Sortowanie według daty zgonu (zmień na sortowanie alfabetyczne) Liczba wyników: 1
Wyniki dla zapytania: „Częstochowa”
- Maria Teresa Leo ?–?1938
✓ pielęgniarka chorych
- Antonina Bogusławska (Bitner) ?–?1919
sędzia
- Leokadia Dzierzgowska ?–?1905
- Anna (Rudowska, Hirszel) ?–?1895
budowniczy
- Józef Maszadro ~1765–1844
członek dozoru, członek szczegółowej, kapitan gwradii, kościelny parafii, kupiec, marszałek, obywatel miasta częstochowa, publiczny, starosta
- Filip Lipiński ~1780–1848
duchowny
- Teresa Frank (Kotecka) ~1822–1849
- Mikołaj Sieracki ~1817–1852
ksiądz
- Emma Bognard (Zielińska) ~1809–1852
autor, nauczyciel
- Józef Komonicki ~1811–1852
kapłan zakonu, ksiądz
- Adam Krauz ?–1855
urzędnik
- Karolina Mazurkiewicz ~1837–1856
- Joanna Skibniewska (Sbarbori) ?–1858
- Antoni Groblewski ~1782–1860
asesor kolegialny, kawaler Legii Honorowej, kawaler orderu legii honorowej, pisarz magazynu solnego, porucznik, weteran
- Julian Nowakowski ?–1861
ksiądz, prowincjał zakonu
- Henryka Neufeld (Hirsch) ~1840–1862
redaktor, wyższy
- Antoni Smiechowski 1789–1862
ozdobiony hornorowym za nieskazitelną, podpułkownik pułku piechoty, przybysz, sędzia, towarzysz
- Jacenty Kacprzak ~1788–1865
✓ mieszkaniec gminy Częstochowa powiatu wieluńskiego
- K. Caro ?–1865
obywatel miasta częstochowa
- Teodor Skarzyński ?–1868
- Rafał Filowicz ?–1869
zakonnik zgromadzenia
- Jerzy Mickiewicz ?–1869
członek zgromadzenia
- Leon Onoszko ?–1870
lekarz powiatu
- Apolinary Waśkiewicz ?–1870
obywatel miasta
- Fryderyk Lippa ?–1871
✓ przełożony pensji wyższej męskiej
- Eugeniusz Tobolczyk ?–1871
kapłan
- Józef Borakowski ~1846–1872
- Alojzy Muszyński ~1815–1872
emeryt
- Maria Brodowska (Rogozińska) ~1855–1873
inżenier drogi żelaznej, oficer armii
- Alojzy Bembnowski 1833–1873
proboszcz
- Korneli Jamroziński 1812–1873
proboszcz
- Aleksander Willner ?–1873
ekspedytor stacji
- Florenty Łakota 1830–1873
ksiądz, zakonnik zgromadzenia
- Matylda Piltz (Borakowska) ?–1874
senator
- Hermenegild Bassowski ?–1875
kapłan, urzędnik drogi żelaznej
- Eleonora Willert (Rudnicka) ?–1876
obywatelka
- Justyna Szulc (Węgleńska) ?–1879
- Teofil Krajewski ?–1879
emeryt, komisarz leśny
- Jadwiga Limprecht ~1880–1881
- Maria Serafina Czerniejewska ~1880–1882
- Konstanty Leski ?–1882
obywatel ziemski
- Waleria Madalińska (Kłodnicka) ?–1882
dyrektor oddziału banku polskiego, opiekunka
- Pelagia (Malińska) ?–1882
- Karolina Migurska (Gierszyńska) ~1820–1883
- Eufemia Goszczyńska (Żurawlew) ~1824–1883
- Kazimierz Rycerski ~1847–1883
doktor nauk, urzędnik drogi żelaznej warszawsko-wiedeńskiej
- Leokadia Jaroszyńska (Lewicka) ?–1883
- Maurycy Fajans ~1834–1884
✓ doktor medycyny
- Justyna Brodowska ?–1884
- Manswet Rowecki ?–1884
ksiądz
- Emilia Trojanowska (Rudzka) ~1840–1885
właściciel cukierni
- Władysław Ludwik Szwede ~1855–1885
obywatel
- Aleksander Fuchs ~1843–1885
