Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 12
Wyniki dla zapytania: „włocławek”(są też wyniki dla: „obywatelka”)
- Józef Marczewski ?–?1881
magister farmacji, obywatel
- Leokadia Czaplicka ?–?1917
- Henryk Kolbe ?–?1891
obywatel włocławek
- Józef Piotrowski ?–1848
✓ strzelec lasów rządowych w leśnictwie Włocławek
- Józef Englert 1786–1852
asesor, emeryt, inspektor, kawaler orderu, kontroler generalny, naczelnik wydziału, senator, urzędnik szczególnych, wyższy
- Anna Link (Małaszkiewicz, Rejsewitz) ?–1852
baronowa
- Faustyn Leśniewski ?–1853
biskup rodopolitański, członek opiekuńczej, hrabia, kapitan wojsk, rejent okręgu
- Stanisław Jabłoński ~1823–1853
urzędnik
- Władysław Osiecki ~1828–1858
podporucznik wojsk
- Antonina Starczewska ?–1859
panna
- Sylwester Malinowski ~1801–1862
emeryt, kawaler orderu, ozdobiony za nieskazitelną
- Józefat Mączewski ?–1862
nauczyciel
- Edward Nagrodzki ~1812–1862
biskup, doktor medycyny i chirurgii, opiekun, przewodnik
- Julia Zygmuntowicz (Zakrzewska) ?–1865
obywatelka
- Petronela Jabłońska (Majewska) ~1829–1865
- Wiktoria Wójcicka (Englert) ~1807–1867
emeryt, naczelnik wydziału
- Michał Marszewski ~1800–1867
biskup
- Michał Kołakowski ?–1869
ksiądz
- Agnieszka Wachulska (Tarczyńska) ~1815–1870
świecki zakonny
- Bronisława Rosiewicz ?–1871
- Teofila Szafrańska (Żdżarska) ~1853–1873
- Szymon Szafrański ?–1874
naczelnik
- Alojzy Sokolnicki ~1798–1876
adwokat sądu apelacyjnego królestwa
- Michał Grossman ~1795–1877
- Aleksander Jan Szmidecki ~1866–1878
dyrektor, uczeń klasy II
- Ludwika Żeromska (Kahl) ?–1879
- Teofil Łochowski ~1818–1880
emeryt, urzędnik magistratu warszawy
- Augusta Mohr (Bohm) ~1798–1881
obywatelka włocławek, pastor
- Antoni Kopczyński ~1813–1881
obywatel ziemski, właściciel cegielni
- Klementyna Kozubska (Nynkowska) ~1817–1882
- Eugeniusz Racięcki ~1807–1883
emeryt, rewizor skarbowy
- Wojciech Dobrzański ~1819–1884
emeryt
- Ferdynand Antoni Godlewski ~1814–1884
emeryt, naczelnik
- Aleksander Kamiński ~1823–1886
akademik, artysta malarz, profesor szkoły rysunków
- Maria Biernacka (Gruell) ?–1887
- Adam Chałupczyński ~1822–1887
doktor, lekarz, obywatel tutejszy
- Maria Zielonka (Chlebowska) ?–1887
- Minna Cohn (Ascher) ~1819–1887
- Telesfor Raabe ?–1888
dygnitarz, pracownik, urzędnik zarządu poczty
- Marian Stankiewicz ~1826–1888
inżenier
- Helena Wolska (Stankiewicz) ~1831–1888
- Nachman Amsterdam ~1818–1889
kupiec, obywatel włocławek
- Makary Siemienowski ~1830–1889
emeryt, podpułkownik
- Aleksandra Bartz (Adam) ~1868–1890
- Aleksander Narolewski ~1872–1891
uczeń klasy
- Dawid Lubliner ~1828–1891
✓ kupiec
- Anna Kiełczewska (Przyłubska) ~1815–1891
