Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 72
- Antoni Hlebowicz ~1801–1847
administrator, biskup, członek, kanonik, publiczny, rektor akademii duchownej, rektor instytutu głuchoniemych, wizytator szkoły
- Jakub Falkowski ~1774–1848
✓ członek Rady Instytutu Głuchoniemych, członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, doktor filozofii, kanonik honorowy krakowski, kanonik honorowy łęczycki, kanonik honorowy warszawski, kawaler Orderu św. Stanisława kl. II, ksiądz, proboszcz parafii św. Aleksandra w Warszawie, rektor Szkół Szczuczyńskich, rektor Warszawskiego Instytutu Głuchoniemych
- Wiktor Wądołowski ~1809–1851
profesor instytutu głuchoniemych
- Wilhelm Malcz ~1795–1852
✓ członek honorowy Rady Lekarskiej Królestwa Polskiego, członek Rady Głównej Opiekuńczej Zakładów Dobroczynnych w Królestwie, członek Warszawskiego Towarzystwa Dobroczynności, doktor medycyny i chirurgii, kawaler Orderu św. Anny kl. III, lekarz naczelny Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych, lekarz naczelny Szpitala św. Rocha, prezes Kolegium Kośicoła Ewangelicko-Augsburskiego
- Józef Pełczyński ~1772–1854
emeryt, kapelan instytutu, król, nauczyciel instytutu głuchoniemych
- Feliks Leonard Wądołowski ?–1859
magister filozofii, nauczyciel instytutu głuchoniemych, nauczyciel warszawskiego instytutu
- Jan Schuster ~1804–1859
członek bractwa, dyrektor instytutu głuchoniemych, kanonik metropolitalny, nauczyciel gimnazjum realnego, rektor instytutu głuchoniemych
- Marianna Pers ~1789–1862
✓ ochmistrzyni Warszawskiego Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych
- Tomasz Brzezicki ?–1865
emeryt, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, nauczyciel warszawskiego instytutu
- Paweł Ryłkowski ?–1867
dyrektor, emeryt, kanonik, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, przewodnik
- Antoni Wasilewski ~1853–1872
✓ rzeźbiarz, wychowaniec Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych w Warszawie
- Jan Gustaw Gerreth ~1861–1873
nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, reżyser, uczeń klasy gimnazjum
- Jakub Wiewiórski ~1805–1875
emeryt, profesor instytutu głuchoniemych, urzędnik
- Julia (Brzezicka) ~1809–1876
nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, nauczyciel instytutu ociemniałych
- Aleksandra Baron (Słoczyńska) ~1844–1878
- Zofia Karwowska (Sułowska) ?–1883
dyrektor instytutu głuchoniemych, ksiądz
- Maria Baranowska ~1881–1883
- Zofia Pleszowska (Strzałkowska) ?–1883
- Jozafat Szczygielski ?–1883
profesor akademii duchownej, rektor instytutu głuchoniemych
- Jan Papłoński ~1819–1885
członek protektor, d-r, doktor, dyrektor instytutu głuchoniemych i ociemniałych, dyrektor rady pedagogicznej, dyrektor zakładu, kanonik, kawaler orderów, ksiądz prałat, opiekunka, porucznik, prezes mińskiego, prezes ociemniałych muzyków, prezes towarzystwa, założyciel instytutu głuchoniemych, założyciel towarzystwa głuchoniemych, założyciel towarzystwa ociemniałych
- Władysław Ostrowski ~1845–1890
dyrektor instytutu głuchoniemych i ociemniałych, kawaler orderu, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, profesor instytutu muzycznego
- Józef Hollak ?–1890
biskup sejneński, członek protektor, ksiądz, prefekt instytutu głuchoniemych, proboszcz parafii wszystkich świętych, senior, sufragan diecezji
- Antonina Czaban (Kowalska) ~1838–1891
nauczyciel instytutu głuchoniemych
- August Baranowski ?–1891
✓ nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Leon Talma ?–1891
profesor instytutu głuchoniemych
- Klemens Jan Perkowski ~1860–1892
nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, współpracownik warszawskiego
- Filip Szymański ~1818–1894
emeryt, kanonik, kawaler orderów, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Gabriel Leppert ~1855–1897
nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Filip Scholz ~1846–1899
emeryt, nauczyciel instytutu głuchoniemych, obywatel miasta warszawy
- Marceli Brzeski ?–1899
✓ pierwszy nauczyciel głuchoniemych
- Ignacy Gliński ~1839–1900
emeryt, kanonik honorowy, kapelan szpitala, ksiądz kanonik, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, prefekt szkoły
- Władysław Hoffmann ~1857–1900
✓ nauczyciel przy zakładzie głuchoniemych w Poznaniu
- Pelagia Różańska ?–1901
✓ członkini zarządu Towarzystwa Głuchoniemych
- Wacław Makowski ~1900–1901
nauczyciel instytutu głuchoniemych
- Adam Millaty ~1818–1902
emeryt, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Karol Röhr ~1839–1902
dyrektor instytutu, kanonik, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, sekretarz, urzędnik dyrekcji głównej towarzystwa