ksiądz, kupiec, obywatel częstochowy, obywatel miasta częstochowa, proboszcz
- Józefa Maciejowska (Czarnomska) ~1811–1885
- Zdzisław Zawadzki ?–1886
budowniczy, prefekt gimnazjum, uczeń klasy gimnazjum
- Roch Bielawski ?–1886
- Stanisław Kostka Czerniejewski ~1860–1886
towarzysz drukarski
- Leon MacDonald ~1867–1887
- Ludwik Lewy ?–1887
obywatel miasta częstochowa
- Józef Gajewski ~1856–1887
nauczyciel gimnazjum w radomiu, przewodnik
- Fryderyka Kohn (Feigenblat) ~1810–1888
- Maurycy Kohn ?–1888
obywatel miasta częstochowa
- Władysław Banasiewicz ~1812–1888
obywatel miasta częstochowa, właściciel hotelu
- Barbara Soszycka (Wierzejska) ?–1888
- Markus Hertz ~1852–1888
kupiec warszawy
- Florentyn Seyer ~1822–1889
nauczyciel
- Paulina Kempińska (Senior) ~1844–1889
- Walerian Piekarski ?–1889
- Michał Zielonko ?–1890
naczelnik straży ziemskiej
- August Schleicher ~1833–1891
obywatel
- Rozalia Kohn (Ginsberg) ~1833–1891
fabrykant
- Józef Gampf ?–1892
- Nepomucena Sczaniecka (Moraczewska) ?–1892
król
- Salomon Łęczycki ?–1892
- Zygmunt Kozłowski ~1884–1892
- Lazarus Grossmann ~1819–1892
obywatel miasta częstochowa
- Jerzy Sulimowski ~1882–1892
uczeń klasy I
- Władysław Ziemski ~1842–1893
ekspedytor
- Anna Korulska (Morycz) ~1819–1893
- Teodor Stern ~1876–1893
uczeń
- Heliodor Muliewicz ~1828–1893
doktor medycyny lekarz, lekarz powiatu
- Maksymilian Cybulski ~1862–1893
drogi żelaznej warszawsko-wiedeńskiej, urzędnik drogi warszawsko-wiedeńskiej
- Klementyna Puc ~1808–1893
- Elżbieta Manugiewicz (Pomianowska) ?–1893
- Wincenty Sobertin 1810–1893
- Fryderyka Kempner (Wolberg) ~1845–1894
- Władysław Smoczyński ~1832–1894
obywatel ziemski
- Julian Fuchs ?–1894
świecki
- Ludwik Reklewski ~1821–1894
obywatel ziemski guberni kieleckiej
- Wojciech Czerniejewski 1816–1894
- Józef Wilczyński ~1872–1894
- Joanna Kreutzberg (Szpigiel) ~1823–1894
- Katarzyna Małaszkiewicz (Słowikowska) ?–1894
- Józefa Mazaraki ?–1895
- Szymon Józef Klingler ~1857–1895
farbiarz
- Maria Aniela Kowalska ~1868–1895
✓ siostra miłosierdzia
- Wincenty Skowroński ~1819–1895
oficjalista
- Aurelia Gins (Hoeke) ~1858–1895
doktor, drogi żelaznej warszawsko-wiedeńskiej, pastor
- Juliusz Robert Rosner ~1860–1895
aptekarz
- Przemysław Dramiński ~1877–1895
ksiądz prefekt, lekarz, prefekt, sędzia, uczeń klasy gimnazjum
- Franciszka Łaszewska (Zdzienicka) ?–1895
oficjalista fabryki, urzędnik warszawy
- Ernestyna Landau (Roszkowska) ~1831–1896
obywatelka częstochowy
- Mikołaj Szymkiewicz ?–1896
emeryt, ksiądz
- Eliasz Senior ~1842–1896
senior, współpracownik firmy
- Bronisław Zgorzelski ~1854–1896
kasjer stacji, urzędnik kolei warszawsko-wiedeńskiej
- Marian Mączyński ~1870–1896
ksiądz kanonik, student medycyny, student uniwersytetu
- Bronisława Horoszewicz (Hamburg) ~1868–1896
- Franciszek Ksawery Martynowski ?–1896
inżynier
- Szaja Jonas Landau ~1820–1896
obywatel miasta częstochowa
- Salomon Batawia ~1834–1896