obywatelka ziemska
- Ludwika Dębska (Szczeniowska) ~1832–1893
lekarz powiatu
- Władysław Wysokiński ?–1893
dzierżawca
- Zdzisław Pawłowski ~1868–1894
✓ pracujący przy regulacji Wisły w Nieszawie
- Eleonora Kazimiera Bibrich (Szymańska) ~1861–1894
pastor
- Salomea Luczek (Stein) ~1837–1894
- Jakub Dobrzyński ?–1894
kupiec
- Franciszka Trawna (Wychowska) ~1817–1894
- Adam Matecki ~1844–1894
obywatel ziemski
- Feliks Słowikowski ?–1895
- Adam Narolewski ~1838–1895
- Rufolf Henryk Zirkwitz ~1830–1895
administrator parafii, pastor
- Alfons Peretz ?–1895
- Izrael Lautenberg ?–1895
- Lucjan Siewierski ?–1895
drogi żelaznej warszawsko-wiedeńskiej, maszynista
- Jan Andrzej Wodczyński ~1886–1896
uczeń gimnazjum warszawy
- Edward Penner ~1843–1896
obywatel włocławek, pastor
- Walerian Bilczyński ~1814–1896
doktor medycyny, ksiądz kanonik, ksiądz prałat, proboszcz
- Stefania Willner ?–1896
- Tomasz Surzyński ?–1896
- Józef Tylicki ~1867–1897
- Julia Tyborowska (Kościńska) ?–1897
- Bogumił Aspis ?–1898
nauczyciel gimnazjum
- Józefa Buchowska (Piechaczek) ~1867–1898
- Helena Roslauer (Chibowska, Górnicka) ~1855–1898
obywatelka włocławek
- Karolina Andrychiewicz (Górska) ~1820–1898
jenerał, właścicielka dóbr
- Melida von Ferber (Ceglińska) ~1854–1898
- Władysław Tomasz Zakrzewski ~1825–1899
naczelnik warsztatów kolej
- Wilhelm Haack ~1816–1899
kawaler orderów, obywatel włocławek
- Stanisław Piekarski ~1809–1899
obywatel włocławek
- Izydor Jarnuszkiewicz ~1855–1899
obywatel ziemski kredytowego ziemskiego
- Ludwik Czamański ~1825–1899
obywatel włocławek
- August Schumann ~1836–1899
obywatel włocławek, pastor
- Otto Bogusław Schoen ~1835–1899
✓ zawiadowca stacji Częstochowa
- Joanna Polaszewska (Kordanowska) ?–1899
- Berta Krantz (von Müller) ?–1899
- Maria Kolbe (Borodzicz) ~1817–1900
- Stanisław Heintze ~1831–1900
współpracownik firmy
- Adam Stefański ?–1900
buchalter
- Sebastian Littauer ~1839–1900
kupiec, obywatel włocławek
- Rebeka Leszczyńska (Meyer) ~1814–1900
- Maria (Kraszewska) ?–1900
- Hugo Haack ~1848–1900
prezes zarządu towarzystwa akcyjnego, właściciel dóbr
- Waleria Szulc (Seyer) ~1839–1900
- Feliks Rennert ~1824–1900
ksiądz
- Anna Braun ?–1900
- Marianna Faber (Dobrzańska, Majewska) ~1830–1900
obywatelka włocławek
- Jan Górski ?–1901
gwardjan
- Zofia Szokalska ?–1901
- Natalia Nirnstein (Wasserzug) ?–1901
- Cecylia Konińska (Bornstein) ~1843–1901
obywatelka włocławek
- Franciszek Łukasik ~1838–1901
kupiec, obywatel włocławek
- Józef Gombiński ~1839–1901
kupiec we włocławku
- Aleksander Szczeniowski ~1826–1902
doktor, emeryt, lekarz powiatu
- Jadwiga Steinicke (Braun) ~1856–1902
