Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 4
- Jadwiga Dziekońska (Olizar, Ramm, Dziekońska) ?–1912
baronowa, generał wojsk polskich, hrabia, marszałek szlachty podolskiej, obywatelka ziemska, właścicielka dóbr ziemskich
- Franciszek Krassowski ?–1894
marszałek szlachty podolskiej
- Wacław Mańkowski 1820–1905
fundator instytucji, marszałek szlachty gubernii, marszałek szlachty podolskiej, obywatel ziemski
- Adolfina Tyrawska (Starorypińska) ~1838–1925
marszałek szlachty podolskiej, oficer wojsk polskich
Wyniki dla zapytania: „marszałek szlachty”(są też wyniki dla: „marszałek”)
- Wawrzyna Abłamowicz (Kruszewska) ~1812–1900
obywatelka ziemska
- Otton Baehr ~1835–1907
dziedzic, marszałek szlachty powiatu, obywatel, prezes syndykatu, pułkownik sztabu, rolnik
- Józefina Białocka (Janczewska) ?–1898
ekspert
- Wincenty Biegański ?–1885
marszałek szlachty powiatu
- Celina Bisping (Niezabytowska) ~1822–1902
- Tadeusz Bohuszewicz ?–1893
hrabia, kawaler zakonu, kurator szkoły, marszałek szlachty gubernii witebskiej, szambelan
- Karol Borch 1798–1861
członek stanu królestwo, hrabia, kanclerz, marszałek szlachty gubernii witebskiej, oboźny
- Eleonora Buczyńska (Załęska) ~1810–1868
marszałek szlachty grodzieńskiej
- Antoni Butler ~1777–1852
hrabia, marszałek szlachty gubernii
- Bernard Caboga 1785–1855
dyrektor generalny, hrabia, kawaler orderów, książę, marszałek szlachty gubernii warszawskiej, podkomorzy
- Antonina Cerzé (Potocka) ?–1856
generał-lejtnant, hrabia, opiekunka
- Aleksander Chmyzowski ~1856–1891
urzędnik warszawski ubezpieczeń
- Michał Chmyzowski ~1830–1887
marszałek szlachty
- Teodor Chomętowski ~1862–1933
marszałek szlachty, ziemianin
- Zofia Choroszewska (Żylińska) ~1831–1902
marszałek szlachty powiatu
- Bolesław Ciechanowiecki ~1858–1910
gubernator, marszałek szlachty
- Emilia Ciechanowiecka (Żukowska) ~1832–1881
obywatelka ziemska
- Feliks Ciechanowiecki ~1781–1851
marszałek szlachty gubernii witebskiej
- Konstancja Ciechanowiecka (Sołtan) ~1837–1909
- Włodzimierz Ciechanowiecki ?–1900
kawaler orderów, marszałek szlachty gubernii
- Cecylia Ciechońska (Radecka) ?–1915
generał, marszałek szlachty
- Melchior Ciundziewicki ?–1936
członek, marszałek szlachty powiatu, prezes mińskiego, właściciel majątku w mińskiem
- Leontyna Czacka (Ledóchowska) ?–1856
hrabia, marszałek szlachty wołyńskiej
- Antoni Czarkowski ~1806–1891
doktor, marszałek szlachty powiatu, właściciel dóbr
- Helena Czeczel (Pruszyńska) ?–1891
duchowny, kawaler orderów, król, kurator szkoły, marszałek szlachty, referendarz stanu królestwa polskiego
- Zygmunt Czerwiński ?–1905
marszałek szlachty
- Aleksy Napoleon Czudowski ~1809–1887
kawaler orderów, marszałek szlachty, obywatel ziemski
- Karolina de Molo (Olizar, Gogel) ~1791–1851
cesarz, dojrzały, generał, hrabia, książę, marszałek szlachty gubernii
- Józef Downarowicz ~1783–1875
- Franciszek Duchiński 1817–1893
historyk, kapłan, marszałek szlachty
- Jadwiga Dziekońska (Olizar, Ramm, Dziekońska) ?–1912
baronowa, generał wojsk polskich, hrabia, marszałek szlachty podolskiej, obywatelka ziemska, właścicielka dóbr ziemskich
- Erazm Frankowski ~1770–1848
kawaler orderu świętej Anny, marszałek szlachty, szambelan dworu
- Michał Gadon ?–1855
autor, marszałek szlachty, prezes sądu, sędzia
- Wojciech Gadon ?–?1876
