Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 801
- Ludwik Mochliński ~1871–1934
członek sejmika powiatowego, delegat, filister arkonii, obywatel ziemski, prezes związku ziemian, sędzia, wychowaniec politechniki
- Paweł Jarnuszkiewicz ~1858–1934
administrator, członek wydziału, członek zarządu centralnego, członek zarządu cukrownii, członek zarządu związku zawodowych, dyrektor cukrowni, dyrektor zarządzający cukrownii, filister, inżynier technolog, inżynier-technolog, kierownik, technolog, wiceprezes związku, współtowarzysz, założyciel
- Julian Smulikowski ?–1934
członek komisji, członek naczelnego komitetu, kawaler krzyża niepodległości, kierowniczka, poseł sejmu, prezydent rzeczpospolitej, publiczny, wiceprezes zarządu głównego związku, wiceprezes związku, założyciel
- Olgierd Podwysocki ~1909–1934
członek zarządu związku, filister, student Uniwersytetu Warszawskiego
- Jan Alber ~1889–1934
członek, kontroler, prezes związku
- Artur Schroeder ~1885–1934
artysta, autor, członek stowarzyszeń, doktor, dziennikarz, hrabia, kawaler orderów, król, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony krzyżem walecznych, odznaczony złotym krzyżem, oficer, pisarz, podporucznik, poseł, prezes honorowy, prezes krakowski, prezes związku inwalidów, prezydent miasta, profesor doktor, prokurator, referent, rektor, sekretarz prezydium, uczestnik walk, współpracownik, założyciel
- Stefan Sterling ~1885–1934
członek komisji, członek zarządu polskiego związku, docent uniwersytetu warszawskiego, doktor medycyny, doktor naczelny, działacz społeczny, lekarz, major, odznaczony medalem niepodległości, ordynator, redaktor czasopism, sekretarz komitetu
- Władysław Żórawski ~1871–1934
administrator cukrowni, członek komisji rewizyjnej, członek zarządu cukrownii ciechanów, dyrektor cukrowni, dyrektor zarządzający cukrownii, kandydat nauk przyrodniczych, kierownik, obywatel miasta warszawy, obywatel ziemski, opiekun, prezes związku zawodowego cukrowni, współtowarzysz rady zarząd, zwierzchnik
- Henryk Herszberg ~1899–1934
członek zarządu związku, obywatel, poseł, prezes
- Michał Grodziński ~1873–1934
członek dyrekcji, członek wydziału powiatowego sejmiku, obywatel ziemski, prawnik, prezes związku ziemian, sędzia
- Kazimierz Ambrożewicz ~1882–1934
członek nadzorczej polskiej, członek zarządu związku, doktor, dyrektor ubezpieczeń, działacz, kawaler krzyża oficerskiego, odznaczony orderem polonia, prezes oddziału warszawskiego, prezes polskiego związku, prezes sądu handlowego, prezes związku przemysłowców, przemysłowiec, sędzia handlowy, towarzysz, wiceprezes zarządu, współpracowniczka, współzałożyciel
- Adam Schwarz ~1878–1934
członek honorowy związku, dziekan wydziału leśny, filister, inżynier, kawaler, kurator, leśnik, prezes związku, profesor szkoły głównej gospodarstwa, redaktor czasopism, rektor senatu, założyciel
- Julian Weliński ~1874–1934
członek polskiego związku, dyrektor fabryki warszawy, działacz, filister korporacji Welecja, inżynier technolog, pastor, prezes, przemysłowiec, technolog, wiceprezes zarządu, zwierzchnik
- Kazimiera Wolska ?–1934
członek zarządu związku, urzędniczka ubezpieczalni społecznej
- Maria Salinger (Juraszyńska) ?–1934
✓ członek Polskiej Organizacji Wojskowej, członek Związku Pracy Obywatelskiej Kobiet, członek Związku Seniorów Organizacji Młodzieży Narodowej, członek Związku Strzeleckiego ZET, odznaczona krzyżem niepodległości, profesor Gimnazjum Państwowego Żeńskiego w Białymstoku