ksiądz, obywatel włocławek
- Zdzisław Kozłowski ~1850–1902
leśniczy
- Maria Wencel (von Stender) ~1843–1902
- Konstancja Popławska (Ciołkowska) ?–1902
- Juliusz von Müller ~1837–1902
naczelnik oddziału
- Joanna (Idzikowska) ?–1902
wioślarz
- Samuel Markus ~1812–1902
- Isaak Müdler ~1820–1902
fabrykant, kupiec
- Rozalia Brandenburg (Neuman) ~1840–1903
obywatel włocławek
- Stanisław Skupieński ~1844–1903
obywatel włocławek, urzędnik kolei
- Jakub Nowak ~1841–1903
doktor, kawaler orderów, obywatel miasta Włocławka, właściciel dóbr
- Emilia Leutloff ~1845–1903
obywatelka włocławek
- Henryk Léonard ~1849–1903
✓ zawiadowca stacji Włocławek Kolei Warszawsko-Wiedeńskiej
- Michalina Oświecimska (Sobolewska) ~1854–1904
- Maria Adamiecka ~1830–1904
- Antonina Dziewałtowska (Walicka) ~1839–1904
- Stanisława Gajewska (Garlikowska) ~1880–1904
- Malwina Russocka (Radolińska) ~1813–1904
hrabia, właścicielka dóbr
- Heiman Fraenkel ?–1905
kupiec, obywatel włocławek
- Samuel Radziejewski ~1854–1905
obywatel włocławek
- Natalia Magdalińska (Jezierska) ~1826–1905
- Roman Rajzacher ~1832–1905
dyrektor cukrowni
- Ludwika Surzyńska (Lamparska) ~1831–1906
- Karol Puchalski ~1825–1906
członek archikonfraterni literackiej w warszawie, naczelnik zakładów dobroczynnych
- Stanisław Wantuchowicz ~1880–1906
- Henryk Fajans ~1885–1906
✓ student politechniki w Cöthen
- Helena Wojna (Sobolewska) ?–1907
- Anastazja Kownacka (Léonard) ?–1907
- Izabela Wiewiórowska ?–1907
biskup
- Leon Bojańczyk ~1846–1907
obywatel przemysłowiec, przemysłowiec we włocławku
- Antonina Cieszento (Strzałkowska) ~1859–1907
członek sądu okręgowego warszawskiego
- Władysław Tryniszewski ~1847–1907
obywatel ziemski
- Anna Bock (Neuman) ~1845–1907
- Antoni Hecker ?–1908
urzędnik
- Maria Andrzejaczek ?–1908
nauczycielka
- Anna Łaska (Łęczycka) ~1841–1909
- Salomea Czamańska (Czamańska) ~1852–1909
- Anna Braun (Rabowska) ~1852–1909
obywatelka włocławek
- Mieczysław Gruell ~1846–1909
lekarz szpitala
- Adolf Biron ~1835–1909
generał-major
- Helena Rupniewska (Łuniewska) ?–1910
- Maria Dzwonkowska (Puchalska) ~1843–1910
- Władysław Gawroński ?–1910
✓ agronom
- Ignacja Szczepkowska ~1830–1910
profesor
- Maria Zschech (Boczkowska, Ostrowska) ~1829–1910
- Maria Paulina Chojnacka (Gano) ~1827–1910
doktor
- Eleonora Vaedtke (Buchholtz) ~1829–1910
- Szmul Wolf Lautenberg ~1838–1911
obywatel włocławek
- Stanisław Olszewski ~1860–1911
✓ taksator ubezpieczeń rządowych powiatu włocławskiego
- Józef Handelsman ~1833–1911
doktor
- Maksymilian Gromczyński ~1830–1911
majster stolarski, obywatel włocławek
- Augusta (Eichenwald) ~1839–1911
✓ współwłaścicielka firmy Ferd. Bohm & Comp.
