Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 69
- Kazimierz Andzelewicz ~1875–1923
✓ inżynier budowniczy
- Leon Antoszewski ~1876–1937
budowniczy, filister korporacji, inżynier
- Julian Billing ~1885–1929
budowniczy, inżynier
- Ludwika Bitmar (Rucińska) ~1862–1923
budowniczy, inżynier
- Walery Bobrowski ~1849–1926
✓ inżynier budowniczy
- Ignacy Boerner ~1875–1933
budowniczy, członek, inżynier mechaniki, inżynier wychowaniec politechniki, kawaler orderów militari, kawaler orderów virtuti, kawaler orderu krzyża niepodległości, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, komendant, marszałek, mechanik, minister poczty, oficer łącznikowy, opiekun, organizator, podpułkownik pułku, prezes nadzorczej syndykat, pułkownik, wychowaniec politechniki, założyciel, zwierzchnik
- Józef Bogowolski ~1861–1911
✓ inżynier budowniczy
- Ludwik Bogucki ?–1909
budowniczy gubernialny, inżenier, inżynier gubernialny
- Józef Budkiewicz ~1861–1937
budowniczy, członek honorowy związku, członek nadzorczej, członek zarządu kolei, dyrektor kolei, dyrektor zarządzający, filister, inżynier, kierownik instytucji, książę, minister, obywatel, odznaczony krzyżem oficerskim, opiekun, pracownik kolei, prezes korporacji, prezes związku, proboszcz, przedstawiciel, towarzysz zarządu, współpracowniczka, założyciel
- Zofia Chróścielewska ?–1911
- Władysław Czechowski ~1858–1933
budowniczy, inżynier, urzędnik ministerstwa publicznych
- Kazimierz Dankowski ~1865–1930
budowniczy warszawy, inżynier
- Władysław Deubel ~1879–1939
budowniczy, inżynier
- Franciszek Dietrich ~1861–1924
architekt, budowniczy, inspektor ubezpieczeń, inżynier
- Marian Miron Dolnicki ?–1930
architekt, budowniczy, członek zarządu towarzystwa, doktor, dyrektor techniczny, inspektor budowlany, inżynier architekt, inżynier budowlany, inżynier wychowaniec politechniki, prezydent warszawy, współpracownik, wychowaniec politechniki lwowskiej
- Julian Piotr Eberhardt ~1867–1939
budowniczy, członek honorowy związku, doktor nadwiślańskich, drogi żelaznej warszawsko-wiedeńskiej, dyrektor techniczny, działacz, inżynier komunikacji, kierownik ministerstwa, minister komunikacji, naczelnik wydziału, odznaczony gwiazdą orderu, organizator, pracownik
- Kazimierz Feist ~1872–1899
budowniczy, inżenier, inżynier-technolog, pułkownik
- Stanisław Futasewicz ~1878–1937
architekt, budowniczy, inżynier, kapelan, lekarz, proboszcz
- Bronisław Józef Górski ~1854–1920
budowniczy, inżynier
- Dionizy Grzymski ?–1902
✓ inżynier budowniczy powiatu płońskiego
- Jan Janiszewski ~1818–1876
✓ inżynier budowniczy
- Karol Jankowski ~1869–1928
architekt, budowniczy, członek honorowy związku, dziekan wydziału architektury, filister arkonii, filister korporacji arkonia, inżynier architekt, obywatel, opiekun, prezes koła, prezes towarzystwa, profesor politechniki warszawskiej, profesor zwyczajny politechniki warszawskiej, przewodnik, rektor senatu akademickiego politechniki
- Ignacy Jasiński ~1884–1923
budowniczy, inżynier budowlany, ksiądz
- Maurycy Kalicki ?–1889
✓ inżynier-budowniczy w Ostrołęce
- Ludomir Kamieński ~1845–1912
✓ inżynier budowniczy powiatu płockiego
- Leon Karasiński ~1822–1876
budowniczy banku polskiego, członek towarzystwa, członek warszawskiego towarzystwa, inżynier, kanonik, kapłan, kawaler orderu, naczelnik sekcji technicznej, urzędnik banku polskiego
- Nepomucena Kiełczewska (Gabrjelska) ~1832–1903
- Jakub Kłos ~1851–1936