marszałek szlachty powiatu
- Grzegorz Galicyn ?–1907
członek senatu, gubernator, hrabia, książę, marszałek szlachty, właściciel, zwierzchnik
- Ludwika Gargulska (Krogulska, Karpowicz) ?–1859
artysta muzyczny, dyrektor, marszałek szlachty gubernii warszawskiej, sekretarz kancelarii
- Aniceta Górska (Libiszowska) ~1815–1898
- Konstancja Grzybowska (Ciecierska) ~1788–1857
marszałek szlachty, obywatelka, sąsiad
- Władysław Gutowski ~1832–1915
marszałek szlachty, obywatel miasta warszawy
- Antonina Gzowska (Zaleska) ?–?1858
dziedzic dóbr, marszałek szlachty
- Katarzyna Hoffman (Baehr) ?–1886
- Krystyna Hoffman (Nieszkowska) ~1791–1866
- Antoni Hołowiński ~1846–1906
doktor filozofii, obywatel ziemski
- Michał Hołyński ~1782–1854
marszałek szlachty
- Maria Horwatt (Jeleńska) ?–1887
- Otton Horwatt ?–1894
hrabia, marszałek szlachty, właściciel dóbr
- Stanisław Horwatt ~1867–1930
arcybiskup, artysta, członek głównego zarządu, członek rosyjskiej, członek zarządu, dyrektor, dziedzic dóbr, hrabia, marszałek szlachty, pracownik, prezes komitetu, prezes sekcji, profesor, wiceprezes koła, współpracowniczka
- Amelia Hube (Wulfers, Bartkowska) ~1778–1853
dyrektor, marszałek szlachty warszawskiej, pastor, prezes, szambelan dworu, urzędnik
- Julia Hulewicz (Kupść) ~1817–1904
- Ewelina Jagmin 1851–1931
marszałek szlachty grodzieńskiej
- Feliks Jagmin ?–1872
marszałek szlachty
- Maria Jagmin (Gutowska) ?–1937
kanonik, marszałek szlachty powiatu
- Paweł Jagmin ?–1865
✓ marszałek szlachty powiatu brzeskiego
- Walery Janczewski ~1811–1896
marszałek szlachty
- Józefa Jankowska (Perkowska) ~1838–1926
✓ weteranka 1863 r.
- Edward Jaroszyński ~1809–1853
marszałek szlachty gubernii, poważany, szef
- Konstancja Jaroszyńska (Drzewiecka) ~1800–1850
marszałek szlachty powiatu, poważany, szef
- Justyn Jasiński ?–1853
marszałek szlachty gubernii, właściciel dóbr
- Karolina Jelska (Jezierska) ?–1859
dama, hrabia, koniuszy, marszałek szlachty
- Adolf Jełowicki 1815–1908
marszałek szlachty
- Jan Jezierski ?–1858
hrabia, kawaler orderów świętej anny, marszałek szlachty
- Waldemar Jezierski ?–1855
adiutant, dziekan warszawski, hrabia, kanonik, kawaler orderu świętego włodzimierza, książę, marszałek szlachty, namiestnik królestwa, proboszcz parafii
- Krzysztof Kiersnowski ~1850–1923
✓ rejent w Warszawie, Brzezinach i Siemiatyczach
- Bolesław Kobierzycki ?–1893
marszałek szlachty powiatu
- Seweryn Kobyliński ~1802–1864
marszałek szlachty powiatu, obywatel ziemski, sędzia
- Medard Kończa ?–1899
✓ marszałek szlachty powiatu wiłkomierskiego
- Helena Kornelowska (Sobieszczańska) 1837–1906
marszałek szlachty powiatu, właściciel
- Justynian Kornelowski ~1825–1855
✓ marszałek szlachty powiatu lityńskiego
- S. G. Korsak ?–1852
marszałek szlachty powiatu
- Władysław Kossecki ?–1848
jenerał, marszałek szlachty, poseł, sędzia
- Cezaryna Kotowicz (Zakrzewska) ~1821–1915
marszałek szlachty powiatu
- Antoni Kowalewski ~1767–1857
marszałek szlachty augustowskiej, pułkownik, właściciel
- Włodzimierz Koźmiński ~1832–1910
marszałek powiatu, marszałek szlachty powiatu
- Franciszek Krassowski ?–1894
marszałek szlachty podolskiej
- Antoni Kruszewski 1782–1873
chorąży, hrabia, marszałek szlachty, starosta
- Julian Krzywicki ~1806–1869
kawaler orderów, marszałek szlachty gubernii grodzieńskiej, obywatel, publiczny, reprezentant