- Herman Czamański ~1871–1911
obywatel przemysłowiec, obywatel włocławek, przemysłowiec we włocławku
- Herman Łęczycki ~1838–1911
kupiec, obywatel włocławek
- Ludwik Bouchard ~1828–1912
emeryt, nauczyciel szkoły realnej
- Markus Engel ~1850–1912
kupiec, obywatel włocławek
- Ferdynand Schreiber ~1848–1912
kupiec, współpracownik firmy
- Kazimierz Hekker ~1860–1912
kasjer
- Artur Hettlinger ~1874–1912
kandydat nauk przyrodniczych, urzędnik
- Czesław Penner ~1881–1912
✓ agronom
- Zofia Sztremer (Bevensée) ~1849–1913
obywatelka ziemska
- Florentyna Gustowska (Nagrodzka) ~1822–1913
- Julia Heintz (Kreutz) ~1853–1913
- Antonina Tryniszewska (Mianowska, Wiewiórowska) ?–1913
magister praw administracji
- Władysław Maleszewski 1832–1913
powieściopisarz, redaktor literackiej, ziemianin
- Jan Sulimierski ~1843–1913
emeryt kolei warszawsko-wiedeńskiej
- Felicja Seyer ?–1913
- Józef Pleszczyński ~1846–1913
lekarz powiatu, lekarz szpitala, wychowaniec szkoły głównej
- Michał Kochanowicz ~1837–1914
obywatel włocławek
- Kazimierz Henryk Ćwierczakiewicz ~1872–1914
buchalter firmy
- Herman Neuman ~1844–1914
właściciel księgarni
- Matylda Posselt (Schoen) ?–1914
- Stanisław Rudziński ?–1915
artysta malarz
- Ludwika Kochanowicz (Sieradzińska, Zawodzka) ?–1915
- Bohdan Rządkowski ?–1916
- Wiktor Radzimiński ?–1916
urzędnik kolei warszawsko-wiedeńskiej
- Eliza Nowakowska (Walewska) ~1830–1916
- Konstanty Łojewski ~1834–1916
biskup, kawaler orderów
- Jan Ciechanowski ~1839–1916
obywatel włocławek, właściciel
- Jan Brokman ~1849–1916
obywatel włocławek
- Wiktor Włodzimirski ~1826–1917
obywatel włocławek
- Bronisława Werner (Stegmann) ~1849–1917
- Izydor Ciechanowski ~1863–1917
✓ obywatel ziemski
- Jan Sokołowski ?–1917
kierownik instytutu
- Jadwiga Chmielowska (Szaniawska) ?–1917
adwokat przysięgły
- Stanisław Kazimierz Handelsman ~1863–1917
buchalter, redaktor
- Józef Jankowski ?–1918
obywatel włocławek, uczestnik powstania
- Artur Szaniawski ~1848–1918
adwokat przysięgły, magister praw administracji
- Janina Kartasińska (Zbrożyna) ?–1918
- Karolina (Slósarska) ?–1919
- Jan Achcik ~1860–1919
kupiec, obywatel miasta warszawy
- Wacław Zieliński ?–1919
architekt, grabarz, sędzia apelacyjny
- Stanisław Chodyński ?–1919
✓ archiwariusz, bibliotekarz archiwum biskupiego włocławskiego, historyk, prałat
- Stanisław Henikowski ?–1919
dyrektor cukrowni, uczestnik powstania
- Emilia Meyer (Ginsberg) ~1841–1919
obywatelka włocławek
- Michał Olszewski ~1915–1920
- Witold Rychter ~1878–1920
✓ zawiadowca stacji Włocławek
- Julian Markowski ?–1920
urzędnik
- Michał Sawicki ?–1920
dowódca
- Danuta Helena Jałkiewicz ~1919–1920
- Władysław Górzyński ~1856–1920
kanonik katedry, profesor seminarium
- Regina Lewińska (Studencka) ~1857–1920
- Florentyna Tyc (Ciechanowska) ~1847–1921
