Sortowanie alfabetyczne (zmień na sortowanie według daty zgonu) Liczba wyników: 509
- Szczepan Majewski ?–1919
✓ ułan 4 szwadronu 4 Pułku Ułanów, zginął pod Wołożynem
- Oktawian Makarski ?–1939
podporucznik pułku ułanów, pułkownik
- Józef Makomaski ~1900–1920
✓ kapral III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego, uczeń Gimnazjum Państwowego im. T. Czackiego, dawniej Szkoły W. Wróblewskiego w Warszawie
- Janusz Maks ?–1920
✓ plutonowy 4 Szwadronu 4 Pułku Ułanów
- Marian Stanisław Malanowski ~1896–1919
✓ student wyższej szkoły rolniczej, ułan 5 szwadronu 2 Pułku Ułanów
- Konstanty Malik ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Kazimierz Małynicz ?–1920
✓ maturzysta szkoły państwowej dla byłych wojskowych, poległy pod Cycowem, starszy ułan 1 Pułku Ułanów Beliny, starszy ułan 7 Pułku Ułanów
- Konstanty Marjanowicz ~1825–1861
✓ rotmistrz Smoleńskiego Pułku Ułanów
- Antoni Markowski ~1855–1909
pomocnik, prefekt, rotmistrz ułanów
- Michał Masłowski ?–1918
dowódca, podporucznik, porucznik, rotmistrz pułku ułanów
- Karol Maszkowski ?–1938
✓ artysta malarz, chorąży, chorąży 2 Pułku Ułanów Legionów Polskich, dyrektor Państwowego Instytutu Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, dyrektor Państwowej Szkoły Sztuk Zdobniczych w Poznaniu, kawaler krzyża niepodległości, kawaler krzyża walecznych, kawaler Odznaki I Brygady Legionów Polskich Za Wierną Służbę, kawaler Orderu Odrodzenia Polski, kawaler orderu polskiego krzyża, malarz, odznaczony krzyżem niepodległości, oficer pułku ułanów, rotmistrz rezerwy, rotmistrz rezerwy WP, żołnierz brygady legionów, żołnierz I Brygady Legionów Polskich
- Stefan Matuszewic ~1895–1920
porucznik pułku ułanów
- Aleksander Mazaraki ~1852–1919
doktor, obywatel ziemski, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, właściciel majątku
- Aleksander Olgierd Mazaraki ~1892–1920
kapelan, porucznik pułku ułanów krechowieckich, pułkownik, rotmistrz pułku ułanów krechowieckich, uczestnik
- Adolf Medyna ?–1920
✓ rotmistrz 12 Pułku Ułanów Podolskich
- Joanna Michajłowicz ~1846–1932
porucznik pułku ułanów
- Andrzej Michalik ~1889–1919
✓ ułan 1 Szwadronu 3 Pułku Ułanów
- Józef Mielęcki ~1879–1933
dowódca korpusu oficerskiego pułku, dowódca pułku ułanów, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, podpułkownik pułku ułanów, prawnik
- Ignacy Mielżyński ?–1938
członek komisji rewizyjnej, członek nadzorczej naszej, członek zarządu, dowódca ułanów, hrabia, kawaler orderu militari, kawaler orderu Virtuti Militari, obywatel, odznaczony krzyżem virtuti, oficer powstania, podpułkownik, prezes kredytowy, prezes nadzorczej, prezes zarządu, sodalis marianus, szef, współpracownik
- Michał Mikulski ?–1920
✓ ułan 214 Pułku Ułanów A. O. (Jazda Małopolska)
- Antoni Miniewski ~1891–1921
ochotnik pułku ułanów
- Bogumił Miniszewski ~1896–1936
ochotnik ułanów, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz
- Zygmunt Minter ~1883–1920