- Wacław Zbroski ~1884–1934
członek zarządu zakładów, członek zarządu związku, dyrektor handlowy, dyrektor zakładów, działacz społeczny, prezes honorowy, przemysłowiec, towarzysz, wiceprezes związku, zwierzchnik
- Edward Cezary Rudnicki ~1878–1934
adwokat, członek, odznaczony złotym krzyżem, prezes okręgowy, prezes związku strzeleckiego, sędzia sądu najwyższego, wiceprezes sądu apelacyjnego
- Franciszek Szymanowski ?–1934
członek związku, odznaczony krzyżem walecznych, sodalis marianus, właściciel dóbr w płockiem
- Władysław Hertz ~1860–1934
członek związku, kompozytor, muzyk, odznaczony medalem niepodległości, urzędnik banku polskiego
- Władysław Konecki ~1865–1934
buchalter, członek dożywotni, członek zarządu związku zawodowych
- Aleksander Lednicki ?–1934
członek nadzorczej, członek zarządu, organizator, prezes banku, prezes nadzorczej, prezes polskiego związku, towarzysz rady dyrekcjej, wiceprezes zarządu, współpracowniczka, współpracownik rady nadzorczej, założyciel
- Franciszek Gromko ~1857–1934
członek honorowy związku, doktor, działacz, mistrz cechu warszawskiego, obywatel milanówka, prezes związku rzemieślników chrześcijan, właściciel firmy, założyciel
- Izabela Skarżyńska (Tymowska, Sobańska) ?–1934
członek komitetu obywatelskiego piotrkowskiej, członek zarządu związku ziemian, członek związku ziemian, hrabia, obywatelka ziemska, odznaczona medalem wojny
- Franciszek Siedlecki ~1867–1934
artysta malarz, członek komitetu towarzystwa zachęty, członek rzeczywisty, doktor, król, malarz, minister, naczelnik wydziału, prezes związku polskich, profesor doktor, redaktor czasopism, redaktor naczelny, rektor, winiarz, założyciel
- Karol Wilhelm Scheibler ~1888–1934
członek nadzorczej naszej, członek zarządu zjednoczonego, konsul austriacki, korespondent, kościelny, poseł austriacki, prezes zarządu towarzystwa, prezes zarządu związku, przemysłowiec łódzki, towarzysz, wiceprezes, współtowarzysz
- Karol Juliusz Wendt ~1882–1934
członek honorowy związku, członek związku, doktor, dyrektor, działacz, kierownik, mistrz cechu piekarzy warszawy, odznaczony krzyżem, pastor, poseł, prezes centralnego związku, prezes izby, prezes naczelnej, prezes rzemieślniczych, prezes zarządu związku rzemieślniczych, prezes związku, senator rzeczpospolitej polskiej, wiceprezes izby, założyciel, zwierzchnik
- Witold Bronisław Tyrakowski ~1884–1934
członek Straży Obywatelskiej, inspektor, kawaler złotego krzyża, minister, odznaczony złotym srebrnym, pracownik ministerstwa społecznej, wiceprezes związku
- Józef Bojanowski ~1886–1934
członek nadzorczej naszej, członek sejmiku, obywatel rady nadzorczej, opiekun, prezes związku, rolnik, towarzysz, współpracownik
- Zygmunt Albin Piekarski ~1888–1934
członek związku zawodowego, doktor, dyrektor tramwajów miejskich, dyrektorka gimnazjum, kierownik wydziału, królowa, naczelnik, porucznik rezerwy, prowizor farmacji, pułkownik
- Józef Bereta ~1880–1934
architekt, budowniczy, członek związku, obywatel krakowa
- Marian Świechowski ~1882–1934
bojownik o niepodległość, członek związku, działacz społeczny
- Zdzisław Zieliński ~1903–1934
absolwent, członek biura, członek zarządu związku, dyrektor biura, działacz, filister, marszałek sejmu, marszałek senatu, ochotnik, prezes, profesor, przewodnik, redaktor
- Wiesław Kopczyński ~1880–1934
agronom, członek związku, minister rolnych, prezes oddziału warszawskiego