właściciel
- Konstanty Grabowski ~1867–1921
sędzia, właściciel majątku
- Katarzyna Lewkowicz (Sarnowska) ?–1921
- Józef Asterblum ~1866–1921
obywatel włocławek
- Helena Zielińska (Bojańczyk) ~1860–1921
- Aleksander Paruszewski ~1839–1921
obywatel włocławek, przemysłowiec
- Apolonia Rupiewicz (Popławska) ~1863–1922
- Ludwika (Bauer) ~1859–1922
obywatelka włocławek
- Józef Domański ?–1922
sędzia sądu okręgowego
- Stanisław Wolański 1890–1922
- Joanna Feliksa Widelska (Popławska) ?–1923
- Stanisława Bogucka (Makowska) ~1852–1923
- Władysław Nowca ?–1924
kawaler orderu polonia restituta, obywatel włocławek, pracownik, prezes okręgowy, prezes sądu okręgowego, prezes zarządu towarzystwa cukrowni brześć, towarzysz, żołnierz
- Zygmunt From ~1858–1924
obywatel kaliskiej, obywatelka włocławek, przemysłowiec
- Czesław Jesionowski ?–1924
członek związku, mierniczy przysięgły, obywatel
- Wiktoria Jeżewska (Prawowska) ~1846–1924
- Władysław Polkowski ~1863–1924
kontroler ruchu, rewizor
- Józef Gorzeński ~1875–1924
kupiec
- Maria Liczbińska (Pełczyńska) ?–1924
- Laura Kaller (Kinel) ~1848–1924
emerytka, obywatelka włocławek
- Jan Burzyński ~1889–1925
doktor medycyny
- Aleksy Górnikiewicz ~1862–1925
członek honorowy, obywatel włocławek
- Bronisława Hencler (Neuman) ~1887–1925
- Fabian Kaliski ?–1925
członek, dowódca powstania, komendant, przedstawiciel, weteran
- Maria Wehr (Posselt, Tydelska) ~1831–1926
superintendent
- Matylda Piotrowska ~1872–1926
doktor medycyny
- Leokadia Giewartowska (Kłokocka) ?–1926
- Lucjan Haack ~1866–1926
obywatel włocławek, przemysłowiec
- Herman Cohn ~1882–1926
obywatel ziemski, przemysłowiec
- Julia Wolska (Myszkowska) ~1859–1926
- Maria Wesołowska (Moszczyńska) ~1852–1926
obywatelka włocławek
- Konstanty Szymański ?–1926
członek instytucji, obywatel włocławek, szambelan papieski, założyciel
- Kazimierz Goliński ~1886–1927
- Jakub Holtz ~1860–1928
obywatel kalisza, przemysłowiec
- Julian Rokowski ?–1928
lekarz dentysta, oficer
- Paweł Czapla ~1858–1928
ksiądz, proboszcz parafii
- Dorota Kirst (Fichtner) ~1835–1928
obywatel ziemski
- Dominik Biernacki ~1870–1928
obywatel włocławek, przemysłowiec
- Władysław Paweł Krynicki 1861–1928
autor, biskup włocławski, duchowny, kanonik katedry, magister świętej teologii, prefekt, profesor seminarium, sufragan, wikarjusz katedry, wizytator
- Antoni Kryński ~1905–1928
absolwent uniwersytetu
- Maria Markiewicz (Barcikowska) ?–1928
- Stanisława Roszewska (Ulanowska) ~1861–1929
- Helena Nagrodzka (Księżopolska) ~1844–1929
- Władysław Kędzierski ~1861–1929
emeryt, urzędnik
- Hugo Mühsam ~1856–1930
organizator, prezes firmy, prezes towarzystwa, prezes zarządu, szef, założyciel, zwierzchnik
- Jan Florian Urbański ~1882–1930
✓ adwokat, obrońca konsystorski
- Antoni Morantowicz ~1885–1930