- Helena Bayerle (Mączyńska) ?–1897
- Julia Mrozowska (Łazowska) ?–1897
- Stanisław Stojowski ?–1897
obywatel ziemski
- Eleonora Ząbkowska (de Radomicko Daleszyńska) ~1820–1897
emerytka
- Michalina Karońska (Jawornicka) ~1827–1897
- Jadwiga Dziemianowicz ~1879–1897
ksiądz prefekt gimnazjum, prefekt gimnazjum
- Joanna Wizenberg (Szerbaczew) ~1855–1897
- Józef Zborowski ~1821–1897
obywatel miasta częstochowa, rejent
- Mojżesz Markusfeld ?–1897
kupiec
- Karol Chmieliński ~1831–1897
kawaler orderów
- Wiktoria Szląskowska (Rejman) ~1821–1897
- Kazimierz Grochowski ?–1897
ksiądz
- Rozalia Landau (Batawia) ~1841–1897
- Józef Werner ~1813–1898
profesor
- Adela Wnorowska ?–1898
- Władysław Piętkowski ~1838–1898
kawaler orderów, rejent częstochowy
- Józefa Piasecka (Zagórowska) ~1817–1898
- Stanisława Chylińska ?–1898
inżenier
- Emilia Stanisławowska (Szczecińska) ~1845–1899
- Aniela Raschke ?–1899
- Salezy Bursztyński ~1820–1899
✓ doktor
- Eleonora Hirsch (Neufeld) ~1819–1899
redaktor
- Aleksander Szczepański ?–1899
✓ towarzysz sztuki drukarskiej
- Adolf Suchorzewski ?–1899
obywatel ziemski
- Otto Bogusław Schoen ~1835–1899
✓ zawiadowca stacji Częstochowa
- Wiktor Mazaraki ~1881–1899
- Wanda Wesołowska (Kiljańska) ~1843–1899
d-r
- Henrietta (Tannenbaum) ~1823–1899
- Fajgla Jakubowska (Drutowska) ~1840–1899
- Faustyna Chiżyńska (Uchnast) ?–1899
emeryt
- Franciszek Krzywicki ?–1899
profesor gimnazjum
- Bonifacy Jasiński ?–1900
pracownik
- Walenty Boleski ~1816–1900
inspektor
- Antoni Chrząstowski ~1822–1900
członek dobroczynności, kurator szpitala, urzędnik
- Aurelia Moszkowicz (Wajnberg) ~1851–1900
- Teodor Godlewski ~1856–1900
urzędnik kolei
- Izaak Kruk ~1832–1900
członek, kawaler orderu, obywatel miasta częstochowa
- Natalia Tenenbaum (Tempel) ?–1900
- Augusta Heyman (Poznańska) ?–1900
- Najman Rejcher ~1821–1900
kupiec
- Anna Balsam (Kornwasser) ~1846–1900
- Wiktoria Modzelewska (Trenner) ~1826–1900
- Ksawera Grabowska (Cieszkowska) ~1800–1900
- Aleksander Czerniejewski ~1853–1901
doktor medycyny
- Leopold Kohn ~1841–1901
członek zarządu gminy starozakonnych, kawaler orderów, kurator szkoły, obywatel przemysłowiec częstochowy, prezes towarzystwa, przemysłowiec częstochowy
- Sabina Kmita (Księżopolska) ?–1901
- Leokadia Nieradzka (Drac) ?–1901
nauczyciel
- Felicja Landau (Fajans) ~1823–1901
- Stefania Osiecka ~1900–1901
- Augusta Tiktin (Kohn) ?–1901
- Radzisław Wyttek ~1850–1901
generał-major, naczelnik sztabu
- Samuel Silber ~1822–1902
fabrykant
- Janina Nepomucena Skotnicka (Jaraczewska) ?–1902
- Samuel Alter ~1857–1902
dyrektor, kierownik
- Franciszek Gorczycki ~1847–1902
sędzia gminny, właściciel dóbr
- Ernestyna Landau (Ginsberg) ~1839–1902
✓ obywatelka miasta Łodzi
- Maria Nowińska ~1899–1902
- Felicja Friedman (Galewska) ~1841–1902
- Lucia Gradstein ~1887–1902
- Adolf Szmidt ?–1902
naczelnik kantoru
- Leon Kruk ?–1903
- Stanisław Krajkowski ?–1903