- Franciszek Bolesław Janicki ~1843–1903
profesor instytutu głuchoniemych
- Józefa Skulska (Smoczyńska) ~1842–1904
profesor instytutu głuchoniemych
- Henryk Trojanowski ~1847–1905
emeryt, nauczyciel instytutu głuchoniemych
- Teofil Jagodziński ~1834–1907
arcybiskup, biskup, członek honorowy, d-r, doktor, duszpasterz, dyrektor instytutu głuchoniemych i ociemniałych, kandydat świętej teologii, kanonik kapituły metropolitalnej warszawskiej, kapłan, ksiądz prałat, opiekunka, prezes mińskiego, prezes ociemniałych muzyków, przewodnik, założyciel towarzystwa głuchoniemych
- Aleksander Sokolik ?–1908
kanonik honorowy, ksiądz, prefekt instytutu głuchoniemych, prefekt warszawskiego instytutu, proboszcz parafii
- Józef Sułowski ~1841–1909
członek zarządu, doktor, ksiądz prałat, opiekunka, prezes głuchoniemych, prezes mińskiego, założyciel
- Aleksander Rakowski ~1837–1911
kawaler orderów, ksiądz, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, nauczyciel warszawskiego instytutu
- Maciej Kowalski ~1835–1911
członek archikonfraterni literackiej, majster stolarski, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Stanisław Moczydłowski ~1840–1912
nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, obywatel miasta warszawy, opiekun
- Antoni Martyński ~1868–1914
dziekan warszawski, ksiądz, prefekt instytutu głuchoniemych, prefekt warszawskiego instytutu, prezes, założyciel
- Antoni Mejbaum ~1852–1916
✓ dyrektor Lwowskiego Zakładu Głuchoniemych
- Maria Łozińska ~1844–1917
nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Wincenty Dietrych ~1869–1922
artysta malarz, członek, kanonik, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, pedagog, prefekt, profesor, towarzysz zarządu
- Piotr Łoziński ~1842–1922
✓ nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, weteran 1863 r.
- Julian Makowski ~1840–1923
emeryt, kawaler orderów, nauczyciel instytutu głuchoniemych
- Adela Barycka (Moczydłowska) ~1843–1924
emerytka, nauczyciel instytutu głuchoniemych
- Anna Żuchowska ~1873–1926
✓ wychowanka Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych
- Paulina Skibińska (Lenartowicz) ?–1926
doktor, dyrektor, kanonik, magister, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych, proboszcz, towarzysz drukarski
- Władysława Mrowińska (Brudkowska, Godlewska) ~1883–1926
✓ zarządzająca internatem przy Państwowym Instytucie Głuchoniemych i Ociemniałych
- Hanna Solnicka (Mayer) ?–1926
✓ nauczycielka Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych w Warszawie
- Ewaryst Radziszewski ?–1927
emeryt, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Władysław Jarecki ?–1929
bona, członek komisji, członek zarządu głównego związzku, członek zarządu lekarzy, członek zarządu towarzystwa, d-r, doktor medycyny, dyrektor instytutu głuchoniemych i ociemniałych, ksiądz, kurator, lekarz kasy chorych, organizator, pracownik, prezes ociemniałych muzyków, sekretarz zarządu warszawskiego towarzystwa, towarzysz zarządu, współpracownik, zwierzchnik
- Maria Aniela Dobrowolska (Pszczółkowska) ~1848–1929
budowniczy, duchowny, profesor instytutu głuchoniemych
- Janina Cezaryna Kostecka ~1909–1930
✓ uczennica Instytutu Głuchoniemych w Warszawie
- Antoni Jan Rudakowski ~1870–1931
członek, prefekt instytutu głuchoniemych, sekretarz generalnej
- Laura Schiller (Schreiber) ~1855–1933
- Józef Jerzy Rogowski ~1873–1933
członek honorowy, dyrektor rady pedagogicznej, dyrektor zarządu, działacz, kanonik, kapelan, ksiądz kanonik, ksiądz kapelan, ksiądz prałat, ksiądz prefekt, kurator, pracownik wydziału, prefekt, prezes głuchoniemych, prezes mińskiego, skarbnik, technik, urzędnik magistratu warszawy, współpracownik, założyciel
- Bronisław Matheus ~1863–1933
✓ nauczyciel Wojewódzkiego Zakładu dla Głuchoniemych w Poznaniu
- Antonina Janicka ?–1933
✓ ochmistrzyni Wojewódzkiego Zakładu dla Głuchoniemych w Poznaniu
- Teodor Ostrowski ~1862–1933
emeryt, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Józef Deutsch ~1863–1934
✓ sodalis marianus, urzędnik Wojewódzkiego Zakładu dla Głuchoniemych w Poznaniu
- Feliks Witkowski ~1849–1935
dyrektor instytutu głuchoniemych i ociemniałych, emeryt, nauczyciel szkoły handlowej, prefekt warszawskiego instytutu, profesor, wychowaniec szkoły głównej
- Jan Sapiejewski ~1865–1936
członek towarzystw społecznych, nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Aniela Chamska (Zawadzka) ~1861–1936
prefekt instytutu głuchoniemych, przemysłowiec
- Seweryna Gierasińska (Sapiejewska) ~1868–1937
nauczyciel instytutu głuchoniemych i ociemniałych
- Zofia Mierzyńska 1926–1939
✓ uczennica Instytutu Głuchoniemych i Ociemniałych
|