- Aleksander Kuczyński ~1800–1858
członek rzeczywisty, dziedzic dóbr, hrabia, kawaler orderu świętej Anny, marszałek szlachty gubernii augustowskiej, marszałek szlachty gubernii warszawskiej, obywatel, prezes dyrekcji
- Ludwika Kuczyńska (Ostrowska) ~1840–1906
d-r, hrabia, książę, marszałek szlachty warszawskiej
- Jadwiga Kurzeniecka (Jeziorańska) ?–1921
obywatel ziemski w grodzieńskiem
- Józef Kurzeniecki ~1815–1896
marszałek szlachty grodzieńskiej
- Roman Lachnicki ?–1861
marszałek szlachty grodzieńskiej
- Weronika Lachnicka (Niemcewicz) ?–1901
marszałek szlachty grodzieńskiej
- Jan Ledóchowski ~1808–1894
hrabia, marszałek szlachty powiatu, właściciel dóbr
- Gracjan Lenkiewicz ?–1854
kawaler orderów, marszałek szlachty wołyńskiej, szambelan dworu cesarskiej, wiceprezes komitetu
- Zygmunt Leśniewicz ~1850–1913
hrabia, marszałek szlachty, obywatel kraju, właściciel dóbr
- Romuald Ley ~1804–1892
baron, marszałek szlachty powiatu
- Aleksander Lubecki ~1827–1908
książę, marszałek szlachty powiatu
- Edwin Lubecki ~1829–1901
kawaler orderów, marszałek szlachty powiatu pińskiego, sędzia honorowy
- Karol Lubecki ~1777–1860
książę, marszałek szlachty powiatu pińskiego
- Cecylia Lubieniecka (Omiecińska) ?–1881
marszałek szlachty, obywatel wołynia, opiekunka zarządu, rektor kościoła powązkowskiego, sąsiad, właścicielka dóbr
- Edward Lubowidzki ?–1859
hrabia, marszałek szlachty powiatu
- Aleksander Łappa ?–1869
marszałek szlachty gubernii
- Michał Łęski ~1862–1932
marszałek szlachty, właściciel ziemski
- Władysław Łubieński ?–?1891
dziedzic dóbr, hrabia, marszałek szlachty, obywatel
- Rafał Majewski ~1813–1855
marszałek szlachty powiatu, sąsiad
- Aniela Małyńska (Ledóchowska) ~1820–1898
- Leon Mańkowski ~1859–1909
docent uniwersytetu, historyk, komisarz, marszałek szlachty powiatu, profesor uniwersytetu jagiellońskiego, sodalis marianus, właściciel rozległych dóbr
- Wacław Mańkowski 1820–1905
fundator instytucji, marszałek szlachty gubernii, marszałek szlachty podolskiej, obywatel ziemski
- Teresa Marchocka (Pieńkowska) ~1811–1881
obywatelka
- Jan Marcinkiewicz ~1771–1850
kawaler orderów, komandor orderu, marszałek szlachty gubernii
- Stefan Markowski ~1841–1886
marszałek szlachty, obywatel, sędzia honorowy
- Stanisław Mazaraki 1908–1909
- Julia Michałowska (Ostrowska) ~1842–1898
marszałek szlachty grodzieńskiej
- Paulina Michałowska (Kurzeniecka) ~1819–1900
- Józefa Mierzejewska (Jagmin) ~1816–1898
- Kalikst Mierzejewski ~1787–1854
dziedzic, marszałek szlachty grodzieńskiej
- Bronisław Minejko ~1846–1887
marszałek szlachty gubernii
- Moczulski ?–1849
marszałek szlachty powiatu
- Jan Mogilnicki ?–1855
marszałek szlachty powiatu, prezes powiatowy
- Bronisława Moraczewska (Zan) ~1854–1938
adwokat, ksiądz, marszałek szlachty powiatu, obywatelka, proboszcz
- Jan Niemcewicz ~1830–1900
kat, marszałek szlachty grodzieńskiej
- Roman Niemcewicz ~1863–1927
marszałek szlachty gubernii
- Stefan Niezabytowski ~1806–1889
marszałek szlachty gubernii grodzieńskiej
- Waleria Niezabytowska (Rdułtowska) ~1817–1887
- Julia Nowacka ~1841–1853
marszałek szlachty warszawskiej, urzędnik kancelari
- Jakub Omieciński ?–1851
członek towarzystwa, marszałek szlachty gubernii, marszałek szlachty wołyńskiej
- Karol Omieciński ?–1879
marszałek szlachty