ksiądz
- Regina Ginsberg (Poznańska) ~1880–1903
dyrektor fabryki
- Hilary Helman ~1843–1903
hetman, kupiec, obywatel częstochowy, obywatel miasta częstochowa, poważany
- Maria Józefa Michalska (Fischer) ~1868–1903
- Zdzisław Teodor Pietrzykowski ?–1903
kandydat, sędzia gminny
- Feliksa Bartlewicz (Michałowska) ~1813–1903
pisarz kancelarii ziemiańskiej
- Władysława Zachariasiewicz (Długosz) ~1868–1903
- Henryk Szpigel ~1856–1904
doktor
- Józef Łaski ~1852–1904
współpracownik firmy
- Irena Domańska ~1888–1904
- Stanisław Grabiński ?–1904
proboszcz parafii
- Stefania Śleszyńska (Zacharyasiewicz) ?–1904
właściciel apteki
- Magdalena Małkowska ~1874–1905
- Józefa Garbalska ?–1905
prefekt, proboszcz
- Maurycy D. Epstein ~1864–1905
kupiec przemysłowiec, przemysłowiec, współpracowniczka
- Maria (Geisler) ~1822–1905
- Wolf Hirszberg ~1833–1905
kupiec, obywatel ziemski
- Ernestyna Oppenheim (Miernik) ~1837–1906
- Ludwik Księżopolski ~1839–1906
- Rozalia Zimnawoda (Grünman) ~1858–1906
- Piotr Jarocki ~1888–1906
uczeń klasy
- Frajdla Lerner (Wiener) ~1811–1906
- Aleksander Kostecki ~1839–1906
kasjer, obywatel częstochowy
- Matylda Kulczycka (Sobertin) ~1826–1907
- Gustawa Wiernik (Gradstein) ~1868–1907
- Henryk Wehr ?–1907
członek koła, dyrektor fabryki papieru
- Aleksander Skulski ~1845–1907
obywatel ziemski, urzędnik kolei warszawsko-wiedeńskiej, współpracowniczka
- Krystyna Massalska (Fafius) ~1841–1907
- Jadwiga Kozłowska ~1844–1907
- George Łaski ~1837–1907
kupiec
- Bronisław Reklewski ~1850–1907
lekarz weterynarii
- Stanisław Długoszowski ~1859–1907
urzędnik kolei warszawsko-wiedeńskiej
- Wiktoria Smoleńska (Kruze) ~1879–1907
drogi żelaznej warszawsko-wiedeńskiej
- Wanda Smoleńska (Offmańska) ~1854–1908
- Maria Chojnowska (Reklewska) ~1856–1908
lekarz
- Augustyn Jurakowski ~1822–1908
obywatel ziemski
- Kazimiera Garbalska ?–1908
prefekt
- Wanda Trautsolt (Krasuska) ~1845–1908
emerytka
- Dionizy Zaborski ~1835–1908
emeryt
- Wojciech Kmita ?–1908
właściciel
- Florentyna Wojcicka (Sojecka) ?–1908
- Lucyna Bayer (Austen) ~1831–1908
- Teodora Mączyńska (Mężnicka) ~1854–1908
- Władysław Wolski ~1866–1909
- Konstanty Elkan ~1847–1909
pułkownik
- Kazimiera Brzezińska (Gorczycka) ~1848–1909
właścicielka dóbr
- Maria Józefowicz (Trepkowska) ~1846–1909
- Karolina Druks (Zielińska) ?–1909
- Józef Nürenberg ?–1909
- Aleksandra Andrault (Garbińska, Małkowska) ?–1909
- Bronisława Wolska (Rapczyńska) ~1882–1909
- Ksawera Maria Michalska ?–1909
- Karol Baliński ~1841–1909
magister administracji
- Władysław Kozłowski ~1846–1910
kanonik, naczelnik oddziału
- Aleksandra Kokular ~1837–1910
- Zofia Zaborowska ?–1910
- Salomea Wejnberg (Kotlicka) ~1840–1910
- Maksymilian Goldstein ?–1910
dyrektor częstochowskiego
- Antonina Czarniawska ~1880–1910
✓ pracownica firmy Stróżewskiej i Ziemskiej
- Stefania Długosz ~1894–1910
- Helena Michalecka (Biernacka) ~1854–1911