architekt, budowniczy, hrabia, inżynier architekt, kościelny
- Max Krantz ~1885–1917
✓ inżynier budowniczy
- Kazimierz Kropiewnicki ?–1870
budowniczy warszawy, inżynier
- Ludwik Kurkiewicz ~1850–1902
✓ inżynier budowniczy miejski
- Julian Laskowski ?–1902
✓ budowniczy powiatu włoszczowskiego, inżynier
- Irena Libiszowska (Krzeczkowska) ?–1932
budowniczy
- Franciszek Bogusław Lilpop ?–1937
✓ członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, honorowy budowniczy Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, inżynier architekt
- Zygmunt Marjański ~1892–1921
budowniczy, inżynier, wychowaniec szkoły Wróblewskiego
- Wanda Mieczkowska (Schupp) ~1847–1912
- Leon Minde ?–1867
budowniczy, inżynier
- Aleksander Mirecki ~1821–1897
✓ inżynier budowniczy
- Jan Mirewicz ~1857–1915
✓ inżynier budowniczy powiatu konstantynowskiego ziemi podlaskiej
- Władysław Oraczewski ~1835–1910
✓ inżynier budowniczy powiatu sieradzkiego
- Bolesław Orłowski ~1833–1895
budowniczy, inżynier
- Wacław Jan Owerkowicz ~1876–1925
✓ inżynier budowniczy
- Walery Owsiński 1847–1890
architekt, budowniczy, inżynier, oficer wojny, technik, urzędnik
- Jan Ludwik Peroś 1866–1932
budowniczy, członek, inżynier budownictwa, prezes izby, sodalis marianus, wiceprezes izby, wiceprezydent
- Wiktor Piotrowski ?–1917
✓ inżynier budowniczy, inżynier cywilny
- Edward Przanowski ~1845–1929
budowniczy, inżynier, uczestnik powstania
- Maria Przybyłowicz (Kotłowska) ?–1928
- Karol Rapczyński ?–1893
budowniczy, inżynier
- Stanisław Rudnicki ~1850–1925
budowniczy, członek, dowódca frontu, generał brygady, inżynier wojskowy, jenerał, sodalis marianus
- Salomon Sare ~1823–1894
budowniczy, doktor, inżynier, szef oddziału
- Józef Tytus Serwin ?–1939
budowniczy, inżynier
- Franciszek Siwczyński ~1868–1935
budowniczy, inżynier
- Adam Skowroński ~1830–1893
budowniczy, inżenier, inżynier gubernialny
- Marcela Smolińska (Eichhorn) ~1842–1906
- Kornelia Sołtyk (Radziszewska) ~1816–1906
budowniczy, inżynier
- Stanisław Kazimierz Suzin ~1860–1902
✓ inżynier budowniczy
- Henryk Szartowski ?–1894
✓ inżynier budowniczy powiatu błońskiego w Grodzisku
- Stefan Szyller ?–1933
akademik architektury, architekt, artysta, budowniczy, członek honorowy, członek komitetu towarzystwa zachęty, członek towarzystwa, inżynier, kawaler krzyża oficerskiego, komandor orderu świętego grzegorza, prezes opiekuńczej, wiceprezes, współpracownik, założyciel
- Henryk Śliwicki ~1880–1920
budowniczy, inżynier
- Jan Maurycy Tlachna ?–1922
budowniczy, inżynier, obywatel krakowa
- Leopold Tlachna ~1851–1918
budowniczy, inżynier
- Edward Uderski ~1841–1923
budowniczy, członek izby handlowej, członek stronnictwa, delegat, inżynier, kapitan, poseł sejmu, uczestnik powstania
- Czesław Uzłowski ?–1923
✓ inżynier budowniczy
- Józef Warchałowski ?–1919
budowniczy, dowódca kompanii, dziekan, inżynier, kapitan wojsk polskich, major, ręczny, żołnierz kompanii
- Konstanty Waroczewski ?–1907
✓ inżynier komunikacji, inżynier-budowniczy powiatu warszawskiego
- Józef Konstanty Wesołowski ~1879–1924
budowniczy, inspektor służby, inżynier, kawaler krzyża walecznych, pułkownik saperów, szef oficerów
- Kazimierz Wyczyński 1876–1923
architekt, artysta, budowniczy, członek zarządu, docent akademii, inżynier architekt, obywatel, uczestnik
- Zdzisław Zawodziński ~1843–1897
✓ inżynier budowniczy powiatu makowskiego
- Kazimierz Zdanowicz ~1824–1891
budowniczy, inżynier
|