- Hortensja Orda (Skirmunt) ?–1894
- Artur Orsetti ~1812–1860
marszałek szlachty gubernii augustowskiej, sekretarz, urzędnik banku polskiego
- Kalikst Orzeszko 1821–1891
cesarz, dziedzic, marszałek szlachty grodzieńskiej, porucznik, prezes komisji, ziemianin
- Jan Oskierka ?–1885
marszałek szlachty powiatu
- Julian Ostapowicz 1800–1853
asesor, marszałek szlachty, sekretarz urzędu
- Hilary Ostrowski ~1788–1870
kawaler orderów, marszałek szlachty gubernii
- Robert Ostrowski ~1839–1882
marszałek szlachty gubernii, obywatel ziemski guberni płockiej
- Helena Padiejska (Szabłowska) ~1849–1897
- Leonard Piątkowski ~1809–1878
marszałek szlachty powiatu, obywatel guberni
- Wincenty Piotrowski ~1829–1896
marszałek szlachty
- Józef Plater ~1796–1852
autor, hrabia, marszałek szlachty
- Amelia Potocka ~1832–1859
biskup podlaski, hrabia, jenerał, marszałek szlachty gubernii warszawskiej, proboszcz, senator
- Antoni Potocki ?–1850
✓ dowódca 2 brygady dywizji strzelców konnych, generał brygady, kawaler Legii Honorowej, kawaler Orderu św. Anny kl. II, kawaler orderu św. Stanisława kl. I, kawaler Virtuti Militari, marszałek szlachty guberni warszawskiej, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Instytutu Oftalmicznego Lubomirskich
- Mieczysław Pruszyński ~1805–1871
✓ członek Komisji Emerytalnej w Królestwie Polskim, członek rady szczegółowej opiekuńczej szpitala Dzieciątka Jezus, członek rady szczegółowej opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych w Królestwie Polskim, członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, deputat zgromadzenia szlacheckiego guberni wołyńskiej, kawaler orderów, kurator honorowy gimnazjum gubernialnego wołyńskiego, marszałek szlachty powiatu starokonstantynowskiego guberni wołyńskiej, obywatel guberni wołyńskiej, opiekun prezydujący w Radzie Szczegółowej Opiekuńczej Domu Schronienia Starców św. Ducha i Panny Marii, radca stanu, referendarz stanu w Radzie Stanu Królestwa Polskiego, student Uniwersytetu Warszawskiego, uczeń Liceum Krzemienieckiego
- Adolf Przeciszewski ?–1869
kawaler, marszałek szlachty
- Konstanty Przeździecki 1782–1856
hrabia, kawaler orderów, marszałek szlachty gubernii, pasterz, szambelan dworu cesarskiej
- Anna Przybylska (Bujalska) ?–1886
marszałek szlachty gubernii augustowskiej
- Franciszek Ksawery Pusłowski ?–1908
hrabia
- Ksawery Pusłowski ~1807–1874
członek towarzystwa, fundator, hrabia, marszałek szlachty, opiekunka towarzystwa, prezes towarzystwa, rektor, szambelan dworu, założyciel instytutu
- Zygmunt Pusłowski ~1848–1913
gubernator, hrabia, marszałek szlachty, minister skarbu
- Antonina Radziwiłł (Dembowska) 1844–1924
hrabia, kasztelan, książę, kurator szkoły, marszałek szlachty, poseł sejmu, prezes kredytowy
- Maria Rakowska (Przesmycka) ~1834–1906
marszałek szlachty, obywatelka ziemska
- Michał Rokicki ~1800–1855
hrabia, kawaler orderów, marszałek szlachty powiatu
- Edward Romer ?–1853
marszałek szlachty gubernii, właściciel dóbr
- Edward Römer ?–1878
marszałek szlachty
- Ludwika Ronikier (O'Brien) ?–1927
- Leonia Adamowa Rostworowska (Rostworowska) ~1831–1859
hrabia, marszałek szlachty augustowskiej, poseł, sędzia okręgu, starosta
- Roman Rostworowski ?–1906
artysta malarz, budowniczy, hrabia, marszałek szlachty augustowskiej, obywatel, oficer, profesor prawa, profesor uniwersytetu