- Józefa Thirion (d'Aystetten) ~1839–1911
- Maria Wilhelmina Bajerlein ?–1911
- Bronisława Krynicka (Jarnuszkiewicz) ?–1911
obywatel piotrkowa
- Leopold Edmund Brzeziński ~1831–1911
obywatel ziemski
- Tytus Michałowski ~1875–1911
dyrektor, urzędnik banku handlowego warszawskiego
- Emil Kukawski ~1862–1911
inżynier górniczy
- Leopold Grubert ~1853–1911
kupiec
- Felicja Zimnowoda (Kolchory, Helman) ?–1912
- Mariusz Bojemski ~1877–1912
doktor, dyrektor huty częstochowa, kanonik, kierownik, technolog, towarzysz
- Kazimierz Federowicz ~1875–1912
współwłaściciel
- Wacław Jarnuszkiewicz 1868–1912
urzędnik hut
- Franciszek Bellon ~1868–1912
✓ doktor
- Stanisław Malinowski ~1856–1913
urzędnik kolei warszawsko-wiedeńskiej
- Amelia (Górawska) ~1846–1913
- Teodozja Kwadyńska ?–1913
- Paulina Matylda Szulc (Krycka, Schiffmann) ~1846–1913
- Władysław Stefan Skotnicki ~1884–1913
skarbnik związku, student uniwersytetu
- Władysław Jackowski ~1860–1913
kupiec
- Zofia Sulej (Gniewosz, Klewicka) ~1879–1914
- Adela Bury (Roessler) ?–1914
pastor, rejent
- Zdzisław Rzepecki ~1882–1915
członek zarządu towarzystwa
- Maria Dieckman (Wrede) ?–1915
- Franciszka Szachmacińska (Zapałkiewicz) ?–1916
obywatelka częstochowy
- Antoni Janowski ~1857–1916
dyrektor częstochowskiego, obywatel piotrkowskiej
- Lucjan Freytag ~1841–1916
uczestnik powstania, weteran
- Józef Warszawski ~1843–1916
obywatel częstochowy
- Bertold Ginsberg ~1869–1916
dysponent firmy
- Augustyn Józef Ludomir Anczykowski ~1846–1916
emeryt, obywatel
- Józefa Zarzecka (Białkowska) ?–1916
- Karol Zawada ~1860–1916
obywatel częstochowy, obywatel miasta częstochowa, prezes towarzystwa, założyciel
- Władysław Biegański ~1858–1917
autor, członek, doktor medycyny, lekarz szpitalny, prezes lekarskiego
- Maria Kon ~1909–1917
- Adolf Bilauer ~1854–1918
współpracownik firmy
- Marian Zarembski ~1860–1918
artysta malarz, malarz, pedagog, profesor szkoły, uczeń
- Łucja Russocka (Monikowska) ~1856–1918
- Jan d'Amman ~1858–1918
obywatel, referent biura powiatu
- Róża Nowak ~1828–1918
- Markus Henig ~1843–1919
obywatel przemysłowiec częstochowy, przemysłowiec częstochowy
- Franciszek Ksawery Borowski ?–1919
obywatel
- Józef Kolski ?–1919
inżynier górniczy
- Karolina Święcicka (Sobertin) ~1857–1919
- Szymon Wolman ~1887–1919
doktor, lekarz weterynarii, rotmistrz Wojsk Polskich
- Natalia Neufeld ~1888–1920
doktor medycyny
- Stanisław Bzowski ~1878–1920
- Stanisław Reiff ~1882–1920
inżenier
- Karol Roman Czarkowski ~1900–1920
kapelan, komendant, lekarz szpitala, ochotnik, pastor, porucznik pułku piechoty, uczeń gimnazjum mickiewicza
- Janina Felicja Skalmirska (Boglewska) ~1896–1920
- Jan Lubczyński ~1841–1920
współpracownik
- Ludwik Tempel ~1857–1921
członek nadzorczej, członek towarzystwa, obywatel częstochowy, opiekun, szef, towarzysz zarządu, właściciel domu, współwłaściciel handlowy, współzałożyciel, założyciel
