaler Orderu Odrodzenia Polski, kawaler orderu polskiego krzyża, malarz, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer pułku ułanów, rotmistrz rezerwy, rotmistrz rezerwy WP, żołnierz brygady legionów, żołnierz I Brygady Legionów Polskich
- Leopold Słodkowski ?–1938
kasjer, odznaczony krzyżem, pracownik dyrekcji, pracownik społecznej, skarbnik, urzędnik
- Adolf Czechowicz ~1876–1938
komandor orderu polonia restituta, odznaczony krzyżem, prezes sądu okręgowego
- Edmund Mickiewicz ?–1938
dyrektor dyrekcji, leśnik, obywatel, odznaczony krzyżem oficerskim, odznaczony orderem, porucznik rezerwy odznaczony krzyżem, prezes nadzorczej kasy, prezes warszawski, wiceprezes, współtowarzysz, zwierzchnik
- Jan Antoni Winiarczyk ~1903–1938
lekarz weterynarii, ochotnik wojsk polskich, odznaczony krzyżem walecznych, porucznik rezerwy
- Franciszek Sowiński ~1879–1938
odznaczony krzyżem niepodległości, pracownik towarzystwa ubezpieczeń
- Piotr Stachiewicz 1858–1938
artysta malarz, członek honorowy towarzystwa, członek honorowy zachęty pięknych, inżynier, malarz, odznaczony krzyżem oficerskim, prezes honorowy związku, prezes towarzystwa, przedstawiciel
- Władysław Juraha ~1870–1938
d-r, lekarz, odznaczony krzyżem oficerskim, prezes głównej opiekuńczej, właściciel majątku
- Roman Szczechura ~1887–1938
doktor, inspektor lekarski, kapitan rezerwy, lekarz, odznaczony srebrnym krzyżem
- Henryk Kwarciński ~1889–1938
odznaczony krzyżem walecznych
- Karol Romer ?–1938
doktor, dyrektor, generał, hrabia, minister pełnomocny, minister zagranicznych, odznaczony krzyżem komandorskim, oficer rezerwy, szef
- Ludwik Keck ~1880–1938
naczelnik biura kontroli, odznaczony złotym krzyżem, sodalis
- Zdzisław Jarosz-Kamionka ~1897–1938
dowódca żołnierzy, odznaczony krzyżem walecznych, ppułkownik
- Kazimierz Maćkowski ?–1938
dyrektor, inżynier, kierownik ruchu, odznaczony oficerskim krzyżem
- Edmund Pietrzak ~1908–1938
dowódca korpusu oficerskiego, kapitan artylerii, odznaczony srebrnym krzyżem, pułkownik
- Aleksander Ringman ~1883–1938
członek stowarzyszenia urzędników państwowych, doktor, dyrektor, inżynier, ksiądz, mecenas, minister, naczelnik, odznaczony krzyżem krzyżem, poseł, proboszcz, profesor
- Kazimierz Wóycicki ~1877–1938
członek naukowego warszawskiego, odznaczony złotym krzyżem, publiczny, wizytator ministerialny
- Tadeusz Rybicki ~1862–1938
członek, odznaczony złotym krzyżem, sędzia sądu apelacyjnego
- Aleksander Maria Pragłowski ~1854–1938
członek wydziału powiatowego, członek założyciel towarzystwa, inżynier, odznaczony złotym krzyżem, prezes towarzystwa, właściciel majętności, założyciel towarzystwa, ziemianin
- Walerian Lewicki ~1885–1938
odznaczony krzyżem, sędzia sądu apelacyjnego w wilnie
- Józef Jerzy Rzadkowski ~1902–1938
naczelnik wydziału, odznaczony krzyżem, pracownik, prezes towarzystwa, sodalis marianus, współpracownik
- Jan Piekarski ~1866–1938
obywatel honorowy, odznaczony krzyżem, sekretarz gminy
- Józef Windakiewicz ~1868–1938
autor, doktor, inspektor, komandor orderu polonia restituta, odznaczony krzyżem komandorskim, odznaczony orderem polskim, organizator, pracownik, prezes korporacji, prezes oddziału prokuratorii generalnej, prezes towarzystwa prawniczego, prezes związku, publiczny, sędzia apelacyjny, zwierzchnik
- Witold Rubczyński ~1865–1938
biskup, członek polskiej akademii, docent historii, doktor honorowego uniwersytetu, filozof, lekarz, odznaczony krzyżem, prezes towarzystwa, profesor doktor, profesor jagiellońskiego, profesor nadzwyczajny, profesor uniwersytetu jagiellońskiego, przedstawiciel, świecki zakonny
Rada: doprecyzuj zapytanie. Zapytania dające więcej niż 1000 wyników są obcinane. |