- Stefan Rostworowski ?–1866
✓ kawaler medalu św. Heleny, kawaler orderu legii honorowej, marszałek szlachty guberni augustowskiej, podpułkownik wojsk polskich
- Aleksandra Roth (Szczuka) ~1840–1910
marszałek szlachty
- Konstanty Rudzki ~1820–1899
członek, hrabia, inżenier, inżynier, marszałek szlachty, prezes zakładu, prezes zarządu, przemysłowiec, sędzia trybunału handlowego warszawy
- Katarzyna Rusca (Szostakowska) ~1816–1898
marszałek szlachty
- Józef Rusiecki ~1813–1873
dziedzic dóbr, marszałek szlachty
- Hipolita Sadowska (Sadowska) ?–1859
marszałek szlachty powiatu
- Jakub Sakowicz ~1810–1903
marszałek szlachty powiatu
- Paweł Sapieha ~1781–1855
kawaler maltański, komisarz, ksiądz, książę, marszałek szlachty gubernii, osobisty, prowincjał, pułkownik, spowiednik
- Ludwika Sianożęcka (Ciechanowiecka) ?–1920
- Emilia Skirmuntt (Orzeszko) ~1833–1905
marszałek szlachty grodzieńskiej
- Julia Smólska (Uszakow) ~1863–1929
marszałek szlachty grodzieńskiej, właścicielka majątku
- Jan Sołtan ?–1884
hrabia, marszałek szlachty gubernii, obywatel
- Mikołaj Sołtan ~1822–1894
marszałek szlachty, obywatel ziemski
- Zinaida Soszalska (Zamiatin) ~1838–1925
marszałek szlachty
- Antoni Stachowski ~1835–1898
marszałek szlachty powiatu, obywatel ziemski
- Leon Starczewski ~1820–1906
marszałek szlachty, obywatel wołyńskiej, obywatel ziemski w wołyńskiem
- Karol Starorypiński ~1797–1884
marszałek szlachty powiatu, obywatel ziemski
- Aleksander Starzeński ?–1923
adwokat, doktor służby, hrabia, marszałek szlachty grodzieńskiej, profesor
- Kazimierz Starzeński ~1816–1899
hrabia, marszałek szlachty augustowskiej
- Wiktor Starzeński ?–1882
hrabia, marszałek szlachty gubernii grodzieńskiej
- Rafał Strojnowski ?–1870
marszałek szlachty
- Helena Sumowska (Stecka) ?–1895
obywatelka ziemska
- Andrzej Szczuka ~1792–1852
kawaler orderów, marszałek szlachty, opiekun
- Dominik Szczuka ~1832–1883
marszałek szlachty powiatu bielskiego
- Piotr Szepietowski ?–1872
marszałek szlachty powiatu bielskiego
- Wacław Szepietowski ~1840–1868
- Eufrozyna Szołajska (Tyszkiewicz) ~1800–1875
hrabia, marszałek szlachty gubernii
- Szymon Sztembart ?–1855
dowódca pułku, generał-major, kapitan, marszałek szlachty gubernii, pułkownik
- Amelia Szukiewicz (Zawistowska) ?–1853
marszałek szlachty powiatu
- Walenty Szwykowski ~1818–1900
marszałek szlachty powiatu
- Józef Szymanowski ?–1848
dziedzic, marszałek szlachty
- Maria Szyryn (Meysztowicz) 1841–1912
marszałek szlachty, poseł, rolnik
- Felicja Świda (Świda) ~1797–1887
- Wiera Titow (Chomentowska) ~1852–1920
marszałek szlachty
- Konstancja Trojanowska (Kośoina) ~1787–1862
marszałek szlachty powiatu bielskiego, poseł
- Ignacy Trypolski ?–1852
kawaler orderów, marszałek szlachty powiatu, prezes sądu
- Zofia Trypolska (Rulikowska) ?–1875
kurator szkoły
- Mieczysław Tukałło ?–1883
marszałek szlachty powiatu
- Adolfina Tyrawska (Starorypińska) ~1838–1925
marszałek szlachty podolskiej, oficer wojsk polskich
- Henryk Tyszkiewicz ?–1854
hrabia, kawaler Orderu Orła Białego, marszałek szlachty gubernii, oficer wojsk polskich, szambelan dworu cesarsko-królewskiej
- Izabela Tyszkiewicz (Tyszkiewicz) ?–1907
hrabia, książę, kurator szkoły, marszałek szlachty powiatu, namiestnik, ordynat, właściciel dóbr, właścicielka ziemska
- Michał Tyszkiewicz ?–1854