- Stanisław Leopold Biernacki ~1845–1921
rejent, sędzia śledczy
- Stanisława Statkowska (Szaniawska) ?–1922
obywatelka ziemska
- Józef Janowski ~1893–1922
podporucznik, prokurent banku, słuchacz wyższej
- Helena Dobrzelewska (Uchnast) ?–1922
obywatelka częstochowy
- Józef Przeworski ?–1923
członek zarządu, kierownik, przemysłowiec częstochowy, towarzysz, współzałożyciel
- Ignacy Tomczyk ?–1923
✓ obywatel miasta Częstochowy, prezes Towarzystwa Kredytowego Miejskiego
- Adolf Gustaw Franke ~1862–1923
dyrektor fabryki
- Dorota Słomnicka (Oderfeld) ~1844–1923
obywatel, przemysłowiec
- Aleksandra Bower (Brodowska) ?–1923
- Maria Biedrzycka (Rzeszotarska) ~1852–1923
obywatelka piotrkowskiej
- Maria Drożdżeńska (Dzikowska) ~1864–1924
- Władysław Potocki ?–1924
członek stanu, hrabia, właściciel dóbr w częstochowskiem
- Maria Tryttler (Świerczewska) ~1851–1924
rewizor leśny
- Józef Bartoszek ?–1924
obywatel częstochowy, sędzia
- Władysław Chętkowski ~1860–1924
obywatel
- Aleksander Wołowski ~1870–1924
emeryt, pułkownik wojsk polskich
- Franciszka Brzeska (Jankowska) ?–1925
- Aleksandra Wojtasiewicz ?–1925
kanonik
- Ryszard Wołowski ~1861–1925
doktor medycyny, lekarz powiatowy, lekarz szpitala
- Antonina Chojecka ?–1925
✓ nauczycielka Gimnazjum im. Sienkiewicza w Częstochowie
- Eufemia Witkowska (Osmańska) ?–1926
wychowanka
- Władysław Babicki ?–1926
inżynier chemik, obywatel ziemski, sędzia
- Matylda Sączewska (Freytag) ~1854–1927
weteran
- Gustaw Kohn ?–1927
współtowarzysz
- Edward Idźkowski ~1864–1927
- Mieczysław Marian Dąbrowski ~1899–1927
kapelan, kawaler krzyża walecznych, podporucznik
- Wojciech Pawlak ~1861–1927
emeryt, referent ministerstwa rolnictwa
- Anna Freudenheim (Hauptman) ~1865–1927
- Henryk Sztencel ?–1928
reprezentant, współpracownik
- Bolesław Dzierzbicki ?–1928
członek, kierownik, prezes związku ziemian, towarzysz, wiceprezes zarządu
- Wanda Scheicher (Franka) ~1865–1928
obywatelka miasta
- Emilia Pauli (Koerner) ?–1928
obywatel
- Wiktoria Przepałkowska (Piotrowska) ~1849–1928
uczestnik powstania
- Józef Perkahl ~1882–1929
członek zarządu, członek zarządzającej, dyrektor częstochowskiej, kierownik, przemysłowiec
- Bolesław Kon ~1882–1929
✓ doktor medycyny
- Bronisława Czaplak (Słotwińska) ~1891–1929
- Honorata Schumann (Szulczewska) ?–1929
obywatelka warszawy
- Karolina Michałowska (Paklez) ~1868–1929
- Ludwik Gniewiński ~1848–1929
- Wiktor Kanczewski ~1861–1929
przemysłowiec częstochowy
- Antonina Kozłowska (Kosiewicz) ?–1930
- Ignacy Pągowski ~1837–1930
- Aleksander Bandtkie ~1852–1930
inżynier, prezydent częstochowy
- Leopolda Łącka (Wnorowska) ?–1930
- Stanisław Włodarski ?–1931
adwokat
- Augusta Prentka (Kohn) ~1854–1931
- Konstancja Kastory (Łuszpińska) ~1856–1931
- Berta Littauer (Dobrzyńska) ~1844–1931
obywatel kutna, przemysłowiec
- Marcela Tekla Koczalska (Wawrzyniak) ?–1931
- Zofia Marczewska (Januszewska) ~1897–1931