✓ maszynista Kolei Wiedeńskiej
- Klara Sender ?–1930
współpracowniczka
- Helena Konwerska (Gołubowicz) ?–1931
- Wiktor Jabłoński ~1863–1931
obywatel ziemski
- Adam Chrzanowski ~1866–1931
obywatel ziemski
- Wilhelm Stifter ~1846–1931
kupiec, obywatel włocławek
- Józef Dancewicz ?–1931
dowódca korpusu oficerskiego, odznaczony srebrnym krzyżem, oficer
- Wacław Kłódkowski ~1872–1931
obywatel włocławek
- Sylwina Eleonora Suska (Dzierzbicka) 1862–1931
- Marian Truszkowski ~1877–1932
naczelnik więzienia
- Felicja Strzeszewska (Nieszczott) ?–1932
- Herman Złotogórski ~1886–1932
dyrektor fabryki, towarzysz
- Karol Ostrihansky ~1893–1932
✓ major I Pułku Artylerii Lekkiej Legionów, wykładowca Szkoły Strzelania Artylerii
- Daniel Czamański ~1877–1932
przemysłowiec
- Jan Bolesław Ślesicki ?–1932
nauczyciel szkoły powszechnej
- Adolf Iwańczyk ~1852–1932
obywatel włocławek, przemysłowiec
- Zofia (Purman) ?–1932
- Alina Mielke (Kasperkiewicz) ?–1933
- Feliks Mikulski ~1861–1933
proboszcz
- Helena Kasperska (Truszkowska) ?–1933
- Aleksandra Hekker (Aspis) ?–1933
✓ przełożona pensji żeńskiej we Włocławku
- Władysław Norbert Popławski ~1883–1933
architekt, członek banku, członek dozoru, członek zarządu towarzystwa, obywatel włocławek, współwłaściciel przedsiębiorstwa budowlanego
- Wanda Myszkowska (Morawska) ?–1933
- Walerian Majczyński ~1853–1933
emeryt kolejowy
- Antonina Dębska (Chiberska) ~1858–1934
- Józef Gajowniczek ?–1934
emeryt
- Teofil Bossak ~1864–1934
obywatel włocławek
- Helena Kowalska (Wojciechowska) ~1871–1935
- Feliks Zawadzki ?–1935
doktor
- Anna Dworzańczyk (Majczyńska) ~1858–1936
- Karol Czesław Rasz ~1862–1936
emeryt, obywatel włocławek, właściciel majątku
- Leokadia Łyczkowska (Gajowniczek) ~1857–1936
- Bolesław Łukomski ~1869–1936
pisarz hipoteczny
- Stefan Górzyński ~1871–1937
członek, księgowy
- Kazimiera Gałczyńska (Bogobowicz) ~1889–1937
- Paula Spławińska ~1860–1937
kierowniczka, nauczyciel
- Józef Alojzy Czarnowski 1875–1937
właściciel podole
- Maria Gąsiorowska ~1910–1937
magister, referent
- Antonina Ciszewska (Sulimierska) ?–1937
wdowa
- Leopold Aleksander Buttler 1854–1937
inżynier technolog, ksiądz, senior, technolog, współpracowniczka
- Janusz Załuskowski 1897–1937
agronom, oficer, sodalis marianus
- Helena Kowalska (Wrzesińska) ?–1938
- René Le Guyon ?–1938
odznaczony hornorową, właściciel majątku w płockiem
- Karolina Pietruszyńska (Mystkowska) ~1862–1938
- Antoni Moszczyński ~1851–1939
delegat, magister farmacji, obywatel włocławek, odznaczony hornorową, prezes straży ogniowej, prezes towarzystwa dobroczynności, prezydent, sędzia, właściciel apteki, założyciel
- Maria Okińczyc (Grabowska) ~1885–1939
magister farmacji, obywatel kieleckiej, oficer
- Antonina Janowska (Eglau) ~1859–1939
- Marian Wencel ~1870–1939
urzędnik
|