hrabia, kawaler Orderu Orła Białego, marszałek szlachty gubernii, oficer wojsk polskich, szambelan dworu cesarsko-królewskiej
- Wanda Tyszkiewicz (Tyszkiewicz, Tyszkiewicz) ~1833–1860
hrabia, marszałek szlachty
- Hermancja Tyzenhauz (Uruska) ?–1891
hrabia, marszałek szlachty gubernii warszawskiej
- Władysław Umiastowski ?–1905
fundator, hrabia, marszałek szlachty
- Maria Uruska (Czetwertyńska) ~1853–1931
arcybiskup warszawski, autor, biskup, fundatorka, hrabia, kapelan, kardynał, ksiądz prałat, książę, marszałek szlachty, obywatelka, opiekunka zakładu św., prezes ziemskiego, proboszcz, profesor, przewodnik, rektor, superior, uczestnik powstania, właścicielka dóbr
- Rudolf Uruski ~1844–1857
hrabia, marszałek szlachty gubernii
- Seweryn Uruski ?–1890
hrabia, kawaler orderów, marszałek szlachty warszawskiej, opiekunka
- Włodzimierz Virion ~1833–1896
marszałek szlachty powiatu
- Hamilkar von Fölkersahm ?–1856
baron, marszałek szlachty, prezes dyrekcji głównej
- Michalina Wielhorska (Szadurska) ?–1854
hrabia, jenerał, marszałek szlachty gubernii witebskiej
- Wierzbicki ?–1849
marszałek szlachty powiatu
- Aleksander Wilczewski ~1816–1896
marszałek szlachty grodzieńskiej, marszałek szlachty gubernii grodzieńskiej, marszałek szlachty powiatu, obywatel ziemski
- Józefa Wilga (Podhorodeńska) ~1800–1875
marszałek szlachty powiatu
- Willamowicz ?–1853
marszałek szlachty gubernii, właściciel dóbr
- Helena Wodzicka (Niemojewska) ?–1882
hrabia, marszałek szlachty gubernii
- Edward Wojniłłowicz 1847–1928
arcypasterz, członek honorowy, członek kresowego związku, członek rosyjskiej, działacz społeczny, kapłan, kawaler krzyża komandorskiego, kawaler orderu polonia, maszynista, mecenas, minister, obywatel kraju, obywatel ziemski, opiekun, prezes mińskiego, prezes towarzystwa dobroczynności, prezes związku polaków, proboszcz, senior, sędzia honorowy, właściciel dóbr w mińskiem, właściciel majątku, właściciel rozległych dóbr, założyciel, ziemianin w mińskiem
- Józef Wojniłłowicz ~1825–1882
marszałek szlachty powiatu
- Tadeusz Wojniłłowicz ?–1878
kawaler orderów, marszałek powiatu, marszałek szlachty powiatu, obywatel
- Klara Wołkowicka (Kostrowicka) ?–1892
marszałek szlachty
- Paulina Wołłowicz (Jagmin) ~1806–1881
obywatelka ziemska
- Jan Woronicz 1844–1908
marszałek szlachty
- Anna Wrangel (Chodkiewicz, Małyńska) ?–1924
hrabia
- Henryk Wroczyński ~1812–1902
marszałek szlachty
- Joanna Wulfers (Kuczyńska) ~1813–1888
- Szymon Zajączkowski ?–1856
archiwista, autor, dziennikarz, marszałek szlachty, pisarz
- Ludwik Zakrzewski ~1822–1896
marszałek szlachty
- Jakub Zaleski ?–1860
marszałek powiatu, marszałek szlachty
- Józef Bonifacy Zaleski ?–?1858
dziedzic dóbr, marszałek szlachty
- Jadwiga Załęska ~1840–1915
arcybiskup, biskup, marszałek
- Karol Załęski ?–1880
marszałek szlachty gubernii grodzieńskiej
- Petronela Zawadzka (Borzęcka) ?–1851
marszałek szlachty grodzieńskiej
- Tomasz Zawadzki ~1800–1874
marszałek szlachty powiatu bielskiego, obywatel guberni grodzieńskiej
- Ignacy Zawistowski ~1788–1870
marszałek szlachty powiatu
- Aleksander Żukowski ?–?1935
✓ marszałek szlachty powiatu rohatyńskiego, właściciel majątków Wesołów, Lisowa Buda, Mirkułowicze i innych
- Ludwik Żyliński ~1822–1892
członek zarządu, inspektor zarządu komunikacji, inżynier, marszałek szlachty
|