dowódca, nauczyciel, podporucznik pułku ułanów, współpracowniczka
- Roman Młodzianowski ~1868–1921
obywatel miasta warszawy, rotmistrz ułanów
- Wojciech Młynarczyk ?–?1920
✓ kapral 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Janina Modzelewska (Wilcz) ~1891–1931
rotmistrz ułanów, właścicielka majątku
- Franciszek Montag ?–1920
✓ ułan III Kraśnickiego Szwadronu 212 Pułku Ułanów Lubelskich Jazdy Ochotniczej majora Jaworskiego
- Flora Morawska (Kuncman) ?–?1939
dowódca ułanów, pułkownik
- Aleksander Morbitzer ~1836–1931
kapitan, obywatel miasta krakowa, obywatel ziemski, odznaczony krzyżem niepodległości, rotmistrz ułanów, urzędnik zakładów, weteran
- Józef Moskowiak ?–1923
✓ ułan 8 Pułku Ułanów im. ks. Józefa Poniatowskiego
- Andrzej Moszczeński ~1896–1920
✓ podchorąży 1 pułku Ułanów Wielkopolskich
- Bolesław Mościcki ?–1918
bojownik, burmistrz, dowódca korpusu oficerskiego, dowódca pułku ułanów, kawaler orderów, kawaler orderu Virtuti Militari, oficer, pułkownik, szef
- Bolesław Mroziński ~1895–1918
podchorąży pułku ułanów, podoficer pułku ułanów, pułkownik, towarzysz
- Aleksander Muchanow ?–1893
ochotnik pułku ułanów, podoficer, właściciel
- Arkadiusz Murzynowski ~1899–1922
członek korporacji, kapelan, kawaler orderu krzyża walecznych, odznaczony walecznych, podchorąży pułku ułanów, podchorąży ułanów, student politechniki, student warszawskiej, student wydziału mechanicznego, współpracowniczka, współpracownik
- Hanna Muszyńska (Witkowska) ~1901–1929
- Edmund Muth ?–1930
✓ podporucznik 15 pułku ułanów, właściciel ziemski
- Włodzimierz Myszkiewicz ~1902–1919
✓ poległ pod Lidą, uczeń VI kl. szkoły M. Kreczmara, ułan 1 Szwadronu 7 Pułku Ułanów
- Stanisław Niedźwiedzki ~1888–1933
wachmistrz pułku ułanów
- Jadwiga Niemirycz (Sztembarth) ~1859–1936
administrator dóbr, kawaler orderu Virtuti Militari, porucznik ułanów, prezes pułku, uczestnik, właścicielka majątku
- Zdzisław Niesiołowski ~1898–1920
dowódca szwadron, kawaler militari, kawaler orderu militari, porucznik pułku ułanów, porucznik ułanów
- Tadeusz Normark ?–?1918
✓ legionista I Pułku Ułanów Wojsk Polskich
- Stanisław Nowak ?–?1920
✓ kanonier 2 baterii kn. 15 Pułku Ułanów Poznańskich
- Władysław Nowakowski ~1888–1915
porucznik, rotmistrz, wachmistrz ułanów
- Terencjusz O'Brien 1885–1932
dowódca pułku ułanów, pułkownik, właściciel dóbr
- Wacław Ogiński ~1899–1920
✓ starszy ułan szwadronu karabinów maszynowych 4 Pułku Ułanów
- Julian Ojrzanowski ~1897–1920
oficer ułanów
- Roman Julian Okulicz ~1882–1931
członek, odznaczony krzyżem walecznych, rotmistrz ułanów, właściciel dóbr
- Stanisław Olizar ~1897–1926
dowódca korpusu oficerów, kawaler krzyża walecznych, kawaler orderu krzyża walecznych, oficer, porucznik pułku ułanów litewskich, porucznik ułanów
- Witold Olszański ~1891–1920
✓ dowódca 3 szwadronu 12 Pułku Ułanów Podolskich, oficer III Korpusu Wojsk Polskich na Rusi, porucznik, student Hochschule für Bodenkultur w Wiedniu
|