- Edward Skowroński ~1891–1934
członek związku, doktor, magister farmacji
- Tadeusz Kwapniewski ~1884–1934
członek klubu, członek związku strzeleckiego, wiceprezes
- Wacław Świętorzecki ~1876–1934
członek zarządu związku, doktor warszawy, generał, obywatel wileńskiej, właściciel dóbr, ziemianin w wileńskiem
- Zdzisław Sztolcman ~1875–1934
członek zarządu związku ziemian, oficer rezerwy
- Oswald Frank ?–1934
członek honorowy, członek związku, dowódca korpusu, dowódca okręgu korpusu, generał brygady, kawaler orderów krzyża, kawaler orderu krzyża komandorskiego, kawaler orderu Virtuti Militari, komandor krzyża, obywatel, odznaczony krzyżem walecznych, szef oficerów, żołnierz
- Roman Kordys 1886–1934
członek zarządu głównego związzku, doktor, działacz społeczny, dziennikarz, kapłan, kurier, poseł, prezes, profesor doktor, profesor uniwersytetu, przedstawiciel, redaktor illustrowanego, redaktor naczelny, reprezentant, sędzia, towarzysz, wiceminister, wiceprezes syndykatu dziennikarzy, wiceprezes związku
- Antoni Józef Adam Filleborn ~1847–1934
adwokat przysięgły, członek towarzystwa rolniczego, członek związku ziemian, kierownik, ksiądz, obywatel ziemski, proboszcz, rolnik, wychowaniec szkoły głównej, założyciel
- Michał Zabiełło ~1873–1935
członek zarządu głównego, członek zarządu spółki akcyjnej, członek zarządu związku, hrabia, towarzysz, właściciel dóbr w mińskiem, właściciel majątku, zwierzchnik zarządu
- Filip Mierzejewski ~1875–1935
członek honorowy związku, członek związku rzemieślników chrześcijan, właściciel zakładu
- Hipolit Gieczewicz ~1855–1935
członek honorowy związku, członek komitetu dyskontowego, członek wojewódzkiej, działacz, hrabia, kawaler orderu polonia restituta, obywatel, pracownik, prezes honorowy związku, prezes rolniczy, prezes wojewódzkiej, prezes związku ziemian, właściciel dóbr, właściciel majątku, ziemianin
- Tadeusz Drzażdżyński ~1888–1935
członek izby, członek naczelnej, członek nadzorczej, członek zarządu centralnego związzku, doktor, dyrektor departamentu ministerstwa, dyrektor związku, filister, kawaler krzyża polonia, kierownik, konsul honorowy, odznaczony krzyżem oficerskim, prezes, przedstawiciel, towarzysz, wiceprezes izby przemysłowo-handlowej, właściciel majętności, zwierzchnik
- Henryk Wilczyński ~1883–1935
członek komisji rewizyjnej, członek zarządu polskiego związku, d-r, doktor medycyny, działacz walki, kanonik, kawaler krzyża oficerskiego, komisarz, lekarz, przedstawiciel
- Stanisław Jan Okolski ~1876–1935
asystent politechniki, członek nadzorczej polskich, członek nadzorczej towarzystwa, członek prezydium centralnego, docent politechniki warszawskiej, działacz, inżynier technolog, inżynier-technolog, kawaler orderu, kierownik, komandor orderu polonia restituta, odznaczony orderem polonia, prezes centralnej, prezes komisji rewizyjnej, prezes związku, profesor, przewodnik, szef sekcji, technolog, wiceprezes polskiego związku, wiceprezes zarządu związku, współpracownik, założyciel
- Bolesław Śniegucki ~1870–1935
członek związku, emeryt
- Adam Klimkiewicz ~1870–1935
członek kupców polskich, kupiec, prezes związku, senior
- Stanisław Gorczyca ~1890–1935
agronom, członek zarządu związku, obywatel podolskiej, wiceprezes, właściciel
- August Stefan Zieliński ~1874–1935
członek zarządu głównego, dyrektor zakładów przemysłowych, handlowiec, kierownik, prezes oddziału związku, technik
|