- Zygmunt Sobertyn ~1864–1931
kierownik towarzystwa, kierownik wydziału, kierownik zakładów, pracownik
- Tekla Frenkel (German) ~1853–1931
- Walery Popkow ~1880–1932
lekarz kasy chorych
- Ludwik Adam Dzięciołowski ~1865–1932
kronenberczyk
- Nina Elżbieta Konoplańska (Wojdyłło) ~1868–1932
- Tadeusz Czerniejewski ~1886–1932
dyrektor związku zawodowego, towarzysz zarządu, zwierzchnik
- Karol Wolfke ~1853–1932
dyrektor gimnazjum, inżynier drogowy, nauczyciel szkoły, prezes częstochowskiego
- Maria Ciszkiewicz (Jasieńska) ~1881–1933
- Wacław Cisłowski ~1898–1933
kapelan szpitala ujazdowskiego, kapitan, porucznik baonu
- Julia Popławska (Binduchowska) ~1853–1933
budowniczy
- Karol Rozenfeld ?–1934
członek honorowy towarzystwa, doktor, prezes towarzystwa lekarskiego, przewodnik
- Bronisława Felsenhardt (Mendel) ?–1934
obywatelka ziemska, właścicielka dóbr
- Jan Glikson ~1862–1934
adwokat, doktor
- Adela Cylkow (Zylbersztajn) ?–1934
- Jadwiga Kędzierska ~1911–1934
- Ludwik Mężnicki ~1845–1935
obywatel częstochowy, uczestnik powstania, założyciel
- Stanisław Kosiewicz ~1868–1935
dyrektor huty częstochowa, inżynier technolog, oficer orderu poloniia, technolog
- Karolina Feinkind (Kohn) ?–1935
- Janina Maria Bader (Starzyńska) ~1862–1936
- Józef Nowiński ~1873–1936
dyrektor banku handlowego w warszawie, dyrektor częstochowskiego, fachowiec, pracownik
- Antoni Błacha ~1866–1936
emeryt
- Stanisław Gembarzewski ?–1936
- Roman Aleksander Perkowski ~1871–1936
magister teologii, prefekt gimnazjum męskiego, proboszcz
- Jan Hussarzewski ~1859–1936
dyrektor przemysłu, dyrektor zakładów, kronenberczyk
- Maria Sobertin ~1852–1936
- Józefa Otocka (Jasieńska) ?–1936
- Anna Dreger (Stetkiewicz) ~1868–1937
właściciel majątku
- Tadeusz Fijałkowski ~1874–1937
inżynier, pułkownik
- Feliks Grochowski ~1862–1937
buchalter
- Wacław Tokarz 1873–1937
✓ członek Polskiej Akademii Umiejętności, członek towarzystwa naukowego warszawskiego, prezes Towarzystwa Przyjaciół Historii Warszawy, profesor historii Polski nowożytnej, profesor Uniwersytetu Józefa Piłsudskiego, pułkownik wojsk polskich
- Józef Ignacy Wiśniewski ?–1937
działacz społeczny, inspektor straży granicznej, major, odznaczony krzyżem niepodległości, odznaczony za niepodległość, oficer legionów, oficer pułku legionów, uczestnik walk o niepodległość
- Adam Wolberg ?–1937
obywatel miasta częstochowa
- Julianna Modrzewska (Szymanowska) ~1890–1937
odznaczona krzyżem niepodległości
- Anna Czaplicka (Dąbrowska) ~1851–1937
wdowa
- Aleksander Gastman ~1868–1937
emeryt, obywatel miasta częstochowa
- Wacław Kossakowski ~1899–1937
członek, ochotnik, odznaczony krzyżem niepodległości, uczestnik walk, urzędnik
- Samuel Wajntraub ~1862–1938
adwokat
- Róża Kon (Hertz) ~1861–1938
urzędniczka banku
- Seweryna Małyszczycka (Dzięciołowska) ?–1939
- Czesław Szmidt ~1875–1939
- Leon Wasilewski ~1867–1939
prezes, szambelan dworu
|